POLİTİKA

Başbakan''ın bir hayali daha gerçek oluyor

Elif Özlem Karataş Yeni Şafak
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''hayalim'' dediği şehir hastaneleri kapsamında, Bilkent Şehir Hastanesi''nin ilk harcını Sağlık Bakanı Müezzinoğlu ile birlikte atacak. Bu kapsamda 3 bin 662 yatak sayısı ile Avrupa''nın en büyük şehir hastanesi olacak. 1 milyon 204 bin 713 metrekarelik alanda yükselecek Bilkent Şehir hastanesinin temel atma töreni, 14 ilde 15 Şehir Hastanesi Projesinin imza töreni sonrası, Ankara Bilkent''te vatandaşların da katılımıyla bugün (18 Eylül) gerçekleştirilecek.

13 BLOKLU TESİS

Temel atma törenine vatandaşların da katılacağı proje, toplam 1 milyon 204 bin 713 metrekare yerleşim alanında, 13 bloktan oluşacak. 119 ameliyathane salonu bulunacak hastanenin, kapalı ve açık otoparkları ile helikopter pisti de bulunuyor.

AVRUPA''NIN EN BÜYÜĞÜ OLACAK

Avrupa ve Dünyada hazırlanmış olan en son ve en büyük hastane projesi olan bölge Hastane, Kalp Damar Hastalıkları Hastanesi, Ortopedi ve Nörolojik Bilimler Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Kadın Doğum Hastanesi, Çocuk Hastanesi, Rehabilitasyon Hastanesi, Psikiyatri Hastanesi ve Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi olmak üzere Dokuz dal hastanesini içeren, toplam 3660 yatak kapasitesine sahip bir entegre sağlık kampüsü olacak.

Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.