AKTÜEL

Seda Sayan Umre'ye gitti

Sosyetenin tanınmış isimlerinden Nadire İçkale'nin her sene yaptığı Umre organizasyonuna bu sene sanatçı Seda Sayan da katıldı. Seda Sayan'ın da aralarında bulunduğu cemiyetin önde gelen ailelerine mensup 202 kadın bugün umre için kutsal topraklara gitti.

Yasin Yılmaz/İstanbul Yeni Şafak
Sosyetenin önde gelen ailelerine mensup 202 kadın dün Umre için kutsal topraklara hareket etti. Suudi Arabistan Havayolları'nın tarifeli seferi ile İstanbul'dan Medine'ye hareket eden kafilede, Nadire İçkale ve kısa bir süre önce eşinden boşanan Seda Sayan'ın da olduğu ve cemiyetin önde gelen ailelerine mensup bayanlarında grupta yer aldığı görüldü. Her yıl geleneksel olarak cemiyetin önde gelen bayanlarını Umreye götüren Nadire İçkale, “Seyahate katılanlardan aldığımız ücret ile Güneydoğulu üniversiteli gençleri okutuyoruz” dedi. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde çok sayıda bagajlarıyla da dikkat çeken tanınmış umrecilerden bazıları, terminalde başlarını örttü. Umreciler kıyafetleriyle de ilgi odağı oldu.

Umre için özel kıyafet

Uçağın kalkış saatinden iki saat önce havalimanına gelen ünlü sanatçı Seda Sayan ise kıyafetiyle dikkat çekti. Umre için özel bir kıyafet hazırlatan Sayan, gazetecilerin sorularına yanıtlamadı. Kutsal topraklarda 1 hafta kalacak olan Seda Sayan, Mekke ve Medine'de bulunacağı belirtildi. Mekke'de diğer bayanlar gibi 5 yıldızlı Hilton Oteli'nde kalacak olan Sayan, Medine'de de yine beş yıldızlı Oberoi otelde kalacak.

Organizasyonu düzenleyen Nadire İçkale ile birlikte Umre'ye giden kızı Diyar İçkale başörtüsünü bağlamakta zorlanınca annesi yardım etti. Daha önce de kızı Diyar'ın hacı olduğunu belirten Nadire İçkale, “Kızım Diyar daha önce hacca gitti ancak hala başörtüsü bağlamayı beceremiyor” diyerek Umre'ye gidenlerin de gülümsemesine neden oldu.

Cemiyetin önde gelen bayanlarının heyecanları gözlerinden okunurken umrecileri, aileleri ve arkadaşları kutsal topraklara uğurladı. Kutsal topraklarda 1 hafta ile 10 arasında kalacak olan 202 bayan, Mekke'de 5 yıldızlı Hilton Oteli'nde Medine'de de yine beş yıldızlı Oberoi otelde kalacakları açıklandı. Bu ziyaret için katılanların kişi başı 1600 euro ile 2000 euro arasında ücret ödedikleri öğrenildi.

Umreye ilk defa gidiyormuş gibi heyecanlı olduğunu belirten Nadire İçkale, “Seda'yı çok severim. Rabbimiz ona da nasip etti. Seda hanım ilk defa gidiyor. Her sene yaptığımız gibi umre seyahati sayesinde Güneydoğu'da okuyan üniversite talebelerine yardım ediyoruz. Seda Hamın benim çok yakın bir arkadaşımın vasıtası ile umre turumuzu duymuş, ama ben Seda'yı çok eskiden tanırım. Çok dürüst, çok mert bir kadındır, Çok da imanlıdır. Hep dualarını okuduğunu ben biliyorum. Şimdi inşallah ibadetini daha detaylı yapacak” dedi.

Yorum

Erdoğan ile anısını anlatırken ağladı

Erdoğan ile anısını anlatırken ağladı

1

Gençlik yıllarında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın alışveriş yaptığı Kasımpaşalı bakkal Emin Turan, Erdoğan ile olan hatıralarını anlatırken duygulandı.

TRT'nin sevilen dizisi veda ediyor

TRT'nin sevilen dizisi veda ediyor

2

Yunus Emre: Aşkın Yolculuğu dizisi 44. bölüm ile final yapma kararı aldı.

Tombak miğfer 1 milyon 200 bin lira

Tombak miğfer 1 milyon 200 bin lira

3

Osmanlı dönemine ait 16. yüzyıldan kalma sade işçilikli tombak miğfer, Nişantaşı Müzayedenin gerçekleştireceği 60. müzayedede, 1 milyon 200 bin lira a..

Boyundaki şişliğe dikkat!

