AKTÜEL

Yeni Şafak ailesi 16. yılını kutladı

Haberciliğin tarafsız ve cesur adresi Yeni Şafak gazetesi ekibi 16. yıldönümünde biraraya geldi. Piere Loti'de sabah kahvaltısında buluşan yazar ve personel kadrosu öğleden sonra ise gazete binasında pasta keserek kutlama yaptı.

Oktay Mehmet Yeni Şafak
16 yıldır yaptığı cesur ve tarafsız habercilik anlayışıyla dikkat çeken Yeni Şafak ailesi dün sabah Pierre Loti'de verilen kahvaltıda biraraya geldi. Öğleden sonra ise 16. yaşını yazar ve porsonel kadrosu pasta keserek kutladı. Yeni Şafak'ı bu mutlu gününde eski yayın yönetmenlerinden Star gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaalioğlu ile Bursa AK Parti milletvekili Mehmet Ocaktan yalnız bırakmadı. Kutlamada konuşan Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert, “Yeni Şafak ilk günde tercih ettiği çizgisini bugüne kadar muhafaza etti. O çizgiyle sunulan bakış açısı hep teyid edildi. Yani hiç yanlış bir yerde bulunmadı Yeni Şafak” dedi. Genel Müdür Mehmet Ziya Gökalp de Yeni Şafak'ın güçlü kadrosuyla bugüne kadar izlediği yayın politikasıyla çok başarılı çalışmalara imza attığını dile getirdi.

DELİKANLILIK ÇAĞINDA

Genel Yayın Danışmanı ve yazarı Fehmi Koru, bir medya kuruluşu için 16 yılın uzun bir süre sayıldığını belirterek, “Geride bıraktığı yıllara bakıldığında gazetemiz delikanlılık çağına gelmiştir. Demokrasi kanallarının genişletilmesi ve Türkiye'nin yaşanabilir bir ülke haline gelmesi mücadelesinde Yeni Şafak gazetesi onurlu bir yere sahiptir' dedi.

FARKLILIK İÇİNDE BİRLİKTELİK

Uzun yıllar gazetenin kadrosunda yer almaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Prof. Dr. Hayrettin Karaman, “Aradan geçen yıllara rağmen gazetenin genel istikametinden sapmadığını görüyorum. Daha renklendi ve çeşitli hale geldi. Son zamanlarda üzerinde çok durulan 'Farklılık içersinde birliktelik' i temsil etmeye başladı. Gazete farklılık alanlarını ön plana çıkartıp kavga etmek yerine, ortak alanları ön plana çıkartıp, yardımlaşmak, insanlar için ülke için en iyi neyse onu arayıp bulmaya çalışan bir laboratuar gibi hizmet veriyor'diye konuştu.

Ali Bayramoğlu, “Hızlı dönüşümün yaşandığı ve Türkiye'nin kabuğunu yırttığı bir dönemdeyiz. Yeni Şafak bu dönemde çok önemli rol üstlendi' diye konuşurken, Star Gazetesi Yayın Yönetmeni Mustafa Karaalioğlu da “Yeni Şafak'ın geride bıraktığı 16 yıllık zaman diliminde çok önemli çalışmalara imza attığının canlı şahitlerinden biriyim' ifadelerini kullandı.

TEBRiKLER YAĞDI

Gazete binasında düzenlenen kutlamada yazar kadrosu ve çalışanları "Gurur dolu 16 yıl" yazan pastayı hep birlikte kesti. Pasta kesiminden sonra kura çekimi yapıldı ve kurada ismi çıkan elemanlara sürpriz hediyeler dağıtıldı. Yeni Şafak gazetesinin 16. kuruluş yıl dönümü anısına verilen kahvaltıya ise gazetenin İcra Kurulu Başkanı Mustafa Albayrak, Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert, Genel Müdür Mehmet Ziya Gökalp, Yazı İşleri Müdürü Özcan Ünlü,'nün yanı sıra şu isimler katıldı: Yeni Şafak yazarları Fehmi Koru, Hayrettin Karaman, Ali Bayramoğlu, Yusuf Kaplan, Fatma Karabıyık Barbarosoğlu, Ayşe Böhürler, Cevdet Akçalı, Özlem Albayrak, Osman Tamburacı, Osman Akkuşak, Nazif Gürdoğan, Kürşat Bumin, Ömer Lekesiz, Yeni Şafak gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaalioğlu ve Mehmet Ocaktan katıldı. Öte yandan Saadet Partisi il yönetimi bizzat gazete binasına gelerek Yeni Şafak ekibini tebrik etti. Devlet Bakanı Bülent Arınç başta olmak üzere siyaset, iş çevresi ve sanat camiasından telefon ve faksla kutlama mesajları iletildi.

Yorum

Evliliği kemiren sendrom

Evliliği kemiren sendrom

1

Psikolojik Danışman Ferhan Bıçakçılar, tükenmişlik sendromunun evliliklerde de yaşanabildiğini, mutsuzluk, yorgunluk ile tahammülsüzlükle başlayan ve ..

Üstad’ın cenazesinde Özal detayı

Üstad’ın cenazesinde Özal detayı

2

Edebiyat ve fikir dünyasının önemli isimlerinden merhum Necip Fazıl Kısakürek'in 1983 yılındaki cenaze namazına, bir süre sonra başbakan olacak olan T..

Euronews'ten skandal Davutoğlu tweeti

Euronews'ten skandal Davutoğlu tweeti

3

Fransa merkezli haber kanalı Euronews, bugün Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması sırasında haddini aşan bir tweet attı. "Davutoğlu CV'sini okuyor. ..

