• Tarihe göre sırala

İnternetin yeni çılgınlığı

Ailelerin bebeklerine kaş ve bıyık çizip fotoğraflarını çektiği bu yeni internet akımı görenleri gülmekten kırdı geçirdi.

Ava giderken avlanıyordu

Kartal gördüğü bir yılanı avlamak isterken az daha boğularak av oluyordu.

Siloları, binaları tuval yaptı

Ressam Guido van Helten, Avustralya'da 30 metre uzunluğundaki yapıya çizdiği küçük kız resim ile kentin ilgi odağı oldu.

Geleneksel Kazak atlı oyunları

Kazakistan'da atlı spor müsabakaları denince ilk akla gelen geleneksel atlı oyunlardır. Yüzyıllardan beri Orta Asya göçebeleri arasında ve tabii ki Kazaklar arasında yaygın biçimde yapılan yarışlar ve oyunlar arasında kökpar, bayge, kız kuvuv ve avdarıspak sayılabilir.

En gizemli yeraltı şehirleri

Aralarında Türkiye'den iki yeraltı şehrinin de bulunduğu dünyanın en gizemli yeraltı şehirlerini sizin için sıraladık.

Yeni doğan bebeğin ağzını açınca şoke oldu

İngiltere'de yeni doğan bir bebekte çok nadir görülen bir durum gerçekleşti. Doğumdan hemen sonra bebeğin ağzını açan ebeler şaşkınlıklarını gizleyemediler.

Dünyanın en tehlikeli 21 yiyeceği

Amerikan Pediatri Akademisi şubat ayında “Dünyanın En Tehlikeli Yiyecekleri” listesini yayımladı.Listede sosisli sandviç ve kahve gibi sık sık tükettiğimiz yiyecekler de, ülkemizde az rastlanan ve adını bile duymadığımız sebzeler de var...

Milli Oyuncak Çalıştayı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca planlanan milli oyuncak çalışmalarının belirleneceği "Değerlerimiz, Kültürümüz, Çocuklarımız: Milli Oyuncak Çalıştayı"' Düzce Üniversitesinde (DÜ) başladı.

Fenomen bebek 1 milyon dolar kazanıyor

Sosyal medyada hesaplarının takipçi sayısı ünlü çocuklarını bile geçen Harlen Bodhi White ile çalışmak isteyen lüks markalar fenomen bebeğe teklif üstüne teklif yağdırıyor.

100 yıllık vagonun içini görünce çok şaşıracaksınız

ABD'nin Montana eyaletinde bulunan Essex kasabasının 1930'lu yıllarda parlak bir geleceğinin olacağına inanılıyordu. Great Northern Railway isimli bir demiryolu şirketi buraya otel büyüklüğünde aktarma merkezi yaparak turistleri buraya çekmeye karar verdi. Izaak Walton Inn adı verilen ve otele benzeyen büyük aktarma merkezinin II. Dünya savaşı ile beraber inşaatı yarıda kaldı. Kasabada bulunan tarihi vagonlar günümüzde otel odası olarak yeniden dizayn edildi. Görünce birkaç gece geçirmek isteyec...

Çift suratla dünyaya geldi

Doktorlar doğumdan sonra bebeğin yüzünü gördüklerinde şaşkınlıklarını gizleyemedi. Kangkang isimli bebek doğduğunda çok farklı görünüyordu ve ebeler, annenin bebeğini başta görmesine izin vermedi. Annenin uzun süren yalvarışları sonucunda bebeği annesinin kucağına verdiler. Anne, bebeğinin suratını gördüğünde şoka uğradı.

Dünyanın en tehlikeli 25 otoyolu

İnsanoğlu binlerce yıldır ulaşım için kullandığı yolları, can ve mal güvenliği için iyileştirmeye çalışıyor. Ancak bazı bölgelerin coğrafi konumları nedeniyle bu çok güvenli olmuyor. İşte bu otoyolları sizin için sıraladık..

Buldukları her yerde uyuyabilen çocuklar

Çocuklar çok yorulduklarında herhangi bir yerde aniden uyuyakalırlar. Anne babaları onları yataklarına götürmediği zaman, çocukların uyuması oldukça ilginç ve komik manzaralara neden olabiliyor. Ayakta, televizyonun üstünde ya da yüzüstü uykuya dalan, komik ve sevimli çocukların fotoğrafları.

Çöpten çıkan dev koleksiyon

Antalyalı veteriner sağlık teknisyeni Mevlüt Öztürk, birçok kişinin kullandıktan sonra çöpe attığı ankesörlü telefon kartlarından dev bir koleksiyon oluşturdu.

Sık sık tüketilen yiyeceklerin ham halleri

Özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar yiyecekleri hazır halde market reyonlarından alıyor. Durum böyle olunca ne yediğimiz, nereden geldiği ya da nasıl yetiştikleri konusunda hiçbir fikrimiz olmuyor. Bakalım sık sık tükettiğimiz ve neredeyse her evde bulunan bu yiyeceklerin ham hallerini tanıyabilecek misiniz?

