ÖZGÜN

20 Mayıs Ehliyet sınavı saat kaçta? Ehliyet sınavı giriş belgesi indirme!

20 Mayıs Motorlu Taşıtlar Sürücü Adayları Sınavı (MTSAS) ehliyet sınavı ne zaman saat kaçta? Yarın yapılacak olan 2017 ehliyet sınavına girecek sürücü adayları için heyecan dorukta. Adaylar ehliyet sınavına giriş belgesini yazımızdaki bağlantıya tıklayarak indirebilirler.

Haber Merkezi Diğer

2017 Ehliyet sınavı yarın saat kaçta? Ehliyet sınavı giriş belgesi nasıl indirilir? sorularının yanıtı haberimizde sizlerle paylaştık. Ehliyet sınavına giren adaylar motor, ilk yardım ve trafik sorularından oluşan sınavdan 70 puan aldığı takdirde direksiyon sınavına girmeye hak kazanacaktır.

Ehliyet sınavı saat kaçta?

2017’nin ikinci ehliyet sınavı 20 Mayıs 2017 tarihinde saat 14.00'da yapılacak.

Adaylar ehliyet sınavı giriş belgelerini e-devlet sistemi üzerinden sorgulayabilecekler.

2017’DE KALAN DİĞER EHLİYET SINAVLARI VE TARİHLERİ

2017/MTSKS-2 20 MAYIS 2017 (saat 14.00)

2017/MTSKS-3 29 TEMMUZ 2017( saat 14.00)

2017/MTSKS-4 07 EKİM 2017 (saat 14.00)

2017/MTSKS-5 23 ARALIK 2017(saat 14.00)

Ehliyet sınavı giriş belgesi indirme

EN AZ 4 EĞİTİM ARACI ŞART

Kursta kullanılacak direksiyon eğitimi ve sınav araçlarının kursun kurucusu adına kayıtlı olması, eğitim ve sınavda her an kullanılmaya hazır bulundurulması gerekecek. Direksiyon eğitim ve sınav aracının üst kısmına, mavi zemin üstüne beyaz yazı ile ön ve arkasında eğitim esnasında sadece “Sürücü Adayı Eğitim Aracı” sınav esnasında ise sadece “Sürücü Adayı Sınav Aracı” ifadesi bulunan ve görülebilir net alanının yüksekliği 15 cm, eni 60 cm ebadında fosforlu veya ışıklı levha konulacak.“B” sertifika sınıfı için en az dört direksiyon eğitim ve sınav aracı (en az bir tanesi manuel şanzımanlı olmak üzere, manuel veya otomatik şanzımanlı), “M”, “A1”, “A2”, “A” ve “B1” sertifika sınıfları için en az birer direksiyon eğitim ve sınav aracı (en az bir tanesi manuel şanzımanlı olmak üzere manuel veya otomatik şanzımanlı), “F”, “C”, “C1”, “CE”, “D1” ve “D” sertifika sınıfları için en az birer direksiyon eğitim ve sınav aracı, bulunması zorunlu olacak.

Direksiyon sınavından kaldım ne kadar ücret ödeyeceğim?

Direksiyon sınavında kalınca işler değişmektedir. Direksiyon sınavı için MEB tekrar ücret talep ediyor. Kaldığınız her sınav için 80 TL sınav ücretini ödemek zorundasınız. 80 TL sınav ücreti ve sürücü kursuna "direksiyon telafi eğitim ücretini" ödemeniz gerekiyor... Akla hemen şu soru geliyor direksiyon telafi ücreti ne kadar? Bu konuya şöyle açıklık getirelim. Sürücü kursları sene başında belirleyip ilan ettikler ücreti MEB'e vermektedir. Kurslar bu ücretleri sizden isteyecektir ve yasal dayanağı bulunmaktadır. Her sürücü kursu farklı fiyat belirlediğinden kimi adayımız ben 180 TL verdim, kimi si 250 TL verdim diyor. Yani Toplam 180 TL ile 250 TL arası değişen bir ücret talep edilmektedir.

Direksiyon sınavından kaç defa kalma hakkım var?

Direksiyon sınavına toplam 4 defa katılabilirsiniz. Başarısız olursanız direksiyon eğitimini yeniden almanız gerekiyor. Kurslar bu noktada değişik miktarlarda ücret talep ediyor. Eğer aday , ilk 4 hakkı başarısız olup tekrar eğitim alıp 4 defa daha başarısız olursa dosya yakmış sayılıyor ve ehliyet sınavına tekrar giriyor.

Motorlu Taşıtlar Sürücü Adayları Sınavı (MTSAS) ehliyet sınavı ne zaman saat kaçta? Yarın yapılacak olan ehliyet sınavına girecek sürücü adayları için heyecan dorukta. Adaylar ehliyet sınavına giriş belgesini yazımızdaki bağlantıya tıklayarak indirebilirler.


Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.