• Tarihe göre sırala

Tepetaklak gözaltına alındı

Rusya'nın başkenti Moskova'da dün gerçekleşen protestolarda gözaltına alınan ana muhalefet lideri Alexei Navalny, bugün mahkemeye çıktı. Bir protestocunun tepe taklak gözaltına alınma fotoğrafı dünyada ses getirdi.

Londra'da Müslüman kadınlar teröre karşı zincir oluşturdu

İngiltere'nin başkenti Londra'da geçtiğimiz Çarşamba günü yaşanan terör saldırını kınayan Müslüman kadınlar saldırının gerçekleştiği Westminister Köprüsü üzerinde toplanarak teröre karşı birlik oldu. Köprü üzerinde toplanan yüzlerce kadın, el ele tutuşarak terör saldırısında yaşamını yitirenlerin anısına saygı duruşunda bulundular.

Gurbetçiler sandıkta sıra oldu

Avrupa'da yaşayan Türk seçmenler, Türkiye'de 16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği halk oylaması için bugün sandık başına gitmeye başladı. Almanya'nın Köln kentinde seçmenler oylarını Köln Başkonsolosluğu bahçesinde kurulan sandıklarda kullanıyor.

Sırbistan'daki mülteciler

Sırbistan'ın Macaristan sınırında Subotica şehrinde, yaşamlarını zor şartlar altında sürdürmeye çalışan sığınmacılar, daha iyi bir yaşam umuduyla Batı Avrupa ülkelerine ulaşmak amacıyla bekleyişlerine devam ediyor.

İngiliz havayolu şirketi "elektronik cihaz yasağı"nı başlattı

ABD nin başlattığı arkasından İngilterenin devam ettiği cep telefonu dışındaki tüm elektronik aletlerin kabinde taşınma yasağının ilk uygulaması bugün İstanbul Atatürk Havalimanında, İngiltere merkezli havayolu şirketi British Airways in (BA) Londraya giden uçağında başlatıldı.

Londra'da silahlı saldırı

İngiliz parlamentosu yakınında kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından çevreye ateş açıldığı ve parlamento içerisinde bir polisin bıçaklandığı bildirildi.

Hollanda'nın soykırım lekesi: Srebrenitsa

Srebrenitsa Katliamı, 2. Dünya Savaşı'ndan sonra Avrupa'da gerçekleşmiş en büyük toplu katliam ve Avrupa'daki hukuksal olarak belgelenmiş ilk soykırımdır. 1995 yılının Temmuz ayında en az 8 bin 372 Boşnak Müslüman, Bosna-Hersek'in Srebrenitsa kentinde Ratko Mladkiç komutasındaki Sırp ordusu tarafından katledildi. Birleşmiş Milletler'in güvenli bölge ilan ettiği Srebrenitsa'da bulunan 400 silahlı Hollanda barış gücü askeri, "can güvenliği garantisi" ile Boşnakların silahlarını toplayarak Sırp ord...

Mehdi Eker’in İsveç programı devam ediyor

Almanya ve hemen ardından Hollanda'da Türk siyasetçilere yönelik uygulanan skandal tavır dikkati çekerken İsveç'ten farklı bir açıklama geldi. İsveç Hükümeti, "Türkiye'den gelen politikacılara kapımız açıktır" vurgusu yaptı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, Stockholm'ün Tyröse bölgesinde düzenlenen kahvaltıda Türk vatandaşlarıyla bir araya geldi.

Hollanda polisinden kanlı saldırı

Hollanda'nın Türkiye'ye yönelik anti-demokratik uygulamasına tepki gösteren Türk vatandaşları Rotterdam'da yaşananları protesto etti. Hollanda polisi barışçıl protestolar düzenleyen halka polis köpekleri, atlar ve coplarla saldırdı. Saldırılarda çok sayıda kişi yaralandı.

Hollanda'nın köpekleri!

Hollanda polisi, Türkiye'nin Rotterdam Başkonsolosluğu önünde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya destek vermek için toplanan Türk vatandaşlarına sert müdahalede bulundu. Vatandaşlardan bazıları polis köpeklerinin saldırısına uğrarken, arbede sırasında bazı göstericiler aldıkları darbeyle bilincini yitirerek yere düştü. Atlı polislerin katıldığı müdahelede, aralarında Türk gazetecilerin de yer aldığı basın mensupları güvenlik güçlerinin fiziksel şiddetine uğradı. Polis mü...

Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu önünde eylem

Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu önünde eylem yağmura rağmen devam etti.

Rotterdam'da yol trafiğe kapatıldı

Hollanda'da, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın, Almanya'dan kara yoluyla Rotterdam kentine gideceğine ilişkin haberlerin ardından Türk Başkonsolosluğu Rezidansı önündeki yol trafiğe kapatıldı.

Çavuşoğlu Hamburg'da konuştu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya'nın Hamburg kentinde Türk vatandaşlarına hitap etti

Etna yeniden faaliyete geçti

İtalya'nın güneyindeki Sicilya Adası'nda bulunan aktif yanardağ Etna'da yeniden lav püskürttü

Kıbrıs Müzakereleri

Kıbrıs görüşmeleri 48 yılı aşkın süredir devam ediyor. Görüşmeler 2016 yılında çok kritik bir sürece girdi. 1977'de Denktaş ve Makarios'un görüşmesiyle başlayan süreç, müzakereleri Akıncı ve Anastadiadis'e kadar taşıdı. 2017 yılında Cenevre'de BM gözetiminde gerçekleşen müzakerelere garantör ülkeler olan Türkiye, Yunanistan ve İngiltere de ilk kez dışişleri bakanı düzeyinde katıldı. 1977'den bu yana 40 yıldır çetin geçen müzakere sürecini 20 fotoğraf ile anlattık.

