BASIN İLAN

T.C. GİRESUN 1. İCRA DAİRESİ 2016/326 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Haber Merkezi Yeni Şafak

T.C. GİRESUN 1. İCRA DAİRESİ

2016/326 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Giresun İl, Merkez İlçe, 430 Ada No, 99 Parsel No, Hacısiyam Mah. A blok 2. kat 6 Nolu Bağımsız Bölüm olan taşınmaz her ne kadar tapu kaydında A blok olarak görümekte olsada fiiliyatta Güler Apartmanı C blokta yer almaktadır. Taşınmaz da 3 yatak odası, salon, mutfak, hol, banyo ve tuvalet bölümlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Pencereleri plastik doğramadır. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapıdır. Dairenin iki adet balkonu bulanmaktadır. 6 nolu bağımsız bölümün inşaat alanı 98,00 m² dir. Yapı yaklaşık 25-30 yıllıktır. Bağımsız bölümün brüt alanı 98,00 m², net alanı 80,00 m² , arsa payı 14/234' tür.

Adresi : Hacısiyam Mahallesi, Güler Apartmanı C Blok , No:23 Daire:6 Merkez / GİRESUN

Yüzölçümü : 510 m2

Arsa Payı : 14/234

İmar Durumu : Konut+Ticaret alanında kalmakta olu, bitişik nizam 5 kata kadar müsaadelidir. Taşınmaz geometrik açıdan dikdörtgen, topoğrafik açıdan düz konumdadır.

Kıymeti : 93.968,51 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 08/01/2018 günü 11:00 - 11:10 arası

2. Satış Günü : 08/02/2018 günü 11:00 - 11:10 arası

Satış Yeri : Giresun 1. İcra Müdürlüğü Kalemi Merkez/Giresun

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/326 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Basın:686700 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de

Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.