https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480&iu=/1347001/Yenisafak-Video-Preroll&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp] https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480|640x350&iu=/1347001/Yenisafak-VideoPOSTROLL&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp]
Ekonomi TC İSLAHİYE İCRA DAİRESİ2016/168 TLMTTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. İSLAHİYE İCRA DAİRESİ 2016/168 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Haber Merkezi Yeni Şafak

T.C. İSLAHİYE İCRA DAİRESİ

2016/168 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

TAŞINMAZIN

Özellikleri :Gaziantep İli, İslahiye İlçesi, 24 Parsel No, Aydınoğlu Mah. Halep Yolu Mevkii, Bağ nitelikli taşınmaz. parsel, 9.300,00 m2 olup, bakımları yapılmış Bağ dikili durumdadır. Parselin toprak yapısı kumlu-tınlı, haif taşlı, toprak derinliği derin, açık kestane renkli olup, bitki besin maddelerince zengindir. Taşınmazın toprak yapısı ve eğitim her tarafında aynı olup, ortalama parsel %1-2 eğitimlidir. Tarıma elverişli arazi niteliği taşımaktadır. Herhangi bir tarımsal mekanizasyonu engelleyici etken (fazla eğitim, taş, bataklık vs.) bulunmamaktadır. Parsel yerleşim yeri olan Aydınoğlu Mahallesine yakın olup, ulaşım sorunu yoktur. Devlet tarafından sulanan arazilerden değildir. Ancak, sulu tarıma elverişli tarım arazisidir. Parsel üzerinde tarımsal yapı bulunmamaktadır.

REKLAM

Adresi : Aydınoğlu Mah. Halep Yolu Mevkii İslahiye / GAZİANTEP

Yüzölçümü : 9.300 m2

İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 186.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 30/11/2017 günü 14:30 - 14:40 arası

2. Satış Günü : 28/12/2017 günü 14:30 - 14:40 arası

Satış Yeri : İslahiye Adliyesi İcra İcra Müdürlüğü-İslahiye/GAZİANTEP

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

REKLAM

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

REKLAM

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. İİK.9.maddesi gereğince ve Adalet Bakanlığı Müsteşarlık Makamının 04/01/2013 tarih ve 2013/21 sayılı "6352 Sayılı Kanun İle Değiştirilen İcra ve İflâs Kanununun Uygulanması" konulu yazısı doğrultusunda ihaleye fiziken iştirak edecek veya teklifte bulunacak gerçek veya tüzel kişiler %20 nakit teminatın Müdürlüğümüzün Vakıfbank İslahiye Şubesindeki TR50 0001 5001 5800 7300 5776 51 İBAN nolu "Emanet Kasa Hesabı"na katılımcı tarafından TC Kimlik veya Vergi numaraları yazılı vaziyette yatırılmış olması ve banka dekontunun aslının ibraz edilmiş olması gerekmektedir. Banka hesabına yatırılan teminat bedellerinin iadesi yine banka hesabı üzerinden yatıran kişinin hesabına yapılacaktır. Ayrıca Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nün 12/03/2013 tarihli 10594 sayılı yazısı uyarınca; ihaleye nakit olarak teminat sunarak da katılabilecektir. Bu gayrimenkul üzrinde hakkı olan alacaklının iştiraki halinde alacağı mezkur nispet raddesinde ise İ.İ.K.nun 124/4 madde gereğince ayrıca pey akçesi veya teminat aranmaz. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

REKLAM

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

REKLAM

5-İİK 127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı adlarına tebligat yapılamayan ilgililere gazetede ve elektronik ortamda yapılan bu satış ilanı tebligat yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/168 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Basın:673731 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de

REKLAM