• Tarihe göre sırala

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a belgeselli doğum günü hediyesi

26 Şubatta 63'üncü yaşına girecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın doğum gününü kutlamak amacıyla kısa bir belgesel çekildi. Rize'den Kasımpaşa'ya eski dostları, öğretmenleri ve değer verdiği büyükleri belgeselde bir araya gelerek Cumhurbaşkanı'nın bilinmeyen yönlerini anlatıp doğum gününü kutladı.

'Dirilişi öve öve bitiremediler'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CNR Kitap Fuarı'nın açılışında konuştu. Programda, Körfez ülkelerinden Diriliş Ertuğrul dizisine yapılan övgüyü anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kendi hikayemizi önce kendimiz anlatmalıyız. Körfez seyahatimde Diriliş dizisini anlata anlata bitiremediler. Ben de dedim ki 'Bunun devamı da gelecek." dedi.

AK Parti'den 3 farklı referandum şarkısı

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylaması tanıtım kampanyasının detayları Ankara Arena Spor Salonu'nda açıklandı. Programda, 'Evet diyoruz', 'Milyonlarca evet' ve 'Evet ile güçlü Türkiye' şarkıları olmak üzere toplamda 3 şarkı kamuoyuna tanıtıldı.

Cumhurbaşkanı: 140 karakterle alim olunamaz

CNR Kitap Fuarı'nın açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kitap okuma oranında Türkiye'nin dünyada ilk 10'a girmesinin şart olduğunu söyledi. Bir tehlikenin farkına varılması gerektiğini belirten Erdoğan, "Arama motoruyla, 140 karaktere sığdırılan aforizmalarla alim olunamaz. Bu şekilde sadece yarım porsiyon aydın olunabilir" dedi.

Referandum'un minik yıldızı Azra

AK Parti 16 Nisan'da yapılacak referandum kampanyasını Ankara Arena Spor Salonu'nda başlattı. Kampanyada ilk kez tanıtılan şarkısı 'Evet ile güçlü Türkiye' klibinde oynayan 8 yaşındaki Azra Ecemsu Gümüş'ün seslendirdiği bölüm ise büyük beğeni gördü.

Yazın koyun güttüğü dağlarda kışın kayak öğretiyor

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde yaz aylarında koyun güttüğü Karacadağ eteklerinde kışın da kayak yaparak vakit geçiren çoban Bahaddin Akay, zaman zaman merkeze gelen ziyaretçilere de kayak eğitimi veriyor.

Öğretmenliği bıraktı 400 köpeğe bakıyor

Tekirdağ'da yaşayan Reyhan Karagözler, öğretmenliği bırakıp, veteriner teknikerliği eğitimi aldıktan sonra oluşturduğu ve 'Melek Barınağı' adını verdiği barınakta, çoğu engelli ve felçli olan 400 köpeğe bakıyor.

'Halka' filminin 'Samara'sı karakolluk oldu

2002 yapımı 'The Ring' (Halka) filminde 'Samara' karakterine hayat veren Daveigh Chase, hastanenin önüne yaralı bir adamı bırakıp kaçtığı gerekçesiyle tutuklandı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybeden adamın trafik kazası yaşadığı iddia edildi.

Diyanet'ten işitme engellilere Cuma hutbesi

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her hafta tüm camilerde ortak okunmak üzere hazırlanan Cuma hutbesi, artık işitme engellilere de ulaştırılıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı Basın Merkezi, Cuma hutbesinin işaret diliyle anlatıldığı videoyu da hutbe ile birlikte paylaşıyor.

Cuma hutbesi: Allah'a sığınmanın en güzel ifadesi Muavvizeteyn suresi

Diyanet İşleri Başkanlığı, 24 Şubat cuma günü hutbesini yayınladı. Türkiye genelinde tüm imamlara gönderilen hutbenin bu haftaki konusu Allah’a Sığınmanın En Güzel İfadesi: Muavvizeteyn Suresi olarak belirlendi. Hutbede Felak ve Nas surelerinin önemi anlatıldı. Hutbe, Cuma namazı öncesi Türkiye genelinde tüm camilerde okunacak.

Nilüfer Reha Muhtar'ın velayet davasında şahit olarak dinlenecek

Oyuncu Deniz Uğur ile Gazeteci Reha Muhtar’ın 7 yaşındaki ikizlerinin velayet davasında şarkıcı Nilüfer ve Reha Muhtar ile ikisinin manevi kızları Ayşe Nazlı tanık olarak dinlenecek. Deniz Uğur'un, çocukların velayetini Reha Muhtar'dan almak istemesi üzerine açılan davada bakıcılar da şahit olarak dinlendi.

