• Tarihe göre sırala

İşte ABD'de ev fiyatları

Bir emlak sitesi ABD'deki metropollerdeki ev fiyatlarını araştırdı.

Dünyanın en uzun binası The Big Bend

New York mimarlık firması, dünyanın en uzun binası olmayı hedefleyen yeni kavisli bir gökdelen tasarımıyla kentin kısıtlayıcı mülk imar kurallarını bükmek için ilginç bir yol önerdi.

Hayalet şehirler

Çin'de yapılmaya devam eden ve boş şehirler dikkat çekiyor. DigitalGlobe ve Business Insider tarafından yeni uydu görüntüleriyle hayalet şehirleri paylaştı.

Minik evin inanılmaz değişimi

İngiltere'nin Stoke şehrinde yaşayan 34 yaşındaki Rachel Roberts belediye tarafından 1 sterline satılan evi aldı ve yeniden dizayn etti. Şimdi uzmanlar tarafından bu eve 50.000 sterlin fiyat biçiliyor.

Başbakan Binali Yıldırım İstanbul'da

Başbakan Binali Yıldırım İstanbul'da Fikirtepe'de temel atma törenine katıldı.

Küçük evlerde yaşamak

Şehir nüfusları çoğaldıkça, yaşam alanları da daralıyor. İşte küçük evlerdeki bazı yaşam örnekleri...

En pahalı evler bu şehirlerde

13. Yıllık Demografi Uluslararası Konut Ücretlendirilebilirlik Araştırması'nda dünyada yaşanabilecek en pahalı şehirleri ortaya çıkardı. 9 ülkede 406 şehirde emlak piyasası analiz edildi. Avustralya, Yeni Zelanda, Çin, Kanada, İngiltere'deki şehirlerin diğer şehirlerden daha pahalı olduğu ortaya çıktı.

TOKİ Sur'da tarih ile yeşili buluşturacak

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), "tarihin taşlarla yazıldığı kent" olarak bilinen Diyarbakır'ın Sur ilçesinde yapacağı peyzaj çalışmasıyla tarihi yeşille buluşturacak.

29 milyon liralık ev

Jaguar arabalarının kurucularından Sir Williams Lyons'a ait ev yaklaşık 30 yıldır boş duruyor ve kimse oturmadı. Şimdi bu evin satılığa çıkarıldığı belirtildi.

Evinizi sattıracak fotoğraflar için 10 ipucu

Ev satılırken satış sürecini kolaylaştıracak bazı hazırlıklara ihtiyaç duyulur. Fotoğraf çekimi bu hazırlıkların en önemlileri arasında yer alır. Çünkü fotoğrafın doğru çekilmesi evin özelliklerini net bir şekilde ortaya koyarken ilk izlenim açısından da büyük önem taşır. Bu nedenle profesyonel bir fotoğraf çekimi yapılmasa da birkaç noktaya dikkat ederek evin doğru pazarlanması mümkün olur.

25 metrekare tekerlekli dubleks rezidans

Sıcak havalarda doğanın ortasında yazlık veya kışın dağ evi olarak kullanılabilen 25 metrekarelik taşınabilir bu evin içini görünce şaşıracaksınız...

Türkiye'nin en yüksek 15 gökdeleni

Son yıllarda büyük şehirlerde residence ve ofis olarak kullanılmak üzere bir çok gökdelen inşa edilmeye başlandı. Bir çoğu yapım aşamasında olan ve birkaç yıl içinde tamamlanmış olacak projelerle beraber Türkiye'de bulunan en yüksek gökdelenleri sizin için sıraladık..

Ev alalım derken yuvanız sarsılmasın

Sıfır daire alırken verilen kararlar kişilerin hayatlarını ciddi anlamda etkilemekte. Bu konuda ne kadar dikkatli olunursa, kişi hayatında o kadar rahat edecek. Derin Ekonomi Dergisi'nde yer alan habere göre banka faizlerinin geçmiş dönemlere oranla yüksek seyretmesi nedeniylede banka kredisi kullanma oranı son aylarda iyice azaldı. Faizden kaçanlar senetli satışlara yöneldi.

İşte dünyanın en pahalı caddeleri

Türkiye'den 3 cadde var...

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.