https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480&iu=/1347001/Yenisafak-Video-Preroll&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp] https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480|640x350&iu=/1347001/Yenisafak-VideoPOSTROLL&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp]
Ekonomi TC ÇEŞME İCRA DAİRESİ2011/90 TLMTTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. ÇEŞME İCRA DAİRESİ 2011/90 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Haber Merkezi Yeni Şafak

T.C. ÇEŞME İCRA DAİRESİ

2011/90 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : İzmir İli Çeşme İlçesi Ilıca mahallesi Yıldızburnu mevkii 5761 ada 6 parsel sayılı taşınmazda 711 m2 yüz ölçümlü arsa üzerinde bulunan bürüt alanı 150 m2 olan ( balkon ve teraslarla beraber ) kullanım alanı olarakta yaklaşık 105 m2 olan 1/2 arsa paylı 2 bağımsız bölüm sayılı dubleks mesken SATIŞA ÇIKARILMIŞTIR. Adresi Ilıca mah. 5104 sokak no 4/1 Ilıca / Çeşme / İzmir'dir. İmar Durumu '' Söz konusu parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planında tercihli konut alanında kalmaktdır. Taks:0,15 , Kask:0,30 , 2 kat konut imarlıdır. 2 bağımsız birimden fazlası yapılamaz. Turistik tesis yapılamaz. '' şeklindedir. Taşınmaz 5104 sokakata sol kolda Ilıca sitesinde kalmakta olup ikiz nizamlı dubleks meskendir. Mahallinde ana binaya yoldan bakıldığında sağ tarafta kalmaktadır. Çeşme merkeze 6 km mesaferedir Zemin katta salon mutfak, yemek odası ve wc bulunmaktadır. Üst katta 3 yatak odası banyo ve wc bulunmaktadır. Belediye imkanlarından yararlanabilir konumdadır.

REKLAM

Adresi : Özelliklerde yazılıdır.

Yüzölçümü : 105 m2

Arsa Payı : 1/2

İmar Durumu : Özelliklerde yazılıdır.

Kıymeti : 690.352,87 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 14/11/2017 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 12/12/2017 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : ÇEŞME ADLİYESİ İHALE SALONU 1. KAT ÇEŞME/İZMİR

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

REKLAM

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

REKLAM

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

REKLAM

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

REKLAM

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2011/90 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Basın:665020 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de