https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480&iu=/1347001/Yenisafak-Video-Preroll&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp] https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480|640x350&iu=/1347001/Yenisafak-VideoPOSTROLL&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp]
Ekonomi TC TAVŞANLI İCRA DAİRESİ2017/543 TLMTTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. TAVŞANLI İCRA DAİRESİ 2017/543 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Haber Merkezi Yeni Şafak

T.C. TAVŞANLI İCRA DAİRESİ

2017/543 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Tapu Kaydı :Kütahya İli, Tavşanlı İlçesi, 4 Ada No, 3 Parsel No, Kavaklı Mahallesi ,Yalvaç Mevkii,4 Katlı Betonarme Bina ve Arsası Ana Taşınmaz Nitelikli,Çatı Piyesli Mesken Bağımsız bölüm Nitelikli,ikinci kat, 11 Nolu Bağımsız Bölüm

Özellikleri : Kıymet takdiri istenen Taşınmaz; 4 Katlı Betonarme Bina ve Arsası vasfındaki taşınmazın 22/186 Arsa paylı İkinci Kat 11 Bağımsız bölüm numaralı kat mülkiyeti yapılmış Çatı Piyesli mesken niteliğinde olup Tapudaki mimari projesine göre Daire yaklaşık 88 m² alanlıdır. Daire içerisinde alt katta; 1 mutfak, 1 oturma odası, wc+duş, antre ve üst kata çıkış merdiveni bulunmakta üst katta ise; 2 yatak odası, wc+duş, antre ve teras bulunmaktadır. Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları amerikan kapı, pencereler pvc penceredir. Odaların duvarları alçı sıvalı ve boyalı olup tavanlar stropiyer kaplıdır. mutfak tezgahı ve dolapları takılıdır. Islak hacimler komple tabandan tavana kadar fayans kaplıdır. Odaların tabanları laminant parke kaplıdır. Bina doğalgazlı ve kombisi takılıdır. Binanın dışı mantolama ile ısı yalıtımı sağlanmış olup boyalıdır. Dairenin fiyatı tespit edilirken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2017 yılı yapı yaklaşık birim maliyetlerini kullanmak yanıltıcı olacağından, Ayrıca dairenin kat mülkiyeti yapıldığından mahalli rayiç değerler esas alınacaktır. Buna göre; Dairenin büyüklüğü, konumu, yaşı, özellikleri, kira getirisi, yıpranma payları ve bu çevrede yapılan emsal satışlar göz önüne alındığında İkinci Kat 11 bağımsız bölüm numaralı Çatı piyesli mesken daire arsa payı dahil Toplam 98.000,00 TL bedel ile değerlendirilir.

REKLAM

Adresi : Söz konusu Taşınmaz Kavaklı Mahallesi Yalvaç 2. Sokak No:6 Posta adresindedir

Yüzölçümü : 285,88 m2

Arsa Payı : 22/186

İmar Durumu : Tavşanlı Belediyesinden Taşınmaz için 11.04.2014 tarih 33/2014 ruhsat numarası ile inşaat ruhsatı alınmış ve 12.11.2015 tarih ve 44-3612 belge numarası ile yapı kullanma izin belgesi bulunmaktadır.

Kıymeti : 98.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 03/10/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

REKLAM

2. Satış Günü : 31/10/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Tavşanlı Belediye Başkanlığı 3.Kat Toplantı Salonu- Tavşanlı/KÜTAHYA

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Tapu kaydı : Kütahya İli, Tavşanlı İlçesi, 140 Ada No, 28 Parsel No, Yeni Mahalle Kanal Caddesi Mevkki , Arsa Nitelikli,4.Kat 11 Bağımsız Bölüm Çatı Piyesli Mesken bağımsız bölüm nitelikli

Özellikleri : Kıymet takdiri istenen Taşınmaz; Arsa vasfındaki taşınmazın 2/15 Arsa paylı 4. Kat 11 Bağımsız bölüm numaralı kat irtifakı yapılmış Çatı Piyesli mesken niteliğinde olup Tapudaki mimari projesine göre Daire yaklaşık 148 m² alanlıdır. Daire içerisinde alt katta; 1 mutfak, 1 salon, 1 oturma odası, wc+lvb, antre, 2 adet balkon ve üst kata çıkış merdiveni bulunmakta üst katta ise; 2 yatak odası, banyo, antre ve teras ve balkon bulunmaktadır. Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları amerikan kapı, pencereler pvc penceredir. Odaların duvarları alçı sıvalı ve boyalı olup tavanlar stropiyer kaplıdır. mutfak tezgahı ve dolapları takılıdır. Islak hacimler komple tabandan tavana kadar fayans kaplıdır. Odaların tabanları laminant parke kaplıdır. daire doğalgazlı olup, petekleri takılı, kombisi takılı değildir. Dairenin elektrik ve su abonelikleri de mevcut değildir. Bina asansörlü olup asansör hali hazırda mevcut değildir.Dairenin fiyatı tespit edilirken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2017 yılı yapı yaklaşık birim maliyetlerini kullanmak yanıltıcı olacağından, Ayrıca dairenin kat irtifakı yapıldığından mahalli rayiç değerler esas alınacaktır. Buna göre; Dairenin büyüklüğü, konumu, yaşı, özellikleri, kira getirisi, yıpranma payları, halen yapı kullanma izin belgesinin alınmış olmaması ve bu çevrede yapılan emsal satışlar göz önüne alındığında 4. Kat 11 bağımsız bölüm numaralı Çatı piyesli mesken daire arsa payı dahil Toplam 200.000,00 TL bedel ile değerlendirilir.

REKLAM

Adresi : Söz konusu Taşınmaz Yeni Mahalle Arifağa Kanal Geçidi No:2 Posta adresindedir

Yüzölçümü : 176,24 m2

Arsa Payı : 2/15

İmar Durumu :Tavşanlı Belediyesinden Taşınmaz için 22.10.2014 tarih 111/2014 ruhsat numarası ile inşaat ruhsatı alınmış olup yapı kullanma izin belgesi bulunmamaktadır.

Kıymeti : 200.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 03/10/2017 günü 10:10 - 10:15 arası

2. Satış Günü : 31/10/2017 günü 10:10 - 10:15 arası

REKLAM

Satış Yeri : Tavşanlı Belediye Başkanlığı 3.Kat Toplantı Salonu- Tavşanlı/KÜTAHYA

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

REKLAM

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

REKLAM

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

REKLAM

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/543 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Basın:650058 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de