DünyaAltıoklar Dündar ile Almanyada görüştü

Altıoklar Dündar ile Almanya'da görüştü

15 Temmuz anma etkinlikleri nedeniyle Türk halkına hakaret eden ve yakalama kararı çıkarılan yönetmen Mustafa Altıoklar'ın Almanya'da Can Dündar ile görüştüğü ortaya çıktı.

Haber MerkeziDiğer
 Alman kanalı ARTE'de yayınlanan Can Dündar'ın 'Almanya Sürgünü' belgeselinde Mustafa Altıoklar da görüntülendi.
Alman kanalı ARTE'de yayınlanan Can Dündar'ın 'Almanya Sürgünü' belgeselinde Mustafa Altıoklar da görüntülendi.

Dün hakkında yakalama kararı çıkarılan yönetmen Mustafa Altıoklar'ın Almanya'da firari Can Dündar ile görüştü.

  • Altıoklar hakkında Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılında düzenlenen anma törenlerine ilişkin yaptığı paylaşım nedeniyle hakkında gözaltı kararı çıkarılmıştı.

Evinde yapılan aramanın ardından Mustafa Altıoklar'ın Türkiye düşmanı Can Dündar gibi Almanya'ya kaçtığı öne sürüldü.

Alman kanalında yayınlanan belgeselde hakkında yakalama kararı bulunan iki isim Can Dündar ve Mustafa Altıoklar bir arada görüntülendi.

Can Dündar'ın yanında görüntülendi

Hatta dün akşam Alman kanalı ARTE'de yayınlanan Can Dündar'ın "Almanya Sürgünü" belgeselinde Türkiye düşmanlığı yaptığı görüntüler yayınlandı.

REKLAM

Can Dündar hakkında da yakalama kararı var

Cumhuriyet gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar hakkında da yakalama kararı bulunuyor.

Alman siyasetçi Can Dündar'ı rezil etti
OYNAT01:28
Alman siyasetçi Can Dündar'ı rezil etti
Eski Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Günter Verheugen Almanya'da düzenlenen Türkiye karşıtı bir televizyon programında, Can Dündar'ı rezil etti. 24 TV'de yayınlanan görüntülerde, “Türkiye'yi AB'ye yakınlaştıralım diye Almanya olarak biz rapor ettik. Ben o yıllarda Başbakan olan Erdoğan'ı her aradığımda “Türkiye olarak demokratikleşme alanında daha neler yapabiliriz" diye sorardı. Ben de çeşitli önerilerde bulunurdum. Erdoğan, benim önerdiğim tüm demokratikleşme çabalarımı yerine getirdi" diyen Verheugen'e karşı çıkan ilk isim Can Dündar oldu. Dündar'ın söylediklerine aldırmayan Verheugen, "Soruyorum değişen nedir? Türkiye mi değişti? Biz de mi bir şey var? Şimdi Erdoğan için diktatör diyoruz. Çok yanlış ve hatalıyız ve bir an önce bu hatadan dönmeliyiz" dedi.