https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480&iu=/1347001/Yenisafak-Video-Preroll&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp] https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480|640x350&iu=/1347001/Yenisafak-VideoPOSTROLL&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp]
Ekonomi TC BURSA 7 İCRA DAİRESİ2016/2854 TLMTTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. BURSA 7. İCRA DAİRESİ 2016/2854 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Haber Merkezi Yeni Şafak

T.C. BURSA 7. İCRA DAİRESİ

2016/2854 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Bursa İl, Osmangazi İlçe, 4180 Ada, 36 Parsel, ÇEKİRGE Mahalle/Köy, 2 ve Çatı Katı 9 Nolu Bağımsız Dubleks Konut olarak kayıtlı olup, borçlunun hissesi tamdır. Parsel üzerinde betonarme karkas sistemde inşa edilmiş bodrum üzeri üç katlı bina vardır. Her katta üç daire bulunmaktadır. Son kat dublekstir. Bodrum katın güney ve batı cephesi yol kotunun 150 cm altında kalmaktadır. Bina yeni inşa edilmiştir. Asansör yoktur. Merdivenler mermer kaplıdır. Bazı dairelerde ikamet edilmekte ise de 9 nolu mesken henüz boştur. Daire kombi kalorifer tesisatlıdır. Daireye henüz doğalgaz bağlantısı yapılmamıştır. Daire kapısı çeliktir. Dairenin 2. Katta hol, iki oda salon, mutfak banyo ve tuvalet ile bir balkon, çatı katında ise bir oda, hol ve açık terastan oluştuğu anlaşılmıştır. Daire brüt 170 m2 alanındadır.Bina şehir merkezinden 3 km güneybatıda yer almaktadır. Parselin cephe aldığı yol imar durumuna uygun olarak açılmıştır. Bölgeye her türlü kamu hizmetleri getirilmiştir. Yol asfalt ile kaplıdır. Bölgede genellikle mesken olarak kullanılan 4-5 katlı konutlar, okul cami, market mevcuttur. Taşınmaza 400 mt mesafeye kadar toplu taşıma vasıtalarıyla ulaşım imkanı bulunmaktadır.

REKLAM

Adresi : Çekirge Mah. Işık Sokak İle Günaydın Sokağın Kesiştiği Yer Osmangazi / BURSA

Yüzölçümü : 394,88 m2

Arsa Payı : 224/2016

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı dahilinde olduğu ve taşınmaza bitişik nizam 3 katlı Hmax. 9,50 mt yüksekliğinde konut inşaatına izin verildiği belirtilmektedir.

Kıymeti : 250.000,00 TL

KDV Oranı : %18

1. Satış Günü : 28/12/2017 günü 14:30 - 14:35 arası

2. Satış Günü : 24/01/2018 günü 14:30 - 14:35 arası

REKLAM

Satış Yeri : BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL OSMANGAZİ / BURSA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

REKLAM

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

REKLAM

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

REKLAM

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2854 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Basın:677014 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de