POLİTİKA

CHP Foça'da aday krizi

CHP Foça ilçe Örgütü tarafından gerçekleştirilen ''Genişletilmiş İstişare Toplantısı''nda, CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin''in; ''Foça''da adayımızı atama ile belirleyebiliriz'' ifadesi CHP Foça İlçe Örgütü'nü karıştırdı.

İha Yeni Şafak

CHP Foça Belediye Başkan Adayının üye bazında eğilim yoklaması yapılarak belirlemesi talebinde bulanan CHP üyesi Foçalılar harekete geçerek,CHP Genel Merkezine iletmek üzere 700 civarında imzalı dilekçe hazırladı. Parti üyeleri arasından belirlenen 20 kişilik heyet Ankara''ya giderek, hazırlanan bu dilekçeleri CHP Genel Merkezine teslim etti.

SOSYAL MEDYADA YANKI BULDU

CHP''li Foçalıların bu sürpriz çıkışı sosyal medyada da ses getirdi. Sosyal medyada CHP üyesi olduğunu belirten çok sayıda Foçalı vatandaş atama usulü ile aday belirlenmesinin anti demokratik bir uygulama olduğunu savundu. 25 yıldır yerel iktidarını koruyan CHP Foça İlçe Örgütünün geçmişten bugüne yapılan tüm yerel seçimlerde Belediye Başkan adayını daima ön seçim yaparak belirlediğini hatırlatan CHP üyesi vatandaşlar; ''Partimizin Foça''da 3 tane aday adayı var. Bizler 3 adayımıza da eşit mesafedeyiz. Biz kimsenin adamı değiliz! Biz Cumhuriyet Halk Partiliyiz. Biz demokrasiye inanan insanlarınız. Bunun en büyük göstergelerinden bir tanesi de geçmişten bugüne gerçekleştirdiğimiz kongrelerimizde ilçe yönetimlerimizi çarşaf liste yöntemi ile belirlemiş olmamızdır. Biz Foça''da adayımızı üye bazında eğilim yoklaması yaparak belirlemek istiyoruz'' diyerek, sosyal medya üzerinden CHP Genel Merkezine Parti içi demokrasi çağrısında bulundular.

BASIN AÇIKLAMASI YAPTILAR!

Foça''da hareketli günlerin yaşanmasına neden olan bu süreçte CHP Genel Merkezini ziyaret eden Foça heyeti ise Ankara''dan Foça''ya döner dönmez bir basın toplantısı düzenledi.Foça Belediyesi sosyal tesislerinde yapılan basın toplantısında CHP Genel Merkezine imzalı dilekçe gönderen parti üyeleri adına konuşan Sedat Eryılmaz, kamu oyunda oluşabilecek, bazı bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak ve Foça halkını bilgilendirmek için açıklama yapma kararı aldıklarını söyledi.

Eryılmaz,Foça Cumhuriyet Halk Partisinin sade bir üyesi olduğunu belirterek,şöyle konuştu:''25 yıldır Foça yerel yönetiminde kesintisiz olarak devam eden iktidarımızı, bundan sonra da devam ettirmek ,bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da Belediye başkan adayımızı belirlemede Foça'da gelenek haline gelmiş olan, üye bazında eğilim yoklaması talebimizi,bizlerle beraber aynı düşünceye sahip parti üyesi arkadaşlarımızın imzaladıkları dilekçeleri,oluşturduğumuz 20 kişilik bir ekiple CHP Genel Merkezine 14-11-2013 perşembe günü ulaştırdık''

TEŞEKKÜR

CHP Genel merkezinde yerel yönetimlerden sorumlu komisyon üyelerinden olan Genel sekreter Bilhun Tamaylıgil ve Genel Başkan yardımcı Adnan Keskin ile görüşme imkanı bulduklarını sözlerine ekleyen Eryılmaz, '' Yaptığımız görüşmede, götürmüş olduğumuz dilekçelerin, yerel yönetim komisyonunda dikkate alınacağını, artık aday belirlemede ahbap çavuş ilişkilerinin bittiğini, adayların Genel Merkezce bu kasım ayı sonuna kadar, yapılacak anketlerle belirleneceğini,birbirine yakın yüzdelerin çıktığı yerlerde,sandık konularak üye bazında eğilim yoklamalarının yapılacağını bizlere ilettiler.Bu görüşlerinden dolayı,parti içi demokrasiyi işletmede aynı görüşte olduğumuz Genel Başkanımıza ve yöneticilerine teşekkür ederim. Bizler Partimizin itibarından ve iktidarından başka bir şey düşünmüyoruz.Kişilerle hiçbir sorunumuz yoktur. Bizim amacımız önce yerel seçimlerde,sonra da genel seçimlerde partimizi iktidara taşımaktır'' diye konuştu.

Yorum

Gaziantep'te bombalı saldırı: 2 şehit 22 yaralı

Gaziantep'te bombalı saldırı: 2 şehit 22 yaralı

1

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde bombalı araçla saldırı düzenlendi. Terör saldırısında 2 polis şehit oldu, 18'i polis 22 kişi de yaralandı.

İstanbul'da polise canlı bomba ihbarı

İstanbul'da polise canlı bomba ihbarı

2

İstanbul'un Sultangazi ilçesinde bir aile polisi arayarak, "Kayıp kızımız bombalı saldırıda bulunabilir" dedi. Bu bu ihbar üzerine polis alarma geçti.

