ÖZGÜN

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi 2017 giriş yap, sorgula!

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile son zamanlarda gerçekleştirilen tüm sınavların sonuçlarını anlık olarak görebilirsiniz. Veliler ve öğrenciler e-Okul VBS’ye giriş yaparak hem devamsızlıklarını hem de birçok sorgulama işlemini gerçekleştirebilirler.

Haber Merkezi Diğer

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi her geçen gün daha çok tercih ediliyor. Yaz sıcaklıklarının da gelmesiyle birlikte öğrenciler okullarda devamsızlık yapmaya başladı. Veliler ise kendileri için ayrılmış olan Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden öğrencilerin kaç gün devamsızlık yaptığını görebilirler. Aynı zamanda son haftalarda gerçekleştirilen sınavların da sonuçlarını rahatlıkla öğrenebilirler. İşte e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi…

e-Okul giriş için tıklayınız

Yukarıdaki bağlantı üzerinden kendinize ait olan kısımdan giriş yaparak gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

Sol alt kısımda ise e-Okul tarafından yapılan duyurulara ulaşabilirsiniz.

MEB tarafından hazırlanan oyun için tıklayınız

E-okul girişi nasıl yapılır?

E-Okul girişi yapmak oldukça kolaydır. İlk yapmanız gereken yukarıda verdiğimiz bağlantıya tıklamanız. Daha sonra açılan sayfadaki 'öğrenci kimlik no' , 'Öğrenci okul no' ve yan tarafında çıkan resimdeki rakamları yazarak giriş tuşuna basmanız gerekiyor. Ardından karşınıza gelen ekranda öğrenciyi doğrulamak ve sorulan sorulara göre T.C kimlik no üzerindeki bilgileri girmeniz gerekecek. Bu işlemlerin ardından e-okul öğrenci sayfasına girişini tamamlamış oluyorsunuz.E-Okul, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) projesi kapsamında 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi web yazılımıdır. Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içeren bir sistemdir. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilmektedir.

E-Okul ile hangi sorgulamalar yapılır?

E-okul sisteminde öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, sınav bilgileri, merkezî olarak yapılacak sınavların (TEOG, DPY-B vb.) başvuru ve tercih işlemleri, belge işlemleri (takdir, teşekkür, onur vb.), haftalık ders programı girişleri, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları, duyurular ve birçok modül üzerinden bilgi girişleri T.C. Milli Eğitim Bkanalığı sunucularına girilmektedir. E-okul modülünün haricinde, velilerin öğrencilerin okul durumlarının takibi için açılmış olan e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-okul VBS) bulunmaktadır. Bu sistemde ise öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, okul tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş belgeleri veya tercih sonuçları bu sistem üzerinden Türkiye Cumhuriyeti (TC) Kimlik Numarası ve okul numarası girildikden sonra birkaç güvenlik sorusuna cevap verilerek takip edilebilmektedir.

Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.