DünyaABD Başkanı Trump bireysel silahlanmaya karşı değil

Donald Trump'dan bireysel silahlanmaya yeşil ışık

ABD Başkanı Trump bireysel silahlanmaya karşı değil

ABD Başkanı Donald Trump, Güney Kore'de devam ettiği Asya ziyaretlerinde Teksas'taki kilise saldırısına ilişkin açıklamalarında, ülkedeki silah alımını zorlaştıracak bir çalışma yapmayacaklarını söyledi. Trump" Eğer (saldırganı) öldüren kişinin silahı olmasaydı 26 yerine yüzlerce kişi ölmüş olurdu"dedi.

Haber MerkeziAA
ABD Başkanı Trump
ABD Başkanı Trump

ABD Başkanı Donald Trump, Teksas'taki kilise saldırısına ilişkin "Eğer (saldırganı) öldüren kişinin silahı olmasaydı 26 yerine yüzlerce kişi ölmüş olurdu." dedi.

Asya ziyaretlerini Güney Kore'de devam ettiren Trump, Teksas'taki kilise saldırısına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"Ülkede silah alımını daha da zorlaştıracak bir çözüm düşünüyor musunuz?" sorusu üzerine Trump, "Eğer bu yapılmış olsaydı, 3 gün önce yaşanan durumda bir değişiklik olmazdı ve saldırganı öldüren cesur kişinin elinde silahı olmazdı." yanıtını verdi.

Trump, "Ben sadece şunu söyleyebilirim, Eğer (saldırganı) öldüren kişinin silahı olmasaydı, 26 yerine yüzlerce kişi ölmüş olurdu. Benim bu konudaki düşüncem budur." ifadelerini kullandı.

REKLAM

Yerel güvenlik güçleri, kilise saldırganının, o civarda bulunan başka bir vatandaş tarafından öldürüldüğünü açıklamıştı.