• Tarihe göre sırala

Maceranın adresi

Tatil denildiğinde deniz, kum, güneş değil de macera mı arıyorsunuz? Yeni Zelanda'nın bozulmamış tabiatı, nefes kesen manzaraları, ekstrem doğa sporları tatilde adrenalin arayanlara birbirinden farklı ve heyecanlı aktiviteleri bir arada sunuyor.

CEO'lar ve hobileri

Dünyada ünlü olmuş insanlar sadece çalışma, yeme uyumanın dışında hayatın tadını çıkarıyor. Herkes onların sürekli iş ya da kariyer düşündüğünü sanabilir ama onların da çok çeşitli hobileri var.

Çalışmak için en iyi şirketler

Fortune, 2016 yılında çalışanını en fazla memnun eden şirketleri belirledi. İlk sırayı, 7 senedir birincilikle tamamlayan firma aldı.

CEO'ların başucu kitapları

Büyük patronların başucu kitaplarını derledik...

Ofisleri eğlenceli hale getirmenin yolları

Kariyer hedeflerinde iş yerinde mutlu olmak önemlidir. Bunu sağlamanın birkaç yolu var.

Dünyanın en iyi plajları

Kış mevsimi tüm hızıyla sürerken, yaz tatili hayali herkesin aklında. Özellikle işlerden yorulanlar ve farklı rotaları keşfetmek isteyen gezginler için bir liste yayınlandı. Passport Magazin editörleri, "Dünyanın En İyi Plajları"nı Ocak sayısında açıkladı

ABD'nin en çok kazandıran 20 mesleği

Bir kariyer yolunda giderken kazançlı iş bulmak zor. Maaş, istihdam oranı, büyüme, iş olanakları, stres düzeyi, iş ve yaşam dengesinin hepsinin birarada olması gerekiyor. Business Insider, ABD'de 2017'nin en iyi kazandıracak mesleklerini sıraladı...

Kadın girişimci, KOSGEB kredisi ile oto lastik tamirhanesi açtı

Bartın'da oturan 33 yaşındaki Emine Soysal, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Bartın İl Müdürlüğü'nün girişimcilik eğitimine katılarak aldığı 50 bin TL hibe kredi ile oto lastik tamirhanesi açtı. Emine Soysal, iş yerinde eşi 38 yaşındaki Ahmet Soysal ile birlikte lastik bakım ve tamiri yaparak geçimini sağlıyor.

Uçakta rahat etmenin yolları

Kıtalararası uçanlar bilirler, en büyük sorun jet-lag olur. Uçuşun ertesi gününde bir iş toplantısına katılacaklar içinse durum daha da zor. Sizin için uzun uçuşlardan daha az etkilenmenin yollarını derledik.

Otelde sunulan ücretsiz imkanlar

Ceketinizin düğmesi mi koptu? Yastıklarınızı mı sevmediniz? Telefonunuzun şarj cihazını mı unuttunuz yoksa şarj cihazınız gittiğiniz ülkenin prizine uymuyor mu? Diş setinizi yanınıza almadınız mı? Paniklemeye gerek yok pek çok otelde ücretsiz edinebileceğiniz ürünler var...

Ünlü CEO'ların 2017 hayalleri

Başarılı iş adamları bu yıl yapacaklarını planladı ve tüm dünyayla paylaştı. Girişimcilere de örnek olabilecek kararlar bir hayli ilginç

Avrupa'nın en iyi sokak lezzetleri

Avrupa'ya iş için gidenlerin favorisi gittikleri bölgelerin değişik lezzetlerini denemek olabilir. Business Insider da Avrupa'da iş seyahatlerinde denenebilecek sokak lezzetlerini derledi. İçinde Türkiye'den de bir örnek var

Pijamalarınızla çalışabileceğiniz 8 büyük şirket

Büyük holding binaları, plazalar ve hatta gökdelenlerde çalışan insanlara, ofislerinde yahut çalışma ortamlarında önemli olanaklar tanınmakta. Lakin listede yer alan şirketlerde imkanlar çok farklı yani pijamalarınızla dahi çalışabiliyorsunuz. Tabi ki evden

Para biriktirmek için 10 altın öneri

Televizyon, internet ve dergiler gibi iletişim araçlarının tamamı bize bir şeyler satmak için var gücüyle çalışıyor. Bu şartlar içinde harcamalarımızı azaltmak ve para biriktirmek çok zor olabiliyor. Para biriktirmeyi işkenceden daha ziyade kontrol edilebilir belki de keyifli hale getirebilecek 10 altın öneriyi sizin için sıraladık.

Evde oturarak para kazanabilirsiniz

Ev hanımlığı zor zanaat... Yemek yapmak, çocuk bakmak, ütü, bulaşık, temizlik derken uzayıp giden büyük bir liste var. Şimdi bu yeteneklerinizi kullanarak, evinizden para kazanmanız mümkün.

Yalnız gidilmesi gereken yerler

İş hayatından bunalıp bulunduğu kentten uzaklaşmak isteyen gerçek seyyahlar tatil için kalabalık yerleri, üst düzey otelleri ya da sabaha kadar süren eğlenceleri sevmezler. Onlar için gerçek bir yolculuk boş bir dağ yolu, bol kültürel zenginlik ve sakin rotaları keşfetmekten ibaret. Seyyahların arasında yapılan çalışmada 11 yere ölmeden önce mutlaka gidilmesi gerekiyor...

