• Tarihe göre sırala

İş kurmak isteyenler için 11 devlet desteği

Girişimciler için en büyük engellerden birisi sermaye bulmaktır. Girişimi hayata geçirecek sermaye için araştırma yapılmalı, bir plan doğrultusunda ilerlenmelidir. Yatırımcı bulmak henüz hayata geçmemiş ve risk içeren bir girişim için zor olacaktır. Bu nedenle öncelikli olarak devlet destekleri araştırılmalıdır. Yeni işinize uygun bir devlet desteği bulmak işinizde büyük aşama kaydetmenizi sağlayabilir. Muhtemelen bilmediğiniz bu 11 devlet desteğinden mutlaka biri yeni işiniz için sermaye yardı...

Türkiye'de en çok kazandıran meslekler

Türkiye'de en çok kazandıran meslekler Ranstad isimli firmanın birçok insan kaynakları yöneticisi ile yaptığı görüşmeler sonucunda belirlendi. Araştırma yapılan meslek grupları arasında analist, IT destek, mühendis, finans uzmanı, finans memuru ve satış analisti olarak çalışanların yüzde 10'u aylık 2 bin 500TL kazanıyor. İşte en çok kazanan meslekler ve kazançları..

Uçak gemisi parçalarına ayrıldı

İngiliz donanmasının bayrak gemisi olan HMS Illustrious uçak gemisi İzmir Aliağa'da bir firma tarafından parçalarına ayrılıyor. 22 bin ton ağırlığında ve 210 metre uzunluğunda olan dev uçak gemisi İngiliz donanmasında 34 yıl görev yapmıştı.

Cumhurbaşkanı'ndan Avrupa'ya sert mesaj

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hollanda skandalına ilişkin, "16 Nisan bir bitsin, masaya oturacağız, gereğini yapacağız. " dedi.

İstinye - Çubuklu arabalı vapur deneme seferleri başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları A.Ş., İstanbul trafiğine önemli bir katkı sağlayacak İstinye - Çubuklu arabalı vapur hattını hizmete alındı.

1915 Çanakkale Köprüsü temel atma töreni

Başbakan Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, 1915 Çanakkale Köprüsü ve Malkara-Çanakkale Otoyolu temel atma törenine katıldı. Törene Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da katıldı.

İstanbul Airport City

Çok sayıda yerli ve yabancı markaya ev sahipliği yapacak olan İstanbul Airport City projesi tamamlandığında 10 milyon 500 bin metrekare toplam alana sahip olacak. Fransa'nın Cannes şehrinde düzenlenen MIPIM'de, uluslararası yatırımcılara tanıtıldı. İşte mega projenin fotoğrafları..

Dünyanın en uzun köprüsünün temeli bugün atılıyor

Ayak açıklığıyla dünyanın en uzun köprüsü unvanını alacak olan Çanakkale 1915 Köprüsü'nün temeli bugün atılıyor. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılı olan 2023'te açılması planlanan köprü hizmete girdiğinde Japonya'daki Akashi Kaikyoköprüsünü tahtından indirerek dünyanın en uzun aralıklı köprüsü unvanına sahip olacak.

Ahşap "yapboz"lar kadınların kazanç kapısı oldu

Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde ekonomik durumu iyi olmayan çoğunluğu Suriyeli sığınmacılardan oluşan kadınlar, aldıkları eğitimin ardından ahşap yapboz (puzzle) üretimine başladı.Harran Kaymakamlığı, özellikle Avrupa ülkelerinde hemen her yaştan insanın yoğun ilgi gösterdiği yapbozların üretimi için 5 Türk ve 22 Suriyeli kadın kursiyer belirledi.

Yeni Şafak'ın İngilizce ekine büyük ilgi

Yeni Şafak, Fransa'nın Cannes kentinde düzenlenen MIPIM 2017 fuarı için özel ek hazırladı. Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı için hazırlanan ekte Türkiye'nin yapı, gayrimenkul potansiyeli anlatılıyor. Reklam Piri Genel Müdürü Abdullah Hanönü'nün ağırladığı konuklar ALBAYRAK medya grubuna ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletirken, "Yurt dışında yatırımcılar için Türkiye adına sesimiz olmaya devam edin" açıklamalarında bulundular.

Her aşamasında emek var

Binlerce yıl önce rahat ve sıcak bir zemin arayışıyla ortaya çıkan ve dekorasyonda önemli bir yer tutan halılar, bugün de iklim şartları ve kültürle paralel olarak evlere, iş yerlerine renk ve konfor katmaya devam ediyor.Türkiye'nin makine halısı üretiminin lideri olan ve ihracatın yaklaşık yüzde 70'ini tek başına gerçekleştiren Gaziantep'teki son teknoloji halı fabrikalarında ipliğin halıya dönüşmesi için uzman ekipler 7 gün 24 saat ter döküyor.

