• Tarihe göre sırala

Ünlü oyuncuların ilk oynadıkları diziler

Milyonları ekranlara kilitleyen oyuncuların televizyonda ilk görüldüğü diziler..

'Diriliş Ertuğrul'un kılıçları Sivas'tan

Türkiye'nin önemli bıçak üretim merkezlerinden Sivas'ta bir bıçak ustası, TRT 1 ekranlarında yayınlanan "Diriliş Ertuğrul" dizisinde kullanılan balta ve kılıçları yapıyor.

Osmanlı minyatüründe 'Diriliş Ertuğrul'

Muhammed Fatih Kara isimli minyatür sanatçısı televizyonların sevilen dizisi 'Diriliş Ertuğrul'un öne çıkan karakterleri ve sahnelerini minyatür olarak resmetti. Kendine has bir tarzı olan sanatçı çizimlerinin açıklamalarınıda Osmanlı Türkçesi ile yazıyor.

Hangi dizi nerede çekiliyor?

Başrollerini birbirinden ünlü isimlerin paylaştığı diziler çekim mekanlarıyla da adından söz ettirmeye başladı. Dev bütçeleri ile dikkat çeken yapımlar için kimi zaman çekim platoları tercih edildi, kimi zaman ise İstanbul'un lüks malikaneleri adres olarak belirlendi. İşte televizyon izleyicisini ekrana bağlayan diziler ve merak edilen çekim yerleri…

Payitaht Abdülhamid'in aksesuarları Bursa’da yapılıyor

Osmanlı dönemi dizilerinde kullanılan aksesuarlar Bursa'da tek tek elde işlenerek yapılıyor.

“Eğer Müslümanlara huzur yoksa Kraliçe de rahat uyuyamayacak”

Son dönemde yaptığı dönem dizileri ile tarihe ışık tutan projelerin ev sahipliğini yapan TRT şimdi de Sultan Abdülhamid Han'ın hayatını ve o dönemde yaşananları ekranlara getiriyor. 24 Şubat Perşembe günü yayınlanacak dizinin ilk bölümünün fragmanı büyük ilgi gördü. Fragmanda yer alan diyaloglar ise dizinin çok hareketli geçeceğinin işareti oldu. Dizi, oyuncu kadrosunun yanı sıra, dekorları, kostümleri ve gerçek mekanlarıyla da göz kamaştırıyor.

Ünlü oyuncuların memleketleri

Hemen her gün ekranda izlediğimiz ünlü oyuncuların nereli olduğunu biliyor musunuz? İşte ünlü oyuncuların memleketleri...

Diriliş'in kılıçları böyle yapılıyor

Son yılların en çok izlenen dizilerinden Diriliş Ertuğrul'da kullanılan kılıçlar 3 günde yapılıyor ve bin 200 liraya kapışılıyor.

İçerde'nin 'Minik'inin bilinmeyen hayatı

'İçerde' dizisinin 'Minik'karakterini canlandıran Seyithan Özdemir son günlerde en çok konuşulan isimler arasında.

Diriliş Ertuğrul'a yeni katılacak oyuncular

Diriliş Ertuğrul dizisi kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yeni sezonda rol alacak isimler belli oldu. İşte o isimlerden bazıları...

Diriliş Ertuğrul'un kıyafetlerindeki sır!

Zamanın ruhu var mıdır? Diriliş Ertuğrul'un kostümleri bize bu soruyu sorduruyor. Sanki dizideki bütün erkekler korkusuz ve cesur. Bütün erkekler koruyucu, kollayıcı ve güçlü. Film çekim tekninklerinin etkisi olsa da sergiledikleri heybette kuyafetleri rolü büyük. O geniş kemerler, deri ve metal karışımı üstlükler, en ufak tefek erkek oyuncuyu bile güçlü bir savaşçıya dönüştürüyor.

16 dakikada şarj oluyor 500 km gidebiliyor

ABD'nin Las Vegas kentinde düzenlenen CES 2016 Fuarı'nın dikkat çekici konuklarından biri de Volkswagen'ın elektrikli minivan konsepti BUDD-e oldu.

Kurtlar Vadisi'nin 10 yıllık sırrı böyle çözüldü

“Kurtlar Vadisi Pusu”nun yeni bölümünde izleyicilerin merakla beklediği o an geldi. Polat Alemdar 10 yıl sonra Stonehenge'de büyük sırrı öğreniyor.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.