• Tarihe göre sırala

Siyasilerden Yeni Şafak'a tebrik

FETÖ'nün ihanetini Türkiye'ye ilk olarak duyuran Yeni Şafak, tarihi bir çalışmayla 15 Temmuz'un dijital kütüphanesini oluşturdu. Darbe girişiminin ilk 48 saati, 248 şehidin şanlı direnişi, söyleşiler, itiraflar, yüzlerce özel video, fotoğraf galerisi ve dosyadan oluşan dev çalışma okurlara açıldı. Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, AK Parti'nin Grup Başkanvekilleri Turan ve İncesöz ile Kocaeli Valisi Güzeloğlu da, sosyal medya hesaplarınd...

Tüm yönleriyle referandum

Türkiye önümüzdeki aylarda önemli bir halk oylamasına hazırlanıyor. Referandum nedir, ne zaman yapılır, hangi şartlarda yapılır bu soruların cevaplarını sizin için araştırdık. Türkiye ve dünyada geçmişte yapılmış olan referandum örneklerini derledik.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a doğum günü kutlaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, doğum günü dolayısıyla Kısıklı ve Mabeyn Köşkü'nde vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Kahramankazan mitinginden ilk fotoğraflar

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz'daki destansı kahramanlıklarıyla hain kalkışmanın seyrini değiştiren Kahramankazan Kent Meydanı'nda düzenlenen mitinge katıldı.

AK Parti referandumu anlatıyor

Başkentte, AK Parti'nin halk oylaması kampanya tanıtım toplantısı başlıyor. Program kapsamında AK Parti'nin 'evet' kampanyasında kullanacağı slogan ve şarkılar ilk kez duyurulacak. Binlerce vatandaş sabah saatlerinden itibaren Ankara Arena'yı doldurmaya başladı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, yarın yapılacak halk oylaması tanıtım toplantısına ilişkin, Ankara Arena Spor Salonu'nda düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

686 sayılı KHK Resmi Gazete'de yayımlandı

OHAL kapsamında kamu görevinden çıkarılanlar ve göreve iade edilenlere ilişkin listelerin bulunduğu 686 sayılı Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazete'de yayımlandı.

Suriyeli Gözyaşı ve ailesini Külliye'de

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'nin İdlib kentinde rejim birliklerine ait savaş uçaklarından atılan varil bombası nedeniyle iki bacağını, sağ el parmaklarını ve gözlerini kaybeden babası Nasır için yardım talebinde bulunan Suriyeli Gözyaşı ve ailesiyle bir araya geldi.

Akar ve Fidan'dan Nuri Pakdil'e ziyaret

MİT Müsteşarı Hakan Fidan cuma günü Nuri Pakdil'i ziyaret etti.

Başkanlık için ne demişlerdi?

Türkiye'de yeni bir sistem kurulmasına yönelik çalışmalar geçmişte de birçok siyasi lider tarafından gündeme getirilmişti. 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal, 9. Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel, eski başbakanlardan merhum Necmettin Erbakan, merhum Bülent Ecevit, eski MHP Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş ve Eski BBP Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun yıllar önce kamuoyu ile sistem değişikliği hakkında görüşlerini paylaşmıştı.

Meclis tören polislerine turkuaz üniforma

TBMM Ana Bina Şeref Kapısı ve Meclis yönetiminde bulunan Dolmabahçe Sarayı saltanat kapısında görev yapan TBMM Koruma Dairesi Başkanlığına bağlı polislerin saygı nöbetinde giydikleri üniformalarda değişiklik yapıldı.

Aylin Nazlıaka'dan Meclis'te kelepçeli eylem

Bağımsız Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, TBMM Genel Kurulunda anayasa teklifini protesto amacıyla kendini kürsüye kelepçeledi.

Anayasa değişikliğindeki 18 madde

AK Parti'nin sunduğu anayasa değişikliği teklifinin 18. maddesi TBMM'de 344 oyla kabul edildi. Cumhurbaşkanı'nın partisiyle ilişiğinin kesileceğine dair hükmün kaldırılmasını öngören maddenin kabulüyle teklife ilişkin ilk tur oylamaları da tamamlanmış oldu.

TBMM'deki 'ısırma' tartışması Bahçeli'yi güldürdü

AK Partili Muhammet Balta'yı ısırdığı iddia edilen CHP'li Eren Erdem, ısıran kişinin kendisi olmadığını savundu. Erdem'e AK Partili vekillerin cevap vermesiyle yaşanan kısa süreli tartışmayı MHP lideri Bahçeli gülerek takip etti.

