BİLGİKARTLARI
  • Tümü
Tehlikeli kutu: Televizyon
​Türk dizileri toplumu yozlaştırıyor.
9 KART
Yeni Şafak
Avrupa’da, Amerika'da, Balkanlar’da ve özellikle Orta Doğu’da milyonlarca insan tarafından izlenir hale gelen diziler Türk toplumunun geleneklerine, kültürüne ve aile yapısına uymayan konuları işliyor. 120-150 dakikalık bölümler ile ekrana gelen diziler, çocuklar için tehlike arz ediyor. Batı tarzı yaşamı özendiren bu yapımlar, toplumun ahlaki değerlerini dejenere ediyor.
22. Dünya Petrol Kongresi: Türkiye ve küresel enerji politikaları
22. Dünya Petrol Kongresi, Cumhurbaşkanlığı himayesinde İstanbul'da gerçekleşti.
8 KART
Yeni Şafak
Dünya enerji sektörünün en büyük oyuncularının bir araya geldiği 22. Dünya Petrol Kongresi Cumhurbaşkanlığı himayesinde 9-13 Temmuz tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşti. Kongre kapsamında küresel petrol ve doğalgaz sektörünün güvenliği ve kaynakların geleceği, düşük karbonlu çözüm önerileri, enerjinin verimliliğine yönelik politikalar olmak üzere sektörün altyapı ve yatırım imkânları değerlendirildi. Türkiye, jeopolitik konumu, proaktif dış politikasıyla birlikte bölgede yükselen siyasal bir güç haline gelirken, petrol ve doğalgaz kaynaklarına olan stratejik konumu, üreticiler ve tüketiciler arasındaki anahtar rolüyle küresel enerji politikalarının merkezinde yer almaya devam edecek.
Anne ve bebek sağlığı için "dost" hastaneler
Sağlık Bakanlığı'ndan anne ve bebek sağlığı için​ "dost" hastaneler.
11 KART
Yeni Şafak
Yeni doğan ünitelerinde yaşanan sorunlara Sağlık Bakanlığı tarafından "Anne ve Bebek Dostu Hastaneler" ile çözüm sağlandı. Sağlıklı doğum, hasta mahremiyeti, emzirme eğitimi, prematüre bakımı gibi konularda kaliteli hizmet veren kurumlar, Türkiye'de 12 merkezde aktif. 9 hastane ise gerekli şartları sağladığında hizmete girmeyi bekliyor.
Futbolun 5 altın kuralı
Alexis Sanchez ve hakeme itirazı...
5 KART
Yeni Şafak
Dünya çapında en çok ilgi gören sporlardan biri olan futbolun bir çok kuralı ve detayı bulunuyor. Yeni Şafak spor servisi olarak futbolun 5 altın kuralını ve bilinmeyen detaylarını sizler için bir araya getirdik.
Dönüşü olmayan yol: Musul’un kaybettikleri
Üç yıl önce terör örgütü DEAŞ'ın eline geçen Musul'da El-Nuri Camisinin son hali.
9 KART
Yeni Şafak
Irak ordusu, kaçarak terk ettiği Musul'a üç yıl aradan sonra havadan ve karadan gerçekleştirdiği operasyonların sonucunda girebildi. 9 ay süren operasyonun ardından harabeye dönen kente gelen Irak Başbakanı Abadi, yıkıntıların arasında 'zafer' pozu verdi. ABD'nin Irak işgali ile başlayan 'Irak sorunu', geçen 14 yılın ardından daha da büyüdü. Terör örgütü DEAŞ'ın bölgeden temizlenmesi Irak'ın geleceği için ümit verse de mevcut tablo istikrarlı bir Irak fotoğrafının çok uzakta olduğunu gösteriyor.
İstihdama büyük katkı
Ulusal İstihdam Stratejisi kapsamında üniversite mezunlarına ilişkin düzenli olarak istihdam izleme araştırması yapılacak.
