AKTÜEL

  • Tarihe göre sırala

3 kez ölümden döndü

ABD'nin Florida eyaletinde ilginç bir olay yaşandı. 31 yaşındaki Kyle Cook isimli adamı yıldırım çarptı, zehirli örümcek ısırdı ve yılan soktu. Cook'un bu olaylara rağmen sağlıklı bir şekilde hayatını sağlıklı bir şekilde sürdürmesi şaşkınlıkla karşılanıyor.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne özel börek

Bursalı börek ustası Hasan Acar, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışına özel yaptığı köprü şeklinde böreği tören alanında 2 bin kişiye ikram edecek. Acar, daha önce dünyanın en uzun kol böreğini pişirip Guiness Rekorlar kitabına girmişti.

Tek ayakkabıda iki farklı gelenek

Seray Matliz, memleketi İspanya ile yaşadığı ülke Filistin'in geleneksel tarzını birleştirerek ürettiği ayakkabıları yerel piyasa ve yurt dışına satıyor. İspanya'da öğrendiği ayakkabıcılığa, Filistin'de devam eden Matliz, Ramallah'taki İspanya Kültür Merkezi'nde öğretmenlik yapıyor.

Ünlü oyuncu FETÖ için ağır konuştu

FETÖ'cüleri zihinsel engelli olarak gördüğünü söyleyen ünlü oyuncu Turgay Tanülkü 15 Temmuz ve FETÖ ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yüzde 70 zihinsel engelli bir oğlunun olduğunu söyleyen Tanülkü, oğlunun darbeye kalkışanlardan daha önde ve onurlu olduğunu söyledi. Tanülkü ayrıca vatan millet sevgisinin önemli olduğunu ve 64 yaşında bu sevgi nedeniyle militan olabileceğini kaydetti.

60 yaş üzeri öğrenci alan 'Üniversite'

Türkiye'de ilk kez Antalya'da kurulan ve 60 yaş üstündekilerin kayıt yaptırabildiği 'Yaşlı Üniversitesi'nde, biyoloji, tıp, kimyanın yanı sıra, tamir, yemek pişirme dersleri veriliyor. Özel eğitim programının hazırlandığı üniversitede eğitimlerin 3 yıl sürmesi hedefleniyor.

Suriyeli 10 bin çocuğa dondurma

İnsani Yardım Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren İHH Çocuk Kulübü'nün 'Suriye'de Dondurma Günleri' adını verdikleri bir program dahilinde ilk etapta 10 bin Suriyeli mülteci çocuğa dondurma dağıtıldı. Binlerce dondurmanın dağıtıldığı ilk program Kayserili hayırsevelerin katkılarıyla gerçekleştirildi.

Hayat Veren Din: İslam

Türkiye genelinde bütün camilerden ortak Cuma hutbesi okundu. Diyanet İşleri Başkanlığı internet sitesinden yayınladığı hutbede Hayat Veren Din: İslam konusunu işledi. Allah'ın Hayy isminden bahsedilen hutbede, Allah'ın hayat veren, yaşatan olması anlatıldı. Hutbede Gaziantep'teki bir düğüne yapılan hain saldırıda ölenlere Allah'tan rahmet dilendi.

Türkiye Diyanet Vakfı'ndan Halep’e insani yardım

Türkiye Diyanet Vakfı Mersin Şubesi, iç savaşın yaşandığı Suriye'nin Halep kentinde kuşatmanın kaldırılmasının ardından bölgeye 4 TIR gıda yardımı gönderdi. Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Mustafa Tutkun, Suriyelilere yardım ulaştırmaya devam edeceklerini ifade etti. Tutkun, Kilis'teki mobil mutfakta her gün 10 bin kişilik yemek, sınır da ise 60 bin ekmek dağıtıldığını söyledi.

Kültür Sanat Tümü

Sağlık Tümü

Röportaj Tümü

Yeni Şafak Kitap Eki Tümü

Yeni Şafak Pazar Eki Tümü

Sinema Tümü

Seyahat Tümü

Yorum Tümü

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.