TBMM'deki oylamada kavga çıktı

TBMM Genel Kurulunda, Anayasa değişiklik teklifinin 1. turunda, üçüncü maddenin gizli oylaması sırasında AK Parti ve CHP milletvekilleri arasında kavga çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 81 valiyle telekonferans bağlantısı yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bilgi Koordinasyon Merkezi'nden 81 ilin valisi ile telekonferans bağlantısı yaptı.

Gülşah'ın hayali gerçek oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisinin portre resmini çizen engelli Gülşah Yağmur Yazıcı'yı Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Niyazi Acar'ın cenazesine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 92 yaşında vefat eden Milli Selamet Partisi (MSP) Beyoğlu İlçe Teşkilatı Kurucu Başkanı Niyazi Acar'ın Fatih Camisindeki cenaze törenine katıldı.

Külliye'deki polislere yeni üniforma​

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde saygı nöbet tutan polisler artık turkuaz renginde tören kıyafeti giyiyor.

Ilgaz Dağı yolunda ulaşım 35 dakikadan 8 dakikaya düşüyor

Başbakan Binali Yıldırım, Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli'nin açılışını yaptı. Tünelin tamamlanmasıyla, Ilgaz Dağı yolunda ulaşım 35 dakikadan 8 dakikaya düştü. Yıldırım, "17 kilometrelik dağ yolundan 40 dakikayı bulan mesafeyi 5 dakikada geçeceksiniz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçtiği 3 fotoğraf

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu Ajansı'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katılarak, "haber", "yaşam" ve "spor" kategorilerindeki 3 fotoğraf için oy kullandı.

Halep'in sesini dünyaya duyuran Bana Alabed Külliye'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, sosyal medya üzerinden Halep'in durumunu dünyaya duyuran Bana Alabed ve ailesini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti.

Rus Büyükelçiliği önünde yoğun güvenlik önlemleri

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un katıldığı bir fotoğraf sergisi açılışında silahlı saldırıda öldürülmesinin ardından Rusya'nın Ankara Büyükelçiliği'ne çıkan sokak araç trafiğine kapatıldı. Sokak girişinde oluşturulan güvenlik noktasında Rus Büyükelçiliği'nde çalışan ancak diplomat olmayan personelin de elçiliğe girişleri öncesinde üzeri arandı.

Hain suikastte hayatını kaybeden Rus Büyükelçisi kimdir?

Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, dün uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti. Dün gerçekleşen hain saldırıda hayatını kaybeden Büyükelçi Andrey Karlov hakkında bilinenler.

Erdoğan, Katar Emiri'ni havaalanında karşıladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon Havalimanı'nda Katar Emiri Şeyh Temim Hamad El-Tani'yi karşıladı.

Başbakan Yıldırım anayasa teklifini böyle imzaladı

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım'ın, AK Parti'nin anayasa değişikliği teklifini imzalamasına ilişkin fotoğraflar kamuoyuyla paylaşıldı.

İşte 21 maddelik anayasa değişikliği teklifi

AK Parti'nin 21 maddelik anayasa değişikliği teklifi TBMM'ye sunuldu.

Eski TBMM Başkanı Sezgin 88 yaşında hayatını kaybetti

Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) yoğun bakım servisinde yaklaşık bir aydır kalp yetmezliği tedavisi gören 88 yaşındaki İsmet Sezgin, septik şoka bağlı olarak çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti.

Başbakan Yıldırım Putin'le görüştü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Başbakan Binali Yıldırım'ı kabul etti.

TBMM Başkanı Kahraman ile HDP’li vekiller arasında tartışma

TBMM Genel Kurulundaki bütçe görüşmeleri sırasında TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile HDP milletvekilleri arasında tutuklu yargılanan milletvekilleri ve kayyum atanan belediyeler nedeniyle tartışma çıktı.

Abdullah Gül Müze ve Kütüphanesi açılış töreni

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Abdullah Gül Müze ve Kütüphanesi'nin açılış törenine katıldı. Törene Başbakan Binali Yıldırım, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzzetbegoviç ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de katıldı.

'Anayasa' hatırası

AK Parti'nin "Cumhurbaşkanlığı sistemine" ilişkin Anayasa değişikliği kanun teklifi, milletvekillerinin imzasına açıldı. Vekiller, kanun teklifini imzalarken fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

Hakim ve savcıların atama listesi

Hakim ve savcıların atama listesi..

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.