EkonomiTC KARATAŞ İCRA DAİRESİ2017/76 TLMT

T.C. KARATAŞ İCRA DAİRESİ 2017/76 TLMT.

Haber MerkeziYeni Şafak

T.C. KARATAŞ İCRA DAİRESİ

2017/76 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Adana İl, Karataş İlçe, 412 Ada No, 10 Parsel No, İSKELE Mahalle/Mevkii, Karataş ilçesinin batısında harp iş yoluna yakın Serintepe mevkiinde bulunan bina site konumundadır. Bina bodrum+zemin+4 normal kat ve çatı katından oluşmaktadır.A Blok Bodrum kat 2 nolu daire zemin kattan yararlanarak oluşturulmuş bağımsız bölümdür. Bodrum kat olmasına rağmen cepheleri açıktır. Daire bağımsız 1 salon 3 oda ve müştemilatından oluşup mutfak ve salon birdir. 130 M2. olan dairenin dış cephe doğramaları PVC iç doğramalar ahşaptır. Zemin seramik sulu mekanlar fayanstır. Mutfak dolabı ve tezgahi yapılmıştır.

Yüzölçümü : 130 m2 Arsa Payı : 84/2712

İmar Durumu : AYRIK NİZAM 5 KATA İMARLIDIR.

Kıymeti : 114.380,00 TL KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydı Gibidir.

1. Satış Günü : 04/10/2017 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü : 30/10/2017 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : KARATAŞ BELEDİYE BŞK.LIĞI MEZAT ( MECLİS ) SALONU

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Adana İl, Karataş İlçe, 412 Ada No, 10 Parsel No, İSKELE Mahalle/Mevkii, Karataş ilçesinin batısında harp iş yoluna yakın Serintepe mevkiinde bulunan bina site konumundadır. Bina bodrum+zemin+4 normal kat ve çatı katından oluşmaktadır. A Blok 1 Kat 9 nolu bağımsız bölüm batı cephesindedir. Daire bağımsız 1 salon 3 oda ve müştemilatından oluşup mutfak ve salon birdir. 130 M2. olan dairenin dış cephe doğramaları PVC iç doğramalar ahşaptır. Zemin seramik sulu mekanlar fayanstır. Mutfak dolabı ve tezgahi yapılmıştır.Binanin Asansörü yapılmıştır.

Yüzölçümü : 130 m2 Arsa Payı : 110/2712

İmar Durumu : AYRIK NİZAM 5 KATA İMARLIDIR.

Kıymeti : 119.605,00 TL KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler: Tapu Kaydı Gibidir.

1. Satış Günü : 04/10/2017 günü 14:15 - 14:25 arası

2. Satış Günü : 30/10/2017 günü 14:15 - 14:25 arası

Satış Yeri : KARATAŞ BELEDİYE BŞK.LIĞI MEZAT ( MECLİS ) SALONU

3 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Adana İl, Karataş İlçe, 412 Ada No, 10 Parsel No, İSKELE Mahalle/Mevkii, Karataş ilçesinin batısında harp iş yoluna yakın Serintepe mevkiinde bulunan bina site konumundadır. Bina bodrum+zemin+4 normal kat ve çatı katından oluşmaktadır. A Blok 2 Kat 11 nolu Daire bağımsız 1 salon 3 oda ve müştemilatından oluşup mutfak ve salon birdir. 130 M2. olan dairenin dış cephe doğramaları PVC iç doğramalar ahşaptır. Zemin seramik sulu mekanlar fayanstır. Mutfak dolabı ve tezgahi yapılmıştır.Her kat üç daireden oluşmuştur.

Yüzölçümü : 130 m2 Arsa Payı : 84/2712

İmar Durumu : AYRIK NİZAM 5 KATA İMARLIDIR.

Kıymeti : 114.380,00 TL KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydı Gibidir.

