• Tarihe göre sırala

Dünyanın en güçlü 32 ekonomisi

Denetim, danışmanlık ve vergi alanında dünya çapında 157 ülkede faaliyet gösteren PriceWaterhouseCoopers (PWC) 2030 yılında dünyadaki en güçlü ekonomilerin hangileri olacağına dair tahminlerini yayımladı.“Uzun vadeli görünüm: Küresel ekonomik düzen 2050 yılında nasıl değişecek?" adlı rapor 32 ülkeyi satın alma gücü paritesine göre GSYİH bazında sıralıyor.

Dünyanın en uzun 10 asma köprüsü

Dünyanın en uzun 10 asma köprüsü arasında hali hazırda Türkiye'den üç köprü var, Çanakkale 1915 Köprüsü tamamlandığında bu rakam 4'e yükselecek.

Anadolu'nun liderleri belli oldu

Ekonomist dergisinin, Türkiye Ekonomi Bankasının (TEB) katkılarıyla yaptığı “Anadolu'nun En Büyük 500 Şirketi" araştırması sonuçlandı.

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC)

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC), petrol ihraç eden ve dünya petrol rezervlerinin üçte ikisini ellerinde bulunduran 13 ülkenin oluşturduğu konfederasyondur.

2030 yılında dünyanın en güçlü 32 ekonomisi

Dünyanın önde gelen profesyonel hizmetler firmalarından biri olan PwC, 2030 yılında dünyanın en büyük 32 ekonomisi için tahminlerini yayınladı. “Uzun görüş: Küresel ekonomik düzen 2050'ye kadar nasıl değişecek?" başlıklı raporda 32 ülkede öngörülen küresel GSYİH'ye göre satın alma paritesi sıralanmıştır. İşte Türkiye'ninde aralarında bulunduğu 2030 yılında en güçlü olacak 32 ekonomi..

Lüks saatlerin fiyatları şaşırttı

Cenevre'de düzenlenen saat fuarında birbirinden lüks modeller gövde gösterisi yaptı. Saat meraklıları, lüks saatleri incelerken saatlerdeki fiyat aralığı 8 bin dolarla 1 milyon dolar arasındaydı.

Trump'ın altın kaplamalı uçağı

ABD'nin yeni Başkanı Donalt Trump'ın Boeing 757-200 jeti altın detaylarıyla dikkat çekiyor.

Çinli zenginler

Dünyanın ikinci büyük ekonomisi Çin'in çoğu kez finansal ve ekonomik nüfuzunu kullanarak dünya sahnesinde istediğini elde ediyor. Pek çok Çinli marka piyasada dev firmalarla rekabet ediyor. Çinli işadamlarının yıllık gelirleri ise azımsanacak gibi değil. İşte en zengin 10 Çinli

Çin'in ihracat devleri

Çin firmaları ihracatta oldukça yüksek kazançlar elde ediyor. İşte ihracatta en iyi 10 Çin markası.

Gurbetçilerin en sevdiği yerler

Çalışmak için ülkelerini bırakan gurbetçiler yaşadıkları yerlere puan verdi. HSBC'nin anketine katılanlar, Türkiye'yi de oyladı.

Yaşam standartları en iyi 9 ülke

Dünya Ekonomik Forumu, yaşam standartlarına bakarak belirledi.

Ülkelerin gayri safi yurtiçi hasılaları

Bir ülkede bir yıl içerisinde üretilen bütün mal ve hizmetlerin piyasa fiyatlarıyla toplam değerini ölçmeye yarayan bir kavram olan gayri safi yurtiçi hasıla, yabancı yatırımcılar için çok önemli. İşte ülkelerin gayri safi yurtiçi hasıla rakamları.

Amerika'nın çılgın projeleri

Amerika'nın New York eyaletinde bir dizi iddialı kalkınma ve altyapı projesi devam ediyor. Bir yandan gayrimenkul projeleri sürerken, bir tarafından teknoloji kampüsleri yapılıyor. Şehrin bu yapılarla daha fazla turist çekmesi planlanıyor. Projelerinin tamamının 7 milyar dolara yapıldığı ifade ediliyor.

Emeklilerin bir eli yağda bir eli balda

Herkes çalışırken bir yandan rahat bir emekliliğin hayalini kurar. Uzmanlar en rahat emekli yerlerini açıkladı.

En güvenli havayolu şirketleri

Bazı trajedilere rağmen hava yolculuğu ulaşımın en güvenli yollarından biri olmayı sürdürüyor. Airline Ratings, 425 hava yolu şirketi arasından en güvenli 20 havayolu şirketinin listesini yayınladı.

