YEREL HABERLER

T.C. REYHANLI İCRA DAİRESİ

. Yeni Şafak
T.C. REYHANLI İCRA DAİRESİ

2013/131 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Hatay İli, Reyhanlı İlçesi, İrtah Mah. 1643 Parselde kayıtlı 386,00 m yüzölçümlü, tapu kayıtlarında arsa niteliğinde taşınmaz, taşınmaz üzerinde betonarme karkas tek katlı bina mevcuttur. Bina 137.00m2 olup, 4 oda. mutfak, banyo. WC gibi bölümlerden oluşmaktadır. Sıvalı, boyalı ahşap doğramalı, yerler karo döşemeli, mut fak dolaplı, mermer tezgahlı, kartonpiyerli, mutfak, banyo, wc boydan fayanslı, pencereler demir korumalıdır. Taşınmaza verilmiştir.

Adresi: Pınarbaşı Mah. 381. Sk. No:4 Reyhanlı/HATAY

Yüzölçümü: 386.00 m2

İmar Durumu: Ayrık Nizam 2 Kat

Kıymeti: 101.120.00 TL

KDV Oranı:%18

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü: 08/11 /2013 günü 10:00 -10:10 arası

2. Satış Günü: 03/12/2013 günü 10:00 -10:10 arası

Satış Yeri: REYHANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞI MEZAT SALONU

2 NOLU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Hatay İli, Reyhanlı İlçesi, Yenişehir Mah. 528 parsel noda kayıtlı 779,14 m2 yüzölçümlü taşınmaz üzerinde 70/779 arsa paylı zemin kat 1 nolu bağımsız bölüm dükkan niteliğinde taşınmaz Taşınmaz 77.47m2 büyüklüğünde olup, Sıvalı, Saten Boyalı, Mutfak ve WC lavabodan oluşmaktadır.

Adresi: : Atatürk Cad. Yusuf Ekmen Apt. Zemin kat reyhanlı HATAY

Yüzölçümü : 779,14 m2

Arsa Payı : 70/779

İmar Durumu : Ayrık Nizam 5 kat, çekme mesafesi jfoldan 5, komşudan 3 metre

Kıymeti : 77.420.00 TL

KDV Oranı :%18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 08/11/2013 günü 10:15 - 10:25 arası

2. Satış Günü : 03/12/2013 günü 10:15 - 10:25 arası

Satış Yeri: REYHANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞI MEZAT SALONU

Satış Şartları

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uvap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alalacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin % 50 sini rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, lalımın edilen değerin % 20 si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi. KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse icra ve iflas kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/131 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

B:58973 www.bik.gov.tr

Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr''de

Yorum

İstanbul'daki elektrik kesintisinin nedeni belli oldu

İstanbul'daki elektrik kesintisinin nedeni belli oldu

1

BEDAŞ, İstanbul'da yaşanan elektrik kesintilerine dair merak edilen detayları ve kesintinin nedenini açıkladı.

Hollande'ın sözü turizmi etkiledi

Hollande'ın sözü turizmi etkiledi

2

Turizmde düşen rezervasyonların nedeninin Rusya’yla yaşanan gerilim veya terör saldırıları olmadığını belirten Mahir Ünal “Bize turizmde en büyük zara..

Gazze yakında özgür

Gazze yakında özgür

3

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakü'den Zagreb'e giderken uçakta birçok konuda çarpıcı açıklamalar yaptı. Gazze'ye ablukanın kaldırılması yolunda mayıs ayını ..

Teröristin kimliğiyle ilgili çalışmalar sürdürülüyor

Teröristin kimliğiyle ilgili çalışmalar sürdürülüyor

4

Başbakan Davutoğlu, Bursa'daki intihar saldırısı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Terör saldırılarının Türkiye'nin terörle mücadele konusundaki ..

Kız kardeşin yürek yakan feryadı

Kız kardeşin yürek yakan feryadı

5

Adana'da kız kardeşi ile ayrı yaşadığı eşini barıştırmak için bir araya getiren Doğukan H. aile cinayeti işledi. Kız kardeşi Özgecan Arslan ve eniştes..

Bursa'daki saldırıda 'Sultan' detayı

Bursa'daki saldırıda 'Sultan' detayı

6

Bursa'daki terör saldırısıyla ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. Dün akşam saatlerinde terör saldırısını düzenleyen kadın canlı bombanın, olaydan..