1. Satış Günü : 04/10/2017 günü 14:30 - 14:40 arası

2. Satış Günü : 30/10/2017 günü 14:30 - 14:40 arası

Satış Yeri : KARATAŞ BELEDİYE BŞK.LIĞI MEZAT ( MECLİS ) SALONU

4 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Adana İl, Karataş İlçe, 259 Ada No, 8 Parsel No, İSKELE Mahalle/Mevkii, Karataş ilçesinin batısında harpiş yoluna yakın Serintepe mevkiinde bulunan bina site konumundadır. Bina bodrum+zemin+4 normal kat ve çatı katından oluşmaktadır. Asansör hariç diğer imaletlar bitmiştir. Zemin Kat 2 nolu bağımsız Daire bir salon salonla beraber mutfak ve 2 adet oda müştemilatından oluşmaktadır.110 M2. olan dairenin dış cephe doğramaları PVC iç doğramalar ahşaptır. Zemin seramik sulu mekanlar fayanstır. Mutfak dolabı ve tezgahi yapılmıştır.Binanin güney cephesindedir.

Yüzölçümü : 110 m2 Arsa Payı : 76/1320

İmar Durumu : AYRIK NİZAM 5 KATA İMARLIDIR.

Kıymeti : 98.155,83 TL KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler: Tapu Kaydı Gibidir.

1. Satış Günü : 04/10/2017 günü 14:45 - 14:55 arası

2. Satış Günü : 30/10/2017 günü 14:45 - 14:55 arası

Satış Yeri : KARATAŞ BELEDİYE BŞK.LIĞI MEZAT ( MECLİS ) SALONU

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri veya Vakıfbank Adana / Seyhan Şubesi TR 36 0001 5001 5800 7300 695 952 nolu İBAN ına “ Dosya Numarası “ ve “ İhale Katılımcısının İsmi “ yazılarak yatırılması ve yatırıldığına dair dekontun satış satından önce ibraz etmeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.KDV oranlarında bir değişik olması halinde bu oranda veya yetkili makamlarca başka bir oranda alınmasına karar verilmesi halinde aradaki fark ile buna ilişkin faiz ve cezaları ihale alıcısına aittir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/76 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Basın:650996 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de

ÖNERİLEN VİDEOLAR
Down sendromlu taraftara sürpriz doğum günü
Lüleburgazspor'un iç sahadaki maçlarını tribünden takip eden ve takımının formasını hiç çıkarmayan down sendromlu Tarık Göntürk için Lüleburgaz taraftarları sürpriz doğum günü kutlaması yaptı.
İsrail bu çocuklardan korkuyor
Kudüs'ün sokaklarında üç Filistinli çocuğun hep bir ağızdan 'Allahu ekber' diye haykırdığı görüntüler sosyal medyada, 'Bu inanca kim engel olabilir ki?' notuyla paylaşıldı.
İsrail zulmünün boyutu: Ambulanstaki yaralıları tutukladılar!
Filistin'in El Halil şehrinde İsrail askerleri, yaraladıkları iki Filistinli genç kızı ambulansta tutuklayarak gözaltına aldı.
Yahudilerin Filistin nefretini böyle görüntüledi
İnsan hakları aktivisti Robert Martin, Kudüs'teki Yahudilerle sordu: "Filistinliler hakkında ne düşünüyorsun?" İşte o nefret dolu cevaplar…
Otobüste çalışan belediye başkanı öğrencileri şaşırttı
Şanlıurfa Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'yi otobüste gören öğrenciler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Çiftçi öncülüğünde başlatılan uygulama kapsamında, Belediye başkanı ve yöneticiler halk otobüsüne binip halkın sorunlarını yakından dinleyecek.
Eski Kudüs Müftüsü Sabri Erdoğan’a teşekkür etti
Eski Kudüs Müftüsü Şeyh İkrime Sabri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kudüs zirvesini gerçekleştirdiği için teşekkür etti.
Yahudiler Mescid-i Aksa'ya girdi
Bugün Hanuka bayramının ikinci gününü kutlayan onlarca Yahudi yerleşimci, İsrail polisinin yardımıyla Mescid-i Aksa'nın avlusuna girdi.
Ürdünlü pilotun ‘Kudüs’ anonsu ABD’yi panikletti!
Ürdün'den New York'a giden yolcu uçağının pilotu, Kudüs üzerinden geçerken, Şu anda Filistin topraklarının başkenti Kudüs üzerindeyiz” sözleri sebebiyle ABD John Keneddy Havalimanı'nda gözaltına alındı. Yousuf Da'aja adındaki Ürdünlü pilotun sefer sırasındaki anonsu sosyal medyada yayınlanmıştı.
Seyyar hikayeler: Simitçi
Seyyar Hikayeler'de bu hafta, sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi, ara öğünlerin kurtarıcısı simidin fırından tezgaha olan yolculuğu ele alınıyor.
Kudüs zirvesi sonrası Erdoğan'dan tarihi konuşma
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kudüs Zirvesi'nin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında İslam dünyasına seslendi. Erdoğan, "Müslümanlar çaresiz değildir. İman varsa imkan da vardır. Rabbimizin inayetiyle bu mücadelemizi başarıya ulaştıracağız" dedi.
Jandarma'nın yüz tanıyan yeni gözlüğü 'takbul'
Türkiye'de bir firma tarafından güvenlik hizmetleri için üretilen ve "takbul" adı verilen gözlük, yüz tanıma teknolojisi ve daha bir çok özelliği ile şüphelileri tanımada yüksek oranda kolaylık sağlıyor.
Erdoğan'ı Patani'de canlı takip eden yaşlı adam
Tayland'ın güneydindeki Patani'de bir minibüste yolculuk yapan yaşlı adamın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı cep telefonundan izlediği anlar sosyal medyada büyük ilgi gördü. Tayland hükümetinin Müslümanlara yaptığı zulümle sık sık gündem olan Patani'deki yaşlı amcanın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kudüs için İstanbul'da acil toplanan İslam Konferansı Örgütü'ndeki konuşmasını izlediği anları kaydedip twitter hesabından paylaşan Fatih Öke şu yorumu yaptı: "Önümdeki amca Reis'i canlı takip ediyor. Dünya ile nasıl bütünleştiğimizin en canlı kanıtı."
Erdoğan'dan net mesaj: Kudüs Filistin'in başkentidir
Cumhurbaşkanı Erdoğan İslam İşbirliği Teşkilatı toplantısında konuştu. Erdoğan, ABD Başkanı Trump'a tepki gösterdiği konuşmasında, "Kudüs'ü Filistin devletinin işgal altındaki başkenti olarak tanımaya davet ediyorum" dedi.
Filistin bayrağını indirmek isteyen işgalci Yahudinin küstahlığı
Filistin'in El Halil şehrinde bir Yahudi yerleşimcinin küstahca Filistin bayrağını indirmeye çalışması kameraya böyle kaydedilmişti.
Bunu Gördünüz Mü? 500 metrelik görsel şov
Arjantin tribünlerinin harika şovundan, Fransız oyuncu Adil Rami'nin basın toplantısında söylediği Johnny Hallyday şarkısına kadar haftanın öne çıkan tüm detayları Tuğçe'nin sunumuyla bu videoda...


