EkonomiTC İSTANBUL ANADOLU 4 İCRA DAİRESİ2010/1168 TLMTTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. İSTANBUL ANADOLU 4. İCRA DAİRESİ 2010/1168 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Haber MerkeziYeni Şafak

T.C. İSTANBUL ANADOLU 4. İCRA DAİRESİ

2010/1168 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İ.İ.K.127 MAD.GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez Tapu kaydında belirtilen ) alakadarlara takip borçlularına gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 No'lu Taşınmazın ;

Tapu Kaydı :İstanbul ili, Ataşehir İlçesi, İçerenköy Mahallesi, Değirmenyolu Mevkii, 3219 Ada, 31 Parsel'de kayıtlı 4.427,00 m2 yüzölçümlü gayrimenkul üzerinde kurulmuş olan, A,B,C, D bloklu bodrum zemin dört normal katlı, A,B,C blok on, D blok onbir bağımsız bölümlü bahçeli kargir apartmanın kat mülkiyetine ayrılmış olan 7/300 arsa paylı, D Blok, 3. Kat, 9 no'lu bağımsız bölümde kayıtlı işyeri nitelikli taşınmaz olup, malikin hissesi tamdır.

Özellikleri :Satışa konu gayrimenkul Değirmen yolu caddesine cepheli ve bu caddeden 20 kapı numarası alan yerde bulunan, betonarme karkas sistemde yapılmış, dört bloktan oluşan etrafı duvarlarla çevrili ve kapısında güvenliği bulunan Kutay İşmerkezi sitesi içerisinde yer alan D blok 3. Kat 9 nolu işyeri olup, iş yerinin boş olduğu ve daha önce mali müşavirlik bürosu tarafından kiralık olarak kullanıldığı ve buna göre dizayn edildiği tespit edilmiştir. Büroya girişte geniş bir hol ve bu hole açılan ara bölmelerin alçıpanla yapılmış odalardan ibaret olan, yerleri ahşap laminant kaplamalı olduğu, girişte hol, hole bağlanan mutfak ve tuvalet kısımları mevcut olup, mutfakta tezgah alt ve üst dolapları, tuvallette ise lavabo ve klozet mevcuttur. Bina vasatın üzerinde malzeme ve işçilikle inşa edilmiş olup, binada su, elektrik ve kalorifer tesisatları bulunmaktadır. Isınma sistemi doğalgaz kombidir. Bina her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmakta olup, ulaşımı kolay konumda bulunmaktadır.

Yüzölçümü : Takriben 185 m2 alanlıdır.

Arsa Payı : 7/300

İmar Durumu :Ataşehir Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 04/03/2015 tarih ve 99148768-310.05.01/1186402/1279-6262 sayılı imar durumu yazısında; Ataşehir İlçesi, İçerenköy Mahallesi, 3219 Ada, 31 Parsel sayılı yer, 13.07.1992 T.T'li 1/1000 ölçekli İçerenköy Mahallesi Islah İmar Revizyon İmar Planında kısmen park alanında kısmen de KAKS:2.07, Hmax :15.50 m. İrtifaklı ticaret alanında kalmakta olduğu bildirilmiştir.

Kıymeti : 950.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler: Dosyasında mevcut olup, tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 17/11/2017 günü 15:00 - 15:10 arası

2. Satış Günü : 13/12/2017 günü 15:00 - 15:10 arası

Satış Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADLİYESİ İCRA DAİRELERİ MEZAT SALONU A BLOK -2. KAT KARTAL/İSTANBUL

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 No'lu Taşınmazın ;

Tapu Kaydı : İstanbul İli, Maltepe İlçesi, Cumhuriyet Mahallesi, 294 Ada, 67 Parsel sayılı, 579 m2 yözölçümlü ana taşınmaz üzerinde kurulu altında sekiz dükkanı olan üç katlı on daireli bahçeli kargir apartmanın kat mülkiyetine ayrılmış olan 4/58 arsa paylı, zemin kat, 4 no'lu bağımsız bölümde kayıtlı dükkan nitelikli taşınmaz olup, malikin hissesi tamdır.

