https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480&iu=/1347001/Yenisafak-Video-Preroll&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp] https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480|640x350&iu=/1347001/Yenisafak-VideoPOSTROLL&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp]
Ekonomi Ereğli Demir Çelik S&Pden ayrıldı

Ereğli Demir Çelik S&P'den ayrıldı

Ereğli Demir Çelik, Kamuoyu Aydınlatma Platformu`na yaptığı açıklamada, Standard & Poor's ile ilişkisini sonlandırdığını ifade etti.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Ereğli Demir Çelik S&P'den ayrıldı.
Ereğli Demir Çelik S&P'den ayrıldı.

Ereğli Demir Çelik, Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklamada, Standard & Poor's (S&P) ile ilişkisini sonlandırdığını ifade etti.

Ereğli Demir Çelik'ten KAP'a yapılan açıklamada, "Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's, Şirketimizin "BB" olan kredi notunu ve "Negatif" olan görünümünü teyit etmiştir. Şirketimizin talebi üzerine, Standard & Poor's firmasından alınan kredi derecelendirme hizmeti sona erdirilmiştir" denildi.

Öte yandan Türk ekonomisindeki pozitif tabloya rağmen uluslararası derecelendirme kuruluşları Türkiye'yi hedef alan kararlar almaktan kaçınmıyor. Türk ekonomisine darbe yapmaya katkıda bulunan Standard & Poor's ve Moody's gibi kuruluşlar manipülatif kararlar ile uluslararası yatırımcıları Türkiye'den geri tutmak istiyor ve Türk ekonomisini çökertmeye kalkışıyor.

REKLAM


Türk şirket dünya devine resti çekti
OYNAT 00:58
Türk şirket dünya devine resti çekti
Ereğli Demir Çelik Türkiye'ye yönelik provokatif kararlar alan uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's ile ilişkisini sonlandırdı.


S&P Rusya'nın kredi not görünümünü 'pozitife' yükseltti

'Alman şirketleri Türkiye'de uzun vadeli yatırıma inanıyor'

Dolar teröristlerinin izlediği yol!