YEREL HABERLER

T.C. BURSA 16. İCRA DAİRESİ

. Yeni Şafak
T.C. BURSA 16. İCRA DAİRESİ

2012/5417 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Özellikleri: Bursa ili Yıldırım ilçesi Umurbey mah. 692 ada, 8 parsel 195,86 m2

Adresi: Umurbey mah.Aygören sk.no: 18

Yüzölçümü: 195,86 m2

Arsa Payı:

İmar Durumu: 3 katlı kargir apartman

Kıymeti: 198.988,00 TL

KDV Oranı: %18

1. Satış Günü: 26/08/2013 günü 14:00- 14:10 arası

2. Satış Günü: 20/09/2013 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri: ADLİYE EK HİZMET BİNASI İCRA DAİRELERİ 3 KAT SATIŞ ODASI ULUYOL BURSA

imar durumu: Bursa ili, Yıldırım ilçesi sınırları dahilinde bulunan Umurbey Mahallesi, Aygören Sokak, no: 18 adresindeki 195,86 m2. miktarlı arsa ile bu arsanın bir kısmı üzerine zemin+2 normal katlı olmak üzere toplam 3 katlı ve B A. Karkas niteliğinde yapılanmış olan 1 adet mesken binası ile avlu içerisine 1 katlı ve yığma niteliğinde yapılanmış olan 1 adet depo binasından ibarettir. Parselin bina haricinde kalan kısımları, binanın arka (güney) cephesinde avlu olarak bırakılmıştır. Parsel içerisinde yer alan binaların görülen halihazır durumları ile diğer teknik ve fiziki özellikleri aşağıdaki gibidir.

1) 3 Katlı ve-B.A. Karkas Nitelikli Mesken Binası: Yerinde yapılan ölçümlerine göre binanın, inşaat taban alanı 112,00 m2. olup, toplam inşaat alanı ise; 3 kat* 112,00 = 336,00 m2. dir. Beher katında müstakil giriş kapılı ve mesken nitelikli T er adet dairesi bulunan binanın ana giriş kapısı 2 kanatlı demir profil yapılı, katlar arası merdiven basamakları dökme mozaik ile kaplı ve demir korkuluktu, ön dış cephe duvar yüzeyleri taraklı mozaikli ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile kaplıdır.

Binanın zemin katı,mesken amaçlı olarak kullanılmakta olup, 2 adet oda, salon, hol, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Hol, salon ve odaların tabanları mineflo, mutfak bölümünün kalebodur ile kaplı, duvarları ise sıvalı ve plastik boyalıdır. Mutfak bölümünde üzeri mermer kaplı tezgah ile alt ve üst ahşap dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümünde taban ve duvarlar tamamen kalebodur veya fayans olarak yapılmıştır. Dairenin giriş ve iç kapılan ile pencere çerçeveleri ahşaptır. Kuzey ve güney cepheli olan dairenin güney cephesinde avlusu mevcuttur. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri bulunmaktadır.

Halihazırda, 1.ve 2. normal kattaki daire ise mesken amaçlı olarak kullanılmaktadır. Yerleşim planı ile teknik ve fiziki özellikler yönünden birbirleri ile. benzer yapılmış olan dairelerin beheri 2 adet oda, salon, hol, mutfak, banyo ve vvc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Hol, salon ve odaların tabanları laminat parke, mutfak bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları ise sıvalı ve plastik boyalıdır. Mutfak bölümlerinde üzerleri mermer,kaplı tezgah ile alt ve üst ahşap dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairelerin giriş ve iç kapıları ile balkon kapıları ve pencere çerçeveleri ahşaptır. Kuzey ve güney cepheli olan dairelerin güney cephelerinde 1'er adet balkonu mevcuttur. Daireler doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri bulunmaktadır.

2) 1 Katlı ve Yığma Nitelikli Depo Binası : Binanın güney (arka) cephesindeki avlu içerisinde yer alan ve halihazırda tek bölümlü depo olarak kullanılan bu binanın yerinde yapılan ölçümlerine göre inşaat taban alanı 13,00 m2. olup, dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve plastik boyalı, iç cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyasız, tabanı beton üzeri şap ile kaplı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür. Binanın 1 kanatlı olan giriş kapısı ile pencere çerçeveleri ahşap olarak yapılmıştır. Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan 4 veya 5 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine yakın konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse icra ve iflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/5417 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m. 126)

(*) ilgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

B:45435 www.bik.gov.tr

Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr''de

Yorum

FETÖ operasyonunda 10 tutuklama

FETÖ operasyonunda 10 tutuklama

1

Mersin merkezli 15 ilde FETÖ/PDY'ye yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınıp mahkemeye sevk edilen 50 şüpheliden 10'u tutuklanırken, 30'u ise adl..

Teröristten itiraf: Elçi suikasti PKK'nın planı

Teröristten itiraf: Elçi suikasti PKK'nın planı

2

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'yi terör örgütü PKK'nın öldürdüğü ortaya çıktı. Teslim olan bir terörist, "Cinayeti örgüt işledi, saldırıyı kameray..

