• Tarihe göre sırala

Kıbrıs Müzakereleri

Kıbrıs görüşmeleri 48 yılı aşkın süredir devam ediyor. Görüşmeler 2016 yılında çok kritik bir sürece girdi. 1977'de Denktaş ve Makarios'un görüşmesiyle başlayan süreç, müzakereleri Akıncı ve Anastadiadis'e kadar taşıdı. 2017 yılında Cenevre'de BM gözetiminde gerçekleşen müzakerelere garantör ülkeler olan Türkiye, Yunanistan ve İngiltere de ilk kez dışişleri bakanı düzeyinde katıldı. 1977'den bu yana 40 yıldır çetin geçen müzakere sürecini 20 fotoğraf ile anlattık.

Paris'te gösteriler büyüyor

Fransa'da polisin bir gence copla cinsel saldırıda bulunmasının Paris'te protesto edildiği gösteride, göstericiler ile polis arasında çatışma çıktı.

Sular çekilince tarihi mezarlar ortaya çıktı

Bosna Hersek'in güneyindeki Konjic şehri yakınında bulunan Jablanica baraj gölündeki suların çekilmesinin ardından yıllar önce baraj yapımı nedeniyle sular altında kalan tarihi mezarlar gün yüzüne çıktı.

Can yelekleri dağ oldu

Bu yürek burkan fotoğraf, Avrupa'ya gitmeye çalışırken boğulan yüzlerce mülteciye anıt olarak Yunanistan'ın Lesbos adasında yığılmış bir can yelekleri dağını gösteriyor.

İngiltere sokaklarında Trump protestoları sürüyor

İngiltere Başbakanı Theresa May'in ABD Başkanı Donald Trump'a ilettiği davet dün akşam başbakanlık ofisinin bulunduğu Downing Street önünde on binlerce kişinin katıldığı bir gösteriyle protesto edildi. Davete karşı Londra'nın yanı sıra Manchester, Cardiff, Edinburgh, Glasgow, Birmingham ve Liverpool'un da aralarında olduğu 30 kentte gösteri düzenlendi.

Avrupa buz tuttu

Ülkemizi etkisi altına alan soğuk hava dalgası bütün Avrupa'da etkili oldu. İşte Avrupa ülkelerinden kar manzaraları.

Brandenburg Kapısı Türk bayrağının renklerine büründü

Almanya'nın başkenti Berlin'in en önemli sembollerinden tarihi Brandenburg Kapısı, (Brandenburger Tor) yılbaşı gecesi Ortaköy'de yaşanan terör saldırısı nedeniyle dayanışmada bulunmak amacıyla Türk bayrağının renklerine büründürüldü.

Libya uçağı kaçırıldı

Libya'da 118 kişiyi taşıyan yolcu uçağı kaçırıldı. Uçağın Malta'ya indirildiği ifade ediliyor. İki saldırganın uçağı kaçırdığı ve uçağı havaya uçurmakla tehdit ettikleri belirtiliyor.

Hayalet şehir Pripyat

Dünyanın en büyük nükleer faciasına sahne olan Çernobil Nükleer Santrali'ndeki patlamanın izleri, üzerinden 30 yıl geçmesine karşın hala izlerini taşıyor. Felaket sonrası terkedilen Pripyat, hayalet şehri andırıyor.

Brüksel'de Halep'e destek gösterisi

Belçika'nın başkenti Brüksel'de toplanan yüzlerce kişi, Halep kentindeki sivillere yönelik saldırıları ve ablukayı, Avrupa Birliği binalarının önünde protesto etti.

Brüksel'de Halep protestosu

Suriye'nin Halep kentindeki sivillere yönelik saldırılar ve abluka Belçika'nın başkenti Brüksel'de protesto edildi.

Paris Belediyesinden Halep'e insani yardım konvoyu

Paris Belediyesi, Suriye'de rejiminin kuşatmasında bulunan Halep'e tıbbi malzeme içeren insani yardım konvoyu yolladı.

Avusturya’da 'Halep' protestosu

Avusturya'nın başkenti Viyana'da göstericiler, Suriye, İran ve Rusya Büyükelçiliği önünde toplanarak Suriye'nin Halep kentindeki sivillere yönelik saldırıları protesto etti.

Ukrayna ve Karadağ'da Halep protestosu

Ukrayna'nın başkenti Kiev'de, Halep'te sivillere yönelik saldırılar protesto edildi. Karadağ'ın başkenti Podgorica'daki Birleşmiş Milletler (BM) temsilciliği önünde toplanan bir grup aktivist, Suriye'de sivillere yönelik saldırıları protesto etti.

