• Tarihe göre sırala

Bu kentte iş var işçi yok

Türkiye'nin yüzde 4 ile en düşük işsizlik oranının olduğu, yaklaşık 3 bin işçinin çevre il ve ilçelerden getirildiği Karaman'da, istihdam seferberliği kapsamında da 6 bin yeni istihdam oluşturulması amaçlanıyor.

Kızının hastalığıyla başladı, şimdi dünyaya ihraç ediyor

Manisa'ya 3 yıl önce yerleşen 48 yaşındaki Burçin Karababa, ABD'den getirttiği 50 kırmızı solucanın dışkısından elde ettiği organik gübreyle saksıda sebze yetiştirmeye başladı. Manisa'da kurduğu tesisinde 54 milyar solucan kapasitesine ulaştı, yurt dışına açıldı.

Tatil yerlerindeki fiyatlar

Yurt dışındaki bir internet sitesi, dünya üzerindeki bazı şehirlerde yapılan tatillerde ortalama ne kadar harcanabileceğinin listesini çıkardı.

İstanbul'un yeni sulietini yılda 4,5 milyon turist ziyaret edecek

Çamlıca'da görüntü kirliliği oluşturan antenlerin ve anten kulelerinin tek bir noktada toplanması için yapımına başlanan Küçük Çamlıca TV -Radyo kulesi inşaatından çeşitli fotoğraflar.

Başbakan Yıldırım Çamlıca Kulesi'nde

Başbakan Binali Yıldırım Çamlıca Kulesi'nce incelemelerde bulundu.

Rami Gıda Toptancıları Hali inşaat sözleşmesi imzalandı

Rami Kışlasında faaliyet gösteren Rami Gıda Toptancıları Hali esnafı için Kayabaşı Batı Resneli Bölgesinde yapılacak modern çarşının inşa sözleşmesi imzalandı.

Lezzetlerin şehri

Gerek ekonomi gerek turizm açısından dolu dolu bir kent olan Adana lezzetleriyle de tarihiyle de ünlü.

ÖTV ve KDV indirimi mağazaları hareketlendirdi

Beyaz eşya ve mobilyada ÖTV ve KDV indiriminin fiyatlara yansımasıyla mağazalarda hareketlilik başladı.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, AA Editör Masası'na konuk oldu

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2017^de vergi artışı olmayacağının müjdesini verirken, yakın bir zamanda istihdama büyük bir destek vereceklerini de açıkladı.

Mersin Şehir Hastanesi bugün açılıyor

Açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla yapılacak, Türkiye'nin ilk şehir hastanesi olan ve 5 yıldızlı otel konforunda sağlık hizmeti vermeyi vermeyi amaçlayan Mersin Şehir Hastanesi, gazetecilere tanıtıldı.

Erdoğan Beştepe'de toplu açılış töreninde konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Artık bu ülkede kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak, hukuk devleti sınırları içerisinde herkesten hesap sorulacaktır." dedi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal 2016 bütçe gerçekleşmelerini açıkladı

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Bakanlık Konferans Salonunda "2016 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşmeleri" konulu basın toplantısı düzenledi.

Uyku modundan 2,5 milyar lira tasarruf sağlayacak priz

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunda (MYO), kapatıldığı halde enerji tüketmeye devam eden televizyon, bilgisayar gibi elektronik cihazların elektrik tüketimini keserek milyonlarca lira tasarruf sağlayacak priz geliştirildi.

5 senede 100 bin liranın sahibi olabilirsiniz

5 yıl boyunca gereksiz harcamaların listesinden çıkarmalar yaparsanız lüks bir araba bile alabilirsiniz. Sizin için günde ne kadar para kazanırsanız 5 senede ne kadar para biriktirebileceğinizi hesapladık.

10 soruda emekliye ek gelir

Emeklilere promosyon için kamu bankalarıyla anlaşma sağlandı. Emekli müşterilerini kaybetmek istemeyen özel bankalar da çalışmalara başladı. 450 liraya varan promosyonda, özellerin de devreye girmesiyle artış bekleniyor.

Maaştan tasarrufun yolları

Maaş alıyorsunuz ama ay sonuna doğru aldığınız maaşın nereye gittiğine dair fikir edinemiyor musunuz? Bunu yapabilmenin ilk yolu günlük alışkanlıklarınızı gözden geçirmek. Eğer maaş tasarrufu yapmak istiyorsanız bazı değişiklikler yaparak para biriktirir hale gelebilirsiniz.