Boyundaki şişliğe dikkat!

4

Op. Dr. İlker Abcı, tiroid kanserinin, hiçbir belirti vermeden sinsice ilerleyebildiğini belirterek boyundaki ani şişliklere ve büyümelere dikkat edil..

Hayranının hediyesini kabul etmeyince bıçaklandı

Hayranının hediyesini kabul etmeyince bıçaklandı

5

Japonya'da yaşanan olayda Tomohiro Iwazaki isimli genç, ünlü popçu Mayu Tomita'ya hediye olarak bir saat gönderdi. Tomita'nın hediyeyi kabul etmeyere..

Tarihi eserler parmakların ucunda

Tarihi eserler parmakların ucunda

6

Müzelerde kullanılmaya başlanan görüntü işleme ve artırılmış gerçeklik teknolojisiyle, ziyaretçiler yüzlerce yıllık eserlere adeta dokunma deneyimi ya..

Türkiye’nin direnci ve Sykes-Picot

Türkiye’nin direnci ve Sykes-Picot

7

İngiltere ve Fransa için Sykes-Picot her zaman stratejik öneme sahip bir antlaşma olmuştur Bu anlaşmanın önündeki en büyük engeller, Türkiye’nin diren..

Suriyeli çocuklardan liderlere mektup var

Suriyeli çocuklardan liderlere mektup var

8

Kilis’te eğitim gören Suriyeli çocukların dünya liderlerine yazdığı mektuplar kitaplaştırıldı. Kilis Belediyesi tarafından hazırlanan 'Suriyeli Çocukl..

Fotoğraf aşkı 'engel' tanımadı

Fotoğraf aşkı 'engel' tanımadı

9

Doğuştan yüzde 90 görme engelli genç fotoğrafçı, çektiği fotoğraflarla hem karanlık dünyasını aydınlatıyor hem de insanlara "engelsiz dünyasından" kar..

Sigara içenleri tedavi etmiyor

Sigara içenleri tedavi etmiyor

10

Diyarbakır'da görevli Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Hakan Çoksüer, sigara kullanan hastaları tüp bebek merkezinde tedavi etmeme kara..

Havuç ye sıhhat bul!

Havuç ye sıhhat bul!

11

Obezite doktoru Dr. Fevzi Özgönül, havucun son yıllarda erken bunama, alzheimer, kalp krizi, kronik baş ağrısı, deri ve akciğer kanserine karşı kullan..

'8 köşe kasket'leri temsil ediyor

'8 köşe kasket'leri temsil ediyor

12

Malatya'da 13 yaşında başladığı, unutulmaya yüz tutmuş kasketçilik mesleğini 55 yıldır sürdüren Tatu, kasketlere yoğun ilginin olduğu, her gün yaptığı..

Nobel'i üniversitesine bağışladı

Nobel'i üniversitesine bağışladı

13

DNA onarımıyla ilgili çalışmasıyla 2015 Nobel Kimya Ödülü'nü alan Prof. Dr. Aziz Sancar, Nobel Madalyası ve Sertifikasını mezun olduğu İstanbul Üniver..

Kendini onaran asfalt ürettiler

Kendini onaran asfalt ürettiler

14

Gazzeli kadın mühendisler, kendi kendini onaran asfalt üretti. “Nasır bin Hamad Al Halife Genç Mucit” Ödülü'nü kazanan asfaltı üreten mühendislerden R..

Göl ortasında kalan cami ibadete açılacak

Göl ortasında kalan cami ibadete açılacak

15

Bolu'da 12 yıl önce çalışmalar nedeniyle Seben Gölü'nün ortasında kalan cami için yol yapıldı ve yeniden ibadete açılması için çalışma başlatıldı.

Kendi hava aracıyla uçan doktor

Kendi hava aracıyla uçan doktor

16

Çocuk Hastalıkları Uzmanı olan Dr. Levent Ceylan, yaklaşık 6 yıl uğraşarak kendi tasarlayıp yaptığı ismini 'Gyrocopter' verdiği hava aracıyla boş zama..

Islak mendil kontrolünde skandal sonuç

Islak mendil kontrolünde skandal sonuç

17

Hijyen Konseyi tarafından yapılan çalışma kapsamında, bazı restoranlardan toplanan ve laboratuvarda incelenen markaları belirsiz, tek kullanımlık 22 ı..

Sanatçı ölümleri toplumu fazla sarsıyor

Sanatçı ölümleri toplumu fazla sarsıyor

18

Psikiyatrist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney, sanat dünyasında ve iş dünyasında sağlıklı sayılan ünlü kişilerin ani ölümlerinin insanları fazlasıyla etkiled..

+