YEREL HABERLER

T.C. REYHANLI İCRA DAİRESİ

. Yeni Şafak
T.C. REYHANLI İCRA DAİRESİ

2013/131 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Hatay İli, Reyhanlı İlçesi, İrtah Mah. 1643 Parselde kayıtlı 386,00 m yüzölçümlü, tapu kayıtlarında arsa niteliğinde taşınmaz, taşınmaz üzerinde betonarme karkas tek katlı bina mevcuttur. Bina 137.00m2 olup, 4 oda. mutfak, banyo. WC gibi bölümlerden oluşmaktadır. Sıvalı, boyalı ahşap doğramalı, yerler karo döşemeli, mut fak dolaplı, mermer tezgahlı, kartonpiyerli, mutfak, banyo, wc boydan fayanslı, pencereler demir korumalıdır. Taşınmaza verilmiştir.

Adresi: Pınarbaşı Mah. 381. Sk. No:4 Reyhanlı/HATAY

Yüzölçümü: 386.00 m2

İmar Durumu: Ayrık Nizam 2 Kat

Kıymeti: 101.120.00 TL

KDV Oranı:%18

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü: 08/11 /2013 günü 10:00 -10:10 arası

2. Satış Günü: 03/12/2013 günü 10:00 -10:10 arası

Satış Yeri: REYHANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞI MEZAT SALONU

2 NOLU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Hatay İli, Reyhanlı İlçesi, Yenişehir Mah. 528 parsel noda kayıtlı 779,14 m2 yüzölçümlü taşınmaz üzerinde 70/779 arsa paylı zemin kat 1 nolu bağımsız bölüm dükkan niteliğinde taşınmaz Taşınmaz 77.47m2 büyüklüğünde olup, Sıvalı, Saten Boyalı, Mutfak ve WC lavabodan oluşmaktadır.

Adresi: : Atatürk Cad. Yusuf Ekmen Apt. Zemin kat reyhanlı HATAY

Yüzölçümü : 779,14 m2

Arsa Payı : 70/779

İmar Durumu : Ayrık Nizam 5 kat, çekme mesafesi jfoldan 5, komşudan 3 metre

Kıymeti : 77.420.00 TL

KDV Oranı :%18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 08/11/2013 günü 10:15 - 10:25 arası

2. Satış Günü : 03/12/2013 günü 10:15 - 10:25 arası

Satış Yeri: REYHANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞI MEZAT SALONU

Satış Şartları

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uvap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alalacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin % 50 sini rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, lalımın edilen değerin % 20 si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi. KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse icra ve iflas kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/131 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

B:58973 www.bik.gov.tr

Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr''de

Yorum

Ünlü oyuncular İstanbul'daki zirveye katıldı

Ünlü oyuncular İstanbul'daki zirveye katıldı

1

İstanbul'da düzenlenen Dünya İnsani Zirvesi'nin açılış töreninde, dünyadaki göç ve savaş gibi insani dramları konu alan görsel sunumlar yapıldı. Sunum..

Emine Erdoğan'dan sıcak karşılama

Emine Erdoğan'dan sıcak karşılama

2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Katar Emiresi Mozah Bint Nasser al Missned ile baş başa görüştü.

'Türk askeri Suriye'ye girdi' iddiasına yanıt

'Türk askeri Suriye'ye girdi' iddiasına yanıt

3

İran Fars Haber Ajansı'nın 'Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı bazı birliklerin tank ve buldozerlerle Suriye'ye girerek tahkimat yapmaya başladığı' iddi..

Google'da en çok aranan isim oldu

Google'da en çok aranan isim oldu

4

Yeni kabinenin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Google'da bugün en çok aranan isim oldu. 100 bini aşkın kullanıcı arama sayfa..

Nabi Avcı Kültür ve Turizm Bakanı oldu

Nabi Avcı Kültür ve Turizm Bakanı oldu

5

3 yıl boyunca Milli Eğitim Bakanlığı görevini yürüten Nabi Avcı, Başbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı 65. hükümette Kültür ve Turizm Bakanı olarak y..

