https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480&iu=/1347001/Yenisafak-Video-Preroll&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp] https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480|640x350&iu=/1347001/Yenisafak-VideoPOSTROLL&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp]
Ekonomi TC KAYSERİ 8 İCRA DAİRESİ2012/3511 ESASTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. KAYSERİ 8. İCRA DAİRESİ 2012/3511 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Haber Merkezi Yeni Şafak

T.C. KAYSERİ 8. İCRA DAİRESİ

2012/3511 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Kayseri İli, Kocasinan İlçesi, Sümer Mah., 3905 ada, 17 parselde kayıtlı, 877,17m2 yüzölçümlü, 5 katlı betonarme bina ve arsası vasfındaki taşınmazın 1/12 arsa paylı, 4.kat 12 nolu dubleks mesken satışa çıkartılacak olup, mahkemenin 19/12/2016 tarihli bilirkişi raporuna göre; Taşınmazın bulunduğu ana yapı betonarme sistem ile yapılmış olup, bodrum kat+zemin kat+4 normal kat+çatı arası katından oluşmaktadır. Her bir normal katta ve dubleks olan son katta 2 adet mesken bulunmaktadır. Kat holleri zemini ve bina girişi zemini ile merdiven basamakları mermer kaplamadır. Bina giriş duvarları ve kat holleri duvarları plastik boyalıdır. Bina dış cephesi dış cephe yalıtımlı ve dış cephe boyalıdır. Binada bir adet asansör bulunmaktadır, 4. Katta bulunan 12 Nolu dubleks meskenin yerinde yapılan incelemelere göre salon+4 oda+mutfak+2 banyo+lv&wc+antre+hol+3 balkon bölümlerinden oluşmaktadır. 2 adet oda ve bir adet banyo üst katta yer alan çatı katında yer almaktadır. Mesken Doğu,Batı ve Güney cepheli olup brüt 210 m2dir. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç oda kapıları Amerikan panel kaplama ahşap kapılardır. Zemin döşemesi oda ve salon bölümünde laminant parke kaplama, diğer bölümlerde seramik kaplamadır. Duvarlar, mutfak, banyo, duş ve lv-wc bölümlerinde fayans kaplama, diğer bölümlerde plastik boyalıdır. Camlar ve balkon kapıları pvc çerçeveli ısıcamlıdır. Mutfak altlı ve üstlü dolaplı olup tezgahı döküm mermer tezgahtır. Mesken ısınma sistemi doğalgaz kombi sistem kalorifer sistemi ile sağlanmaktadır. Taşınmaz bulunduğu konum itibariyle Erkilet Bulvarına yaklaşık 50 mt mesafede, Kocasinan Bulvarına yaklaşık 1,5 km mesafede, Cumhuriyet meydanına yaklaşık 2,5 km mesafededir. Taşınmazın yakın çevresinde de benzer niteliklerde çok katlı yapıların olduğu görülmüştür. Taşınmazın bulunduğu muhitin daha çok düşük ve orta gelir sahibi kesimlerce tercih edilmekte olduğu, her türlü kamu hizmetlerinden faydalanmakta olduğu mahkeme bilirkişi raporu ile bildirilmiş, ayrıntılı bilgi dosyadaki bilirkişi raporundan mevcuttur, müracaat halinde öğrenilebilir.

REKLAM

Adresi : Sümer Mah. 11. Cadde No:4 Elif Apt. Kat:4 Daire:9 Kocasinan / KAYSERİ

Yüzölçümü : 877,17 m2 Arsa Payı : 1/12

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı sınırları içerisinde 3 katlı ayrık nizam konut alanı olarak ayrılmış imar parseli olduğu

Kıymeti : 250.000,00 TL KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler: Tapu Kaydında Olduğu Gibi, Yönetim Planı:15/01/2007,Bu gayrimenkulün mülkiyeti kat mülkiyetine geçmiştir beyanı,İpotek şerhi vardır.

1. Satış Günü : 30/11/2017 günü 09:55 - 10:00 arası

2. Satış Günü : 26/12/2017 günü 09:55 - 10:00 arası

REKLAM

Satış Yeri : Kocasinan Belediyesi Mezat Salonu - İstasyon Mah. Ziya Sok. No:6 KOCASİNAN / KAYSERİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

REKLAM

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

REKLAM

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

REKLAM

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/3511 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Basın:675134 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de