Erdoğan, TBMM Başkanı Kahraman'ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına yeniden seçilen İsmail Kahraman'ı kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mustafa Tuna'yı kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'yı kabul etti.

YSK teklifi ertelendi

Yüksek Seçim Kurulu değişiklik teklifinin TBMM Başkanlığı’na sunulması ertelendi. YSK değişiklik teklifinin yarın verileceği öğrenildi.

Erdoğan, Kahraman'ı tebrik etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanlığı'na yeniden seçilen İsmail Kahraman'ı tebrik etti.

"Karadeniz için etkili bir yatırım"

Samsun-Sarp Demiryolu Projesi'ne ilişkin olarak değerlendirmelerde bulunan AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, "Demiryolu bölgenin kaderini değiştirecek, Karadeniz için etkili bir yatırım olacak" dedi.

Meclis Başkanlığına yeniden İsmail Kahraman seçildi

Altı adayın yarıştığı Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanlık seçiminin 3. tur oylaması tamamlandı. TBMM Başkanlığı'na AK Parti'nin adayı İsmail Kahraman 289 oy alarak yeniden seçildi.

Hükümet'ten flaş NATO açıklaması: Açık bir had bilmezlik

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplanan Bakanlar Kurulu ardından Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ açıklama yaptı. Bozdağ, NATO tatbikatındaki skandalına "Açık bir had bilmezlik" ifadeleriyle tepki gösterdi. Faizlerle ilgili hükümetin çalıştığını belirten Bozdağ, ABD'deki Rıza Sarraf davasının Türkiye'ye karşı bir kumpas davası olduğunu söyledi.

Bakanlar Kurulu Beştepe'de toplandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Bakanlar Kurulu toplantısı başladı. Toplantıda NATO tatbikatındaki skandalla ilgili olarak Dışişleri Bakanlığı ve askeri kanadın konu ile ilgili bir sunum yapması bekleniyor.

AK Parti'den bir ilk daha: Vatandaşlar tek tıkla görebilecek

AK Parti AR-GE'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AK Parti hükümetlerinin icraatlarını dünyaya anlatmak için İngilizce kitap hazırlığında sona yaklaştıklarını bu alanda da partisinin bir ilke imza attığını belirtti. AK Parti yayınlarını dijital ortama yükleme çalışmalarının devam ettiğini belirten Dağ, "Bu sayede vatandaşlarımız tüm verilere 'tek tık' ile ulaşabileceklerdir" dedi.

"Nitelik eksenli eğitim modeli: 3T formülü"

Yeni Şafak yazarlarının Türkiye ve dünyadaki gündeme dair analizlerini sizler için özetledik... Yusuf Kaplan köşesine "Önümüzü açacak bir eğitim sistemi önerisi" başlıklı yazısını taşıdı. Mehmet Acet, Zekeriya Kurşun, Aydın Ünal ve Erdal Tanas Karagöl de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

TBMM Başkanı bugün seçilecek

TBMM'de bu hafta Meclis başkanlığı seçimlerinin yanı sıra torba tasarı ve 2018 bütçesinin komisyon görüşmeleri gündemin üst sıralarında yer alacak.

O vekillere soruşturma

İçişleri Bakanlığı, PKK’lı terörist Hülya Eroğlu’nun cenazesine katılan HDP’li milletvekilleri hakkında suç duyurusunda bulundu. Harekete geçen Diyarbakır Başsavcılığı 6 HDP milletvekili hakkında soruşturma başlattı.

2019’un hedefiyüzde 60+1

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, “Türkiye’yi Ortadoğululaştıracaklar” uyarısında bulunurken “Birileri halen, 15 Temmuz’a rağmen 28 Şubat hattını harekete geçirmek istiyor. Ne üzerinden? Yine Atatürkçülük üzerinden” dedi.

Uyum yasalarıMart 2018’de

Uyum yasaları üzerinde çalışan heyette yer alan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı, yasaların 2018’in Mart ayında tamamlanacağını söyledi. Bahçeli’nin ittifak çıkışını değerlendiren Yazıcı, “İttifak çalışmamız yok ama olmayacak anlamına da gelmiyor” dedi.

'2019 bir kırılma noktasıdır'

Trabzon'un Maçka ilçesinde vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2019 bir kırılma noktasıdır. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle bir reform gerçekleştireceğiz. Artık eskisi gibi olmayacak" dedi.

İçişleri'nden HDP'li vekiller hakkında suç duyurusu

İçişleri Bakanlığınca, terörden arananların kırmızı listesinde yer alan PKK-KCK bölücü terör örgütünün sözde yöneticilerinden "Delal Amed" kod adlı Hülya Eroğlu'nun Diyarbakır'daki cenazesine katılan HDP'li milletvekilleri hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hedef Türkiye'dir

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bayburt'te halka hitap etti. 2019 seçimlerinin öneminde vurgu yapan Erdoğan'ın gündeminde NATO tatbikatında yaşanan skandal vardı. Erdoğan "Mesele şahıs meselesi, parti meselesi değildir Hedef Türkiye'dir, Türk milletidir. Biz her şeye hazırlıklıyız" dedi.

