Dört aydır yer altında yaşıyorlar

Suriye'nin Halep kentinde yaşadıkları apartmanın bombalarla yıkılmasından sonra enkaza dönen binanın 'altında' yaşayan aile, bu ülkedeki insanlık dramının simgesi haline geldi.

Dış Haberler 00:00 Aralık 08, 2012 Yeni Şafak

Dört aydır yer altında yaşıyorlar

Fotoğraf: Yeni Şafak
Dört aydır mum ışığında ve açlık sınırında hayat mücadelesi veren aile, 'Gidecek yerimiz yok. Yerüstünde ölüm ol geziyor. Bomba yağıyor' dedi. Öldürülme korkusu nedeniyle ismini vermeyen ailenin reisi, sadece 20 yaşındaki oğlunun çalışmak ve bulabildiği yiyecekleri getirmesi için dışarı çıkmasına izin veriyor. Savaş yüzünden insanların akın aknı terkettiği Halep, yıkılan binalarıyla adeta bir hayalet kenti andırıyor.

  Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Şafak Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

  Dört aydır yer altında yaşıyorlar

  Suriye'nin Halep kentinde yaşadıkları apartmanın bombalarla yıkılmasından sonra enkaza dönen binanın 'altında' yaşayan aile, bu ülkedeki insanlık dramının simgesi haline geldi. Dört aydır yer altında yaşıyorlar
  Yayın hayatına başladığımız ilk günden itibaren ülkemizde demokrasinin tüm kurumları ile yerleşmesi, milli irade ve değerlerimizin hakim olması için tüm gücümüzle çalıştık. Bu ülkenin geleceğinin derin sularda boğulup gitmemesi için çaba sarf ettik. Fırtınalı günlerde sığınılacak bir liman olduk. Bugüne kadar ülkemize yapmış olduğumuz katkıyı bundan sonra da okurlarımızın desteği ile sürdürmeye devam edeceğiz. Her gün Yeni Şafak’la yeni bir umut olacak.

  SON DAKİKA

  #title#