Resmi nikaha teşvik ediyor

Müftülere nikah kıyma yetkisini veren kanun için 'laiklik elden gidiyor' yaygarası koparan CHP’ye tepki geldi. AK Parti Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, “Bu değişiklik ile vatandaşlarımıza yeni seçenekler sunarak ve resmi nikâhı teşvik ediyoruz. İddia edilenin aksine bu yasa küçük yaşta evlilikleri engellemede bizim elimizi güçlendirmektedir” dedi.

Her açıdan yeni birdönem başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye’nin belediye hizmetlerinden dış politikasına kadar her alanda yeni bir döneme girdiğine dikkat çekerek, “Şüphesiz bu yeni süreçte vakıf ve derneklerimizin çok önemli rolleri olacaktır” dedi.

Hiçbir ülke bizeayar veremez

Başbakan Binali Yıldırım, "Erdoğan başkanlığındaki Türkiye'nin AB'de yeri yok" diyen Danimarka Başbakanı Lars Rasmussen’e sert tepki gösterdi. Elazığ’da konuşan Yıldırım, “Sen kimsin? Senin Türkiye’ye, Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı'na söyleyecek lafın olabilir mi? Türkiye emin adımlarla muasır medeniyet seviyesine yürüyor. Türkiye’ye hiçbir ülke ayar veremez” dedi.

MYK'nın gündemiistifalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın AK Parti'nin Merkez Yürütme Kurulu’na (MYK) başkanlık edecek. Toplantıda Erdoğan’ın istifasını istediği 3 belediye başkanıyla ilgili süreç masaya yatırılacak.

AB ve ABD'de Kavala paniği

‘Kızıl Soros’ lâkabıyla tanınan Osman Kavala’nın darbecilik ve teröre destekten gözaltına alınmasıyla ilgili olarak ABD ve Fransa’dan ardarda açıklamalar geldi. ABD Dışişleri Sözcüsü Nauert, gözaltına alınan Kavala'yı, “Türkiye’de endişe verici verici bir eğilim var” diyerek savundu. Fransa Dışişleri Bakanlığı ise, gözaltıyı 'kaygı verici' olarak nitelendirdi.

'Gökçek önümüzdeki günlerde istifasını verecek' iddiası

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek'in yönettiği Beyaz TV'deki bir programın sunucusu Tahir Sarıkaya canlı yayında "Melih Gökçek önümüzdeki günlerde istifasını verecek" dedi.

'Türkiye bütün oyunlara karşı büyük mücadele veriyor'

Maliye Bakanı Ağbal, "Türkiye şu anda adeta bir defa daha içeriden ve dışarıdan oynanan bütün oyunlara karşı büyük bir mücadele veriyor" dedi.

Şike ve Ergenekon davası hakimleri yakalandı

Ergenekon ve Şike davasına bakan FETÖ şüphelisi iki hakim, Yunanistan'a kaçmak üzereyken yakalandı. Uslu ve Kınay'ın Yunanistan'a kaçmak için insan kaçakçılarına 3 bin euro verdikleri iddia edildi.

Etek giydiren suç örgütüyle ilgili detaylar ortaya çıktı

İzmir'de suç örgütü elebaşı Alaattin Çakıcı adına suç işledikleri iddiasıyla tutuklanan 9 zanlının yakalanmasına ilişkin detaylar ortaya çıktı.

Erdoğan, Şırnak'ta hayatını kaybeden işçilerin aileleriyle görüştü

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, göçükte hayatını kaybeden işçilerin ailelerini ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, telefonla görüştükleri ailelere başsağlığı diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu şehre ihanet ettik

Cumhurbaşkanı Erdoğan Uluslararası Şehir ve Sivil Toplum Kuruluşları Zirvesinde konuştu. Medeniyetin şehir olduğunu belirten Cumhurbaşkanı, "Şehir sadece mekan değildir. İnsanın etrafındaki tüm varlıklara dair tasavvurunun tecessüm etmiş halidir" dedi. Erdoğan ayrıca, "Bu şehre ihanet ettik, ben de bundan sorumluyum" diye konuştu.

Başbakan Yıldırım'dan Danimarka Başbakanı'na: Sen kimsin?

Başbakan Yıldırım, Elazığ'da Olağan Merkez İlçe Kongresinde konuştu. Başbakan Yıldırım, "Türkiye gözümüzün önünde Erdoğan rejimi altında eriyor, böyle Avrupa'ya nasıl girecek?" diyen Danimarka Başbakanı'na sert cevap verdi.

Erdoğan'ın Aliya İzzetbegoviç duygulandıran anısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Medeniyetler Şurası açılışında konuştu. Erdoğan, buradaki konuşmasında Aliya İzzetbegoviç ile ilgili bir anısını da paylaştı.

Başbakan Yıldırım'dan öğrencilere burs müjdesi

Başbakan Yıldırım, Elazığ Fırat Üniversitesi Akademik Yıl Açılışında konuştu. Üniversite öğrencilerine tavsiyede bulunan Başbakan, "Ağabeyiniz olarak söylüyorum. Bu yıllarınızı dilini geliştirmek için iyi değerlendiren" dedi. Başbakan ayrıca, 2018'de öğrencilere verilecek bursun 470 lira olacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Amerika'da böyle değil

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Medeniyetler Şurası açılışında konuştu. Erdoğan, "Trump bana göre medeniyet olayını şekil olarak değerlendiren bir tipolojidir. Bizim medeniyetimizde insan yaratılmışların en şereflisidir. Ama Amerika'da böyle değil. Benim 13 tane korumam hakkında bu ülke gıyaplarında gözaltı kararı çıkıyorsa ben o ülkeye medeni demem" dedi.