Umre için kavanozda para biriktirdi

İki buçuk yıldır kavanozda umre parası biriktiren Mina Mustafa, hayalini kurduğu ibadetini gerçekleştirebilecek. Eline geçen madeni paralara hiç el sürmediğini söyleyen Mina Mustafa, kimi zaman parasız kaldığını fakat yine de birikimini bozmadığını anlattı. 'Allah bu paraları daha da katladı' diyen Mina Mustafa, köydeki camide müezzinlik yaparak, kitap ve parfüm satarak geçiniyor.

Emniyet: Prensesler unutmayın!

Emniyet Genel Müdürlüğü, hazırladığı broşürle "Masallarda cadılar varsa internette de kötü insanlar var" diyerek çocukları internet ortamındaki kötü niyetli kişilere karşı uyardı.İnternetin masal dünyası gibi "büyülü" olduğuna vurgu yapılan broşürde, "Pamuk Prenses" masalından esinlenilerek, "Masallarda cadılar varsa internette de kötü insanlar var" uyarısı yapıldı.

Cami avlusunda okuma günleri

Kartal Soğanlık İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Yedi Hilal Derneği'nin etkinliği sayesinde hem camiye gitme hem de kitap okuma alışkanlığı kazanıyor. Okul yönetiminin başlattığı etkinlikte cami bahçesinde sırayla kitap okuyan öğrenciler, sonrasında namaz kılıyor.

Hamileliğini unutunca doğurduğu bebeği istemedi

23 yaşındaki kadın yakalandığı hastalık sebebiyle hamilelik ve doğum sürecinin çoğunu unuttu. Ebe bebeği kucağına verdiğinde kendi bebeğini geri çevirdi.

90 yaşındaki dede telefon faturasını görünce bayıldı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde 90 yaşındaki Hüseyin Cemil Acartürk , telefon borcunu ödemek için gittiği bayide faturanın 700 lira olduğunu öğrence bayide yere yığılıp bayıldı. Acatürk, "Konuştuğuma dair fatura verin bana başka bir şey istemiyorum. Şu anda kriz geçiriyorum ölebilirim,sizlerden de davacıyım" diyerek tepkisini dile getirdi.​

34 yıldır en yakın arkadaşı yabani kuğu

Edirne'de yaşayan Recep Mirzan, 34 yıl önce yaralı halde bulduğu kuğuyu tedavi etti. Sağlığına kavuşan yaralı kuğu, yıllar geçse de Mirzan'ın yanından bir an olsun ayrılmadı. Kuğunun adını 'Garip' koyan Mirzan, kuğuyu tüm hayvanlarından daha çok sevdiğini ve satın almak isteyenlere asla satmayacağını söyledi.

Ahmet’ten geriye kedisi kaldı

Viranşehir’de 17 Şubat’ta PKK'lı teröristlerce düzenlenen bombalı saldırı sonucu şehit olanlardan biri 11 yaşındaki Ahmet Oktay Günak'tı. Yediği pizzadan artıran ve sütle ıslatarak kedileri beslemek isteyen Ahmet, eve girmeye saniyeler kala saldırının etkisiyle yıkılan kolonun altında kaldı. Viranşehir’de, yüreği hayvan sevgisiyle dolu, çalışkan ve neşeli Ahmet’in beslediği kedi şimdi yıkıntıların arasında geziyor.

Fatma Girik: Sağlığım çok iyi

Geçen yıl Kasım ayında kalçasından ameliyat olduktan sonra, evinde düşmesi sonucu tekrar hastaneye kaldırılarak yeni bir operasyon geçiren Fatma Girik, "Sağlığım gün geçtikçe daha da iyiye gidiyor." dedi.

Melih Gülgen son yolculuğuna uğurlandı

Bir süredir akciğer kanseri tedavisi gördüğü hastanede dün hayatını kaybeden yapımcı, yönetmen ve senaryo yazarı Melih Gülgen son yolculuğuna uğurlandı.