Nusaybin hezimeti

Nusaybin hezimeti

3

Nusaybin'de dağ kadrosundan gelen PKK’lıların Suriye'ye kaçma girişimleri yine hüsranla sonuçlandı. Turuncu listede yer alan Nusaybin sorumlusu Zamani..

Nereye gitse polis çeviriyor

Nereye gitse polis çeviriyor

4

Bolu'da, PKK terör örgütü tarafından kullanılan plakalar listesinde yer alan aracın tespit edilmesi polisi alarma geçirdi. Aracın teröristler tarafınd..

Hakkari'den acı haber: 1 asker şehit

Hakkari'den acı haber: 1 asker şehit

5

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada ağır yaralı hastaneye kaldırılan bir askerin tüm müdahalelere rağmen..

Kasalar içerisinde ele geçirildi

Kasalar içerisinde ele geçirildi

6

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde, kaçak olarak kurbağa topladığı tespit edilen 2 kişiye 163 bin lira idari para cezası kesildi.​

Sivil katliamı

Sivil katliamı

7

Şırnak Silopi’de PKK’lılar halı saha yakınında bulununan rögar kapağına yerleştirdiği bombayı zırhlı polis aracının geçisi sırasında patlattı. Hain s..

Özel okullara 'hormonlu not' cezası

Özel okullara 'hormonlu not' cezası

8

Bazı özel okulların TEOG başarısını artırmak için öğrencilerin notlarını şişirdiği yönündeki tespit üzerine MEB harekete geçti. Artık bu yönteme başvu..

FETÖ'ye finans sağlayan 30 kişi gözaltına alındı

FETÖ'ye finans sağlayan 30 kişi gözaltına alındı

9

Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Şube ekiplerince düzenlenen operasyonda, ABD'deki bir firma aracılığıyla FETÖ/PDY'ye finansman sağladıkları tespit edile..

Bahçeli'den muhaliflere tarih resti

Bahçeli'den muhaliflere tarih resti

10

MHP Genel Başkanı Bahçeli, çağrı heyetinin olağanüstü kongre için ilan ettiği 19 Haziran tarihini tanımadıklarını ve 10 Temmuz'daki Kongre'de hem part..

Canikli'den Kılıçdaroğlu'na 'Başkanlık' çıkışı

Canikli'den Kılıçdaroğlu'na 'Başkanlık' çıkışı

11

Başbakan Yardımcısı Canikli, başkanlık sistemi ile ilgili Kıılçdaroğlu'nun tepkisine vurgu yaparak, "Konuştuğumuz tabi bir sistem sorunudur, onunda ka..

Nusaybin'de 2 terörist cesedi bulundu

Nusaybin'de 2 terörist cesedi bulundu

12

Mardin'de terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonların devam ettiği Nusaybin ilçesinde toprağa gömülü halde 2 teröristin cesedi bulundu.​

Yüksekova yeniden inşa edilecek

Yüksekova yeniden inşa edilecek

13

PKK’nın büyük bir yıkıma neden olduğu Hakkari Yüksekova’da yeniden inşa süreci başlıyor. İlçede imar çalışmaları vatandaşlarla yapılacak istişareler d..

MHP’de yeniden kurultay tartışması

MHP’de yeniden kurultay tartışması

14

Çağrı Heyeti’nin olağanüstü kurultay açıklaması MHP’de yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi

Halkevci kadınlar nefret kustu

Halkevci kadınlar nefret kustu

15

Ankara'da “Tesettüre dikkat edelim hanımlar” başlıklı bir bildiri dağıtan sarıklı ve cübbeli bir gruba saldıran Halkevci kadınlar adeta nefret kustu. ..

Türkiye'den Ruanda hamlesi

Türkiye'den Ruanda hamlesi

16

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Afrika'nın dünya tarafından istismar ve suistimal edilip kullanıldığını belirterek, "Afrikalıları gerçek ve güvenil..

Küfürbazları bir de ağırladı

Küfürbazları bir de ağırladı

17

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun, partisinin Meclis grup toplantısında küfür edenlere müdahale etmediği yetmezmiş gibi daha sonra bir araya geldiği ortaya ..

MEB'den büyük adım

MEB'den büyük adım

18

Milli Eğitim Bakanlığınca, eğitim-öğretim yılı boyunca yaklaşık 4,5 milyon öğrencinin ücretsiz ders takviyesi aldığı destekleme ve yetiştirme kursları..

Şemdinli kırsalındaki PKK'lılara bomba yağdı

Şemdinli kırsalındaki PKK'lılara bomba yağdı

19

Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari'nin Şemdinli İlçesi kırsalında bölücü terör örgütüne ait tespit edilen 4 hedefe yönelik hava harekatı düzenlendiğini a..

PKK'nın iki numarası öldürüldü

PKK'nın iki numarası öldürüldü

20

Nusaybin'deki operasyonlar kapsamında vurularak etkisiz hale getirilen ilçenin iki numaralı sorumlusu PKK'lı teröristin cesedi bulundu.

+