• Tarihe göre sırala

Brezilya’da işsiz sayısı rekor kırdı

Brezilya'da işsizlik oranı yükselmeye devam ediyor. İşsiz sayısı rekor kırarak 12.9 milyon kişiye ulaştı.

Fitch'ten 'Azerbaycan-Yunanistan' açıklaması

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Azerbaycan ve Yunanistan'a ilişkin kredi notu ve görünümleri açıkladı. Fitch Ratings, Azerbaycan ve Yunanistan'ın kredi notlarını korudu.

Küresel piyasalar AB belirsizliği ile tedirgin

Avrupa'ya ilişkin politik belirsizliklerin gündemin üst sıralarına çıkmasıyla küresel piyasalarda karışık bir seyir izleniyor.

'Almanya ve Avusturya'da da işsizlik artıyor'

Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Kılıç, Almanya ve Avusturya gibi ülkelerde de işsizlik oranlarının arttığını belirtti.

'Şahdeniz gazı 2018'de Türkiye'ye ulaşacak'

Avrupa Komisyonu Enerji Birliğinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Sefcovic, Azerbaycan doğalgazına ilişkin, "Doğalgazın 2018'de Türkiye'ye, 2020'de ise Avrupa'ya ulaşmasını arzu ediyoruz ve bunu başaracağız" şeklinde konuştu.

'Küresel ekonomi büyümeyi sürdürecek'

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's gelecek dönemde küresel ekonomin büyümesini sürdürmesinin beklendiğini, öte yandan Avrupa'da politik risklerin devam edebileceğini açıkladı.

Küresel piyasalar Fed tutanakları sonrası yön arayışında

Küresel piyasalar, dün akşam açıklanan ABD Merkez Bankası (FED) toplantı tutanaklarının ardından dalgalı bir seyir izliyor.

DTÖ'nün 1 trilyon euroluk anlaşması yürürlükte

Dünya Ticaret Örgütü tarihinde ilk ve tek ticaret anlaşmasını bugün yürürlüğe koydu. Anlaşmanın küresel ticarete yılda bir trilyon euro'luk bir katkı sağlaması bekleniyor.

Rusya'da işsizlik oranı arttı

Rusya'da ocak ayında işsizlik oranı bir önceki aya göre 0,3 puan artarak yüzde 5,6'ya yükseldi.

Rosneft'in karı yüzde 49 düştü

Rusya'nın en büyük petrol şirketi Rosneft'in 2016 net karı, bir önceki yıla kıyasla yüzde 49 azalarak 181 milyar rubleye geriledi.

Küresel piyasalar Fed tutanaklarını bekliyor

Küresel piyasalar bu akşam açıklanacak ABD Merkez Bankası (Fed) toplantı tutanaklarını bekliyor.

Rus petrol devi Ukrayna pazarından çıktı

Rus petrol şirketi Lukoil'in son aktiflerini de satarak Ukrayna pazarından ayrıldığı bildirildi.

ABD'de 'göçmensiz bir gün' 100'den fazla kişiyi işinden etti

ABD'de Geçen hafta "göçmensiz bir Amerika"nın nasıl olacağını göstermek amacıyla bir gün grev yapan 100'den fazla kişi işten çıkarıldı.

Rosneft ile IKBY arasında petrol anlaşması

Rosneft ile IKBY arasında petrol alanında iş birliği anlaşması imzalandığı bildirildi.

Yunanistan'dan Almanya'ya 'akıl dışı talep' çağrısı

Yunanistan Hükümet Sözcüsü Dimitris Canakopoulos, "Şimdi Almanya Maliye Bakanlığı'nın akıl dışı 10 yıllık yüzde 3,5 faiz dışı bütçe fazlası talebinden vazgeçmesini bekliyoruz. Kreditörlerle, müzakerelerin tamamlanması için belirlenmiş bir tarih yok" dedi.

Yunan özel sektöründe 16 yılın en kötü istihdamı

Yunanistan'da ocak ayında özel sektörde işten çıkarılanların sayısı işe alınanlara oranla 29 bin 817 kişi fazla olarak gerçekleşti. 29 bin 817 kişilik istihdam açığı, son 16 yılda görülen en yüksek seviyesine ulaştı.

