• Tarihe göre sırala

Osmanlı dönemi İstanbul'dan fotoğraflar

Osmanlı'nın son döneminde İstanbul'dan nostaljik fotoğraflar..

Buzağı ve köpeğin sıradışı arkadaşlığı

Dışarısı çok soğuk olduğu için ve çok küçük olduğu için eve aldığı buzağının köpeklerle kurduğu sıradışı arkadaşlık görenleri şaşkınlığa uğrattı.

Ünlüler hangi ilçelerde oturuyor?

Hayatları anı anına takip edilen ünlülerin en çokta nerede oturdukları merak ediliyor, işte ünlülerin oturdukları semtler...

Bakan Çelik gardıropta yaşayan aileye sahip çıktı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol ve Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, gardıropta yaşayan bir ailenin kamuoyuna yansımasının ardından aileye yardım elini uzattı.

Ünlülere tıpatıp benzeyen bebekler

Bu halleriyle dünyaca ünlü isimlere tıpatıp benzeyen çocuklar büyüyünce nasıl olacaklar bilinmez. İşte birbirinden ünlü isimlere benzeyen çocuklar..

Almanya'daki modaya kızdı 47 yıldır bıyıklarını kesmiyor

Çankırı'da yaşayan 80 yaşındaki Necati Çelik'in 47 yıldır kesmediği bıyıkları, 2 metre 60 santimetreye ulaştı.

Mutfakta hayatınızı kolaylaştıracak pratik bilgiler

Mutfak eşyalarını temizlemek çoğu zaman can sıkıcı bir hal alabilir. Bu pratik çözümlerle işiniz çok daha kolay olacak..

Hayalleri fotoğraflayan sanatçı

Sanatçı katmanlama tekniğini kullandığı birden fazla fotoğraf ile ortaya çıkardığı manipülasyonlarla insanların hayal gücünün sınırlarını zorluyor.

Bir asırlık lezzet böyle hazırlanıyor

Siirt'te gece saatlerinde büyük bir emekle hazırlanarak, özel yapılan kuyularda pişirilen ve gün ağarmadan satışa sunulan büryan kebabı, yaklaşık bir asırdır kentin vazgeçilmeyen lezzetleri arasında yer alıyor.

Çiçeklerin arasına gizlenmiş arıyı bulabilecek misiniz?

Çiçeklerin arasına gizlenmiş arıyı bulabilecek misiniz?

Bunları biliyor musunuz?

Hayatınızı kolaylaştıracak pratik bilgiler.

Boynuzun bastona yolculuğu

Bitlis'in Ahlat ilçesinde yaşayan Refa Gökbulak, kasaplardan topladığı boynuzları çeşitli işlemlerden geçirdikten sonra bastona dönüştürüyor.

İlginç bilimsel gerçekler

Sadece dilinin büyüklüğü bir file ulaşan canlı hangisi? Gözyaşınızı isteseniz de akıtamayacağınız tek yer neresi? Aradan yıllar geçse de bozulmayan tek gıdanın ne olduğunu biliyor musunuz? İşte çoğumuzun bilmediği bilimsel gerçekler...

İş güvenliğini hiçe sayanlar

Her insanın tehlike anlayışı birbirinden farklıdır ancak bazı insanlar vardır ki en tehlikeli durumda bile kendi güvenliklerini düşünmezler. İş güvenliğini hiçe sayarak hayatlarını tehlikeye atan insanların fotoğrafları..

Doğada nadir görülen siyah hayvanlar

Melanizm, Latince'de "siyah renklenme" anlamına gelir, hayvanların aşırı ölçüde siyah pigmentlenmesi, başka bir değişle kısmen bolca melaninle depolanması olayıdır. Yüksek melaninli bir hayvan, kendi türünün yaygın renginin aksine tamamen siyah renkte olur.

Terkedilmiş bir hapishaneden korkutucu fotoğraflar

Bir Reddit kullanıcısı tarafından paylaşılan görsellerde terk edilmiş hapishaneye ait inanılmaz görüntüler yer alıyor.

80'ler ve 90'ların unutulmayanları

İşte 80 ve 90'lı yıllardan hayatımızda iz bırakanlar...

Kamyonun içinden çıkanlar şoke etti

Kontrol için çevirilen ve aranan kamyonun içinden çıkanlar karşısında polisler şoke oldu.

Bunları biliyor musunuz?

Hayatınızı kolaylaştıracak pratik bilgileri sizin için derledik.

