https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480&iu=/1347001/Yenisafak-Video-Preroll&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp] https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480|640x350&iu=/1347001/Yenisafak-VideoPOSTROLL&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp]
Ekonomi TC ANKARA 26 İCRA DAİRESİ2017/8824 ESASTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. ANKARA 26. İCRA DAİRESİ 2017/8824 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Haber Merkezi Yeni Şafak

T.C. ANKARA 26. İCRA DAİRESİ

2017/8824 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Ankara İli Pursaklar İlçesi 95037 Ada 2 Parsel PURSAKLAR Mahallesindeki bina ayrık nizam betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Bina Han Sokak üzerinde yer almakta olup bina girişi Han Sokaktan bakıldığında zemin kat ön cepheden sağlanmaktadır. Bina 2 bodrum + zemin + 3 normal kat olmak üzere toplam 6 katlıdır.Satışa konu olan taşınmazın fiili durumu antre.hol.3 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve 2 balkondan müteşekkildir. Giriş kapısı çelik, iç kapıları panel, pencereleri ısıcamlı pvc doğramadır. Salon penceresinde, balkon kapısında ve mutfak balkonunda demir korkuluk bulunmaktadır. •Salon zemini laminat parke kaplı, duvarları baskı boyalı, tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Odaların zemini laminat parke kaplı, duvarları baskı boyalı, tavanları alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir.Antrede sabit vestiyer, holde çamaşır makinesi nişi bulunmaktadır. Mutfak zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı mermerit olup tezgah altında ve üstünde suntalam kapaklı dolaplar mevcuttur. Banyoda zemin ve duvarlar seramik kaplı, tavan düz sıva üzeri plastik boyalı olup dolaplı lavabo, klozet, duş yeri ve duşakabin mevcuttur. Balkonlar mutfak ve salon ile irtibatlı olup zeminleri seramik kaplıdır.•Isınma kombi ile sağlanmaktadır.•Meskenin net faydalı kullanım alanı balkonlar dahil 96,40 m² olarak ölçülmüştür.

REKLAM

Adresi : Pursaklar Mah.Han sokak ,Nergiz Apt.no:12/4 Pursaklar/ANKARA

Yüzölçümü : 96,40 m2

Arsa Payı : TAM

İmar Durumu : İmar sınırları içinde

Kıymeti : 140.000,00 TL

KDV Oranı : %1 (Kdv den muaftır.)

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 11/10/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 07/11/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri :Ankara Adalet sarayı 3 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA

REKLAM

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

REKLAM

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

REKLAM

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

REKLAM

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/8824 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Basın:651366 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de