50 DAEŞ'li öldürüldü

50 DAEŞ'li öldürüldü

3

TSK, Kilis'e Suriye tarafından düzenlenen roketli saldırıların ardından bu akşam yapılan atışlarla 50 DAEŞ'li teröristin öldürüldüğünü açıkladı.

Belediyeye kızdı yola duvar ördü

Belediyeye kızdı yola duvar ördü

4

Iğdır'da yaptırdığı 5 katlı apartmanına ruhsat alamayan Emin Argıç, belediyeye kızınca hibe ettiği arsasından geçen karayoluna duvar çekerek ikiye böl..

Nusaybin'de roketli saldırı: 3 şehit

Nusaybin'de roketli saldırı: 3 şehit

5

Mardin'in Nusaybin ilçesinde devam eden operasyonlar sırasında teröristlerin roketli saldırısı sonucu 3 uzman çavuş şehit oldu, 14 asker de yaralandı.

'Canlı bomba' istihbaratı kutlamaları iptal ettirdi

'Canlı bomba' istihbaratı kutlamaları iptal ettirdi

6

Adana'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü nedeniyle Uğur Mumcu Meydanı'nda yapılacak olan kutlama, canlı bomba istihbaratı üzerine iptal edildi.

Dokunulmazlık teklifi kabul

Dokunulmazlık teklifi kabul

7

Hakkında dosya bulunan milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin Anayasa değişikliği teklifi, TBMM Anayasa Komisyonu'nda kabul ed..

Gümüşhane'de terör saldırısı: 1 yaralı

Gümüşhane'de terör saldırısı: 1 yaralı

8

Gümüşhane'nin Kürtün ilçesinde bulunan Yaşmaklı Barajı'nda çalışanlar, terör örgütü mensuplarının saldırısına uğradı. Saldırıda bir vatandaş yaralandı..

'Kayıp çocuklar çayda değil'

'Kayıp çocuklar çayda değil'

9

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde 125 gün önce ortadan kaybolan 8 yaşındaki Bayram Erol ve 5 yaşındaki Dursun Kaan Taşçı, yapılan tüm aramalara rağmen bulun..

32 ilde sahte reçete operasyonu: 100 gözaltı

32 ilde sahte reçete operasyonu: 100 gözaltı

10

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri, İstanbul merkezli 32 ilde toplam 266 adreste eş zamanlı operasyon düzenledi. Gözaltına alınanlar a..

Bursa'daki canlı bombanın babası konuştu

Bursa'daki canlı bombanın babası konuştu

11

Bursa Ulu Camii'nde canlı bomba saldırısını düzenlediği iddia edilen Eser Çali'nin babası konuştu. Çiftçilik yapan baba Salih Çali, "Kızım Eser kendin..

Şimdi operasyonlar dönemi

Şimdi operasyonlar dönemi

12

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) bünyesinde hazırlanan Kriter dergisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın röportajının yer ald..

Oktay Vural'dan Bahçeli'ye rest

Oktay Vural'dan Bahçeli'ye rest

13

Genel Başkan Bahçeli’ye destek deklarasyonuna Grup Başkanvekili Vural imza atmadı. MHP kulislerinde, Vural’ın muhaliflere yönelik kullanılan sert dil ..

Bahçeli: MHP iktidarın destekçisidir

Bahçeli: MHP iktidarın destekçisidir

14

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin grup toplantısında hükümetin terörizmle mücadele ettiği sürece MHP'nin iktidarı destekliyeceğini söyledi. Bahçel..

Meclis’e de hendek kazın

Meclis’e de hendek kazın

15

Anayasa Komisyonu'nu terörize eden HDP'lilerin salona dışarıdan paralı provokatörler soktuğunu belirten Başbakan Davutoğlu, "Neymiş, danışmanlarıymış...

Cumhurbaşkanı Erdoğan tatbikatı izledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan tatbikatı izledi

16

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde bulunan Özel Kuvvetler Komutanlığını ziyaret etti. Erdoğan, 'bordo bereliler' olarak ..

AK Partili vekillere saldıran HDP'li Baluken: 'Linç edildim'

AK Partili vekillere saldıran HDP'li Baluken: 'Linç edildim'

17

HDP'li vekillerin TBMM Anayasa Komisyonu'nda AK Partili milletvekillerine saldırdığı sırada masaya çıkarak yumruk yağdıran HDP'li Baluken, linç edildi..

Bakan Ala Bursa'daki canlı bombayı açıkladı

Bakan Ala Bursa'daki canlı bombayı açıkladı

18

Bursa Ulu Cami'deki intihar saldırısına ilişkin elde edilen bulguları açıklayan İçişleri Bakanı Efkan Ala, saldırının 1992 doğumlu PKK'lı terörist Ese..

HDP'li vekiller PKK sloganlarıyla Meclis'i terk etti

HDP'li vekiller PKK sloganlarıyla Meclis'i terk etti

19

HDP'li milletvekilleri, dokunulmazlıklarla ilgili Anayasa değişiklik teklifinin görüşüldüğü TBMM Anayasa Komisyonu'nu 'Biji Serok Apo' sloganlarıyla M..

HDP'liler Bakırköy'de olay çıkardı

HDP'liler Bakırköy'de olay çıkardı

20

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü etkinliklerinin yapıldığı Bakırköy Halk Pazarı'nda sendikalar yer aldı. Sabah saatlerinden itibaren İncirli metrobüs du..

+