Özellikleri : Satışa konu taşınmaz, İstanbul ili, Maltepe İlçesi, Yalı Mahallesi, Mareşal Fevzi Çakmak Caddesine cepheli, bu caddeden 20 kapı numarası alan yerde bulunan, betonarme karkas sistemde yapılı bir zemin+ iki normal katlı, Grup Apartmanının Zemin katında bulunan 4 nolu dükkanıdır. Caddeden binaya bakıldığında soldan 3. Dükkan olduğu projesinde tespit edilmiş olup, dükkanın incelenmesinde, yerlerin karo seramik kaplı, caddeye bakan vitrinin ve kapının demir doğrama olduğu, içinde bir tuvalet bulunan dükkan halen evcil hayvan malzemelerinin satıldığı dükkan olarak işletilmektedir. Bina vasat derecede malzeme ve işçilikle inşa edilmiş olup, binada su, elektrik tesisatları bulunmaktadır. Bina her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmakta olup, ulaşımı oldukça kolay bir konumdadır.

Yüzölçümü : Takriben 21 m2 alanlıdır.

Arsa Payı : 4/58

İmar Durumu : Maltepe Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Durum Proje Şefliğinin 15.03.2010 tarihli ve 510-69-87/2010/8204 sayılı imar durumu yazısında Maltepe İlçesi, Cumhuriyet Mahallesi, 11 pafta, 294 ada, 67 parsel sayılı yer 1/1000 ölçekli, 26.02.2007-21.05.2008 T.T'li Maltepe E-5 Güneyi/4)(0.20-0.40/1.75) yapılanma şartlarında Konut alanında kalmakta olduğu belirtilmiştir.

Kıymeti : 136.500,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler: Dosyasında mevcut olup, tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 17/11/2017 günü 15:20 - 15:30 arası

2. Satış Günü : 13/12/2017 günü 15:20 - 15:30 arası

Satış Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADLİYESİ İCRA DAİRELERİ MEZAT SALONU A BLOK -2. KAT KARTAL/İSTANBUL

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2010/1168 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Basın:677754 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de