Vizede alicengiz oyunu

Vizede alicengiz oyunu

7

Ankara'nın AB'nin istediği şartları yerine getirdikten sonra, Almanya ve Fransa'nın, Türk vatandaşlarına tanınacak olan vize serbestisine yeni şartlar..

Paraları çatıdan neden saçtığını açıkladı

Paraları çatıdan neden saçtığını açıkladı

8

Kumkapı'da bir banka şubesini soyduktan sonra polisin gelmesi üzerine binanın üst katına kaçan ve 4 saatlik ikna çabaları sonucu teslim olan şüpheli a..

Meral Akşener'e ilginç benzetme

Meral Akşener'e ilginç benzetme

9

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Biz babadan Türkeşçiyiz” diyen Meral Akşener'i Avrupa Yakası dizisindeki ‘Burhan Altıntop’ karakterine benzet..

Sarıyer'de terör operasyonu: Mahalle abluka altına alındı

Sarıyer'de terör operasyonu: Mahalle abluka altına alındı

10

Sarıyer'in Fatih Sultan Mehmet Mahallesinde DHKP-C ve DAEŞ terör örgütlerine yönelik operasyon düzenlendi. Polis helikopterinin de destek verdiği oper..

Ermeni meselesini çözmek istemiyorlar

Ermeni meselesini çözmek istemiyorlar

11

Ermeni Tehciri her yıl nisan ayında tartışılan konular arasına adını yazdırıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tehcir iddiasını tarihçilere bırakma çağrısı..

Bahçeli'den HDP'ye 'Cemil Meriç' haykırışı

Bahçeli'den HDP'ye 'Cemil Meriç' haykırışı

12

Anayasa Komisyonu'nu sabote eden ve Meclis kürsüsünden güvenlik güçlerimize hakaret eden HDP'li vekillere sert tepki gösteren MHP Genel Başkanı Bahçel..

Erdoğan’ın o sözünün 40 yıllık hikayesi

Erdoğan’ın o sözünün 40 yıllık hikayesi

13

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın “Benim en büyük rakibim, bürokratik oligarşidir” sözünün 40 yıl öncesine uzanan tarihi a..

Kastamonu'da 'köçek' yasağı

Kastamonu'da 'köçek' yasağı

14

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, düğünlerde ve bayramlarda köçek oynatılmasını yasakladığını bildirdi. Babaş "Bizim kültürümüzde kesinlikle bö..

IŞİD’e menzil operasyonu

IŞİD’e menzil operasyonu

15

Suriye’deki IŞİD bölgesinden Kilis’e atılan roket mermilerinin ardından örgüte menzil operasyonu başlatılıyor. Azez’in doğusunda, IŞİD roketlerinin at..

Efkan Ala: Örgütü kesinleşince açıklayacağım

Efkan Ala: Örgütü kesinleşince açıklayacağım

16

Bursa'daki canlı bomba saldırısıyla ilgili 15 kişinin gözaltına alındığını açıklayan İçişleri Bakanı Efkan Ala, saldırının hangi örgüt tarafından düze..

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği örnek güldürdü

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği örnek güldürdü

17

Zagreb Yunus Emre Kültür Merkezi'nin açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkçe ile Hırvatça arasındaki benzerliklere esprili bir atıfta bu..

Skandalın belgeleri ortaya çıktı

Skandalın belgeleri ortaya çıktı

18

Yaralı PKK ve PYD'li teröristlerin Diyarbakır'daki iki devlet hastanesinde sahte kayıtlarla tedavi edildiğini belgeleyen kayıtlara ulaşıldı. Hastane ..

PKK kıskaçta

PKK kıskaçta

19

Şırnak’ta devam eden operasyonlarda PKK’lı teröristler 4 koldan çembere alındı. Polis ve jandarma özel harekat timlerince ağır makineli silahlarla yoğ..

AK Parti il binası zehirli gaz nedeniyle boşaltıldı

AK Parti il binası zehirli gaz nedeniyle boşaltıldı

20

AK Parti'nin İzmir İl Başkanlığı binasının da bulunduğu iş merkezinde zehirli gaz nedeniyle alarm verildi. İş merkezi boşaltılırken, gazdan etkilenen ..

+