• Tarihe göre sırala

Erbil'de Asuri dönemine ait 9 mezar bulundu

Erbil kentinde Asuri dönemine ait olduğu tahmin edilen 3 bin 500 yıllık 9 mezar bulundu.

Kare kare El-Bab

Yeni Şafak, Fırat Kalkanı Harekatı'nın kritik noktalarından biri olan Halep' bağlı El-Bab'a girdi ve büyük bir yıkımın yaşandığı ilçeyi görüntüledi.

Humus Bab'a taşınıyor

Suriyeli muhaliflerin Esed rejiminin kuşattığı ve ateşkesi yoğun şekilde ihlal ettiği Vaer ilçesinden çıkmasının ardından bölgedeki sivillerin tahliyesi başladı.

El Bab havadan görüntülendi

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri destekli Özgür Suriye Ordusu'nun terör örgütü DEAŞ'tan kurtardığı Halep'in kuzeydoğusundaki Bab ilçesi havadan fotoğraflandı.

ABD Halep'te katliam yaptı!

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı, Halep'in Cina köyü yakınlarında bir hava saldırısı gerçekleştirdiklerini kabul etti. Cina köyünde bir camiye dün düzenlenen hava saldırısında onlarca kişi hayatını kaybetti. Saldırı sırasında camide 200 kişinin namaz kıldığı belirtiliyor.

Toplu mezardan çıkan çocuk cesetleri yürekleri dağladı

Amerikan Associated Press (AP) foto muhabiri Christian Stephen'in Irak'ın Musul kent,nde çektiği fotoğraflar görenleri gözyaşlarına boğuyor.

Musul'un batısından sivil kaçışları devam ediyor

Irak Ordusu'nun başlattığı Musul'u terör örgütü DEAŞ'tan kurtarma operasyonu kapsamında, DEAŞ militanları ile ordu güçleri arasında yaşanan çatışmalar nedeniyle bölgedeki sivillerin kaçışları devam ediyor. Tel er-Rumman mahallesinden yaya olarak kaçan yüzlerce sivil, yanlarına aldıkları hafif eşyalarla Musul Bağdat kara yolu üzerinde Irak ordusunun bulunduğu noktaya sığınıyor.

İsrail'in 'ezan yasağı'na tepki: Minareler susmayacak

Gazze'de, İsrail'in, ülkede ezanın belli saatlerde hoparlörle okunmasına yasak getiren kanun tasarısına karşı gösteri düzenlendi.

Yemenli kadınlardan BM önünde protesto

8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle Birleşmiş Milletler ofisinin önünde toplanan Yemenli kadınlar, "Sessizliğiniz çocuklarımızı öldürüyor" yazılı pankartlarıyla gösteri yaptı.

Musul'da binalar hasar aldı

Musul'u terör örgütü DEAŞ'tan kurtarma operasyonu kapsamında kentin batı yakasındaki Teyran Mahallesinde, Irak ordusuna bağlı güçler ile DEAŞ'lı teröristler arasında şiddetli çatımalar devam ediyor. Çatışmalar nedeniyle, Teyran mahallesindeki birçok bina hasar gördü.

Musul'u DEAŞ'tan kurtarma operasyonu

Musul'u terör örgütü DEAŞ'tan kurtarma operasyonu kapsamında kentin batı yakasındaki Teyran Mahallesinde Irak ordusuna bağlı güçler ile DEAŞ militanları arasında şiddetli çatımalar devam ediyor.

Filistin'de sokak sanatçısı 'Banksy' tasarımlı otel açıldı

İç tasarımı ve duvar resimleri dünyaca ünlü İngiliz sokak sanatçısı Banksy tarafından yapılan "Ayrım Duvarı" manzaralı otel Filistin'in Beytüllahim şehrinde açıldı.

İsrail Gazze'yi bombaladı

İsrail savaş uçaklarının, Gazze'nin bazı bölgelerine yönelik düzenlediği saldırılarda üç Filistinli'nin yaralandığı bildirildi.

Aileler El Bab'a dönmeye başladı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) destekli Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Suriye'nin Halep kentine bağlı Bab ilçe merkezinde terör örgütü DEAŞ'ın yerleştirdiği mayın ve bomba düzeneklerini temizlemeye devam ederken, DEAŞ'tan kaçan ilçe halkı da yavaş yavaş evlerine dönüyor.

El Bab'da şükür secdesi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) destekli Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Suriye'nin kuzeyindeki Bab ilçesinin merkezini de ele geçirdi. Bab merkezinin tamamını terör örgütü DEAŞ'tan kurtaran TSK destekli ÖSO, halihazırda DEAŞ'ın döşediği mayın ve diğer bomba düzeneklerini temizliyor. İlçeye gören ÖSO askerlerinin şükür secdesi yaptığı görüldü.