11 KART
Yeni Şafak
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın Ulusal İstihdam Stratejisi ile istikrarlı büyüme sağlanacak, büyümenin istihdam etkisi artırılacak, kayıt dışılık azaltılacak. Bu çerçevede yüz binlerce kişiye mesleki eğitim de verilerek, o kişilerin iş sahibi olması sağlanacak. 2023 yılına gelindiğinde ise yüzde 50- yüzde 160 oranında istihdam artışı hedefleniyor. 2023 yılı vizyonu ile hazırlanan Ulusal İstihdam Stratejisi, üçer yıllık dönemleri kapsayan ve her yılın sonunda güncellenecek olan eylem planları aracılığıyla hayata geçirilecek
OHAL İnceleme Komisyonu nasıl işler, başvurular nasıl yapılır?
OHAL İnceleme Komisyonu, gelen itirazlara yönelik olarak çalışmalarda bulunacak.
10 KART
Yeni Şafak
15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında ilen edilen Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile FETÖ'ye karşı hukuki mücadele başlatıldı. Çok sayıda kişi kurum ve kuruluşlardan ihraç edilirken, bazı kurum ve kuruluşlar ise kapatıldı. Gelen itirazlar üzerine 'iade' KHK'ları yayımlanırken, OHAL İnceleme Komisyonu da hayata geçirildi. Komisyon gelen itirazları değerlendirecek, süreç hızlandırılacak... İşte 17 Temmuz'da göreve başlayan ve 14 Eylül'e kadar çalışacak olan komisyonun görevleri ve işleyişe dair diğer tüm detaylar...
Halk yeni yargılama dizaynı istiyor: 'Tek Tip' Cezaevi Üniforması
FETÖ sanıkları için, turuncu yada siyah-beyaz çizgili gibi tek tip kıyafet isteniyor.
8 KART
Yeni Şafak
15 Temmuz kanlı darbe girişimini gerçekleştiren asker kıyafeti giymiş teröristlerin yurt genelinde yargılanmalarına başlandı. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere tutukluların mahkeme salonlarına getirildiği anlara ait görüntüler ise tepki çekiyor. Vatandaşların büyük çoğunluğu sivil giyimli tutuklu FETÖ'cülerin tek tip cezaevi kıyafeti giymesinden yana. ABD başta olmak üzere çeşitli ülkelerde uygulama yıllardır uygulanıyor. Türkiye'de de cezaevleri tüzüğünde benzer düzenlemeler mevcut. 'Tek Tip' tartışmalarında gündeme gelecek tüm sorulara yanıt aradık.
Türkiye'nin parlayan yıldızı: Sağlık turizmi
Türkiye sağlık turizminde Avrupa'da en çok tercih edilen ülke konumunda.
11 KART
Yeni Şafak
Doğu ve Batı'nın kesiştiği Türkiye'de, sağlık turizmi pazarı gözle görülür şekilde gelişme ve yapılanma halinde. Özel sektörün yatırımlarıyla devlet desteği alan sağlık sistemi reformları Türkiye'nin eşsiz kültürel ve coğrafi yapısının da birleşmesiyle ülkeyi küresel anlamda sağlık turizmi pazarının "gözdesi" haline getirdi. Sağlık turizminde 2023 hedefi ise 25 milyar dolar.
Türkiye 2023 hedefine dev adımlarla ilerliyor
2023 Türkiye İhracat  Stratejisi ve Eylem Planı ile 2023 yılında Türkiye'nin dünya ihracatından aldığı payın yüzde 1,5'e yükseltilmesi ve dünyanın ilk 10 ekonomisi arasında yer alması hedefleniyor.
10 KART
Yeni Şafak
Türkiye, 2023 için 500 milyar dolar ihracat hedefine adım adım ilerliyor. Geçen sene 142 milyar 610 milyon dolar olarak gerçekleşti. Mayıs ayında da Türkiye'nin ihracatı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 12,5 yükseldi. Uzmanlar, ihracatın ekonomik büyüme üzerinde büyük bir etkisi olduğunu söylerken, 2023 hedefine ulaşmanın yolu ihracatın her sene yüzde 16,5 artırılmasından geçiyor.

15 Temmuz'un ardından geçen bir senede Türkiye
Arşiv
6 KART
Yeni Şafak
15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin ardından Türkiye bir çok olay yaşadı. Bir yandan FETÖ'yle mücadele sürerken diğer yandan PKK, DEAŞ ve sol örgütlere yönelik operasyonlar aralıksız devam etti. Ekonomi, dış politikadaki gelişmeler ve 16 Nisan referandumuyla Türkiye bir seneyi yoğun gündemle geçirdi. İşte Türkiye'nin, 15 Temmuz sonrası ülkede tanıklık ettiği olaylar dizisi.