'Saruhan' filmi izleyiciyle buluşuyor

'Saruhan' filmi izleyiciyle buluşuyor

4

TRT 1'de her perşembe yayınlanmaya başlayacak olan 'TRT TV Filmleri' kapsamında, bugün ilk olarak "Saruhan" filmi izleyiciyle buluşacak. Filmin yapımc..

Seda Sayan adliyede: Zuhal Topal cezalandırılsın

Seda Sayan adliyede: Zuhal Topal cezalandırılsın

5

Ünlü sanatçı Seda Sayan, Zuhal Topal hakkında Zekeriya Atak nedeniyle başlatılan soruşturmada ifade verdi. Sayan savcılıkta verdiği ifadede, Topal'ı..

Narsist anneler çocuklarını sıkıyor

Narsist anneler çocuklarını sıkıyor

6

Dünyanın belkide en güzel hislerinden biri olan annelik bazen yolunu şaşırabiliyor. Annelerin mükemmellik sendromları çocukların hayatlarını alt üst e..

Miraç Bebek iki dişli doğdu

Miraç Bebek iki dişli doğdu

7

Nevşehir Devlet Hastanesi'nde dün akşam dünyaya gelen Miraç bebek iki dişli olarak doğdu. Çocuk Doktoru olan Zeynep İbişoğlu olayın binde bir gerçekle..

İş bulamayınca nedenini insanlara sordu

İş bulamayınca nedenini insanlara sordu

8

Doğuştan görme engelli otuz yaşındaki Ali Yüksel; iki kere EKPSS, dört kez KPSS'ye girdi ancak hiçbir kuruma yerleşemedi. 2007 yılından bu yana iş ara..

Türkiye Diyanet Vakfı'nda bayrak değişimi

Türkiye Diyanet Vakfı'nda bayrak değişimi

9

Son dönemde ülkemizde ve yurt dışında yaptığı faaliyetlerle dikkati çeken Türkiye Diyanet Vakfı'nın (TDV) yeni genel müdürü Mustafa Tutkun oldu. Eğiti..

İşte el yıkama gerçeği!

İşte el yıkama gerçeği!

10

Dünya Sağlık Örgütü'nün her sene 5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü'ne dikkat çeken Dr. Ahmet Özkul, el temizliğiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. E..

Üç günde 2 milyon enginar satıldı

Üç günde 2 milyon enginar satıldı

11

İzmir'in Urla ilçesinde, 2. Uluslararası Urla Enginar Festivali üç günlük lezzet şöleni son bulurken, ilçeyi 500 bin kişi ziyaret etti, 2 milyon engin..

Osmanlı İstanbul'u anlatılacak

Osmanlı İstanbul'u anlatılacak

12

4. Uluslararası Osmanlı İstanbul'u Sempozyumu, yurtiçinde ve yurtdışında İstanbul üzerine çalışan 69 araştırmacıyı bir araya getirecek. 3 gün boyunca ..

Ertuğrul Gazi merak edilenleri anlattı

Ertuğrul Gazi merak edilenleri anlattı

13

“Diriliş Ertuğrul" dizisi oyuncuları Konya'da hayranlarıyla bir araya geldi. Selçuklu Belediyesi tarafından düzenlenen organizasyona katılan oyuncular..

Kilo almak mı istiyorsunuz?

Kilo almak mı istiyorsunuz?

14

'Zayıflamak istiyorum' diyenlerin sayısı ne kadar fazlaysa 'Kilo almak istiyorum' diyenlerin sayısı da o kadar çok. Hem kilo alıp hem sağlıklı kalmak ..

210 kiloluk imam 120 kiloya düştü

210 kiloluk imam 120 kiloya düştü

15

Hatay'ın İskenderun ilçesinde, aşırı kiloları yüzünden görevini yapamaz hale gelen imam Yusuf Kaklık, 90 kilo vererek, 210 kilodan 120 kiloya indi. 33..

İbrahim Kalın besteledi Zara söyledi

İbrahim Kalın besteledi Zara söyledi

16

Türk Halk Müziği'ni seven Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, 2 türkü besteledi. Kalın'ın bestelediği türküleri ise Zara seslendirdi. Klarnet sanatçı..

Kudüs toprağıyla Mescid-i Aksa maketi yaptı

Kudüs toprağıyla Mescid-i Aksa maketi yaptı

17

Erzurumlu Doğan Hattatoğlu, Kudüs'ten getirdiği toprakla yaptığı Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa maketini, Miraç Kandili'nde ziyarete açtı. Er..

Şafak Sezer'den ilk açıklama

Şafak Sezer'den ilk açıklama

18

Geçtiğimiz günlerde sinir krizi geçiren ve görüntüleri medyaya yansıyan Şafak Sezer dün kalp krizi sonucu operasyon geçirmişti. Tıkanan damarına stent..

Burun kanamalarında doğru bilinen yanlışlar

Burun kanamalarında doğru bilinen yanlışlar

19

Uzmanlar burun kanamasında halk arasında doğru bilinen yanlışlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Yrd. Doç. Dr. Mustafa Avcu, burun kanamalarında başı ..

İlk 5 yıl boşanma için riskli

İlk 5 yıl boşanma için riskli

20

Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı verilere göre günümüzde boşanmak için mahkemeye başvuran çiftlerin sayısı her geçen gün artıyor. TÜİK'in yap..

+