Kartepe'de hedef büyük

İzmit Körfezi ve Sapanca Gölü'nün aynı anda görülebildiği Samanlı Dağları'nın zirvesi Kartepe'de, kış sezonunda 400 bin kişinin ağırlanması hedefleniyor.

Palamut avında bu sezon rekor kırıldı

Sinop Üniversitesi'nden Araştırma Görevlisi Uğur Özsandıkçı, bu sezon yaklaşık 90 bin ton palamutavlandığını belirterek, bunun Türkiye rekoru olduğunu söyledi.

Borcunu ödeyen esnafa müjde

Maliye Bakanı Naci Ağbal, ATO ziyaretinde, “ Borcunu düzenli ödeyen, 'devlete borcum olmasın' diyen esnafımız, tüccarımız var. Onların gelir ve kurumlar vergisinde indirime gideceğiz. Bunun hangi mükellef grupları için hangi oranlarda yapılacağı konusunda arkadaşlarıma çalışma yaptırıyorum" dedi.

3 ayda 90 bin lira kazanacaklar

Ordu'da sosyal medya üzerinden tanışan iki genç, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından aldıkları hibeyle kurdukları serada istiridye mantarı üretiyor.

Çeyrek altına yanaştı

Kış aylarında en fazla tüketilen bitkilerden olan ıhlamurun kilosu 200 lirayı bulurken, kışın grip ve boğaz ağrılarına iyi gelen ıhlamuru vatandaşlar gramla satın alabiliyor.

Afrika pazarının kapısı Cibuti ile aralanıyor

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Cibuti ziyareti kapsamında incelemelerde bulunduğu Türk Özel Ekonomi Bölgesi'nin çok farklı bir konseptte olacağını söyledi.

Afrika pazarının kapısı Cibuti ile aralanıyor

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Cibuti ziyareti kapsamında incelemelerde bulunduğu Türk Özel Ekonomi Bölgesi'nin çok farklı bir konseptte olacağını söyledi.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı yapıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, asgari ücretin 2017 yılı için asgari ücretin yüzde 8 artışla net 1,404 liraya çıkarıldığını açıkladı.

2016 ekonomide hareketli geçti

Türkiye ve dünya ekonomik olarak oldukça hareketli bir yılı geride bırakıyor. 15 temmuz darbe girişimi, Brexit ve ABD'de yapılan başkanlık seçimleri yılın en önemli olayları olarak kayıtlara geçti.

Avrasya Tüneli'nde geçişler başladı

Avrasya Tüneli bu sabah hizmete açıldı. Yeni Şafak, yaklaşık 8 dakika süren geçişi gerçek zamanlı olarak çekti. İşte yolculuk:

Uzakdoğu'ya 550 ton deniz salyangozu ihraç edildi

Sinop'tan bir yıl içerisinde Uzakdoğu ülkelerine 550 ton işlenmiş ve şoklanmış deniz salyangozu gönderildi.

Avrasya Tüneli açılış töreni

İstanbul'un ulaşım sorununa köklü çözüm üretecek potansiyele sahip, Avrupa ile Asya'yı deniz altından birleştirecek Avrasya Tüneli, düzenlenecek törenle hizmete girecek. Vatandaşlar açılışın yapılacağı alana toplanmaya başladı.

Abdulhamid'in hayaline doğru

Asya ile Avrupa kıtası deniz altında ikinci kez birleşiyor. Sultan II. Abdülhamid Han'ın 1876 yılında Tünel-i Bahri adıyla gündeme getirdiği ancak dönemin karışıklığı nedeniyle gerçekleşemeyen projesinden esinlenilen ve dünyada örneği az bulunan tarihi proje Avrasya Tüneli ile bugün hayata geçiyor.

Deniz patlıcanı gelir kapısı oldu

Ege kıyılarında deniz dibinden toplanan ve şekli nedeniyle deniz hıyarı ya da deniz patlıcanı olarak adlandırılan su ürününde ihracat 7 milyon dolara yaklaştı.

Taklit ve tağşiş yapan işletmeler

Taklit ve tağşiş yaptığı belirlenen işletmeler ve ürünlerinin parti numaraları, Bakanlığın internet sitesinde açıklandı. Buna göre, taklit, tağşiş yapıldığı veya ilaç etken maddesi ilave edildiği tespit edilen toplam 96 firmaya ait 150 parti ürün kamuoyunun bilgisine sunuldu.

Avrasya Tüneli'nin içinden fotoğraflar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı törenle 20 Aralık'ta açılacak Avrasya Tüneli'nin içi görüntülendi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.