Kapanmayan yara: Srebrenitsa
​Srebrenitsa Katliamı, 2. Dünya Savaşı'ndan sonra Avrupa'da gerçekleşmiş en büyük toplu katliam ve Avrupa'daki hukuksal olarak belgelenmiş ilk soykırım.
9 KART
Yeni Şafak
Srebrenitsa Katliamı, 2. Dünya Savaşı'ndan sonra Avrupa'da gerçekleşmiş en büyük toplu katliam ve Avrupa'daki hukuksal olarak belgelenmiş ilk soykırım. 1995 yılının Temmuz ayında en az 8 bin 372 Boşnak Müslüman, Bosna-Hersek'in Srebrenitsa kentinde Ratko Mladkiç komutasındaki Sırp ordusu tarafından katledildi.
Turquality nedir? Nasıl başvuru yapılır?
Turquality Destek Programı, dünyanın en kapsamlı marka geliştirme programıdır.
7 KART
Yeni Şafak
Ekonomi Bakanlığının ihracat yapan firmalara sunduğu markalaşma desteği olan Turquality Destek Programı, dünyanın en kapsamlı marka geliştirme programı olarak dikkat çekiyor.

Uluslararası markalaşma potansiyeli olan Türk firmalarının, üretimlerinden pazarlamalarına, satışlarından satış sonrası hizmetlerine kadar bütün süreçleri kapsayan program, kurumsallaşma ve gelişim sağlayarak uluslararası pazarda küresel bir oyuncu olmayı sağlıyor. Söz konusu markalar aracılığıyla olumlu Türk malı imajının oluşturulması ve yerleştirilmesi amaçlanıyor.

Türkiye'nin en büyük ikinci şirketi
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, KHK'lar kapsamında 965 şirketin TMSF'ye devredildiğini söyledi.
11 KART
Yeni Şafak
Dün yeni başkan atanan TMSF, Fortune 500 listesinde Türkiye'nin en büyük ikinci şirketi konumunda yer alıyor. Şirketin Yönetim Kurulu üyeliğine Muhiddin Gülal'ın atanması ve başkan olarak görevlendirilmesinden sonra akıllarda çeşitli sorular oluştu. Peki TMSF nedir? Görevi nelerdir? Kaç şirkete sahiptir? Nasıl yönetilir? Şirketin yönetim şeması nasıldır? Ne amaçla kuruldu? Soruların yanıtları haberimizde saklı.
Türkiye'nin sınır ötesi: 1950'den bugüne harekatlar tarihi
Türkiye'nin sınır ötesi operasyonları
8 KART
Yeni Şafak
Türkiye, Cumhuriyet tarihinde çok sayıda sınır ötesi operasyona ve kapsamlı harekatlara tanıklık etti. TSK'nın sınırları aşan müdahale gücü, 1950'de TBMM'den ilk tezkerenin Kore için çıkmasıyla etki alanını genişletti. Takip eden yıllar boyunca Afrika'dan Avrupa'ya uzanan geniş coğrafyada askeri faaliyetlerde bulunan Türkiye, Körfez Savaşı'nın ardından Kuzey Irak'ta yuvalanan terör örgütü PKK'ya karşı yoğun bir mücadele verdi, vermeye devam ediyor. Yeni Şafak, son olarak Suriye'de Fırat Kalkanı ile taçlandırılan operasyonlar tarihini en çarpıcı bilgilerle sunuyor...
Telefon anlayışını değiştiren devrim: iPhone
Apple'ın 2007 yılında tanıttığı iPhone, telefon anlayışını baştan aşağı değiştirdi.
