EkonomiKendi işini kurmak isteyen engelliye çağrı

Engelli girişimciye kısa film ile çağrı

Kendi işini kurmak isteyen engelliye çağrı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından 2014 yılında başlatılan “Engelli Kendi İşini Kurma Projeleri” uygulaması ile kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşlara 50 bin TL’ye kadar hibe desteği sağlıyor.


Engelli çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen İdari Para Cezaları Fonu kullanılarak sağlanan hibe desteğine, yüzde 40 engelli raporuna sahip, iş kuracağı alanda mesleki eğitim belgesi veya girişimcilik eğitim sertifikası olan engelli vatandaşlar başvurabiliyor.

Haber MerkeziYeni Şafak
İşitme engelli Esma, İŞKUR hibe desteğiyle kendi işinin patronu.
İşitme engelli Esma, İŞKUR hibe desteğiyle kendi işinin patronu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 2014 yılından bu yana 779 engelli vatandaşın faydalandığı uygulamanın 2017 yılı için geçerli son başvuru tarihini sosyal medya hesabından paylaştığı kısa film ile duyurdu.

#HayallerEngelsizdir etiketi ile paylaşılan kısa filmde hibe desteğinden faydalanarak kendi işini kuran işitme engelli 25 yaşındaki Esma Erdem’in hayat hikayesi anlatıldı. Çekimleri Elazığ’da gerçekleştirilen ve Erdem’in çocukluk hayallerinden kendi işyerinin sahibi olmasına kadar geçen sürenin canlandırıldığı kısa filmde hibe desteğine ilişkin bilgiler de paylaşıldı.

Son tarih 11 Aralık 2017

Bakan Sarıeroğlu, kısa filmli mesajında “İşitme engelli kızımız Esma, İŞKUR hibe desteğiyle kendi işinin patronu, hayallerinin kahramanı oldu! Şimdi sıra sende #HayallerEngelsizdir” mesajının ardından, Elazığ programı sırasında ziyaret ettiği Erdem ile olan fotoğrafını da paylaşarak, “Hayallerin önündeki engelleri kaldırmaya, 15 yıldır olduğu gibi aynı heyecan, azim ve kararlılıkla devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kısa filmde ayrıca “Engelli Kendi İşini Kurma Projeleri”nden 2017 yılı için son başvuru tarihinin 11 Aralık 2017 olduğu hatırlatıldı.

THY görme engelli yolculara özel uygulama başlattı
EKONOMİ
THY görme engelli yolculara özel uygulama başlattı

Engelli girişimciye 50 bin lira hibe
EKONOMİ
Engelli girişimciye 50 bin lira hibe

Gönüllü destekle
engelleri aştılar
EKONOMİ
Gönüllü destekle engelleri aştılar

REKLAM