AK Parti’de 2019 için kriterler belirlendi

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya belediye başkanlarına, 2019 seçimlerinde başkanlık vizesi için tüyolar verdi

Darbeci pilotlar üstüne bir de para istediler

15 Temmuz darbe gecesi uçanların da aralarında bulunduğu FETÖ şüphelisi pilotların geçmiş uçuş tazminatlarını almak için Milli Savunma Bakanlığı’na başvurdukları ortaya çıktı. Hızla devreye giren TBMM, bombalı saldırının 19 milyon 472 bin 380 lira 12 kuruşluk zararına dayanarak mahkemeden uçuş tazminatlarına tedbir kararı çıkarttı.

Norveç’te yaşanan NATO skandalının ayrıntıları belli oldu

Norveç’te düzenlenen Trident Javelin-2017 isimli NATO tatbikatında yaşanan skandalın ayrıntıları belli oldu. Skandalın sorumlusu iki personelin işine son verildiği açıklandı ancak Türkiye, açılan soruşturmanın derinleştirilmesi, başka sorumlular varsa cezalandırılmasını istiyor.

FETÖ’nünfarkına varın

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, NATO tatbikatındaki skandala FETÖ firarilerinin yol açmış olabileceğine dikkat çekti.

Ya hep ya hiç

NATO imzalı işgal planına MHP lideri Devlet Bahçeli de sert tepki gösterdi.

Rezaletin finansörü FETÖ

Türkiye hakkında kara propaganda yapmaları için Gazeteci ve Yazarlar Vakfı’ndan ABD’li film şirketlerine aktarılan milyonlarca dolar, animasyon ve dizilerde kullanılıyor. Rezaletin son halkası ABC ile NetFlix’te yayınlanan ‘Designated Survivor’ dizisi oldu. Dizinin ortaklarından da olan Netflix, Türkiye üzerinden milyon dolarlar kazanırken, bir kuruş vergi ödemiyor.

Özür yetmez

ABD’nin terör örgütleriyle Türkiye’yi hedef almasına paralel biçimde NATO’nun da Türkiye’yi tehdide başlayıp Norveç’teki tatbikatta Atatürk ve Erdoğan’ı ‘düşman’ olarak işaretlemesine tepkiler büyüyor.

Aptallık değil alçaklık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Norveç’teki NATO tatbikatında bir terbiyesizliğin sergilendiğini vurgulayarak, “Bazı yanlışlar vardır ki onları aptallar değil ancak alçaklar yapar. Şahsımı ve Atatürk’ü hedef alan bu terbiyesizliği, NATO içinde bir süredir müşahede ettiğimiz çarpık bir bakış açısının dışa vurumu olarak anlıyorum” dedi.

NATO kuşatması

15 Temmuz darbe girişimini Adana’daki İncirlik Üssü’nden yöneten ABD ve NATO, üsleriyle Türkiye’yi adeta kuşatmış durumda.

Kerkük’üntapusu bizde

Türkiye ve dünyada ilk olma özelliği taşıyan 2. Osmanlı Coğrafyası Arşiv Kongresi yarın başlıyor. “Musul-Kerkük’e ait bütün kayıtlar elimizde” diyen Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Gökhan Kanal, gerçeklerin bu arşivlerde aranması gerektiğini vurguladı.

Erken yaşta evliliğeen ciddi önlem

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, kadının güçlenmesi, erken yaşta ve zorla evliliklerle mücadele ve kadına yönelik şiddetle mücadelede ülke düzeyinde eylem planlarını hayata geçirecek.

Yeni Meclis Başkanı yarın seçilecek

TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın görev süresinin bitmesi nedeniyle, yeni Meclis Başkanını belirlemek için yarın seçim yapılacak.

F-35 gelmezse Kürecik balon olur

ABD ve NATO, Türkiye’nin Rusya’dan alacağı hava savunma sistemi S-400’lere ilişkin F-35 savaş uçakları üzerinden tehditler savuruyor. F-35’lerin planlandığı takvimde teslim edilmemesi halinde Ankara, bir dizi karşı hamleyi gündeme getirecek. Bunların başında, 2012’de Malatya-Kürecik’e kurulan AN-TPY-2 radarının kaldırılması geliyor.

Türkiye'ye saldırı planı

Norveç'te Atatürk ve Erdoğan'ı "düşman" hedef olarak işaretleyen NATO tatbikatının arkasından 2018'de Türkiye'ye yapılması öngörülen operasyon planı çıktı. Senaryoda Türkiye “Skolken Ülkesi” olarak gösterildi. NATO'ya rağmen S-400 füze sistemi edinmekle suçlanan Türkiye, Atatürk ile sembolleştirilerek hedefe konuldu. Norveçli askerin Cumhurbaşkanı Erdoğan adına sahte hesap açmasının senaryonun parçası olduğu anlaşıldı. Baştan aşağı Türkiye’yi hedef yapan senaryonun “bireysel hata” olarak nitelen...

'Ana muhalefet FETÖ'nün PKK'nın kuklasıdır'

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, Yalova'daki AK Parti Danışma Meclisi'nde, Türkiye'de ana muhalefetin herhangi bir varlık göstermediğini söyleyerek "Ana muhalefet, uluslararası vesayet odaklarının, FETÖ'nün, PKK'nın kuklasıdır" dedi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.