YEREL HABERLER

T.C. BURSA 16. İCRA DAİRESİ

. Yeni Şafak
T.C. BURSA 16. İCRA DAİRESİ

2012/5417 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Özellikleri: Bursa ili Yıldırım ilçesi Umurbey mah. 692 ada, 8 parsel 195,86 m2

Adresi: Umurbey mah.Aygören sk.no: 18

Yüzölçümü: 195,86 m2

Arsa Payı:

İmar Durumu: 3 katlı kargir apartman

Kıymeti: 198.988,00 TL

KDV Oranı: %18

1. Satış Günü: 26/08/2013 günü 14:00- 14:10 arası

2. Satış Günü: 20/09/2013 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri: ADLİYE EK HİZMET BİNASI İCRA DAİRELERİ 3 KAT SATIŞ ODASI ULUYOL BURSA

imar durumu: Bursa ili, Yıldırım ilçesi sınırları dahilinde bulunan Umurbey Mahallesi, Aygören Sokak, no: 18 adresindeki 195,86 m2. miktarlı arsa ile bu arsanın bir kısmı üzerine zemin+2 normal katlı olmak üzere toplam 3 katlı ve B A. Karkas niteliğinde yapılanmış olan 1 adet mesken binası ile avlu içerisine 1 katlı ve yığma niteliğinde yapılanmış olan 1 adet depo binasından ibarettir. Parselin bina haricinde kalan kısımları, binanın arka (güney) cephesinde avlu olarak bırakılmıştır. Parsel içerisinde yer alan binaların görülen halihazır durumları ile diğer teknik ve fiziki özellikleri aşağıdaki gibidir.

1) 3 Katlı ve-B.A. Karkas Nitelikli Mesken Binası: Yerinde yapılan ölçümlerine göre binanın, inşaat taban alanı 112,00 m2. olup, toplam inşaat alanı ise; 3 kat* 112,00 = 336,00 m2. dir. Beher katında müstakil giriş kapılı ve mesken nitelikli T er adet dairesi bulunan binanın ana giriş kapısı 2 kanatlı demir profil yapılı, katlar arası merdiven basamakları dökme mozaik ile kaplı ve demir korkuluktu, ön dış cephe duvar yüzeyleri taraklı mozaikli ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile kaplıdır.

Binanın zemin katı,mesken amaçlı olarak kullanılmakta olup, 2 adet oda, salon, hol, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Hol, salon ve odaların tabanları mineflo, mutfak bölümünün kalebodur ile kaplı, duvarları ise sıvalı ve plastik boyalıdır. Mutfak bölümünde üzeri mermer kaplı tezgah ile alt ve üst ahşap dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümünde taban ve duvarlar tamamen kalebodur veya fayans olarak yapılmıştır. Dairenin giriş ve iç kapılan ile pencere çerçeveleri ahşaptır. Kuzey ve güney cepheli olan dairenin güney cephesinde avlusu mevcuttur. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri bulunmaktadır.

Halihazırda, 1.ve 2. normal kattaki daire ise mesken amaçlı olarak kullanılmaktadır. Yerleşim planı ile teknik ve fiziki özellikler yönünden birbirleri ile. benzer yapılmış olan dairelerin beheri 2 adet oda, salon, hol, mutfak, banyo ve vvc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Hol, salon ve odaların tabanları laminat parke, mutfak bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları ise sıvalı ve plastik boyalıdır. Mutfak bölümlerinde üzerleri mermer,kaplı tezgah ile alt ve üst ahşap dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairelerin giriş ve iç kapıları ile balkon kapıları ve pencere çerçeveleri ahşaptır. Kuzey ve güney cepheli olan dairelerin güney cephelerinde 1'er adet balkonu mevcuttur. Daireler doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri bulunmaktadır.

2) 1 Katlı ve Yığma Nitelikli Depo Binası : Binanın güney (arka) cephesindeki avlu içerisinde yer alan ve halihazırda tek bölümlü depo olarak kullanılan bu binanın yerinde yapılan ölçümlerine göre inşaat taban alanı 13,00 m2. olup, dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve plastik boyalı, iç cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyasız, tabanı beton üzeri şap ile kaplı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür. Binanın 1 kanatlı olan giriş kapısı ile pencere çerçeveleri ahşap olarak yapılmıştır. Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan 4 veya 5 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine yakın konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse icra ve iflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/5417 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m. 126)

(*) ilgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

B:45435 www.bik.gov.tr

Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr''de

Yorum

Erdoğan: İslam dünyası Şia ve Sünnilik tehdidi altında

Erdoğan: İslam dünyası Şia ve Sünnilik tehdidi altında

1

İslam dünyasına önemli bir çağrı yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam dünyası Şia ve Sünnilik tehdidi altındadır. Bizim bunların üzerinden dinimiz olar..

HDP terörü

HDP terörü

2

Milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin ilk Anayasa Komisyon toplantısında HDP’liler terör estirdi. Bakan Bozdağ'a hakaret eden HDP'l..

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yıllarca milliyetçiliği yanlış işlerle tanıttılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yıllarca milliyetçiliği yanlış işlerle tanıttılar

3

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tuzla Sedef Tersanesi'nde "Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi Anadolu'nun İnşa Başlangıç Töreni"nde konuştu. Konuşmas..

