EkonomiTC KAYSERİ 3 İCRA DAİRESİ2017/1916 ESASTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ 2017/1916 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Haber MerkeziYeni Şafak

T.C. KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ

2017/1916 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Kayseri İl, Talas İlçe, 1678 Ada, 1 Parsel, KİÇİKÖY Mahalle/Köy, C BLOK 1.KAT 3 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm 220.000,00 Tl. Bedelle satılacaktır. Satışa çıkan taşınmaz Talas Yenidoğan mahallesi Boraevler Sokak C Blok no:23/3 Talas/ Kayseri adresindedir. Taşınmaz tapuda 1678 ada 1 nolu parsel olarak kayıtlı 8.642,36 m2 alanlı bir parsel üzerinde yapılmış Bodrum kat+ Zemin kat+ 9 normal katlı binanın 1. katında bulunan 3 nolu bağımsız bölümdür. Satışa konu taşınmaz alışveriş merkezleri, cami, okul ve sağlık kurumlarına yakın konumda bulunmaktadır. Tüm kentsel kamu hizmetlerinden yararlanabbilecek bir konumdadır. Taşınmaz 150,00 m2 alanlı inşa edilmiştir. Dolayısı ile bürüt kaks'tan hareketle daire net alını 120 m2 olarak tespit edilmiştir. Satış konusu taşınmaz 4 oda + mutfak+ antre+ banyo+ Wc olarak projelendirilmiştir. Daireye giriş Dekoratif çelik kapılı olmakla beraber, daire içerisi oda zeminleri laminant parke kaplamalı olup, mutfak, wc-banyo, antre gibbi islak zeminler seramik kaplıdır. Daire duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Islak hacimlerdeki duvarlar fayans kaplanmıştır. Daire oda tavanları sıva üzeri tavan boyası ile boyanmış olup tavanlarda stropiyer uygulamalı yapılmıştır. Pencereler PVC Doğramadan yapılmış olup oda kapıları ise amerikan panel kapı türünden imal edilmiştir. Mutfak içerisinde mutfak dolabı ve tezgahı mevcuttur. Satış konusu taşınmaz Doğu-Kuzey-Güney cephelerini görmektedir. Dairede bir adet balkon bulunmaktadır. Satış konusu daire merkezi sistem ile ısıtılmaktadır.

REKLAM

Adresi :

Yüzölçümü : 8.642,36 m2

Arsa Payı : 2800/864236

İmar Durumu : Talas İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden yapılan araştırmada satışa konu taşınmazın bulunduğu 1678 ada 1 parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında kalmaktadır.

Kıymeti : 220.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler:

1. Satış Günü : 09/11/2017 günü 10:20 - 10:25 arası

2. Satış Günü : 04/12/2017 günü 10:20 - 10:25 arası

Satış Yeri : Melikgazi Belediyesi Mezat Salonu - Seyitgazi Mah. Nuhnaci Yazgan Cad. No:38 MELİKGAZİ / KAYSERİ

REKLAM

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

REKLAM

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

REKLAM

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

REKLAM

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1916 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Basın:675132 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de