Lübnan'ın Trablus şehrinde çatışma: 2 ölü

Cihan 00:00 Mayıs 13, 2012 Yeni Şafak

Lübnan'ın Trablus şehrinde çatışma: 2 ölü

Fotoğraf: Yeni Şafak
Lübnan'ın ikinci büyük şehri Trablus'da gece Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed yanlısı azınlık Nusayriler ile şehirdeki çoğunluk Sünni halk arasında çatışma çıktığı bildirildi. Roketatar ve ağır silahların da kullanıldığı çatışmada 2 kişinin öldüğü belirtiliyor.

Başkent Beyrut'un 70 kilometre kuzeyindeki Trablus'daki çatışmaların Nusayrilerin yaşadığı mahalleler ile çevresindeki Sünni mahallelerde meydana geldiği kaydedildi.

  Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Şafak Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

  Lübnan'ın Trablus şehrinde çatışma: 2 ölü

  Lübnan'ın Trablus şehrinde çatışma: 2 ölü
  Yayın hayatına başladığımız ilk günden itibaren ülkemizde demokrasinin tüm kurumları ile yerleşmesi, milli irade ve değerlerimizin hakim olması için tüm gücümüzle çalıştık. Bu ülkenin geleceğinin derin sularda boğulup gitmemesi için çaba sarf ettik. Fırtınalı günlerde sığınılacak bir liman olduk. Bugüne kadar ülkemize yapmış olduğumuz katkıyı bundan sonra da okurlarımızın desteği ile sürdürmeye devam edeceğiz. Her gün Yeni Şafak’la yeni bir umut olacak.

  SON DAKİKA

  #title#