• Tarihe göre sırala

Dünyadan iş çıkışı saati fotoğrafları

İş çıkışı saati özellikle büyük şehirlerde trafiğin en yoğun olduğu saatlerdir. Yemeğe, sinemaya, toplantıya ve en önemlisi eve yetişmek için herkes aceleci davranır. Dünyanın çeşitli ülkelerinden bu yoğun saatin fotoğrafları..

Akif Emre'nin ardından...

Yeni Şafak yazarlarından Akif Emre, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. 60 yaşındaki Emre, bir dönem Yeni Şafak'ın Genel Yayın Yönetmenliğini yapmıştı.

1 saniye sonrasını merak edeceğiniz kareler

1 saniye sonrasını merak edeceğiniz kareler..

Akraba olan ünlüler

Akraba olduklarını biliyor muydunuz?

Kasanın içinden çıkanlar şaşırttı

Teyzesinden miras kalan eve gelen bu adam, bulduğu sandıkla şok oldu. Ağzı sıkı sıkıya kapalı olan bu sandığı açma yollarını ararken, evde sandığı açabileceğini düşündüğü bir anahtar buldu.

Ünlü oyuncuların kellikten öncesi ve sonrası

Dünyaca ünlü sinema yıldızlarının kel olmadan önce ve saçları döküldükten sonraki halleri..

Evdeki örümceklerden nasıl kurtuluruz?

Örümcekleri ve örümcek ağlarını hiçbir kimyasal kullanmadan evinizden uzaklaştırmaya ne dersiniz. Verdiğimiz tariften sonra evinizde bir daha örümcek göremeyeceksiniz.

Zeynel Bey Türbesi'nin yeni yerine yerleştirildi

Ilısu Barajı ve HES Projesi Kültürel Varlıkları Koruma ve Kurtarma Çalışmaları kapsamında, Türkiye'de ilk defa uygulanan sistemle, Ilısu Baraj Göl alanından çıkarılarak, Hasankeyf Yeni Kültürel Park Alanı'na taşınan Zeynel Bey Türbesi' yeni yerine yerleştirildi.

Mutfakta hayatınızı kolaylaştıracak pratik öneriler

Özellikle ev kadınları bu önerilere bayılacak. İşte mutfakta harcadığınız süreyi yarıya indirecek ve israfı önleyecek pratik ipuçları..

1960'lı yılların İstanbul'u

İstanbul'un 1960'lı yıllardan nostaljik fotoğrafları..

Anneler Günü'nü şehitlikte kutladılar

Vatan savunmasında evlatlarını şehit veren anneler, Kartal Şehitliği'ne gelerek onların mezarlarının başında dua edip, gözyaşı döktü. Sabahın erken saatlerinden itibaren şehitliklere gelen anneler, çocuklarının mezar taşlarını temizleyip, kabirlerindeki çiçeklere su verdi.

Annelerine tıpatıp benzeyen ünlüler

Sanat, müzik ve spor dünyasından pek çok ünlünün annelerine benzerliği oldukça çarpıcı...

Aslanlara Fısıldayan Adam: Kevin Richardson

Dünyaca ünlü otomobil üreticisi Mercedes Benz tarafından Afrika doğal hayatına dikkat çekmek için yürütülen kampanya için çekilen fotoğraflarda Aslanlara fısıldayan adam olarak bilinen Kevin Richardson'un dev kedilerle yakınlığı görenleri korkutuyor.

Berat Kandili coşkusu

Berat Kandili dolayısıyla birçok camide kandil programı düzenlendi. Vatandaşlar dua edip namaz kıldı.

Drone ile çekilmiş simetrik fotoğraflar

Dünyanın dört bir köşesinde bulunan Instagram kullanıcıları drone ile şehirlerin muhteşem simetrik fotoğraflarını çekiyor. En iyilerinden bazılarını sizin için derledik.

Bunları biliyor musunuz?

Gündelik olarak kullandığımız ama detaylarını hiç fark etmediğimiz eşyaların asıl kullanım alanlarını sizin için derledik. İşte çoğunu yanlış kullandığımız o eşyalar..

Minik öğrenciler şenlikte buluştu

Antalya'da, 47 Kur'an kursundaki 78 ana sınıfında eğitim gören 4-6 yaş arası bin 150 çocuğun yıl sonu gösterileri ilgi gördü.Kepez İlçe Müftülüğünce, Kepez Arena Spor Salonu'nda düzenlenen program, İstiklal Marşı ve Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başladı.

Tuzla'da tarihi mezar bulundu

Tuzla Tersaneler Caddesi'nde yapılan yol çalışmaları sırasında, üzerinde kabartmalar ve simgelerin olduğu tarihi mezar bulundu.

