https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480&iu=/1347001/Yenisafak-Video-Preroll&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp] https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480|640x350&iu=/1347001/Yenisafak-VideoPOSTROLL&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp]
Ekonomi Otomotiv sektörü temsilcileri İstanbulda buluşacak

Otomotiv sektörü temsilcileri İstanbul'da buluşacak

Otomotiv piyasasında global gelişmelerin ve yeni trendlerin ele alınacağı 4. Dünya Otomotiv Konferansı, 11-12 Ekim'de İstanbul'da gerçekleştirilecek.

Haber Merkezi AA
4. Dünya Otomotiv Konferansı
4. Dünya Otomotiv Konferansı

4. Dünya Otomotiv Konferansı kapsamında, yerli ve yabancı otomotiv sektörü temsilcileri İstanbul'da buluşacak. Yerli ve yabancı otomotiv sektörü temsilcileri İstanbul Hilton Bosphorus Otel'de bir araya gelecek.

Türkiye'nin yanı sıra Amerika, Hindistan, Suudi Arabistan, Çek Cumhuriyeti, Sırbistan, İran, Belçika ve Macaristan'dan 50'nin üzerinde konuşmacı, global trendlerin Türk otomotiv endüstrisini nasıl etkileyeceği, Endüstri 4.0, robotlaşma beraberinde gelen dijitalleşmede Türkiye'nin konumu gibi sektörün geleceğine yön verecek konuları masaya yatıracak.

  • Konferans kapsamında ayrıca, sektörün vizyonunu belirleyecek akıllı ulaşım sistemleri, elektrifikasyon, akıllı hareketlilik sistemleri, sürücüsüz araç gibi geleceğin teknolojileri ve elektrikli araçlar konuları ele alınacak.

Girişimcilerin kendilerini ve projelerini tanıtabilmeleri amacıyla özel bir platform hazırlanan Dünya Otomotiv Konferansı'nda, sektörün kadın temsilcileri de kahvaltı programında buluşacak.

REKLAM

İki gün boyunca devam edecek konferansa, 40 ülkeden temsilcinin dahil olduğu 550'nin üzerinde katılımcı bekleniyor. Konferansa en yoğun ilgiyi, şimdiden birçok kayıt talebinin geldiği İran sektör temsilcilerinin göstereceği öngörülüyor.

  • Ford Otosan, Toyota, BMC, Otokar, Isuzu, Renault, Karsan, Tofaş, Honda, Hyundai, Daimler, MAN, Temsa ve Hattat olmak üzere Türkiye'deki 14 otomotiv üreticisi firma yetkililerinin de etkinliğin çeşitli aşamalarında yer alması planlanıyor.

Elon Musk’tan dünyanın her yerine 1 saat içinde götürebilecek teknoloji
TEKNOLOJİ
Elon Musk’tan dünyanın her yerine 1 saat içinde götürebilecek teknoloji

İsveçli otomotiv devine 880 milyon euro ceza
EKONOMİ
İsveçli otomotiv devine 880 milyon euro ceza

BMW'den elektrikli araçlar için kablosuz şarj cihazı
TEKNOLOJİ
BMW'den elektrikli araçlar için kablosuz şarj cihazı