• Tarihe göre sırala

Yalçın Çakır canlı yayında kalp krizi geçirdi

Beyaz TV'de yayınlanan "Yalçın Abi" isimli programı hazırlayıp sunan televizyoncu Yalçın Çakır, yayın esnasında kalp krizi geçirdi.

Bilgisayardan saat monitörden çerçeve

Bingöl'de bilgi işlem görevlisi Engin Gürbüz, hem eline geçen cihazları değerlendirerek farklı eşyalar yapıyor hem de bunları "teknoloji duvarı" adını verdiği köşesinde sergiliyor. Teknoloji duvarını görenler, katkı sağlamak için eski ve kullanılmayan cihazlarını Gürbüz'e veriyor. Duvarının her geçen gün daha da dolduğunu anlatan Gürbüz, teknolojiyi çok sevdiğini söylüyor.

'Sadece yaşlı nüfusumuz 62 ülkenin nüfusundan fazla'

Dünya Yaşlanma Konseyi Başkanı Aydın, Türkiye'nin 6.6 milyonluk yaşlı nüfusuyla Norveç, Singapur, İrlanda, Danimarka ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin de aralarında bulunduğu birçok ülkenin nüfusundan daha fazla olduğunu belirtti. Aydın, Türkiye'de yaşam süresinin ortalama 78 yıl olduğunu söyleyerek, "Yaşlıların ilk defa bir araya gelerek sorunlarına çözüm arayacağı Dünya Yaşlılar Kurultayı ekimde Türkiye'de toplanacak" ifadesini kullandı.

'Diriliş' sonrası planını açıkladı

TRT 1'de ekrana gelen "Diriliş Ertuğrul" dizisinin başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan, "Diriliş Ertuğrul" sonrası planını açıkladı. 3 sezondur yoğun bir tempoda çalışan ünlü oyuncu, dizi biter bitmez ailesiyle tatile çıkacağını söyledi.

Somali için acil yardım çağrısı

İHH, Somali'de kuraklığa bağlı ölümler ve acil yardıma duyulan ihtiyacı kamuoyuyla paylaştı. Bölgeyi etkisi altına alan kıtlık ve kuraklığın 250 bin insanın ölümüne neden olduğunu, milyonlarca insanın göç etmek durumunda kaldığını anlattı. İHH Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Aynacı da Somali'de 4 yaşındaki çocukların 3 buçuk kilo olduğunu söyledi.

Köpeğin tedavisi 17 bin lira tuttu

İstanbul'da ölmek üzere olan köpeğini veterinere götüren kişi, 17 bin liralık tedavi ve ameliyat ücreti ödedi. Hayvansever vatandaş köpeğinin kalp hastası olduğunu ve hemen ameliyata alındığını ifade etti.

Kuş Cenneti’nde ürküten tablo

Eşsiz bir güzelliğe ve çok zengin kuş varlığına sahip olan Manyas Kuş Cenneti'nde kaçak avlanma ve balıkçıların gelişigüzel bıraktıkları kilometreleri bulan ağlar, bölgeye göç eden birbirinden güzel kuşların ölümüne sebep oldu. Balıkesir Amatör Sportif Oltacılar Derneği, tatlı sularda av yasağının başladığı 15 Mart tarihinden itibaren kaçak ava karşı adeta savaş başlattı.

256 yıl yaşayan adam

Ortalama bir insanın yaşam ömrü 80 yıl diye biliniyor. Peki Çinli dövüş sanatları ustası ve uzun yaşam araştırmacısı olarak nam salan Li Ching-Yuen'in 256 yıl yaşadığını biliyor muydunuz? Li Ching Yuen bir efsane ya da hayali bir masal değil. Time dergisinin yer verdiği Çinli adam, 256 yıl yaşamanın sırrını

Cuma hutbesi: Hikmet yüklü öğütler

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan ve Türkiye genelinde okunacak olan Cuma hutbesi yayımlandı. Hutbenin bu haftaki konusu "Hikmet yüklü öğütler" olarak belirlendi. Hutbede Hz. Lokman'ın oğluna yaptığı her biri hikmet ve merhamet yüklü öğütlerden bahsedildi.

Alzheimer hastası 40 yıllık eşine bebek gibi bakıyor

Trabzon'da 62 yaşındaki Erol Başdağ, çok genç yaşta yakalandığı alzaymır hastalığı nedeniyle yatağa bağlı hale gelen 40 yıllık hayat arkadaşına bıkmadan usanmadan bakıyor. 14 yıldır eşinin bakımını yapan Başdağ, eşini ilk günkü sevgiyle sevdiğini söyledi. Başdağ, Allah'a ondan önce ölmemek için dua ettiğini ifade etti.