Halep'te sivillere yönelik saldırılar Hollanda'da protesto edildi

Hollanda İslam Federasyonu ve Milli Görüş Federasyonu üyeleri, Suriye'nin Halep kentinde sivillere yönelik saldırıları Lahey kentinde protesto etti.

Paris'te Halep protestosu

Fransa'nın başkenti Paris'te içinde siyasetçi, insan hakları savunucuları ve Suriyelilerin bulunduğu bir grup, Suriye'de rejim güçlerinin Halep'teki sivillere yönelik saldırılarını protesto etti.

Brüksel'de Halep protestosu

Belçika'nın başkenti Brüksel'de, Suriye rejimi ve Rusya'nın Halep'teki saldırıları protesto edildi.

Barcelona'daki havalimanı çöplüğe dönüştü

İspanya'nın Barcelona kentindeki uluslararası El Prat Havalimanı'ndaki temizlik işçileri greve gitti. İşçilerin greve gidince, havalimanı çöplüklerle doldu.

Avusturya'da 'Teröre Lanet, Demokrasiye Davet' mitingi düzenlendi

Avusturya'nın başkenti Viyana'da, Avrupa ülkelerinin, terör örgütleri yerine Türkiye'ye destek vermeleri talebiyle "Teröre Lanet, Demokrasiye Davet" mitingi düzenlendi.

Avrupa'daki Türkler teröre karşı sokağa indi

Lüksemburg ve Strasbourg'ta yaşayan binlerce Türk, terör örgütleri FETÖ, PKK, DEAŞ'ı protesto etti.

Sosyal medyanın fenomeni "Ali amca"

Şık olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? O zaman Ali amca ile tanışmadınız. Almanya'da yaşayan fotoğrafçı Zoe Spawton'un keşfedip fotoğraflarını çektiği 86 yaşındaki Ali Amca sosyal medyanın fenomeni oldu.

Instagram'ın yeni fenomeni 4 kız babası Simon Hooper

Simon Hooper adlı Instagram kullanıcısı 4 kızıyla çektiği fotoğraflarla fenomen haline geldi.

Fransa'da PKK yandaşları mitinge katılanlara saldırdı

PKK'lı terörist grup, Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen 'Teröre Lanet, Demokrasiye Davet' mitingine katılan bazı kadın ve çocukları tartakladı, olayda en az 5 kişi yaralandı.

Fransa'da polis PKK yandaşlarına müdahale etti

Terör örgütü PKK yandaşları, başkent Paris'te düzenlenen "Teröre Lanet, Demokrasiye Davet" mitingine katılanlara taş, sopa ve molotof kokteylleriyle saldırdı. Republique Meydanı'nda yoğun güvenlik önlemleri alan polis, PKK yandaşlarına müdahale etti.

Hollanda'da 'Teröre Lanet Demokrasiye Davet' gösterisi

Hollanda'daki Türkler, Rotterdam'da terörü lanetlemek ve demokrasiyi desteklemek için bir gösteri düzenledi.

Avrupa'daki Türklerden teröre karşı dev gösteri

Avrupa'da yaşayan binlerce Türk, Almanya ve Belçika'da terörü lanetlemek ve demokrasiye destek vermek için başkent gösteriler düzenledi.

Brüksel'de terör örgütü PKK gösterisi

Terör örgütü PKK yandaşlarının Belçika'nın başkenti Brüksel'de gösteri düzenlemesine izin verildi.

Mahsur kalan inekler böyle görüntülendi

7.8 büyüklüğündeki depremin ardından en küçüğü 4.2 olmak üzere 34 sarsıntı kaydedildi, bazı artçı depremlerin büyüklüğü 6'yı geçti. Depremin merkez üssüne yakın konumdaki Kaikoura kasabasında bir toprak parçası üzerinde mahsur kalan ineklerin görüntüsü ise büyük ses getirdi.

Türkiye ile Belarus arasında 9 anlaşma imzalandı

Türkiye ile Belarus arasında çeşitli alanlarda 9 anlaşma imzalandı.

Osmanlı'dan günümüze Kıbrıs meselesi

Osmanlı'dan günümüze kadar Kıbrıs meselesinin dönüm noktalarını sizin için derledik..

Şehit aileleri ve gazi yakınları Almanya'yı protesto etti

Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği önünde toplanan şehit aileleri ve gazi yakınlarından oluşan yaklaşık bin kişilik grup, teröre destek veren Almanya'yı protesto etti.

Öldürdüğü maymunun yavrusunu sahiplendi

Güçlünün zayıf olan yok ettiği vahşi doğada, aç kalan aslan inanılmaz bir davranış sergileyerek, öldürdüğü dişi maymunun yavrusunu fark minik maymunu edince onu sahiplendi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.