• Tarihe göre sırala

El Bab'da şükür secdesi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) destekli Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Suriye'nin kuzeyindeki Bab ilçesinin merkezini de ele geçirdi. Bab merkezinin tamamını terör örgütü DEAŞ'tan kurtaran TSK destekli ÖSO, halihazırda DEAŞ'ın döşediği mayın ve diğer bomba düzeneklerini temizliyor. İlçeye gören ÖSO askerlerinin şükür secdesi yaptığı görüldü.

El-Bab artık temiz

TSK ve Özgür Suriye Ordusu, Bab ilçe merkezini ele geçirdi. Bab merkezinin tamamını terör örgütü DEAŞ'tan kurtaran TSK destekli ÖSO, halihazırda DEAŞ'ın döşediği mayın ve diğer bomba düzeneklerini temizliyor.

Mehmetçik El Bab'da güneşi böyle karşıladı

Suriye'nin kuzeyindeki El Bab kentinde TSK ve ÖSO tarafından yapılan operasyon tüm hızıyla sürüyor. Bölgedeki son gelişmeleri aktaran Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar “Her taraf bubi tuzak ve mayın dolu. Mehmetçik temizleye temizleye, çatışa çatışa ilerliyor” dedi.

ÖSO Bab'ta ilerliyor

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) destekli Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Suriye'nin kuzeyindeki Bab ilçe merkezinde ilerleyişini sürdürüyor.

Teneke evlerde yaşam mücadelesi

İsrail'in Temmuz 2014'te Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırıların üzerinden geçen yıllara rağmen çok sayıda Filistinli hala yaralarını sarma mücadelesi veriyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabe'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Suudi Arabistan'da Kabe'yi ziyaret ederek umre yaptı. Urfastar.com'un yayınladığı fotoğraflarda, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın da umre yaptığı görüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar'da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al-Sani tarafından resmi törenle karşılandı.

2. Abdülhamid'in özel albümü Kudüs'te

Yunus Emre Enstitüsü Kudüs Türk Kültür Merkezi'nde, 2. Abdülhamid'in albümündeki eski Kudüs fotoğraflarını kapsayan "Tarihi Fotoğraflarda Kadim Kudüs" sergisi açıldı.

Emine Erdoğan, Suudi Arabistan'da Ulusal Müze'yi ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Suudi Arabistan'daki temasları kapsamında başkent Riyad'daki Ulusal Müze'yi ziyaret etti.

El Bab'da son durum

Fırat Kalkanı Harekatı'na katılan muhalif birliklerden Feylaku'ş Şam grubu, El-Bab'da yapılan operasyonlara ilişkin yeni fotoğraflar yayınladı.

Katar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bekliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Körfez ülkesi Katar'a yapacağı ziyaret öncesi başkent Doha Türk bayraklarıyla donatıldı.

Melekler şehri Kudüs

Kudüs öyle bir şehirki, insanlık tarininin özeti gibi. Sanki her şey bu şehirde olmuş ve bitmiş. Her karışında bir tarih gizli. Üç semavi dine de ev sahipliği yapan Kudüs'ün bizim için önemi ise şüphesiz ilk kıblesmiz olan Mescid-i Aksa Camii ve Peygamber Efendimiz'in göğe yükseltilerek kutsal yolculuğuna çıktığı Kubbet-üs Sahra 'nın bu şehrin gözbebeği oluşu. Tarihi boyunca şehre hakim olan her devletten bir iz taşıyan Kudüs'te Osmanlı eserleri ise ayrı bir yer oluşturuyor.

ÖSO birlikleri El Bab'a hazırlanıyor!

Türk Silahlı Kuvvetleri destekli Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Suriye'nin kuzeyindeki Bab ilçe merkezini DEAŞ'tan almak için operasyonlarını yoğunlaştırdı.

Astana toplantısı başladı

Suriye'deki çatışmaların durdurulması amacıyla askeri muhalefet, Beşşar Esed rejimi, Türkiye, Rusya, İran ve ABD'nin katılımıyla Kazakistan'ın başkenti Astana'daki toplantı başladı.

El Bab şehitleri için tören düzenlendi

Fırat Kalkanı Harekatı'nın sürdürüldüğü El Bab'ın Suflaniyah bölgesindeki birliğe, terör örgütü DEAŞ tarafından bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda şehit olan 5 askerimizin cenazeleri, Gaziantep'te düzenlenen törenle memleketlerine uğurlandı.

Musul'dan kaçış devam ediyor

Irak'ın Musul kentini terör örgütü DEAŞ'ten kurtarma operasyonu kapsamında DEAŞ militanları ile ordu güçleri arasında yaşanan çatışmalar nedeniyle bölgedeki sivillerin kaçışları devam ediyor. Musul'un güneydoğusundaki çatışmalardan kaçan vatandaşlar, güvenlik güçleri tarafından kontrolü sağlanan Musenna Mahallesine geldi.

"Fırat Kalkanı'ndaki askerlerin ihtiyaçları eksiksiz karşılanıyor"

Milli Savunma Bakanlığınca, Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik devam eden "Fırat Kalkanı Harekatında Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin ihtiyaçlarının yeteri kadar karşılanmadığı" iddiaları yalanlandı.