Deniz Baykal'ın sağlık durumunda yeni gelişme

Deniz Baykal'ın sağlık durumuyla ilgili tedavi gördüğü Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi'nden açıklama yapıldı. Deniz Baykal'ın sağlık durumu için "Olumlu yönde gelişmeler var" bilgisi paylaşıldı.

ABD'den Rakka açıklaması: Öcalan saygı görmeye değer değil

ABD Büyükelçiliği, Rakka'da terörist başı Abdullah Öcalan'ın posterinin asılmasına ilişkin açıklama yaptı. "Türkiye ile yakın çalışıyoruz" denilen açıklamada, PKK'nın terör örgütü listesinde yer aldığına dikkati çekilerek, "Öcalan saygı görmeye değer bir şahsiyet değil" denildi. Geçtiğimiz gün ise Pentagon'dan "PKK ile birlikte çalışıyoruz" açıklaması yapılmıştı.

Erdoğan ile Putin Suriye'yi görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüştü. İki lider Suriye konusunu ele aldı. Erdoğan ve Putin, bölgesel konularda da yakın iş birliği ve koordinasyon içinde olma konusunda mutabık kaldı.

FETÖ birgün sizi de vurur

İstanbul’da Afrika ülkelerinin eğitim bakanlarına seslenen Başbakan Yıldırım, FETÖ’nün faaliyetleri konusunda uyarılarda bulundu. Yıldırım, “Bu örgüt ile mücadelede desteğinize teşekkür ediyorum. Ama iş bitmemiştir. Bu örgüt sadece Türkiye’ye zarar vermedi, günün birinde imkan ve şartlar oluştuğunda sizin ülkenize de zarar vereceğinden zerre kadar şüphemiz yoktur”dedi.

Misliyle muamele

Türkiye, Türk vatandaşlarının Viyana Havalimanı’nda güvenlik bahanesiyle polis köpekleriyle aranmasına karşılık olarak, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan uçmaya hazırlanan Avusturya vatandaşlarını aynı şekilde köpeklerle aradı

ABD nasıl izah edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rakka’da açılan teröristbaşı Öcalan’ın fotoğrafına sert tepki gösterdi. Erodoğan, “Şimdi bunu Amerika nasıl izah edecek? ABD’yi dürüst olmaya davet ediyorum. Terörle mücadelede dayanışma bu mu? Bilsinler ki her şeyin bir karşılığı vardır” dedi.

TMMOBözünedöndü

Skandalların Odası TMMOB, DHKP-C ve PKK'yı yansıtan yeni logosu ile dikkat çekti. Bakanlık bünyesinde faaliyet gösteren TMMOB’un internet sitesinde Türk bayrağı bulunmaması da tartışma konusu oldu.

'Türkiye'nin düşmanı Pakistan'ın da düşmanıdır'

Başbakan Binali Yıldırım ile Pakistan Başbakanı Şahid Hakan Abbasi ortak basın toplantısında konuştu. Yıldırım, Pakistan ile Türkiye arasındaki karşılıklı dayanışma ve destek bağlarının en üst seviyede devam ettiğini belirterek, "Kardeş ülke Pakistan'ın da güvenliğine ve kamu düzenine karşı tehdit oluşturduğunu düşündüğümüz FETÖ terör örgütünün ortadan kaldırılması hususunda yönetiminizin baştan beri gösterdiği işbirliği ve hassasiyet, tarafımızca takdir edilmektedir. Bu tutumunuz sayesinde FE...

Başbakan Yıldırım Pakistan Başbakanı Abbasi ile görüştü

Başbakan Yıldırım, Pakistan Başbakanı Abbasi ile görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kalla'yı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Endonezya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Kalla'yı kabul etti.

Enis Berberoğlu'nun tahliye talebi reddedildi

MİT TIR'larının durdurulması olayına ilişkin "devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri siyasal veya askeri casusluk maksadıyla açıklamak" suçundan 25 yıl hapis cezasına çarptırılan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tahliye talebi reddedildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye sert tepki: Nasıl izah edeceksiniz?

Rakka'da terörist başı Öcalan'ın posterinin asılmasına tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "ABD bu görüntüyü nasıl izah edecek" dedi. Avrupa ülkelerinin de teröre açık destek verdiğinin altını çizen Erdoğan, "Terörle mücadelede yanınızdayız' diyorlar. İnanmıyoruz. Yanımızda değilsiniz" diye konuştu.

İstifası beklenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan açıklama

İstifası beklenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ilk kez açıklama yaptı. Altepe, "Görevimize devam ediyoruz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara, Bursa ve Balıkesir’in büyükşehir belediye başkanlarına istifalarını verme talebinin iletildiğini belirtmişti.

Baykal'ın durumu ciddiyetini koruyor

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın sağlık durumu ile ilgili açıklama yaptı. Demircan, Baykal'ın durumunun şu anda ciddiyetini koruduğunu söyledi.

Başbakan Yıldırım: Arkadaşlarımız gereğini yapacak

Başbakan Yıldırım'dan istifası istenen belediye başkanları hakkında açıklama yaptı. Başbakan Yıldırım "İnanıyorum arkadaşlarımız gereğini yapacaktır" dedi.

Dışişleri’nden Schengen vizesi iddialarına yalanlama

Dışişleri kaynakları, ABD’nin vize kararı sonrası bazı Schengen ülkelerinin de benzer uygulamaya geçtiği iddialarını yalanladı.

Baykal'ın profesör oğlu da ekibe katıldı

Deniz Baykal'ın oğlu Prof. Ataç Baykal da hastane yönetiminin izniyle tedavi sürecinde ekibin bir parçası oldu. Genel tablo olarak bakıldığında Deniz Baykal'ın sağlık durumunun iyiye doğru gittiği ifade ediliyor.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.