El-Bab artık temiz

TSK ve Özgür Suriye Ordusu, Bab ilçe merkezini ele geçirdi. Bab merkezinin tamamını terör örgütü DEAŞ'tan kurtaran TSK destekli ÖSO, halihazırda DEAŞ'ın döşediği mayın ve diğer bomba düzeneklerini temizliyor.

Mehmetçik El Bab'da güneşi böyle karşıladı

Suriye'nin kuzeyindeki El Bab kentinde TSK ve ÖSO tarafından yapılan operasyon tüm hızıyla sürüyor. Bölgedeki son gelişmeleri aktaran Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar “Her taraf bubi tuzak ve mayın dolu. Mehmetçik temizleye temizleye, çatışa çatışa ilerliyor” dedi.

ÖSO Bab'ta ilerliyor

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) destekli Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Suriye'nin kuzeyindeki Bab ilçe merkezinde ilerleyişini sürdürüyor.

Teneke evlerde yaşam mücadelesi

İsrail'in Temmuz 2014'te Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırıların üzerinden geçen yıllara rağmen çok sayıda Filistinli hala yaralarını sarma mücadelesi veriyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabe'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Suudi Arabistan'da Kabe'yi ziyaret ederek umre yaptı. Urfastar.com'un yayınladığı fotoğraflarda, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın da umre yaptığı görüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar'da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al-Sani tarafından resmi törenle karşılandı.

2. Abdülhamid'in özel albümü Kudüs'te

Yunus Emre Enstitüsü Kudüs Türk Kültür Merkezi'nde, 2. Abdülhamid'in albümündeki eski Kudüs fotoğraflarını kapsayan "Tarihi Fotoğraflarda Kadim Kudüs" sergisi açıldı.

Emine Erdoğan, Suudi Arabistan'da Ulusal Müze'yi ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Suudi Arabistan'daki temasları kapsamında başkent Riyad'daki Ulusal Müze'yi ziyaret etti.

El Bab'da son durum

Fırat Kalkanı Harekatı'na katılan muhalif birliklerden Feylaku'ş Şam grubu, El-Bab'da yapılan operasyonlara ilişkin yeni fotoğraflar yayınladı.

Katar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bekliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Körfez ülkesi Katar'a yapacağı ziyaret öncesi başkent Doha Türk bayraklarıyla donatıldı.

Melekler şehri Kudüs

Kudüs öyle bir şehirki, insanlık tarininin özeti gibi. Sanki her şey bu şehirde olmuş ve bitmiş. Her karışında bir tarih gizli. Üç semavi dine de ev sahipliği yapan Kudüs'ün bizim için önemi ise şüphesiz ilk kıblesmiz olan Mescid-i Aksa Camii ve Peygamber Efendimiz'in göğe yükseltilerek kutsal yolculuğuna çıktığı Kubbet-üs Sahra 'nın bu şehrin gözbebeği oluşu. Tarihi boyunca şehre hakim olan her devletten bir iz taşıyan Kudüs'te Osmanlı eserleri ise ayrı bir yer oluşturuyor.

ÖSO birlikleri El Bab'a hazırlanıyor!

Türk Silahlı Kuvvetleri destekli Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Suriye'nin kuzeyindeki Bab ilçe merkezini DEAŞ'tan almak için operasyonlarını yoğunlaştırdı.

Astana toplantısı başladı

Suriye'deki çatışmaların durdurulması amacıyla askeri muhalefet, Beşşar Esed rejimi, Türkiye, Rusya, İran ve ABD'nin katılımıyla Kazakistan'ın başkenti Astana'daki toplantı başladı.

El Bab şehitleri için tören düzenlendi

Fırat Kalkanı Harekatı'nın sürdürüldüğü El Bab'ın Suflaniyah bölgesindeki birliğe, terör örgütü DEAŞ tarafından bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda şehit olan 5 askerimizin cenazeleri, Gaziantep'te düzenlenen törenle memleketlerine uğurlandı.

Musul'dan kaçış devam ediyor

Irak'ın Musul kentini terör örgütü DEAŞ'ten kurtarma operasyonu kapsamında DEAŞ militanları ile ordu güçleri arasında yaşanan çatışmalar nedeniyle bölgedeki sivillerin kaçışları devam ediyor. Musul'un güneydoğusundaki çatışmalardan kaçan vatandaşlar, güvenlik güçleri tarafından kontrolü sağlanan Musenna Mahallesine geldi.

"Fırat Kalkanı'ndaki askerlerin ihtiyaçları eksiksiz karşılanıyor"

Milli Savunma Bakanlığınca, Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik devam eden "Fırat Kalkanı Harekatında Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin ihtiyaçlarının yeteri kadar karşılanmadığı" iddiaları yalanlandı.

İsrail güçleri Filistinli kadını vurdu

İsrail güçleri, işgal altındaki Doğu Kudüs ile Batı Şeria arasındaki Kalendiya askeri kontrol noktasında "bıçaklı saldırı" girişiminde bulunduğu iddiasıyla Filistinli bir kadını vurdu.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.