Gezegenler, kuyruklu yıldızlar ve asteroidler kategorisi ikincisi: Tunç Tezel – Retrograde Mars and Saturn
3800 kare fotoğrafın paylaşıldığı Yılın Astronomi Fotoğrafçısı yarışması dün 10 bin sterlinlik ödülün sahibini bulması ile bitti. Yarışmanın ana birincisi ve ödülün sahibi Rus fotoğrafçı Artem Mironov oldu.
1/ 26
Gökyüzü kategorisi ikincisi: Zhong Wu, Star Track in Kawakarpo
2/ 26
Gökyüzü kategorisi önerilen: Bartlomiej Jurecki, Nacreous Clouds
3/ 26
Tan Vakti kategorisi birincisi: Mikkel Beiter, Ghost World
4/ 26
Tan Vakti kategorisi ikincisi: Kamil Nureev – In Autumn Dance
5/ 26
Tan Vakti kategorisi önerilen: Ziyi Ye – Aurora Shot from Plane
6/ 26
İnsanlar ve uzay kategorisi birincisi: Yuri Zvezdny – Wanderer in Patagonia
7/ 26
İnsanlar ve uzay kategorisi ikincisi: Kurt Lawson – The Cable Route of Half Dome at Nightİnsanl
8/ 26
İnsanlar ve uzay kategorisi önerilen: Fu Dingyan – Interstellar Travel
9/ 26
Güneş kategorisi birincisi: Alexandra Hart – Mercury Rising
10/ 26
Güneş kategorisi ikincisi: Eric Toops – Solar Limb Prominence and Sunspot
11/ 26
Güneş kategorisi önerilen: Michael Wilkinson – Ghostly Sun
12/ 26
Ay kategorisi birincisi: László Francsics – Blue Moon
13/ 26
Ay kategorisi ikincisi: Jordi Delpeix Borrell – Evening in the Ptolemaeus Chain and Rupes Recta Region
14/ 26
Ay kategorisi önerilen: Sean Goebel – Mauna Kea Moonset
15/ 26
Gezegenler, kuyruklu yıldızlar ve asteroidler kategorisi birincisi: Roger Hutchinson – Venus Phase Evolution
16/ 26
Gezegenler, kuyruklu yıldızlar ve asteroidler kategorisi ikincisi: Tunç Tezel – Retrograde Mars and Saturn
17/ 26
Gezegenler, kuyruklu yıldızlar ve asteroidler kategorisi önerilen: Derek Robson – Near Earth Object 164121
18/ 26
Yıldız ve Nebulalar kategori ve yarışma birincisi: Artem Mironov, The Rho Ophiuchi Clouds
19/ 26
Yıldız ve Nebulalar kategori ikincisi: Andras Papp – One Stellar Day
20/ 26
Yıldız ve Nebulalar kategorisi önerilen: Andriy Borovkov – NGC 281 Pacman
21/ 26
Galaksiler kategorisi birincisi: Oleg Bryzgalov – M63: Star Streams and the Sunflower Galaxy
22/ 26
Galaksiler kategorisi ikincisi: Bernard Miller – NGC 7731 – The Deer Lick Group
23/ 26
Galaksiler kategorisi önerilen: Andriy Borovkov – NGC 4565 – Needle Galaxy
24/ 26
Yılın Genç Astronomi Fotoğrafçısı kategorisi birincisi: Olivia Williamson (yaş: 13) – Saturn
25/ 26
Yılın Genç Astronomi Fotoğrafçısı kategorisi
ikincisi: Kimberly Ochoa (yaş: 14) – Snake Moon
26/ 26
Yılın Genç Astronomi Fotoğrafçısı kategorisi
önerilen: Fabian Dalpiaz (Italy – aged 15): Milky Way above Alpe di Suisi/Dolomites
#uzay
#galaksiler
#fotoğrafçılık
#Yılın Astronomi Fotoğrafçısı yarışması
7 yıl önce