Kuzey Irak'a hava harekatı

Kuzey Irak'a hava harekatı

4

Kuzey Irak'taki Kandil-Hakkurk ve Avaşin'de tespit edilen hedeflere 4 F-16 ve 14 F-4 2020 savaş uçaklarınının katılımıyla hava harekatı düzenlendi. Şı..

Skandalın belgeleri ortaya çıktı

Skandalın belgeleri ortaya çıktı

5

Yaralı PKK ve PYD'li teröristlerin Diyarbakır'daki iki devlet hastanesinde sahte kayıtlarla tedavi edildiğini belgeleyen kayıtlara ulaşıldı. Hastane ..

İşte canlı bombanın terminaldeki görüntüsü

İşte canlı bombanın terminaldeki görüntüsü

6

Bursa Ulucami'de dün akşam saatlerinde kendini patlatan kadın teröristin otobüs terminalinde güvenlik kamerasına yansıyan görüntüleri ortaya çıktı. Gö..

Teşkilat atamaları yeniden MKYK'da

Teşkilat atamaları yeniden MKYK'da

7

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti'de teşkilatlara atama sürecine dair alınan yeni kararı açıkladı. Bu doğrultuda teşkilatlara atama yetkisi teşkil..

Efkan Ala: Örgütü kesinleşince açıklayacağım

Efkan Ala: Örgütü kesinleşince açıklayacağım

8

Bursa'daki canlı bomba saldırısıyla ilgili 15 kişinin gözaltına alındığını açıklayan İçişleri Bakanı Efkan Ala, saldırının hangi örgüt tarafından düze..

Asıl meselemiz içerideki hainler

Asıl meselemiz içerideki hainler

9

Katar dönüşü sorularımızı cevaplayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye’nin insani bir destan yazdığı şu günlerde kendilerini ‘dışarıdaki düşman’dan ço..

Erdoğan’ın o sözünün 40 yıllık hikayesi

Erdoğan’ın o sözünün 40 yıllık hikayesi

10

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın “Benim en büyük rakibim, bürokratik oligarşidir” sözünün 40 yıl öncesine uzanan tarihi a..

Köylüler şantiye işçilerine saldırdı: 3’ü ağır, 7 yaralı

Köylüler şantiye işçilerine saldırdı: 3’ü ağır, 7 yaralı

11

Diyarbakır'ın Çınar ilçesine bağlı Sevindik köyü sakinleri, katı atık entegre tesisinde çalışan işçilere saldırdı. Taş ve sopaların kullanıldığı kavga..

Tarihi 1919'dan başlatanlar Milletimizin hasmıdır

Tarihi 1919'dan başlatanlar Milletimizin hasmıdır

12

Kut’ül Amare Zaferi’nin 100. yılı için İstanbul’da görkemli bir tören düzendi. Başbakan, Meclis Başkanı, bakanlar ve vekillerin yanı sıra binlerce vat..

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kendi göbeğimizi keseceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kendi göbeğimizi keseceğiz

13

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Terör konusunda çifte standarda şahit oluyoruz. 'PYD, YPG terör örgütüdür' diyoruz. ABD Savunma Bakanı ayrı, sözcü ayrı şey sö..

Tunceli Ovacık'ta zihinsel engelli kıza tecavüz skandalı

Tunceli Ovacık'ta zihinsel engelli kıza tecavüz skandalı

14

Tunceli'nin Ovacık ilçesindeki bir lisede kaynaştırma öğrencisi olan 19 Yaşındaki N.İ. isimli zihinsel engelli kızın karnının büyümesinden şüphelenen ..

Vizede alicengiz oyunu

Vizede alicengiz oyunu

15

Ankara'nın AB'nin istediği şartları yerine getirdikten sonra, Almanya ve Fransa'nın, Türk vatandaşlarına tanınacak olan vize serbestisine yeni şartlar..

Bursa'daki saldırıda 'Sultan' detayı

Bursa'daki saldırıda 'Sultan' detayı

16

Bursa'daki terör saldırısıyla ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. Dün akşam saatlerinde terör saldırısını düzenleyen kadın canlı bombanın, olaydan..

İHA: Canlı bomba PKK'lı

İHA: Canlı bomba PKK'lı

17

Bursa'da dün yaşanan canlı bomba saldırısını düzenleyen teröristin çok büyük bir olasılıkla PKK mensubu olduğu duyuruldu. İhlas Haber Ajansı'nın abone..

Meteorolojiden sağanak ve dolu uyarısı

Meteorolojiden sağanak ve dolu uyarısı

18

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Adıyaman'da sağanak ve dolu bekleniyor. Açıkla..

12 terörist öldürüldü 5 terörist yakalandı

12 terörist öldürüldü 5 terörist yakalandı

19

Genelkurmay Başkanlığı dünkü operasyonlarda, Mardin'in Nusaybin ilçesinde 6, Şırnak'ta 6 olmak üzere 12 teröristin daha öldürüldüğünü açıkladı. 5 terö..

Ege'de sıcak dakikalar

Ege'de sıcak dakikalar

20

Türk sularına giren Yunan balıkçılar, Türk Sahil Güvenlik ekipleri ile Yunan Sahil Güvenlik ekiplerini Ege Denizi'nde karşı karşıya getirdi. Bir süre ..

+