ÖNERİLEN VİDEOLAR
Bilime Yön Veren Müslüman Alimler: El Biruni
Dünyanın 'Orta Asya'da yaşamış deha' olarak kabul ettiği, coğrafya ve tıpta henüz 11. yüzyılda yaptıkları ile çığır açan Biruni'yi Bilime Yön Veren Müslüman Alimler serimizde ele aldık.Futbolun renkli düşü: Zinedine Zidane
Fransa topraklarında Cezayir asıllı bir ailenin beşinci çocuğu olarak doğup, bugün bile birilerine ilham olmaya devam eden Zidane ya da namı-diğer Zizou'nun kariyerinin satır başları...
Down sendromlu taraftara sürpriz doğum günü
Lüleburgazspor'un iç sahadaki maçlarını tribünden takip eden ve takımının formasını hiç çıkarmayan down sendromlu Tarık Göntürk için Lüleburgaz taraftarları sürpriz doğum günü kutlaması yaptı.
İsrail bu çocuklardan korkuyor
Kudüs'ün sokaklarında üç Filistinli çocuğun hep bir ağızdan 'Allahu ekber' diye haykırdığı görüntüler sosyal medyada, 'Bu inanca kim engel olabilir ki?' notuyla paylaşıldı.
İsrail zulmünün boyutu: Ambulanstaki yaralıları tutukladılar!
Filistin'in El Halil şehrinde İsrail askerleri, yaraladıkları iki Filistinli genç kızı ambulansta tutuklayarak gözaltına aldı.
Yahudilerin Filistin nefretini böyle görüntüledi
İnsan hakları aktivisti Robert Martin, Kudüs'teki Yahudilerle sordu: "Filistinliler hakkında ne düşünüyorsun?" İşte o nefret dolu cevaplar…
Otobüste çalışan belediye başkanı öğrencileri şaşırttı
Şanlıurfa Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'yi otobüste gören öğrenciler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Çiftçi öncülüğünde başlatılan uygulama kapsamında, Belediye başkanı ve yöneticiler halk otobüsüne binip halkın sorunlarını yakından dinleyecek.
Eski Kudüs Müftüsü Sabri Erdoğan’a teşekkür etti
Eski Kudüs Müftüsü Şeyh İkrime Sabri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kudüs zirvesini gerçekleştirdiği için teşekkür etti.
Yahudiler Mescid-i Aksa'ya girdi
Bugün Hanuka bayramının ikinci gününü kutlayan onlarca Yahudi yerleşimci, İsrail polisinin yardımıyla Mescid-i Aksa'nın avlusuna girdi.
Ürdünlü pilotun ‘Kudüs’ anonsu ABD’yi panikletti!
Ürdün'den New York'a giden yolcu uçağının pilotu, Kudüs üzerinden geçerken, Şu anda Filistin topraklarının başkenti Kudüs üzerindeyiz” sözleri sebebiyle ABD John Keneddy Havalimanı'nda gözaltına alındı. Yousuf Da'aja adındaki Ürdünlü pilotun sefer sırasındaki anonsu sosyal medyada yayınlanmıştı.
Seyyar hikayeler: Simitçi
Seyyar Hikayeler'de bu hafta, sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi, ara öğünlerin kurtarıcısı simidin fırından tezgaha olan yolculuğu ele alınıyor.
Kudüs zirvesi sonrası Erdoğan'dan tarihi konuşma
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kudüs Zirvesi'nin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında İslam dünyasına seslendi. Erdoğan, "Müslümanlar çaresiz değildir. İman varsa imkan da vardır. Rabbimizin inayetiyle bu mücadelemizi başarıya ulaştıracağız" dedi.
Jandarma'nın yüz tanıyan yeni gözlüğü 'takbul'
Türkiye'de bir firma tarafından güvenlik hizmetleri için üretilen ve "takbul" adı verilen gözlük, yüz tanıma teknolojisi ve daha bir çok özelliği ile şüphelileri tanımada yüksek oranda kolaylık sağlıyor.
Erdoğan'ı Patani'de canlı takip eden yaşlı adam
Tayland'ın güneydindeki Patani'de bir minibüste yolculuk yapan yaşlı adamın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı cep telefonundan izlediği anlar sosyal medyada büyük ilgi gördü. Tayland hükümetinin Müslümanlara yaptığı zulümle sık sık gündem olan Patani'deki yaşlı amcanın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kudüs için İstanbul'da acil toplanan İslam Konferansı Örgütü'ndeki konuşmasını izlediği anları kaydedip twitter hesabından paylaşan Fatih Öke şu yorumu yaptı: "Önümdeki amca Reis'i canlı takip ediyor. Dünya ile nasıl bütünleştiğimizin en canlı kanıtı."
Erdoğan'dan net mesaj: Kudüs Filistin'in başkentidir
Cumhurbaşkanı Erdoğan İslam İşbirliği Teşkilatı toplantısında konuştu. Erdoğan, ABD Başkanı Trump'a tepki gösterdiği konuşmasında, "Kudüs'ü Filistin devletinin işgal altındaki başkenti olarak tanımaya davet ediyorum" dedi.
Filistin bayrağını indirmek isteyen işgalci Yahudinin küstahlığı
Filistin'in El Halil şehrinde bir Yahudi yerleşimcinin küstahca Filistin bayrağını indirmeye çalışması kameraya böyle kaydedilmişti.
Bunu Gördünüz Mü? 500 metrelik görsel şov
Arjantin tribünlerinin harika şovundan, Fransız oyuncu Adil Rami'nin basın toplantısında söylediği Johnny Hallyday şarkısına kadar haftanın öne çıkan tüm detayları Tuğçe'nin sunumuyla bu videoda...


Çeçen direnişinin 23’üncü yılı
Tam 23 yıl önce Çeçenistan'ın bağımsızlık ilanını içine sindiremeyen Ruslar önce havadan bombaladıkları Çeçenistan'a karadan da girmeye başladı. Çeçenistan-Rusya savaşının yıl dönümünde şehit komutanları rahmetle anıyoruz.
6 yaşındaki Ryan, YouTube'dan yılda 11 milyon dolar kazanıyor
Oyuncak merakıyla bilinen Ryan ToysReview isimli çocuk, 4 yaşında çekmeye başladığı oyuncak yorumlarını Youtube üzerinde yayınlamaya başlayınca ünlü oldu. 10 milyon aboneye ulaşan Ryan, geçen yıl 11 milyon dolar gelir elde etti.
‘Kudüs için ne yapmalıyız?’ı iki dakikada anlattı
Gazeteci Abdurrahman Uzun, 'Kudüs için ne yapmalıyız?'ı 'marangozun minber hikayesi' üzerinden 2 dakikada anlattı.