EkonomiYerli otomobil Sakaryada mı üretilecek?

Yerli otomobil "Sakarya'da üretilsin" talebi Yerli otomobil nerede üretilecek?

Yerli otomobil Sakarya'da mı üretilecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün yerli otomobili üretecek firmaları açıkladı. Yerli otomobilin üretileceği yerler konusunda ilk öneri Sakarya'dan geldi.

Haber MerkeziIHA
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün yerli otomobili üretecek firmaları açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan düzenlenen törenle Ortak Girişim Grubu’nda yer alan kuruluşların isimlerini duyurdu. Yerli otomobil projesini beş firma üstlendi.

Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde "Türkiye’nin Otomobili Projesi Ortak Girişim Grubu İşbirliği Protokolü İmza Töreni" düzenlendi. Yerli otomobili üretecek firmalar: Anadolu Grubu, BMC, Kıraça Holding, Turkcell Grubu ve Zorlu Holding oldu.

Yerli otomobil için beş firma: Milli göreve hazırız
EKONOMİ
Yerli otomobil için beş firma: Milli göreve hazırız

Yerli otoda ilk adım
EKONOMİ
Yerli otoda ilk adım

SAKARYA YERLİ OTOMOBİLE TALİP

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul yerli Otomobil’in üretimi için önemli bir gelişme olduğunu belirterek, “Sakarya’mız milli üretim ve savunma sanayi üretimlerine ev sahibi olan, ihracatını özellikle otomotiv sektöründe ciddi biçimde artıran bir şehirdir. Sakarya Türkiye’nin otomobiline her anlamda hazır bir şehirdir. Sakarya lojistik başta olmak üzere otomotiv sektöründeki avantajları, nitelikli istihdamı ve sıfır hatalı kaliteli üretimi yerli otomobil üretimindeki iddiamızı göstermektedir. Sn. Cumhurbaşkanımızın iradeleri ve Ortak Girişim Grubunun başarısı ile yerli otonun, en doğru adres Sakarya’mızda üretileceğine inanıyorum" dedi.

REKLAM

"SAKARYA'DA YERLİ OTOMOBİL İÇİN YER MEVCUT"

Mahmut Kösemusul, şöyle devam etti: Yerli otomobil için yerimiz, üretim için tecrübemiz ve önerilerimiz hazır, dosyalarımızı teslim ettik. Hayırlı, uğurlu olsun. Rabbim utandırmasın. Türkiye’nin otomobilinin üretimini Sakarya'ya kazandırmak için büyük bir heyecanla, azimle hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Yerli otomobilin ilk taliplisi belli oldu
EKONOMİ
Yerli otomobilin ilk taliplisi belli oldu

Erdoğan açıkladı:  İşte yerli otomobili üretecek firmalar
OYNAT02:56
Erdoğan açıkladı: İşte yerli otomobili üretecek firmalar
CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde "Türkiye'nin Otomobili Ortak Girişim Grubu Tanıtım Toplantısı"nda, ilk yerli otomobili yapacak şirketleri açıkladı.