İsrail güçleri Filistinli kadını vurdu

İsrail güçleri, işgal altındaki Doğu Kudüs ile Batı Şeria arasındaki Kalendiya askeri kontrol noktasında "bıçaklı saldırı" girişiminde bulunduğu iddiasıyla Filistinli bir kadını vurdu.

Türk askeri El-Bab'da ilk kez görüntülendi

Türkiye'nin terör hedeflerine yönelik olarak Suriye topraklarında gerçekleştirdiği Fırat Kalkanı Operasyonunun 128'inci gününde sıcak saatler yaşanıyor.

Telafer'den kaçabilen Iraklı Türkmenler Hatay'da

Irak'ın Musul bölgesinin DEAŞ'tan temizlenmesi için koalisyon ülkeleri ve Peşmergelerin başlattığı operasyonun ardından, bu bölgenin Telefar kentinde yaşarken kaçan, çok sayıda kadın ve çocuğun da aralarında bulunduğu Türkmenler, uzun ve çileli bir yaya yolculuğun ardından Hatay'a ulaştı.

DEAŞ El Bab'da sivilleri böyle katlediyor

TSK, terör örgütü DEAŞ'ın El Bab'da tuzakladığı el yapımı patlayıcıların fotoğraflarını paylaştı. Açıklamada, patlayıcıların binlercesinin El Bab içerisinde yerleştirilmiş olduğu ve uzaktan kumanda ile patlatılabildiği ve teröristlerin bu şekilde sivilleri hedef aldığı belirtildi.

Erbil'de kış mevsimi

Irak'ın Erbil kentinin 120 kilometre kuzey doğusunda bulunan Korek Dağı, bölgenin en yüksek dağları arasında yer alıyor. Kış aylarında kar yağışının başlamasıyla beraber Iraklılar, Korek Dağına akın ediyor. Ziyaretçiler, kar topu oynayarak karın tadını çıkardı. Korek dağı bölgenin önemli turistik alanları arasında ön sıralarda bulunuyor.

El-Bab'da şehit düşen askerlerimiz

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) desteğiyle, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) tarafından Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik düzenlenen Fırat Kalkanı Harekatı sırasında dün Halep kentine bağlı El-Bab bölgesi yakınlarında 14 askerimiz şehit oldu.

Esed yanlıları vahşetin mekanı Halep'i müze gibi gezdi

Halep'in doğusu, Esed güçlerinin kuşatmasından ve katliamlarından kurtuluş umudu ararken, kentin Esed kontrolüne geçen kısmında Şam'dan gelip savaş yıkıntıları arasında poz veren turistler tepkiye neden oluyor.

Tahliyeler yeniden başladı

Suriye'de doğu Halep bölgesinden tahliyeler iki gün sonra yeniden başladı. Sivilleri taşıyan 5 otobüs, Halep'in batı kırsalına ulaştı. Dün geceden beri gerçekleşen tahliyeler kapsamında 20 otobüsün geldiği belirtiliyor.

Dünyadan Halep'e destek gösterileri

Suriye'nin Halep kentindeki Esad Rejimi ve destekçilerinin sivillere yönelik saldırılarını ve ablukayı, protesto etmek için Endonezya, İtalya, Kanada gibi ülkelerde protesto gösterileri yapıldı.

Sahra hastanesinde tedavi gören çocuklar

Suriye'de Beşşar Esed rejimi ordusu ve rejim yanlısı yabancı terörist grupların kuşatmasındaki Halep'in doğusundan tahliye edilenler içindeki sivil yaralılardan bazıları İdlib kırsalındaki sahra hastanesinde tedavi ediliyor. Yaralılar arasındaki çocukların durumları ise görenlerin yüreklerini burkuyor.

Tahliye konvoyundakiler muhalif bölgeye ulaşmanın sevincini yaşadı

İran komutasındaki Şii milisler ile rejim kuşatmasındaki doğu Halep'ten yola çıkan ilk tahliye konvoyundakiler, muhaliflerin kontrolündeki bölgeye ulaşmanın sevincini yaşadı.

Halep'ten ilk tahliye konvoyu muhaliflerin bölgesine ulaştı

Suriye'de İran komutasındaki Şii milisler ve rejim ordusunun kuşatmasındaki doğu Halep'ten çıkan ilk konvoyun taşıdığı yaralılar, muhaliflerin kontrolündeki batı Halep kırsalına ulaştı.

Halep'te siviller tahliye edilmeyi bekliyor

Suriye'de İran komutasındaki Şii milislerle Beşşar Esed ordusunun kuşatması altındaki doğu Halep'te bulunan siviller, tahliye edilmeyi bekliyor.

Kendi ülkelerinde mülteci gibi yaşıyorlar

İç savaşın 5 yılı aşkın süredir hüküm sürdüğü, çok sayıda kişinin evlerini terk ettiği Suriye'de, Türkiye'ye yakın noktalara göç edenler, kurdukları çadırlarda yaşam mücadelesi veriyor.

Tahliyeden ilk fotoğraflar

Halep'ten tahliye edilmek için otobüsleri bekleyen sivillerin görüntüleri ortaya çıktı. Dün akşam varılan ateşkesten sonra bölgeye ulaşan otobüsler sivillerin tahliyesine başladı.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.