Cumhurbaşkanı Erdoğan Polonya’dan ayrıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, temaslarını tamamlayarak yurda dönmek üzere Varşova’dan ayrıldı.

Deniz Baykal 3. kez ameliyat oldu

CHP'li vekil Deniz Baykal, beyninde oluşan basınç nedeniyle 3. kez ameliyat edildi.

'Barzani küçük bir figür, oyunu göremedi'

Yeni Şafak ve TVNET Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, "Müslüman ülkeler İsrail ile ilişki geliştirir ama hiçbir Müslüman toplum İsrail bayrağıyla yürümemiştir. Barzani küçük bir figürdü ve oradaki oyunu göremedi" dedi.

OHAL TBMM'de kabul edildi

OHAL'in 3 ay süreyle uzatılmasına ilişkin Başbakanlık Tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. OHAL, beşinci kez uzatılmış oldu.

İsmail Küçükkaya ile Fidel Okan hakkında soruşturma

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın eşi hakkında mesnetsiz iddialarda bulunan İsmail Küçükkaya ve Fidel Okan hakkında soruşturma başlatıldı.

Devlet Bahçeli'ye 20'nci yıl hediyesi

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında kendisine hediye edilen yüzük ve rozeti ile konuştu.

Erdoğan'ın Polonya ziyaretinde Polonezköy detayı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Polonya’nın başkenti Varşova’ya gitti. Ziyarette Polonezköy muhtarının da bulunması dikkat çekti.

Meclis'te 1 saat 15 dakikalık sürpriz görüşme

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. 1 saat 15 dakika süren görüşmeyle ilgili Yıldırım, "Memleket meselelerini konuşacağız" demişti.

Adalet Bakanı Gül: Müsteşar Kenan İpek kendi isteğiyle ayrıldı

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek'in görevden ayrılmasına ilişkin, "Kendi isteğiyle ayrıldı" dedi. Gül ayrıca, İpek'in yerine kimin geleceği sorusuna ilişkin ise, "Resmi Gazete'de yayınlanacak" cevabını verdi.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden Bakan Kaya açıklaması

Emniyet Genel Müdürlüğü Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın eşi hakkında çıkan haberlerle ilgili açıklama yaptı. Emniyet'ten yapılan açıklamada "81 İl Emniyet Müdürlüğümüze gönderilen Bylock listelerinde Sayın Bakanın eşi ile alakalı herhangi bir veri bulunmamaktadır" denildi.

Başbakan Yıldırım: Beyaz ceketli delikanlıya dikkat edelim

AK Parti Grup Toplantısı'nda Başbakan Yıldırım'ın Melbourne'den gelen vatandaşla arasında geçen diyalog salonda bulunanları gülümsetti.

Melih Gökçek yarınki programını iptal etti

Ankara Büyükşehir Belediyesi Gökçek, yarın amatör küme takımlarına yardım için yapılacak toplantıya katılacaktı. Bugün yapılan son dakika açıklamasına göre, Gökçek yarınki programını iptal etti.

AK Parti'nin 2019 seçim sırrı: Tevazu, samimiyet, gayret

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, 2019 yılının Türkiye açısından çok önemli bir dönüm noktası olduğunu belirterek, seçimlere ilişkin “Daha fazla tevazu daha fazla samimiyet daha fazla gayret. 2019 çalışmalarının sırrının bu olduğunu düşünüyorum” dedi.

Deniz Baykal'ın sağlık durumuyla ilgili yeni açıklama

Prof. İbiş, ikinci kez ameliyat edilen Deniz Baykal'ın sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı. Baykal'ın istirahatte tutulması ve yeni beyin hasarlarına karşı koruyucu tedbir olması için uyutulduğunu belirten İbiş, "Bir süre ziyaret yasağı var" dedi. Tomografi sonrası uyandırma sürecine gidileceğini de açıklayan İbiş, "Değerlendirme uyandıktan sonra yapılacak" diye konuştu.

Başbakan'dan Kılıçdaroğlu görüşmesi hakkında açıklama

Başbakan Yıldırım, CHP lideri Kılıçdaroğlu ile görüşmesine ilişkin, "Kılıçdaroğlu ile memleket meselelerini konuşacağız. Özel gündem yok" dedi.

Başbakan Yıldırım'dan esnafa kredi ve vergi müjdesi

AK Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Binali Yıldırım, faizlerle ilgili yeni tedbirlerin alınacağını açıkladı. Esnaf ve sanatkarların kullanacağı işletme kredisi sınırının 150 binden 200 bine çıkarıldığını açıklayan Başbakan, belediyelerin emlak vergisini yüzde 50'den fazla artırmasını engelleyen düzenlemenin torba yasa ile geleceğini açıkladı. Yıldırım, cep telefonu görüşmesindeki vergi oranlarında da indirime gidileceğini bildirdi.

Eminönü eski Belediye Başkanı Lütfi Kibiroğlu hayatını kaybetti

Eminönü eski Belediye Başkanı Lütfi Kibiroğlu tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 1999 seçimlerinde Eminönü Belediye Başkanlığı'na seçilen Lütfi Kibirlioğlu, 7 Haziran 2015 seçimlerinde Saadet Partisi'nden milletvekili adayı oldu.