Yaşlı adam kendi imkanlarıyla helikopter yaptı

Yaşlı adam kendi imkanlarıyla helikopter yaptı. Yaptığı helikopterle uçuş denemesine çıkan adamın bu denemesi başarılı oldu.

En sevimli oyun arkadaşı

Türkiye'de küçükbaş hayvancılığın en önemli merkezlerinden Şanlıurfa'da besicilik yaparak geçimlerini sağlayan ailelerin çocukları, kuzularla oynayarak eğlenceli vakit geçirmeye çalışıyor.

Hipnotize eden GIF'ler

Polonyalı sanatçı Feliks Tomasz Konczakowski'nin sonsuzluk kavramını ele alan çalışmaları görenleri önce etkiliyor sonra içine çekiyor.

Hayatınızı kolaylaştıracak pratik çözümler

Hayatınızı kolaylaştıracak 11 pratik çözümü sizin için derledik..

Türk Kızılayı: Ben hedef değilim!

Afganistan'da DEAŞ, Kızılhaç çalışanlarına yönelik saldırıda 6 Kızılhaç çalışanını öldürdü, 2 çalışanı da kaçırdı. Kızılhaç örgütü çalışanları, Afgan yerel makamlarınca bölgeye yardım dağıtımı için sevk edilmişti. Bu üzücü olayın üzerine Türk Kızılayı çalışanları, sağlık görevlilerinin bölgedeki sivil halka yardım götürmek için orada olduğunu ve hedef olmamasını belirten bir kampanya düzenledi.

200 kadın kasap binlerce ton et işliyor

Bursa'da, 6 bin kişiye istihdam sağlayan et restoranları zincirinde çalışan 200 kadın kasap, günde binlerce ton et işliyor.

Anne şempanzeden sonra şimdi de yavrusunu büyütüyor

Yüzölçümü ve barındırdığı türler bakımından Türkiye'de ilk, Avrupa'da 2'nci, dünyada 4'üncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nin son sakinlerinden 6 aylık minik şempanze Can, kısa sürede herkesin ilgi odağı oldu.

Tren istasyonunun tam ortasında 700 yıllık ağaç

Japonya'nın Osaka şehrinde bir tren istasyonunu diğerlerinden ayıran çok önemli bir şey bulunuyor. Kayashima İstasyonu 700 yaşındaki bir ağacın etrafına inşa edilmiş. İstasyonun çatısından taşan ağaç ortaya muazzam bir görüntü çıkarmış.

Sprey bitince aşk mesajı yarıda kaldı

Bursa'da bir genç kızın ezberinde olmayan sözü telefonuna bakarak bir evin duvarına yazmaya çalışması ve cümlenin yarısında spreyinin bitmesi saniye saniye kameralara yansıdı.

Dünyanın en pahalı yiyecekleri

Yiyecekler hayatımızı sürdürebilmemiz için en temel yaşamsal ihtiyaçlarımızın başında gelir. Bunun yanı sıra bazı yiyecekler var ki bunları alıp yiyebilmek için hatırı sayılır miktarda bir parayı cüzdandan çıkarmamız gerekiyor.

Tek hamlede yuttu

Kenya'da Maasai Mara ulusal parkında su içmek için nehre gelen bir zebranın timsah tarafından tuzağa düşürülme anı fotoğrafçı Subramanian Sridharan tarafından fotoğraflandı.

Eski İstanbul'dan geriye kalan 20 fotoğraf

Bir kısmı zamana meydan okurken bir çoğunun günümüzde sadece kalıntıları var.. İşte günümüze kıyasla daha tenha görülen İstanbul'un o fotoğrafları...

Donan gölde tehlikeli balık avı

Van'ın Gürpınar ilçesinde yaşayan vatandaşlar, yüzeyi buz tutan Zernek Baraj Gölü'nde tehlikeye aldırış etmeden balık avlıyor.

Osmanlı zamanından 40 İstanbul fotoğrafı

1900'lü yıllarda İstanbul'un çeşitli bölgelerinde çekilmiş birbirinden güzel ve tarihe ışık tutan 40 fotoğraf.

Turşu suyu ile evde yapılabilecekler

Kış aylarının vazgeçilmezi olan turşu suyu ile evde hayatınızı kolaylaştıracak öneriler.

Herkesin görmesi gereken 18 olağanüstü fotoğraf

Dünyanın her bir köşesi ayrı bir güzellik saklıyor. Sosyal medya ve internet sayesinde dünyanın gizli kalmış güzelliklerine herkes erişebilir hale geldi. İşte mutlaka görmeniz gereken 18 fotoğraf..

Ünlülerin tarihi benzerlikleri

Tarihten pek çok isimle bazı Hollywood yıldızları neredeyse kardeş kadar birbirine benziyor. İşte birbirlerinin ikizleriymiş gibi benzerliği olan Hollywood yıldızları ile tarihten önemli isimler...

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.