Otel odalarında dokunulmaması gereken nesneler

Tatile ya da iş seyahatine gidiyor olabilirsiniz. Çok yüksek maliyetler ödediğiniz otellerde hasta olmamanız için uzmanlar uyarıyor. Otel odaları ne kadar temiz görünse de aslında bir bakteri yuvası...

Mülakatlarda söylenmemesi gereken 10 şey

İş görüşmesine gitmeden önce görüşme esnasında takınmanız gereken tavır ve yapacağınız konuşma için birçok tavsiye alırsınız. Peki ya, iş görüşmesinde yapmamanız gerekenler ve söylememeniz gereken cümleler hakkında öneriler alıyor musunuz? Buzzfeed'deki bir habere göre, mülakatta söylediğiniz zaman işleri tersine çeviren ve işi kapmak adına dikkat etmeniz gereken cümleler şöyle;

Google'ın mülakatlarda sorduğu 10 soru

Google'da çalışmak neredeyse tüm teknoloji uzmanlarının hayalidir. Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Google'da işe girmek isteyenler öncelikle Google'ın sorduğu bu 10 soruya doğru cevap vermek zorunda.

Demiryollarının kadın makinistleri

Eskişehir'de, TCDD bünyesinde çalışan 8 kadın makinist, erkek mesleği olarak bilinen işlerinde gösterdikleri performansla takdir kazanıyor.

Dünyanın en güçlü kadınları

Fortune dergisi dünyanın en güçlü kadınlarını seçti. Fortune tarafından hazırlanan “En Güçlü İş Kadınları Uluslararası Listesi”'ne bir Türk de 7. sıradan girdi.

Google mülakatlarda ne soruyor?

Google'da çalışmayı isteyenlere mülakatlarda sorulan akıl dolu o sorular...

Emeklilikten iş adamlığına yükseldi

Bursa'da tekstil işinden emekli olduktan sonra organik yumurta işine giren emekli vatandaşın baktığı tavuklar peşinden koşuyor.

Dünyanın en tehlikeli 8 mesleği

Dünya gelişiyor, değişiyor ama malesef iş kazalarının önüne geçilemiyor. İş kazalarının önüne geçilememesinin sebepleri arasında şüphesiz insan hayatının değersiz olarak görülmesi ilk sırada yer alıyor. İşte insan sağlığını hiçe sayan en zararlı 10 meslek.

İnşaat 'canavarları'

Dünya'nın en büyük Uluslararası İnşaat Makineleri, İnşaat Malzemesi Makineleri, İnşaat Araçları ve Madencilik Makineleri İhtisas Fuarı "BAUMA" Almanya'nın Münih kentinde açıldı.

Bu soruları doğru cevaplayanları işe alıyorlar!

İşte büyük şirketlerin birbirinden ilginç mülakat soruları...

Bir "patron ve lider" arasındaki en büyük 10 fark

Bir işverenin davranışları onun "patron ya da lider" olduğunu gösterir. Farklı yönetim tarzları ile çalışanları ile farklı ilişkiler kurarlar. Bir lider ekibini motive etmek için onlardan biri gibi davranır, patron ise daima onları denetler, kusur arar ve yönetici olduğunu gösterme gereği duyar. Hazırladığımız infografiğe bir göz atın ve işvereninizin bir patron mu yoksa lider mi olduğuna karar verin.

Avrupaya satılıyor, bir yılda 300 bin dolar kazandı!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından izinli Türkiye'nin ilk tıbbi üretim tesisinde yetiştirilerek, Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor.

Mülakatlarda sorulan ilginç sorular

Herkes hayatında ilginç sorularla karşılaşmıştır. Ama bunlara iş mülakatları sırasında maruz kalırsanız ne olur? İstediğiniz kadar hazırlanın, mülakatta hiç beklemediğiniz, sorularla karşılaşabilirsiniz. Bunlara iyi örnekler bulmak için tecrübe paylaşım sitesi Quora'ya başvurduk.

En ilginç kartvizit tasarımları

İşinizi anlatan yaratıcı kartvizitler basmak, sizi kariyer anlamında daha iyi yerlere getirebilir.İşte sizin için derlediğimiz birbirinden ilginç kartvizit tasarımları..

Geleceği parlak olan 10 meslek

Danışmanlık şirketi Glassdoor, gelecek vaat eden 10 mesleği sıraladı. İşte geleceği parlak 10 meslek...

İş arayanlara uzman önerileri

Ülkemizde "ne iş olsa yaparım" devri tarihe karışarak meslek sahibi olmak daha da önem kazanıyor. Ancak işverenler donanımlı eleman bulma sıkıntısı yaşarken, iş arayanlar da patronları etkileme konusunda zorlanıyor. Peki bu sorun nasıl çözülür? Özellikle üniversite mezunu olup da işverene kendilerini daha iyi anlatarak iş görüşmelerinde rakiplerinden nasıl öne çıkabilir? İş arayanlara altın tavsiyelerde bulunan Helpa Akademi kurucu ortaklarından klinik psikolog Gülşah Sam Orhan, yaptığı gözlemle...

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.