AKTÜEL

12 yıldır kayıp eş nüfusta ölü çıktı

Güner Sakaoğlu, bir iş için gittiği nüfus idaresinde, 27 yıl önce Libya'ya çalışmaya giden ve 12 yıldır haber alamadığı eşinin öldüğünü öğrendi

Gül Kireklo Yeni Şafak
Hasan Ali Sakaoğlu ve Güner Sakaoğlu 1979 yılında mutlu bir evlilik yaptı. 1980 yılında da bir erkek çocukları dünyaya geldi. Hasan Ali ailesine iyi bir hayat sağlayabilmek için 1981'de Libya'ya çalışmaya gitti. 1996'ya kadar ailesini düzenli olarak arayan Sakaoğlu'ndan o tarihten itibaren bir daha haber alınamadı. Güner Sakaoğlu 12 yıldır eşinden haber alabilmek için inanılmaz bir mücadele başlattı. Sakaoğlu, geçtiğimiz günlerde gittiği Bakırköy Nüfus Müdürlüğü'nde kocasının öldüğünü ve nüfustan düşümünün yapıldığını duyunca yıkıldı. Sakaoğlu, konuyu Libya'nın Bingazi'deki Türk Başkonsolosluğu'na sordu. Gelen cevapta eşinin 24 Şubat 2008'de Derne şehrinde kalp krizi sonucu vefat ettiğini ve 2006'da konsolosluğa müracatında Türkiye'de herhangi bir yakını olmadığını beyan ettiği ve bu yüzden Libya'da toprağa verildiği eşinden kalan bir evrak çantasının konsolostukta bulunduğunu öğrendi.

Öldüğüne inanmıyorum

Kocasının öldüğüne inanmayan Güner Sakaoğlu 12 yıldır beklediği eşinin cenazesini İstanbul'a getirmek istediğini ve DNA testi yaptıracağını belirtti.Sakaoğlu, eşinin konsolosluktaki evrak çantasının da hayatıyla ilgili sırları ortaya çıkaracağını belirterek çantayı istedi.

Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.