Paris'te gösteriler büyüyor

Fransa'da polisin bir gence copla cinsel saldırıda bulunmasının Paris'te protesto edildiği gösteride, göstericiler ile polis arasında çatışma çıktı.

Sular çekilince tarihi mezarlar ortaya çıktı

Bosna Hersek'in güneyindeki Konjic şehri yakınında bulunan Jablanica baraj gölündeki suların çekilmesinin ardından yıllar önce baraj yapımı nedeniyle sular altında kalan tarihi mezarlar gün yüzüne çıktı.

Can yelekleri dağ oldu

Bu yürek burkan fotoğraf, Avrupa'ya gitmeye çalışırken boğulan yüzlerce mülteciye anıt olarak Yunanistan'ın Lesbos adasında yığılmış bir can yelekleri dağını gösteriyor.

İngiltere sokaklarında Trump protestoları sürüyor

İngiltere Başbakanı Theresa May'in ABD Başkanı Donald Trump'a ilettiği davet dün akşam başbakanlık ofisinin bulunduğu Downing Street önünde on binlerce kişinin katıldığı bir gösteriyle protesto edildi. Davete karşı Londra'nın yanı sıra Manchester, Cardiff, Edinburgh, Glasgow, Birmingham ve Liverpool'un da aralarında olduğu 30 kentte gösteri düzenlendi.

Avrupa buz tuttu

Ülkemizi etkisi altına alan soğuk hava dalgası bütün Avrupa'da etkili oldu. İşte Avrupa ülkelerinden kar manzaraları.

Brandenburg Kapısı Türk bayrağının renklerine büründü

Almanya'nın başkenti Berlin'in en önemli sembollerinden tarihi Brandenburg Kapısı, (Brandenburger Tor) yılbaşı gecesi Ortaköy'de yaşanan terör saldırısı nedeniyle dayanışmada bulunmak amacıyla Türk bayrağının renklerine büründürüldü.

Libya uçağı kaçırıldı

Libya'da 118 kişiyi taşıyan yolcu uçağı kaçırıldı. Uçağın Malta'ya indirildiği ifade ediliyor. İki saldırganın uçağı kaçırdığı ve uçağı havaya uçurmakla tehdit ettikleri belirtiliyor.

Hayalet şehir Pripyat

Dünyanın en büyük nükleer faciasına sahne olan Çernobil Nükleer Santrali'ndeki patlamanın izleri, üzerinden 30 yıl geçmesine karşın hala izlerini taşıyor. Felaket sonrası terkedilen Pripyat, hayalet şehri andırıyor.

Brüksel'de Halep'e destek gösterisi

Belçika'nın başkenti Brüksel'de toplanan yüzlerce kişi, Halep kentindeki sivillere yönelik saldırıları ve ablukayı, Avrupa Birliği binalarının önünde protesto etti.

Brüksel'de Halep protestosu

Suriye'nin Halep kentindeki sivillere yönelik saldırılar ve abluka Belçika'nın başkenti Brüksel'de protesto edildi.

Paris Belediyesinden Halep'e insani yardım konvoyu

Paris Belediyesi, Suriye'de rejiminin kuşatmasında bulunan Halep'e tıbbi malzeme içeren insani yardım konvoyu yolladı.

Avusturya’da 'Halep' protestosu

Avusturya'nın başkenti Viyana'da göstericiler, Suriye, İran ve Rusya Büyükelçiliği önünde toplanarak Suriye'nin Halep kentindeki sivillere yönelik saldırıları protesto etti.

Ukrayna ve Karadağ'da Halep protestosu

Ukrayna'nın başkenti Kiev'de, Halep'te sivillere yönelik saldırılar protesto edildi. Karadağ'ın başkenti Podgorica'daki Birleşmiş Milletler (BM) temsilciliği önünde toplanan bir grup aktivist, Suriye'de sivillere yönelik saldırıları protesto etti.

Halep'te sivillere yönelik saldırılar Hollanda'da protesto edildi

Hollanda İslam Federasyonu ve Milli Görüş Federasyonu üyeleri, Suriye'nin Halep kentinde sivillere yönelik saldırıları Lahey kentinde protesto etti.

Paris'te Halep protestosu

Fransa'nın başkenti Paris'te içinde siyasetçi, insan hakları savunucuları ve Suriyelilerin bulunduğu bir grup, Suriye'de rejim güçlerinin Halep'teki sivillere yönelik saldırılarını protesto etti.

Brüksel'de Halep protestosu

Belçika'nın başkenti Brüksel'de, Suriye rejimi ve Rusya'nın Halep'teki saldırıları protesto edildi.

Barcelona'daki havalimanı çöplüğe dönüştü

İspanya'nın Barcelona kentindeki uluslararası El Prat Havalimanı'ndaki temizlik işçileri greve gitti. İşçilerin greve gidince, havalimanı çöplüklerle doldu.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.