8 KART
Yeni Şafak
Apple’ın kurucusu ve eski CEO’su Steve Jobs, 2007 yılında düzenlenen etkinlikte çok farklı bir ürün tanıtmıştı. O tarihe kadar ürettiği başarılı bilgisayar, yazılım ve iPod’larla bilinen Apple, ilk kez bir akıllı telefon tanıtımı yaptı. Tanıtım etkinliğinde “iPod, telefon ve internet aracını birleştirdik ve iPhone’u yaptık. iPhone ile telefonu yeniden icat ettik” ifadesini kullanan Jobs, milyarlarca insanı etkileyecek değişimin fitilini de ateşlemişti. iPhone’un piyasaya çıkmasının üzerinden tam 10 yıl geçti. İşte iPhone’dan ön plana çıkanlar…
Cumhurbaşkanı yetkileri nelerdir?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
4 KART
Yeni Şafak
'Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi'ne geçiş için öngörülen Anayasa değişiklikleri TBMM'nin ardından referandumda da halk tarafından onaylandı. Peki yeni sistemde cumhurbaşkanın yetkileri neler?
İşsize 300 gün maaş
İşsizlik maaşı almak için işten çıktıktan sonra 30 gün içinde başvuru yapmalısınız.
6 KART
Yeni Şafak
Ülkemizde işsiz sayısı azalırken, Milli İstihdam Seferberliği'nin de buna katkısı büyük. Ülkemizde çeşitli insan kaynakları sitelerindeki ilanların yanında İŞKUR vasıtasıyla da iş bulmanız mümkün. Dahası işsizler için belirli bir süre işsizlik maaşı ödeniyor. Peki işsizlik nedir? İşsizliğin kaç türü vardır? İşsiz kalınca kaç gün maaş alınabilir? Eğitimin işsizlik üzerine etkisi nelerdir? Soruların yanıtları bilgi kartımızda.
Tüm yönleriyle 21 Haziran Yaz Gündönümü
Yaz gündönümü olarak kabul edilen 21 Haziran tarihinde kuzey yarım kürede en uzun gündüz yaşanıyor.
7 KART
Yeni Şafak
Dünyanın Güneşin etrafındaki dönüşü, yuvarlak yapısı ve eksen eğikliği nedeni ile ortaya çıkan gündüz gece farklarından bir tanesi bugün, yani 21 Haziran tarihinde gerçekleşiyor. Bu tarihte Dünya’nın kuzey yarım küresinde en uzun gündüzün yaşanırken güney yarım küresinde ise en kısa gündüz yaşanıyor. Bununla birlikte 21 Haziran tarihi Kuzey yarım kürede yazın başlangıcı kabul edilirken, gündüzlerde kısaldığı tarih olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca Kuzey kutup dairesinde yaz gündönümü tarihinde 24 saat gündüz yaşanıyor.
Türkiye'de borsanın kısa tarihi: İMKB'den BİST'e tarihi zirve
İMKB'den BİST 100'e Türkiye'de borsa tarihi.
9 KART
Yeni Şafak
Borsa, ticari malların ve kıymetli evrakların bir aracı kurumla alınıp satıldığı, birçok emtia, döviz ve türev araçla işlem yapılan kurumsal bir piyasadır. Osmanlı'da 4 Ekim 1853 sonrasında Kırım savaşıyla başlayan borsacılık faaliyetleri yeni kurulan Cumhuriyetle küresel ekonomideki ihtiyaçlara göre şekillendi. 1986 yılında Turgut Özal'ın açılışını yaptığı İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) ile yeni bir döneme giren borsa faaliyetleri, 2012 yılında Recep Tayyip Erdoğan’ın çaldığı gong ile Borsa İstanbul olarak yoluna devam etti. Türk ekonomisinin merkezi kurumlarından biri haline gelen Borsa İstanbul, 13 Haziran 2017’de 100 bin puanı aşarak rekor kırdı.
Evde çalışan temizlikçinin sigortası nasıl yapılır?
Ev hizmetlerinde ayda 10 günden az çalışanların sosyal güvenlik bildirim ve ödemeleri kısa mesaj yoluyla yapılabiliyor.
7 KART
Yeni Şafak
Türkiye’de son dönemde sosyal güvenlik hizmetleri kapsamında önemli değişiklikler yapıldı. Özellikle ev hizmetlerinde çalışan kişilerin Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) bildirimi ve ödemeleri kolaylaştırıldı.

SGK’nın GSM operatörleriyle imzaladığı protokol sayesinde, ev hizmetlerinde ayda 10 günden az çalışanların sosyal güvenlik bildirim ve ödemeleri kısa mesaj yoluyla yapılabiliyor. Ancak konu ile ilgili hala bilinmeyen detaylar bulunuyor. Bildirimler nasıl ve nereye yapılacak, sigortalı için ne kadar prim ödenecek gibi sorular dikkati çekiyor.

