ÖZGÜN

e-Okul VBS giriş, e-Okul ders programı öğrenme 2017-2018

Okulların açılacak olması nedeniyle e-Okul’a girişlerde de yoğunluklar yaşanıyor. Özellikle okul öncesi tüm bildirimler e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerindeki yerini alacak. Sizler de e-Okul VBS girişi yaparak ders programı öğrenebilir ve okulla ilgili tüm gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Haber Merkezi Diğer

e-Okul VBS uygulaması velileri bilgilendirmek için oluşturulmuş bir hizmettir. e-Okul VBS üzerinden ders programları, okulla ilgili gelişmeler, karne notları, yazılı sonuçları, özel duyurular, şifre işlemleri ve birçok işlemi öğrenebilirsiniz. Okulların açılacak olması nedeniyle şimdiden tüm duyuruları da yakından takip edebilirsiniz.

e-Okul'a nasıl girilir?

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yapmak için tıklayınız. Açılan sayfa üzerinden öğrenci okul numarasıyla giriş işlemlerini yapabilirsiniz.

e-Kayıt İşlemleri

2017-2018 öğretim yılı e-Kayıt uygulaması sonucu adres bilginize göre Anasınıfı, İlkokul 1. sınıf veya Ortaokul 5. sınıfa kayıt yaptırmanız gereken okulu görmek için Tıklayınız →

e-Okul VBS mobil uygulamalar

Android uygulaması için tıklayınız

Apple uygulaması için tıklayınız

E-Okul ile hangi sorgulamalar yapılır?

E-okul sisteminde öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, sınav bilgileri, merkezî olarak yapılacak sınavların (TEOG, DPY-B vb.) başvuru ve tercih işlemleri, belge işlemleri (takdir, teşekkür, onur vb.), haftalık ders programı girişleri, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları, duyurular ve birçok modül üzerinden bilgi girişleri T.C. Milli Eğitim Bakanlığı sunucularına girilmektedir.

E-okul modülünün haricinde, velilerin öğrencilerin okul durumlarının takibi için açılmış olan e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-okul VBS) bulunmaktadır. Bu sistemde ise öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, okul tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş belgeleri veya tercih sonuçları bu sistem üzerinden Türkiye Cumhuriyeti (TC) Kimlik Numarası ve okul numarası girildikten sonra birkaç güvenlik sorusuna cevap verilerek takip edilebilmektedir.

E-Okul Şifre alma işlemleri neler?

E-Okul şifre almak işlemleri de bir kaç adımdan oluşmaktadır. Aşağıdaki adımları izleyerek e-okul şifresi edinebilir ve sisteme giriş yapabilirsiniz.

E-okul veli bilgilendirme sistemine şu şekilde giriş yapabilirsiniz;

Başlangıç olarak,e-okul.meb.gov.tr adresine giriş yapınız.

Daha sonra karşınıza bir ekran gelecektir ve burada; 'Öğrenci T.C Kimlik No', 'Öğrenci Okul No' ve 'Resimdeki Rakamlar' şeklinde sıralanan bölümler bulunmaktadır.

Ardından, tüm bu alanları doldurduktan sonra en alt bölümde yer alan 'Giriş' seçeneğine tıkayınız.

Veliler bu şekilde e-okul veli bilgilendirme sistemine giriş yaptıktan sonra aşağıda belirtmiş olduğumuz öğrencilerle ilgili şu bilgilere ulaşabilirler;

Devamsızlık durumu,

Sınav, proje ve davranış notları,

Takdir, teşekkür belgesi gibi belgelerin bilgisi,

Gelişim raporları,

Karne notları.

Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.