Down sendromlu Serap'a sürpriz

Düzce'de koruyucu annesiyle yaşayan down sendromlu Serap Karaman'a, Düzce Fenerbahçeliler Derneğince üzerinde ismi yazılı forma ile atkı ve eşofman hediye edildi. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile tanışmak ve takımın Kadıköy'de oynadığı bir müsabakayı statta izlemek istediğini söyleyen Serap, "En büyük Fener başka büyük yok" diye konuştu.

Karadeniz'in midye ve salyangozları temiz

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Fen Fakültesi Fizik Bölümü tarafından TÜBİTAK'ın desteği ile 3 yıl süren ve denizdeki kirliliği en iyi yansıtan midye ve salyangozlar üzerinde yapılan araştırmada elde edilen verilerin insan sağlığını olumsuz etkilemediği ortaya çıktı.

Kıskandığı arkadaşının yüzünü asitle yaktı!

Pakistan'da hostes olmak isteyen genç kadın bu isteği yakın bir arkadaşının kıskançlığı sonucu hayale dönüştü.

3 evinin kapısını terör mağdurlarına açtı

Muğla'da yaşayan tır şoförü İbrahim Halil Alıcı, Şanlıurfa'daki bomba yüklü terör saldırısında evleri hasar gören vatandaşlara üç evini tahsis etti. Kendisi de Viranşehirli olan Alıcı, 'Bu soğuk havalarda insanlar mağdur oldu. Kendimi onların yerine koydum' dedi. Alıcı, evleri onarılana kadar mağdurların misafiri olduğunu kaydetti.

1000 civcivi tarlaya terkettiler

İngiltere'de kimliği belirsiz kişilerce bir tarlaya bırakılan 1000 kadar bir günlük civciv hayvanları koruma örgütü tarafından kurtarıldı.

Türkiye önceki yıla göre daha mutlu

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK), açıkladığı verilere göre mutlu olduğunu beyan eden bireylerin oranı 2015 yılında %56,6 iken 2016 yılında %61,3 oldu. Mutsuz olduğunu beyan eden bireylerin oranı ise %11,4’ten %10,4’e düştü. Ayrıca bir okul bitirmeyenlerin, bitirenlere göre mutlu ve evli kadınların evli erkeklere göre hayatlarından daha fazla memnun olduğu belirtildi.

17 yaşındaki gencin cenazede yaşadığı anlaşıldı

Hindistan'da akıl almaz bir olay meydana geldi. Öldü sanılan 17 yaşındaki genç Kumar Marewad,, cenaze yolunda hareket etti. Yaşadığı anlaşılan Marewad, apar topar hastaneye kaldırılarak müdahale edildi. Cenazeye katılanlar olay karşısında şaşkınlık yaşarken, aile çocuklarının tedavisi için maddi desteğe ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Ünlü yönetmen Melih Gülgen hayatını kaybetti

Yapımcı, yönetmen ve senaryo yazarı Melih Gülgen (71), İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Gülgen, akciğer kanseri nedeniyle uzun süredir tedavi görüyordu.

İkinci Dünya Savaşı'ndan kalan enkazlar

İkinci Dünya Savaşı'nda sonra Kuzey Mariana Adaları ve Palau Rocky'de terk edilen, tahrip edilmiş tanklar, uzun namlulu toplar, ağır silahlar ve beton sığınaklar sayısız gemi enkazları kaldı.

RTÜK dizideki doktor sahnesine 711 bin lira ceza kesti

'Cesur Yürek' adlı dizinin bir bölümünde, acil bir ameliyat esnasında hekimlerin silahla tehdit edildiği, hakaret edildiği, darp edildiği ve küçük düşürüldüğü sahneyle ilgili şikayetleri değerlendiren Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), kanala 711 bin 834 lira idari para cezası verdi.

Kızılay Silopi Başkanı Kemal Türkan Suriyelilere evini verdi

Irak'a girişlerine izin verilmeyen Suriye uyruklu 23 kişiye Türk Kızılayı destek verdi. Silopi'deki Habur Sınır Kapısı üzerinden Irak'a giriş yapmak isteyen 23 kişiye izin verilmeyince Türk Kızılayı Silopi Şubesi Başkanı Kemal Türkan, aileyi kendisine ait eve yerleştirdi. Ardından gıda ve giyim yardımında bulundu.

Meyve ağaçları çiçeklendi

Mersin'in Silifke ilçesinde havanın ısınmaya başlamasıyla şeftali, erik, kayısı ve badem ağaçları çiçek açtı. Dün havaya düşen cemreden sonra çiçeklenen ağaçlar baharı müjdeliyor.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.