Çeçen direnişinin 23’üncü yılı
Tam 23 yıl önce Çeçenistan'ın bağımsızlık ilanını içine sindiremeyen Ruslar önce havadan bombaladıkları Çeçenistan'a karadan da girmeye başladı. Çeçenistan-Rusya savaşının yıl dönümünde şehit komutanları rahmetle anıyoruz.
6 yaşındaki Ryan, YouTube'dan yılda 11 milyon dolar kazanıyor
Oyuncak merakıyla bilinen Ryan ToysReview isimli çocuk, 4 yaşında çekmeye başladığı oyuncak yorumlarını Youtube üzerinde yayınlamaya başlayınca ünlü oldu. 10 milyon aboneye ulaşan Ryan, geçen yıl 11 milyon dolar gelir elde etti.
‘Kudüs için ne yapmalıyız?’ı iki dakikada anlattı
Gazeteci Abdurrahman Uzun, 'Kudüs için ne yapmalıyız?'ı 'marangozun minber hikayesi' üzerinden 2 dakikada anlattı.
Filistinli o çocuğun amcası Yeni Şafak’a konuştu
22 İsrail askerinin korkuyla gözaltına aldığı Fevzi El Junidi, intifadanın sembolü oldu. Yeni Şafak'a konuşan amca Reşad El Junidi, “Biz Filistin'in çocuklarıyız. Çocuklarımızın kalbine ve aklına Kudüs'ün Filistin'in başkenti olduğunu kazıdık. Asla silemezler” dedi.
İstanbul'un eşsiz özelliği tarihi projede!
Kıtaların buluştuğu yerdeki İstanbul, Yeni Türkiye'ye yakışan bir mega projeye daha kavuşuyor. İki ayrı ihtiyacı tek çözümde karşılayan “3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli”.