EkonomiTC KAVAK İCRA DAİRESİ2016/152 TLMTTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. KAVAK İCRA DAİRESİ 2016/152 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Haber MerkeziYeni Şafak

T.C. KAVAK İCRA DAİRESİ

2016/152 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Samsun İl, Kavak İlçe, 121 Ada, 20 Parsel, YAŞARDOĞU Mahalle, 2. Kat 5 nolu bağımsız bölüm mesken. Taşınmaz Kavak İlçesi Yaşardoğu Mahallesi Şehit Nurettin Cinsoy Sokak adresinde bulunmakta olup Betonarme karkas inşaat sisteminde budrum kat + zemin kat + zemin kat üzerinde 4 normal kat olmak üzere toplam 6 katlı olarak yapılmıştır. Her katta 2 adet mesken bulunmaktadır, Apartmanın dış cephe boyası yapılmamıştır. Apartman merdiven sahanlık duvarları plastik boyalıdır. Merdivenler paradyen kaplanmıştır. Apartman Samsun - Ankara bölünmüş karayoluna cephelidir. Etrafında meskenler bulunmaktadır. Her türlü vasıta ile ulaşım sağlanabilir. Belediyenin her türlü faaliyetlerinden faydalınabilir. Apartmanda asansör olup çalıştırılmamaktadır. Satışa konu daire 80 m² olup antre + 2 odası + mutafak + gece holü + banyo + tuvaletten oluşmaktadır. Dış kapı çelik kapı, iç kapılar amerikan tipi panel kapıdır. Pencere doğramaları PVC'dir. Daire sobalıdır. Daire üç cepheden ışık ve güneş alır. Dairede eskime payı % 8 olup eksik imalat olduğu gözlemlenmiştir.

REKLAM

Adresi : Yaşardoğu Mahallesi, Kavak/Samsun

Yüzölçümü : 80 m2

Arsa Payı : 10/96

İmar Durumu : Dosyasında mevcut

Kıymeti : 80.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut

1. Satış Günü : 24/01/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 20/02/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : KAVAK İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI

NOT : İŞBU İLAN TEBLİĞ EDİLEMEYEN İLGİLİLERE İLANEN TEBLİĞ OLUNUR.

REKLAM

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

REKLAM

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

REKLAM

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/152 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/11/2017

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Basın:699294 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de