Cumhurbaşkanı Erdoğan AB'ye meydan okudu

Cumhurbaşkanı Erdoğan AB'ye meydan okudu

6

AB'nin tıkadığı vize muafiyeti ve 3 milyar avroluk destek süreçlerine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Böyle sürerse TBMM'den Geri Kabul Yasası çık..

Yüksekdağ ve Demirtaş, Erdoğan’ı BM'ye şikayet etti

Yüksekdağ ve Demirtaş, Erdoğan’ı BM'ye şikayet etti

7

HDP Eş Genel Başkanları Yüksekdağ ve Demirtaş, İstanbul'da açılışı gerçekleştirilen Dünya İnsani Zirvesi'ne katılan BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon'a b..

Sur'da HDP'li vekillere büyük tepki

Sur'da HDP'li vekillere büyük tepki

8

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde vatandaşlar, HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, HDP Diyarbakır Milletvekilleri Nursel Aydoğan ve Sibel Yiğitalp'in de ar..

IŞİD operasyonu için Türkiye’de

IŞİD operasyonu için Türkiye’de

9

Kobani’yi ziyaret eden ABD Merkez Kuvvetler Komutanı General Joseph Votel dün Türkiye’de kritik görüşmeler yaptı. Ankara’da Genelkurmay İkinci Başkanı..

Davutoğlu Twitter'dan sildi

Davutoğlu Twitter'dan sildi

10

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Bakanlar Kurulu'nun istifasını sunmasının ardından, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki..

Bu sene okullar erken açılacak

Bu sene okullar erken açılacak

11

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan 2016-2017 eğitim öğretim yılı çalışma takvimine ilişkin genelge, illere gönderildi. Takvime göre 2016-201..

Başbakanlık'ta ikili görüşme

Başbakanlık'ta ikili görüşme

12

AK Parti'nin yeni genel başkanı Binali Yıldırım, MKYK toplantısının ardından Başbakanlık Resmi Konutu'nda Ahmet Davutoğlu ile bir araya geldi.1 saat 4..

Erdoğan'ın verdiği yemekte dikkat çeken oturma düzeni

Erdoğan'ın verdiği yemekte dikkat çeken oturma düzeni

13

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'daki zirveye katılan heyet başkanları onuruna yemek verdi. Yemekte Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile Filistin Devlet..

10 ayda 7 bin 78 terörist etkisiz hale getirildi

10 ayda 7 bin 78 terörist etkisiz hale getirildi

14

Bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlarda, son 10 ayda Irak'ın kuzeyi de dahil olmak üzere toplam 7 bin 78 terörist etkisiz hale getirildi. Aynı sü..

PKK kamplarda cep telefonunu yasakladı

PKK kamplarda cep telefonunu yasakladı

15

TSK'nın düzenlediği yoğun hava harekatı terör kamplarında paniğe yol açtı. Sadece gündüz dışarı çıkabilen terör örgütünün elebaşları koruma sayısını a..

Yeni Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan

Yeni Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan

16

Başbakan Binali Yıldırım'ın 64. hükümette yerine getirdiği Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan get..

Kılıçdaroğlu er meydanında yuhalandı

Kılıçdaroğlu er meydanında yuhalandı

17

Antalya'daki Döşemealtı Yağlı Pehlivan Güreşlerini ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tribündeki bazı vatandaşlar tarafından yuhalandı.

Kurultay kararının ardından Bahçeli'den ilk hamle

Kurultay kararının ardından Bahçeli'den ilk hamle

18

Yargıtay 18. Hukuk Dairesi, MHP'de olağanüstü kongre kararı veren Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin kararını oy birliğiyle onadı. Yargıtay'ın kurult..

AK Parti MYK belli oldu

AK Parti MYK belli oldu

19

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu üyeleri belli oldu. Yedi yeni ismin yer aldığı listede 6 isim yerini korudu. Siyasi ve hukuki işlerden sorumlu genel ba..

65. Hükümet yarın açıklanacak

65. Hükümet yarın açıklanacak

20

65. Hükümet Bakanlar Kurulu listesi yarın sabah 10'da Binali Yıldırım tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak.

+