Deniz Baykal yeniden ameliyat oldu

Eski CHP Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın sağlık durumunda olumsuz bir gelişme yaşandı. Baykal, ödem nedeniyle yeniden ameliyat oldu.

Sağlık Bakanı Demircan'dan 'Deniz Baykal' açıklaması

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, beynindeki ödem nedeniyle ameliyata alındı. Deniz Baykal'ın sağlık durumuyla ilgili son dakika gelişmeleri paylaşan Sağlık Bakanı Demircan, "Endişe edecek bir noktada değiliz" dedi.

Bahçeli'den hükümete flaş üniversite sınavı teklifi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, üniversite sınavının kaldırılması için hükumete çağrıda bulundu. Kerkük'ün Türkiye için milli güvenlik meselesi olduğunu belirten Bahçeli, "Türkiye, terör koridorunun açılmasına izin vermeyecektir" dedi. Bahçeli, tekrar uzatılması için Meclis'e sunulan OHAL tezkeresine de destek vereceklerini açıkladı.

TBMM Başkanı Kahraman, Baykal'ı ziyaret etti

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, eski CHP Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın sağlık durumuna ilişkin, "İnşallah iyiye doğru giden bir durum var, şifa ve sağlık diliyorum. Baykal'a nice hizmetler yine nasip olur inşallah. Değerli bir devlet adamı, kıymetli bir insan" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Polonya'ya gitti

Cumhurbaşkanı Erdoğan saat 9.00'da Polonya'ya gitti. Erdoğan'ı TBMM Başkanı Kahraman, Ankara Valisi Topaca, Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek ve bazı ilgililer uğurladı.

"Flakka denilen yeni nesil kimyasal"

Yeni Şafak yazarlarının Türkiye ve dünyadaki gündeme dair analizlerini sizler için özetledik... İsmail Kılıçarslan köşesinde 'kullananı çılgınlık derecesinde saldırganlaştıran uyuşturucu flakka'ya işaret etti. Ömer Lekesiz, Hasan Öztürk, Hatice Karahan ve Abdullah Muradoğlu da gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Öksürmesi hayatını kurtardı

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, önceki gece acilen hastaneye kaldırıldı. Beyne giden damarlarından birinin tıkalı olduğu belirlenen Baykal, damarın müdahale ile açılmasının ardından yoğun bakıma alındı.

Avrupa'ya PKK tepkisi

Dışişleri Bakanlığı, Avrupa’da PKK terör örgütü mensuplarınca başlatılan eş zamanlı ve kışkırtıcı eylemlere göz yumulmasını kınadı. Gösterilen müsamaha sonucu PKK’nın Avrupa’da her geçen gün güçlendiği vurgulanırken, “Söz konusu eylemlerin gerçekleştiği ülkelerin Ankara’daki büyükelçileri bakanlığımıza çağırılarak anılan eylemlerden duyduğumuz rahatsızlık ifade edilecektir” denildi.

Hava sahasıkapatıldı

Türkiye, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığındaki MGK ve Bakanlar Kurulu toplantılarının ardından Barzani’ye karşı yeni yaptırımları devreye soktu. Türkiye’nin hava sahası Kuzey Irak’a kapatıldı.

Türkiye'den dünyaya Arakan çağrısı

Türkiye'nin BM Daimi Temsilcisi Sinirlioğlu, "Türkiye, Arakan'da yaşanan trajediye dikkatleri çekmeye ve ihtiyaç sahiplerine hayat kurtaran insani yardımlar sağlamaya devam edecek" dedi.

Ankara'da sürpriz görüşme

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşecek. Görüşmedeki ana gündeminin OHAL ve Kerkük olacağı öne sürülüyor.

Ulaştırma Bakanı Arslan hakkındaki gensoru önergesi reddedildi

TBMM Genel Kurulunda, CHP'nin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan hakkında verdiği gensoru önergesinin gündeme alınması kabul edilmedi.

Bekir Bozdağ'dan 'Fatma Betül Sayan Kaya' açıklaması

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya'nın eşinin telefonunda ByLock olduğu ve Kaya'nın eşinden boşanmak için dava açtığı yönündeki haberlere ilişkin, "Sayın bakanımız Fatma hanıma çok açık bir iftira atılmıştır. Bunu şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Bu açık bir itibar suikastidir." dedi.

IKBY'ye Türk hava sahası kapatıldı

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, Bakanlar Kurulu toplantısından sonra açıklama yaptı. Bozdağ, "Türkiye hava sahasını Kuzey Irak'a tamamen kapattı" dedi. Ayrıca Bozdağ, OHAL uygulamasının da 3 daha uzatıldığını açıkladı.

Türk hava sahası IKBY'ye kapatılacak!

Milli Güvenlik Kurulu sonucunda yayımlanan bildiride 'IKBY' detayı dikkatleri çekti. hava sahası kapatma ' ibaresi de yer alıyor. Hükümete "Türk hava sahasının IKBY'ye kapatılması" tavsiye edildi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.