12 yıldır kayıp eş nüfusta ölü çıktı

Güner Sakaoğlu, bir iş için gittiği nüfus idaresinde, 27 yıl önce Libya'ya çalışmaya giden ve 12 yıldır haber alamadığı eşinin öldüğünü öğrendi

Gül Kireklo 00:00 Kasım 19, 2008 Yeni Şafak

12 yıldır kayıp eş nüfusta ölü çıktı

Fotoğraf: Yeni Şafak
Hasan Ali Sakaoğlu ve Güner Sakaoğlu 1979 yılında mutlu bir evlilik yaptı. 1980 yılında da bir erkek çocukları dünyaya geldi. Hasan Ali ailesine iyi bir hayat sağlayabilmek için 1981'de Libya'ya çalışmaya gitti. 1996'ya kadar ailesini düzenli olarak arayan Sakaoğlu'ndan o tarihten itibaren bir daha haber alınamadı. Güner Sakaoğlu 12 yıldır eşinden haber alabilmek için inanılmaz bir mücadele başlattı. Sakaoğlu, geçtiğimiz günlerde gittiği Bakırköy Nüfus Müdürlüğü'nde kocasının öldüğünü ve nüfustan düşümünün yapıldığını duyunca yıkıldı. Sakaoğlu, konuyu Libya'nın Bingazi'deki Türk Başkonsolosluğu'na sordu. Gelen cevapta eşinin 24 Şubat 2008'de Derne şehrinde kalp krizi sonucu vefat ettiğini ve 2006'da konsolosluğa müracatında Türkiye'de herhangi bir yakını olmadığını beyan ettiği ve bu yüzden Libya'da toprağa verildiği eşinden kalan bir evrak çantasının konsolostukta bulunduğunu öğrendi.

Öldüğüne inanmıyorum

Kocasının öldüğüne inanmayan Güner Sakaoğlu 12 yıldır beklediği eşinin cenazesini İstanbul'a getirmek istediğini ve DNA testi yaptıracağını belirtti.Sakaoğlu, eşinin konsolosluktaki evrak çantasının da hayatıyla ilgili sırları ortaya çıkaracağını belirterek çantayı istedi.

  Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Şafak Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

  12 yıldır kayıp eş nüfusta ölü çıktı

  Güner Sakaoğlu, bir iş için gittiği nüfus idaresinde, 27 yıl önce Libya'ya çalışmaya giden ve 12 yıldır haber alamadığı eşinin öldüğünü öğrendi 12 yıldır kayıp eş nüfusta ölü çıktı
  Yayın hayatına başladığımız ilk günden itibaren ülkemizde demokrasinin tüm kurumları ile yerleşmesi, milli irade ve değerlerimizin hakim olması için tüm gücümüzle çalıştık. Bu ülkenin geleceğinin derin sularda boğulup gitmemesi için çaba sarf ettik. Fırtınalı günlerde sığınılacak bir liman olduk. Bugüne kadar ülkemize yapmış olduğumuz katkıyı bundan sonra da okurlarımızın desteği ile sürdürmeye devam edeceğiz. Her gün Yeni Şafak’la yeni bir umut olacak.

  SON DAKİKA

  #title#