Uçan saraylar

Zenginler ve işadamları artık ofislerini ve evlerini havalandırdı. Hem hızları hem de iç dizaynlarıyla özel jetler dudak uçuklatıyor. İşte en pahalı 5 model.

Dünyanın en iyi havaalanları

Conde Nast Traveller Dergisi okuyucuları 2016'nın en iyi havalimanlarını seçti.

Fas'ın yerli elektrikli otomobili "Jadiat"

Fas'ın Marakeş kentinde devam eden Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Taraflar Konferansı (COP22) fuar alanında sergilenen yüzde yüz Fas üretimi, elektrik enerjisiyle çalışan otomobil ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Milyarder işadamı kızı için lüks karavan yaptı

Kaliforniyalı iş adamı Bran Ferren, kızı Kira için içinde her şeyin bulunduğu ultra lüks bir karavan yaptırdı.

Çalışanlarına 1260 otomobil ve 400 daire verdi

Hindistan'da elmas ihracatı şirketinin sahibi Svji Dholakia çalışanlarını 1260 otomobil ve 400 daire ile ödüllendirdi.

En uzun yaşayanların ülkesi

Dünya Ekonomik Forumu verilerine göre ülkelerin gelişmişlik seviyesi arttıkça sağlık hizmetlerinin kalitesi artıyor. Bu da ortalama yaşam süresini uzatıyor. Buna göre insanları en çok yaşayan ülkeler...

Yok böyle vergi

Dünya Ekonomi Forumu her yıl düzenli olarak küresel rekabet raporu yayınlıyor. Raporda ülkelerin geçim kaynaklarının yanında enflasyon ve vergi oranları da yer alıyor. Business Insider da, Dünya Ekonomik Forumu'nun yayınladığı rapora yer verdi. Buna göre, ülkeleri ekonomik anlamda zorlayan da yüksek vergi oranları. İşte yüzde 50'nin üzerinde vergi oranına sahip olan ülkeler...

Kim bu Moody's?

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarından Moody's'in manipülatif bir şekilde Türkiye'nin kredi notunu düşürmesine yönelik olarak gösterilen tepkiler çığ büyüyor. İşte Moody's'in ortaklık yapısı hakkında bilinmesi gereken maddeler...

Satılırsa rekor kıracak!

ABD'de 260 bin metrekarelik alana sahip bir ada 175 milyon dolar yani 520 milyon TL'nin üzerinde bir rakama satışa çıkarıldı.

Dünyanın en güçlü markaları

Dünyanın en güçlü markaları açıklandı. Brand Finance adlı şirketin açıkladığı listeye göre en güçlü şirketler...

Dünyanın yaşamak için en ucuz 17 şehri

Yaşam kalitesi hakkında araştırmalar yapan ve her yıl dünyanın en pahalı ve ucuz şehirlerini sıralyan Mercer danışmanlık şirketine göre en ucuz şehirler..

En çok yatırım alan 20 ülke

Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED)'in açıkladığı Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Örgütü'nün (UNCTAD) 2016 Dünya Yatırım Raporu'na göre en çok uluslararası doğrudan yatırım çeken ülkeler sıralandı. Türkiye ilk 20'de yer aldı

İtalya'da yüzen iskele

Bulgar açık alan sanatçısı Christo Vladimirov Javacheff, Italya'nın Brescia kentindeki Iseo Gölü kıyısında bulunan Sulzano Köyü ile göldeki Momte Isola adası arasına yüzen küpler yerleştirerek ada ile köyü birbirine bağlayan bir eser yaptı.Eser birçok yerli ve yabancı turist tarafından ziyaretçi akınına uğradı.

Trüf mantarı: Siyah elmasın peşinde

Sadece bir mantar. Ancak en kıymetlisinden. Siyah trüf mantarının kilosu 2 bin euroyu buluyor. Bu değerli bitki İspanya'nın yoksul bölgelerinden Gúdar-Javalambre'in çorak topraklarında yaygın olarak yetiştiriliyor.

İnsanların para kazandığı 9 garip yol

İşte en garip 9 para kazanma yolu:

Yılda 500 bin dolar kazanıyor

Para kazanmaya çalışmanın yöntemi çok. Ancak bazıları var ki çok ilginç yollara başvuruyor. Örneğin yemek yiyerek ayda 9 bin dolar kazanan da var, farklı bir işle yılda 500 bin doları hesabında gören de, metroya insan bindirip hayatını devam ettiren de...

En cömert milyarderler

Wealth X, paralarının çoğunu hayır işlerine harcayan milyarderleri listeledi. İşte en cömert milyarderler..

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.