Bu güller 3 yıl solmuyor

Gelişen teknolojiyle birlikte güller şoklanma işleminden geçiriliyor. Şoklanma işleminin ardından gerekli tedbirler alındığı takdirde yaklaşık olarak 2-3 yıl boyunca solmayabiliyor.

İnternetin en çok paylaşılan kareleri

İnternet dünyasının en çok paylaşılan birbirinden komik ve ilginç fotoğrafları..

İçini görenler satın almaktan vazgeçti

Dışarıdan gayet normal görünen ve altı odası olan bu ev 13 yıldır satılamıyor. Evin içine bakmak için hevesli olan müşteriler, adımını atar atmaz evden kaçıp gitmek istiyor.

Ünlülerin şaşırtan akrabalıkları

Sinema ve televizyon dünyasının tanınmış isimleri arasındaki akrabalık ilişkileri..

"Saklı cennet"te bahar canlılığı

Uşak'ın Ulubey ilçesindeki Adıgüzeller Barajı su havzasında gri balıkçıl ve karabatak üreme noktası baharın gelişiyle hareketlendi. Kurudere Köyü yakınlarındaki Adıgüzeller Barajı su havzası, baharla birlikte yeniden canlandı.

Geçici dövme merakı kabus oldu

Genç kadının tatilde yaptırdığı dövmeye vücudunun tepki vermesi sonucu ellerinde korkunç yaralar meydana geldi.

Fotoğrafın tarihine "siyah beyaz" yolculuk

Konya'da, Türkiye'nin ilk fotoğrafçılarından Hasan Behçet Kılıkçı'nın kullandığı ayaklı fotoğraf makinesi ve asırlık ekipmanlarla oluşturulan fotoğraf stüdyosunu ziyaret edenler, fotoğraf sanatının tarihinde kısa bir yolculuğa çıkıyor.

Kızgın bıçak deneyi sosyal medyayı sallıyor

Üç koldan kızdırdığı şef bıçağıyla aklınıza gelebilecek her türlü nesneyi hedef alan kullanıcının youtube'a yüklediği videolar izlenme rekoru kırıyor.

Sıradışı dostluk

Golden retriever cinsi bir köpekle, 4 yaşındaki ördek birbirlerinin en iyi arkadaşları oldu. Hatta birisi uzaklaştığı zaman diğeri ona seslenerek geri gelmesini bile söylüyor. Hayvanlar aleminde pek görülmeyen bir dostluk örneği.

Etiyopyalı müslümanların buluşma yeri: Tur-u Sina Camii

Etiyopya'da yarım asırdan fazladır ayakta kalmayı başaran, saman, bambu ve ahşap direklerle inşa edilen Tur-u Sina Camii, bölgedeki Müslümanları buluşturuyor.

Yumurtanın içinden çıkan şey şaşırttı

Charlotte Harrison isimli kadın süs için bir yumurta aldı, 47 gün sonra yumurtanın içinden çıkanı görünce şaşkınlığa uğradı.

Teknolojiyi reddeden topluluk: Amişler

ABD'de inançları gereği kendilerini modern dünyadan ve teknolojiden soyutlayan Amish'lerin mütevazi yaşam tarzları, insanları adeta zamanda yolculuğa çıkarıyor.

NY kütüphanesi arşivinden çıkan Osmanlı fotoğrafları

Kütüphanelerin dijital koleksiyonlarına Dünyanın her yerinden ulaşma imkanını henüz yaygın bir uygulama değil fakat gün geçtikçe bu konuda yeni gelişmeler heyecan verici boyutta. New York Halk Kütüphanesi (NYPL) yeni bir uygulama ile daha once kısıtlı olarak dışarıdan kullanıma açık olan görselleri "dijital kütüphane" şeklinde kullanıma sunduğunu duyurdu. New York Halk Kütüphanesi bu girişim ile, 200 bine yakın resim ve fotoğrafı internete yükledi. İşte bu arşivden çıkan Osmanlı ve Anadolu'dan i...

Türkiye’nin en büyük timsahı Üsküdar’da

Üsküdar'da Emaar Square Mall Alışveriş Merkezi içerisinde bulunan Türkiye'nin en büyük timsahını ve 20 bin canlıyı içinde barındıran Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi açıldı. 200'e yakın türden 20 bin canlının bulunduğu Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi'nde Avustralya'dan getirilen, Türkiye'nin en büyüğü olan 5 metre uzunluğundaki erkek ve 3 metre uzunluğundaki dişi bir çift timsah da bulunuyor.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.