İngiliz ihracatçı yılda 6,1 milyar sterlin zarar edebilir

İngiltere’nin Avrupa Birliği ile alternatif bir anlaşma sağlanmadan birlikten ayrılması halinde ülkedeki ihracatçıların yıllık ortalama 6,1 milyar sterlin zarara uğrayacağı hesaplanıyor.

Apple: AB yetkisini aştı

Dünyanın en değerli şirketlerinden Apple, İrlanda'daki faaliyetlerinden dolayı 13 milyar avronun üzerinde geriye dönük vergi borcu çıkaran Avrupa Birliği (AB) Komisyonu'nun adil davranmadığını ve "yetkisini aştığını" iddia etti.

Çin'den ABD'ye büyük uyarı

Çin Ticaret Bakanı Gao, ABD ile yaşanacak ticaret savaşından her iki tarafın da zarar göreceğini söyledi. Trump, seçim kampanyası sırasında Çin'den ithal edilen ürünlere yüzde 40'a kadar vergi artırımı vadetmişti.

Brent petrol 56 dolar seviyesinde

Haftanın ikinci işlem gününde brent petrolün varil fiyatı 56 doların üzerinde seyrediyor.

Küresel piyasalar imalat verilerine odaklandı

Küresel piyasalar genel olarak pozitif görünümünü korurken, bugün açıklanacak imalat sanayi Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI) verilerinin yatırımcıların odak noktasında olacağı belirtiliyor.

Avrupa'dan Yunanistan'a üçüncü 'kurtarma paketi'

Avrupa Birliği Euro Bölgesi Maliye Bakanları ile Atina arasında gerçekleştirilen, Yunanistan'a üçüncü kez 'kurtarma paketi' verilmesine dair görüşmeler Atina adına olumlu sonuçlandı.

Gazprom Türk Akımı'nın ikinci hattı için Allseas ile anlaştı

Rus enerji şirketi Gazprom ile İsviçreli Allseas şirketi arasında, Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesinde ikinci hattın inşa edilmesi için anlaşma imzalandığı bildirildi.

Trump'tan ticaret hamlesi

Trump yönetiminin ABD'nin dış ticaret açığını yükseltecek yeni bir hesaplama yöntemini değerlendirdiği öne sürüldü.

Rusya'nın petrol ve gaz üretimi arttı

Rusya'nın ocak ayı petrol üretimi geçen yılın aynı ayına göre yüzde 2,4 artarak 46,1 milyon tona çıktı.

Küresel piyasalar yeni haftada Fed tutanaklarına odaklandı

Küresel piyasalar, yoğun veri trafiğinin etkili olduğu geçen haftayı pozitif tamamlamasının ardından, yeni haftada açıklanacak imalat sanayi verileri ve ABD Merkez Bankası (Fed) toplantı tutanaklarına odaklandı.

Moody’s Rusya’nın görünümünü 'durağan'a çevirdi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Rusya'nın “Ba1" olan kredi notunu teyit ederken, not görünümünü negatiften durağana revize etti.

Kaya gazı petrol fiyatlarında dengeleyici rolde

2014'te büyük bir düşüşe sahne olan petrol fiyatları, OPEC üyesi ülkelerin üretimi kısma kararının ardından yukarı yönlü bir ivme kazandı. OPEC'in son raporu da bu toparlanmayı doğruladı. Uzmanlar, bu süreçte enerji fiyatlarını etkileyen kaya gazı üretiminin de küresel piyasalar üzerinde etkin rol üstleneceğine işaret ediyor.

Fitch, Yeni Zelanda'nın notunu teyit etti

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Yeni Zelanda'nın "AA" olan kredi notunu teyit ettiğini açıkladı.

IMF'den Kırgızistan'a uyarı

Uluslararası Para Fonu (IMF), Kırgızistan hükümetine, sonbaharda yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi yüklü harcamalardan uzak durulması uyarısında bulundu.

Trump yeni Çalışma Bakanı adayını açıkladı

ABD Başkanı Donald Trump, ilk Çalışma Bakanı adayı Andrew Puzder'ın adaylıktan çekilmesinin ardından ilgili göreve Alexander Acosta'yı seçtiğini bildirdi.

Küresel piyasalar haftanın son işlem gününe negatif başladı

Küresel piyasalar, yoğun haber ve veri trafiğinin ardından haftanın son işlem gününe negatif bir seyirle başladı.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.