Hababam Sınıfı'nın Bozum Cahit'in son hali

Hababam Sınıfı serisinde Bozum Cahit karakterini canlandıran ve Kemal Sunal, Tarık Akan, Halit Akçatepe , Adile Naşit gibi isimlerle birçok filmde rol alan Cengiz Nezir'in son hali görenleri şaşırttı.

Tarihin arefesinden kareler

Tarihte iz bırakmış olayların yaşanmadan önceki son fotoğrafları..

Ünlülerin sosyal medyada 18 Mart paylaşımları

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 102. yıl dönümünde ünlü isimler duygularını sosyal medya hesaplarından paylaştı. İşte o paylaşımlardan bazıları...

Daha önce görmediğiniz tropikal meyveler

Genellikle Afrika, Asya ve Güney Amerika kıtalarında yer alan bu tuhaf meyvelerin büyük bir kısmı çoğu insan tarafından bilinmiyor. Görenlerin iştahını açan bu meyveleri, market raflarında görünce şaşırmamanız için en ilginçlerini sizin için seçtik...

Resimde kaç tane surat var?

İnternet dünyasının son yıllarda en büyük eğlencesi haline gelen resimdeki gizli nesneyi bulma oyunu bu seferde eski çizimlerden faydalanıyor. Bu resimlerdeki gizli nesneleri bulabilecek misiniz?

Vahşi doğa

Güney Afrika'da bir doğa parkında fotoğrafçı Vincent Grafhort iki aslanın devasa zürafayı avlama anını kare kare fotoğrafladı. Dailymail'in haberine göre yaklaşık 30 dakika süren bu kovalamaca aslanların zürafayı yere yıkmasıyla son buldu.

Çamaşır makinesinin alt köşesindeki kapak ne işe yarar?

Çamaşır makinelerinin alt köşesinde bulunan küçük ve genellikle dikdörtgen şeklinde olan kapağın ne işe yaradığını hiç merak ettiniz mi?

Yıllarca çöplükte yaşayarak bu evi tasarladı

Profesör Jeff Wilson, insanların ihtiyaçları üzerine çalışmalar hazırladı. Bu yüzden yıllarca çöplükte yaşayarak bir insanın tüm ihtiyaçlarını karşılayacak bir rezidans tasarladı.

YGS capsleri

YGS 2017 sınavı pazar günü saat 12.40'ta bitti. Sınavdan çıkan öğrenciler sınavın bitmesiyle birlikte sosyal medyadan birbirinden ilginç paylaşımlar yapmaya başladı.İşte sosyal medyada paylaşılan birbirinden ilginç YGS capsleri..

Küfe örmeyle geçen bir ömür

Kastamonu'nun Abana ilçesinde dünyaya gelen Kayaoğlu, ailesiyle İstanbul'a göç etti. Kayaoğlu ve babası, sepet ve küfe örmek için Fatih Eminönü'nde bir dükkan kiraladı. Babasından mesleğin inceliklerini öğrenen Kemal Kayaoğlu, 73 yıldır imalata devam ediyor.

Bukalemun'un avlanma anı

Resimde sırtındaki böcek olan bir kurbağa ve tam karşısında bukalemun görünüyor. Birden bukalemun kurbağanın sırtındaki böceği kapmak için hamle yapıyor. Vahşi yaşam fotoğrafçısı Tanto Yensen'in yakaladığı kareler Jakarta doğa parkında çekildi.

Namaz kılmanın yeni bir faydası ortaya çıktı

İslamın 5 şartından bir tanesi olan namazın Allah katındaki yeri ve verdiği huzurdan başka bir etkisi daha keşfedildi. Daha önce yapılan araştırmalarda namaz ritüelinin psikolojik faydalarına dikkat çekilmişti ancak yeni araştırma namazın fizyolojik etkilerini inceleyen ilk araştırmalardan bir tanesi. New York'taki Binghamton Üniversitesi'nde yapılan araştırmada, sağlıklı Hintli, Asyalı ve Amerikalı erkek ve kadınların bilgisayar ürünü insan modelleri kullanıldı.

Tavşan deliğinde ilginç keşif

Sıradan bir yabani hayvan barınağı gibi görünse de aslında içerisi çok farklı. Uzun ve ince bir delikten sürünerek girilen bu mağara aslında birer şahaser. İngiltere'de yer alan bu mağaranın fotoğraflarını Michael Scott tarafından çekilmiş.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.