Evlilik programı yöneticileri RTÜK ile görüştü

RTÜK Başkanı Yerlikaya, evlilik programı yapılan televizyon kanallarından gelen talep üzerine, genel yayın yönetmenlerini kabul etti. Son dönemde RTÜK'e binlerce şikayet geldiğini söyleyen Yerlikaya, RTÜK'ün bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gerekli müeyyideleri uygulayacağını vurguladı.

Yaramazlık yapan çocuklara 'amca' traşı yapan berber

Amerikalı babanın çocuğuna verdiği benzersiz ceza sosyal medyanın gündemi haline geldi. Yaramaz çocuğunu kuaföre götüren baba, oğlunun saçlarına 'amca modeli' şeklini verdirdi.

El Bab kedisine dünyadan talep var

Bab bölgesinde bir Türk askeri tarafından enkazdan çıkarılan ve Türkiye'ye getirilen "Barış" ismi verilen kediyi, yurt içi ve yurt dışından binlerce kişi sahiplenmek istiyor. CAHİDE Yönetim Kurulu Üyesi Güneş: "Kedimizi binlerce kişi talep ediyor. Hollanda'dan, Almanya'dan, Japonya'dan, Avusturya'dan olmak üzere yurt dışından da çok talepler var. Biz istiyoruz ki istediğimiz zaman kedimizi gidip görelim. Bu kedimizin güzel bir yuvası olacağını inanıyoruz"

Türk usulü Fransız peynirlerin lezzet yolculuğu

İzmirli Canan Urhan, oğlunu ziyaret için gittiği Fransa'da öğrendiği peynir yapım tekniklerini Türk usulüyle harmanlayarak 4 çeşit küflü peynir üretimi yapıyor. Keçi sütünden ürettiği ve markalaştırdığı "canruba", "tarzı siyah", "arşiran" ve "endamı nur" ismini verdiği peynirleri çok sayıda otel, restoran ve zincir marketlere satan Urhan, başarılı bir girişimcilik örneği sergiliyor.

Rektör öğrencinin telefon faturasını ödedi

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Twitter hesabı üzerinden kendisinden telefon faturasını ödemesini isteyen öğrenci Baran Elbir'in talebini geri çevirmedi. Prof. Dr. Ünal, bursunu alınca borcunu vereceğini söyleyen Elbir'in geri ödemesini kabul etmeyeceğini belirtti.

Dev marka Youtube'dan reklamlarını çekti

Amerikalı telekomünikasyon devi AT&T, "nefret ve terörizm" içeren paylaşımlar nedeniyle YouTube'dan reklamlarını çekme kararı aldı.

Denizden çıkanlar şaşırttı

Dünya Su Günü kapsamında Kartal sahilinde gerçekleştirilen temizlik çalışmasında, denizden araba lastiği, plaka, ruhsat ve ehliyetin de aralarında bulunduğu atıklar çıkarıldı. Sahilde yürüyenlerin ve öğrencilerin ilgi gösterdiği temizlik çalışmasında konuşan Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan, Türkiye'nin su azlığı yaşayan ülkeler arasında olduğunu söyledi.

Afrikalı bebek 4 ayaklı doğdu

Afrika'da dört ayak ve iki omurga ile doğan kız bebek doktorları bile şaşırttı. Tam olarak gelişmemiş ikiziyle yapışık doğan bebek 10 aylıkken ameliyata alındı. Bebeğin, daha önce yapamadığı birçok hareketi gerçekleştirebileceği açıklandı.

Türkiye'den Afrika'ya can suyu

Bugün, 22 Mart Dünya Su Günü... Afrika'daki kıtlık ve su krizleri her geçen yıl etkisini artırıyor. Ölümlere yol açan susuzluğa karşı Türk yardım kuruluşları da kararlıkla adımlar atarak, bölgeye yardım eli uzatıyor. Türk Kızılayı, İHH ve Sadakataşı Derneği, Afrika ülkelerindeki kıtlığa karşı başlattığı yardım kampanyalarını bugün de sürdürüyor.

12 yaşındaki Reyhan kardeşlerine annelik yapıyor

Afganistan'daki iç karışıklık nedeniyle ülkelerini terk ederek Trabzon'a yerleşen 5 çocuklu Afgan ailenin 12 yaşındaki çocuğu Reyhan Arapzade, annesinin ölümünün ardından kardeşlerine annelik yapıyor. Babası çalışan kız çocuğu, okula giden iki kardeşi ile evde kalan kendinden küçük iki kardeşinin ihtiyaçlarını elinden geldiğince gidermeye çalışıyor.

Ses sistemi taktırdığı traktör köyün neşesi oldu

Aydın'da, müzik tutkunu çiftçi 30 yaşındaki Murat Karlıoğlu, 7 bin lira harcayarak traktörüne ses sistemi taktırdı. Bu durum köylülere de neşe kaynağı oldu. Her sabah Terrier cinsi köpeği 'Jessie' ile evden çıkıp tarlaya çalışmaya giden Karlıoğlu, en çok da köpeği Jessie ile tarlada Harmandalı oynamayı sevdiğini söyledi.