iOS 11 ile yepyeni bir iPhone
Apple, iOS 11 sürümünü eylül ayında yayınlayacak.
10 KART
Yeni Şafak
ABD’li teknoloji ve yazılım lideri Apple, geçtiğimiz hafta herkesin merakla beklediği yeni mobil işletim sistemi iOS 11’in tanıtımını gerçekleştirdi. 64-bit işlemciye sahip iPhone, iPad ve iPod’lar için geliştirilen iOS 11, birçok yeniliği içinde barındırıyor. Apple’ın mobil işletim sistemi, küçük dokunuşlarla çok daha kullanışlı hale geliyor. iOS 10’daki basit gelişmelerin aksine, kullanıcıları mutlu edecek birçok yeniliğe sahip iOS 11’in dağıtımına eylül ayında başlanacak.
Ortadoğu’da kılıç dansı: Katar Körfez’in neyi olur?
Suudi Arabistan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve 4 ülke daha Katar'daki diplomatik faaliyetlerini durdurdu.
8 KART
Yeni Şafak
Suudi Arabistan, BAE, Mısır ve Bahreyn'in Katar'ı hedef alan ablukası, Körfez bölgesindeki krizi derinleştirdi. ABD Başkanı Donald Trump'ın Riyad'da katıldığı zirveden kısa bir süre sonra başlayan kriz, bölge için yeni bir sürecin başladığını da işaret ediyor. 5 Haziran'da başlayan krizin arka planında yaşananları ve kaosun tüm boyutlarını ele aldık...
Kendi işini kurmak isteyene fırsat: Franchising modeli
Birçok alanda faaliyet gösteren ünlü markalar, franchising sistemiyle yeni şubeler açıyor, bayilikler veriyor ve gücüne güç katıyor.
5 KART
Yeni Şafak
Türkiye’de ekonominin her geçen gün büyümesi gelişmesi ve artan alışveriş merkezlerinin sayısının giderek artması neticesinde ülkemizde franchising sistemi giderek büyüyor. Markalı bir ürünü kendi tabelası altında satan bayiler zincir sayılmıyor. Aynı tabela markası altında çalışanlar sistemlerine franchise, bayilik, temsilcilik gibi birçok farklı isimler takıyor. Gıda, kozmetik, otomotiv, mobilya gibi birçok alanda faaliyet gösteren ünlü markalar, franchising sistemiyle yeni şubeler açıyor, bayilikler veriyor ve gücüne güç katıyor.


Girişimci ve yatırımcılar açısından önemli fırsatlar oluşturan franchising sistemi aslında ne anlama geliyor? Bu sisteme dahil olmak için ne yapmak gerekiyor?

Paylaşılamayan Güney Çin Denizi
Güney Çin Denizi
6 KART
Yeni Şafak
Asya ülkelerinin bir numaraları gerilim unsuru olarak yıllardır çeşitli tartışmalara sahne olan Güney Çin Denizi, barındırdığı adalarıyla bölge ülkelerinin dikkatini çekiyor. Çin, 1948'te çizdiği 'dokuz kesik çizgili' harita ile büyük bir yüz ölçümüne hükmetmek istiyor. Vietnam başta olmak üzere Filipinler, Malezya, Tayvan'ın ihtilafa düştüğü adalar ABD'nin de Asya'daki 1 numaralı gündemi durumunda. Asya uzmanları Çin'in yapay adacıklarla bölgede yeni bir süreci tetiklemek istediği konusunda uyarırken, enerji uzmanları ise bölgenin jeostratejik konumuna ve enerji kaynaklarının yoğunluğuna işaret ediyor.
Esaretin 50.yılı: Mescid-i Aksa işgal altında
Mescid-i Aksa, Kudüs'ün doğusundaki 'Kadim Şehir' sınırları içerisinde yeralıyor. Mescid-i Aksa isimlendirmesi, 'Kubbetü's Sahra' ya da 'Kurşun Kubbeli Mescit' için değil, surlarla çevrili kadim şehrin güney doğu köşesinin en uzak noktasına kadar uzanan, surla çevrili bölge içerisindeki alanın tamamı için kullanılıyor.