Ukrayna-Rusya arasında 'Eurovision' gerilimi

Rusya ve Ukrayna arasındaki siyasi gerginlik, şarkı yarışması Eurovision'a da yansıdı. Ukrayna'da gerçekleşecek olan 2017 Eurovision'da, Rusya'yı temsil edecek Julia Samoilova'nın ülkeye giriş yapamayacağı açıklandı. Rusya Devlet Başkan sözcüsü Dmitriy Peskov ise, “Eurovision kurallarında böyle bir engelleme yoktur" dedi.

Şahan Gökbakar kızının fotoğrafını paylaştı

'Recep İvedik 5' filmi ile gişede rekorlar kırmaya devam eden Şahan Gökbakar, bu başarısını her defasında sosyal medya hesaplarından duyuruyor. Ünlü komedyen bu sefer birkaç gün önce doğan kızı Ela'nın fotoğrafını paylaştı. Gökbakar, fotoğrafın altına "Küçük prensesimle öğle uykusu" yazdı.

'Diriliş' hayaldi gerçek oldu

Osmanlı hayranı Yücel Turan isimli vatandaşın "Diriliş Ertuğrul"da oynama arzusu sonunda gerçek oldu. Turan, Diriliş'te Salur Bey'i canlandırdı. Attan düşme sahnesinin 12 kez çekildiğini anlatan Turan, sette hiç zorlanmadığını söyledi. Özel günlerde çocuklarıyla birlikte Osmanlı kıyafetleri giydiklerini belirten Turan, para almadan tüm dönem dizilerinde oynamak istediğini ifade etti.

Antonio Banderas kalp krizi geçirdi

Antonio Banderas, İsviçre'de tatil yaptığı sırada göğüsünde hissettiği şiddetli ağrı sonrası kalp krizi geçirdi. Sağlık durumuyla ilgili açıklama yapılmayan Banderas, iki ay önce spor yaparken bir kalp krizi daha geçirmişti.

915 adet bozuk para yutan kaplumbağa öldü

Tayland'da bir süs havuzunda yaklaşık 20 yıl boyunca atılan dilek paralarını yiyen ve ay başında ameliyat edilerek midesinden 1000'e yakın metal para çıkartılan Omsin adlı 25 yaşındaki kaplumbağa komaya girmesi sonrası yapılan 2. ameliyatın ardından sağlık durumunun kötüleşmesi sonucu hayatını kaybetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan onları unutmadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi Twitter hesabından '21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü' mesajı paylaştı. Down sendromlu çocuklarla birlikte çekildiği fotoğrafları da yayınlayan Erdoğan, "Tüm down sendromlu kardeşlerime ve ailelerine saygı ve sevgilerimi iletiyorum" dedi.

Yazları ağaçta kışları mağarada yaşıyor

Sırbistan'da 65 yaşındaki Panta Petrovic, yaz aylarını ağacın üzerine inşa ettiği barakada, kışı ise civardaki bir mağarada geçiriyor. Yanında hayvanları da olan Petrovic, bir de vahşi domuz besliyor. "Şimdi yaşadığım özgürlüğü parayla satın alamam" diyen Petrovic, nehirde yıkandığını toprağın üstünde ise uyuduğunu söylüyor.

'Bize imkan verin Mars'a gidelim'

İstanbul Boğazı'nı yüzerek geçen ve bir ilke imza atan down sendromlu milli yüzücü Caner Ekin, "Bize imkan verin Mars'a gidelim" dedi. Ekin, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle tüm özel arkadaşlarının gününü kutlayarak, herkese sporun içinde yer almaları tavsiyesinde bulundu.

Baharın müjdecisi leylekler geldi

İlkbahar mevsiminin habercisi leylekler, Türkiye'nin en büyük ikinci milli parkı olan Beyşehir Gölü Milli Parkı’ndaki yuvalarına yerleşmeye başladı. Küçük gruplar halinde gelen leylekler, ardıç ağaçlarının üzerindeki yuvalarına konup gökyüzünde kanat çırparak ilginç görüntüler oluşturuyor.

Şehide vefa borçlarını 22 yıl sonra ödediler

Şırnak'ta 1995'te terör örgütlerince şehit edilen Üsteğmen İbrahim Abanoz'un silah arkadaşları, sosyal medya üzerinden örgütlenerek şehidin Sakarya'daki mezarı başında bir araya geldi. Her sene mezar başında toplanmaya karar veren 27 ziyaretçi, Abanoz'un fotoğrafının bulunduğu tişört giyerek yürüyüş yaptı.

Bakan Avcı, askıya 20 ekmek bağışladı

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'nın İzmir'in tarihi semti Basmane'yi ziyaretinde ihtiyaç sahipleri için sürdürülen 'askıda ekmek' uygulamasına 20 ekmek bağışladı.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.