6 KART
Yeni Şafak
İsrail, 5 Haziran 1967’de Arap ülkelerine savaş başlattı. Sadece 6 günde, 3 Arap ülkesinin ordularını yenilgiye uğratan İsrail topraklarını genişletti. İsrail, Altı Gün Savaşları’nda Batı Şeria, Doğu Kudüs, Gazze, Sina Yarımadası ve Golan Tepeleri’ni işgal etti. Filistinliler, ağır kayıplarla sonuçlanan Altı Gün Savaşları’nı “Yevmu’n Nekse” Türkçe manasıyla; “Kayıp Günü” olarak anıyor. Filistinlilere göre, Nekse, İsrail’in kurulduğu ve Filistinlilerin zorla vatanından çıkarıldığı 1948’deki ‘Nekbe’nin (Büyük Felaket) devamı olarak nitelendiriyor.
ABD'nin çekildiği Paris İklim Anlaşması neler içeriyor?
ABD Başkanı Donald Trump, ülkesinin Paris İklim Anlaşması'ndan çekildiğini açıkladı.
7 KART
Yeni Şafak
ABD Başkanı Trump, ülkesini 195 ülkenin imzaladığı Paris İklim Anlaşması’ndan çekme kararı aldığını açıkladı. Trump'ın kararı anlaşmada imzası bulunan dünya ülkelerinin tepkisine yol açtı. Trump'ın, "Diğer ülkeler ABD ekonomisine karşı avantaj kazanmaya çalışıyor. Amaçları iklim değişikliği ile mücadele değil" diyerek çekildiği İklim Anlaşması'nın içeriğinde neler var?
İslam'ın büyük düşmanı: FETÖ
FETÖ elebaşı Gülen, yarım asırdır İslam'a karşı attığı adımlar ve giriştiği kirli oyunlarla dikkati çekiyor.
14 KART
Yeni Şafak
FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, yarım asırlık örgütlenmesi boyunca İslam’a karşı türlü mücadelelere girişti. İslamiyet’in doğrularını tahrip eden, örgütün çıkarlarına göre dini gerçekleri çarpıtan ve tabanına içi boşaltılmış, örgüt ideolojisine göre 'formatlanmış' bir inanç sistemi sunan elebaşı Gülen, kurguladığı yalanlarla kendisini ulvi bir misyona ulaştırmaya da çalıştı. Kur’an’da ayetlerle sabit olan konulardan, dinin direği namaz başta olmak üzere ibadetlere, Peygamberlerden Mehdi’ye hemen her alanda türlü oyunlar sergileyen FETÖ'nün din tüccarlığını farklı başlıklar altında sizler için derledik...
Demokrasiye ilk darbe: 27 Mayıs
27 Mayıs 1960‘ta gerçekleşen ilk askeri darbe, aradan geçen 57 yıla rağmen, halen güncelliğini koruyor.
5 KART
Yeni Şafak
Türkiye, Cumhuriyet dönemindeki ilk askeri darbesini 27 Mayıs 1960 tarihinde yaşadı. 1923 yılından 1950 yılına kadar devam eden Tek Parti yönetiminden sonra 1950 yılında milletin oylarıyla iktidara gelen Adnan Menderes’in Demokrat Partisi, darbeyle devrildi. Bugün, Türk toplumun hafızasında derin izler bırakan 27 Mayıs darbesinin 57'inci yıl dönümü. İşte sivil iradeyi idam sehpasına çıkaran darbenin nedenleri, sonuçları ve bilinmeyenleri...
Zaferin mimarı: Zeljko Obradovic
Obradovic'in 9. Euroleague kupasıyla buluştuğu an...
6 KART
Yeni Şafak
Fenerbahçe’yi basketbolda Avrupa’nın en büyük kupasıyla tanıştıran Sırp teknik adam Zeljko Obradovic, kariyerinin de 9. Euroleague şampiyonluğunu yaşadı. Gittiği her takımda yakaladığı başarılarla adından söz ettirmeyi başaran Sırp teknik adam, ‘Avrupa’nın en iyi koçu’ unvanını sonuna kadar hak ettiğini gösterdi.