3 yılda 70 bin tane sattı

Rizeli Emre Mercan, ürettiği kaşığı sallanan çay bardağı ve yayıyla birlikte kemençe figürlü saatleri çeşitli illerin yanı sıra yurt dışına da satıyor.

Turizmin yeni cazibe merkezi: Sille

Pek çok Konyalının, "Konya'nın en uzak yeri" dediği Sille, her sene turist sayısını artırıyor. Sadece şehir içinden değil şehir dışından da pek çok vatandaş özellikle haftasonlarını değerlendirmek için bu sevimli kasabaya akın ediyor.

Hak-İş 6. Uluslararası Kadın Buluşması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da konuştu.

Hobi olarak başladı siparişlere yetişemiyor

Kökeni Şili'ye dayanan araucana cinsi süs tavuğu yetiştiriciliği, son dönemde Türkiye'de büyük bir ivme kazandı. Gerek görselliği ve tadı, gerekse de maddi getirisiyle adeta yeni bir kazanç kapısı haline geldi.

3. Havalimanı çalışmaları yoğun sise rağmen devam etti

Türkiye'nin en önemli projelerinden olan 3. Havalimanı inşaatında çalışmalar, İstanbul'u etkisi altına alan yoğun sise rağmen devam etti.

Bu kentte iş var işçi yok

Türkiye'nin yüzde 4 ile en düşük işsizlik oranının olduğu, yaklaşık 3 bin işçinin çevre il ve ilçelerden getirildiği Karaman'da, istihdam seferberliği kapsamında da 6 bin yeni istihdam oluşturulması amaçlanıyor.

Kızının hastalığıyla başladı, şimdi dünyaya ihraç ediyor

Manisa'ya 3 yıl önce yerleşen 48 yaşındaki Burçin Karababa, ABD'den getirttiği 50 kırmızı solucanın dışkısından elde ettiği organik gübreyle saksıda sebze yetiştirmeye başladı. Manisa'da kurduğu tesisinde 54 milyar solucan kapasitesine ulaştı, yurt dışına açıldı.

Tatil yerlerindeki fiyatlar

Yurt dışındaki bir internet sitesi, dünya üzerindeki bazı şehirlerde yapılan tatillerde ortalama ne kadar harcanabileceğinin listesini çıkardı.

İstanbul'un yeni sulietini yılda 4,5 milyon turist ziyaret edecek

Çamlıca'da görüntü kirliliği oluşturan antenlerin ve anten kulelerinin tek bir noktada toplanması için yapımına başlanan Küçük Çamlıca TV -Radyo kulesi inşaatından çeşitli fotoğraflar.

Başbakan Yıldırım Çamlıca Kulesi'nde

Başbakan Binali Yıldırım Çamlıca Kulesi'nce incelemelerde bulundu.

Rami Gıda Toptancıları Hali inşaat sözleşmesi imzalandı

Rami Kışlasında faaliyet gösteren Rami Gıda Toptancıları Hali esnafı için Kayabaşı Batı Resneli Bölgesinde yapılacak modern çarşının inşa sözleşmesi imzalandı.

Lezzetlerin şehri

Gerek ekonomi gerek turizm açısından dolu dolu bir kent olan Adana lezzetleriyle de tarihiyle de ünlü.

ÖTV ve KDV indirimi mağazaları hareketlendirdi

Beyaz eşya ve mobilyada ÖTV ve KDV indiriminin fiyatlara yansımasıyla mağazalarda hareketlilik başladı.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, AA Editör Masası'na konuk oldu

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2017^de vergi artışı olmayacağının müjdesini verirken, yakın bir zamanda istihdama büyük bir destek vereceklerini de açıkladı.

Mersin Şehir Hastanesi bugün açılıyor

Açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla yapılacak, Türkiye'nin ilk şehir hastanesi olan ve 5 yıldızlı otel konforunda sağlık hizmeti vermeyi vermeyi amaçlayan Mersin Şehir Hastanesi, gazetecilere tanıtıldı.

Erdoğan Beştepe'de toplu açılış töreninde konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Artık bu ülkede kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak, hukuk devleti sınırları içerisinde herkesten hesap sorulacaktır." dedi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal 2016 bütçe gerçekleşmelerini açıkladı

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Bakanlık Konferans Salonunda "2016 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşmeleri" konulu basın toplantısı düzenledi.

Uyku modundan 2,5 milyar lira tasarruf sağlayacak priz

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunda (MYO), kapatıldığı halde enerji tüketmeye devam eden televizyon, bilgisayar gibi elektronik cihazların elektrik tüketimini keserek milyonlarca lira tasarruf sağlayacak priz geliştirildi.

5 senede 100 bin liranın sahibi olabilirsiniz

5 yıl boyunca gereksiz harcamaların listesinden çıkarmalar yaparsanız lüks bir araba bile alabilirsiniz. Sizin için günde ne kadar para kazanırsanız 5 senede ne kadar para biriktirebileceğinizi hesapladık.

10 soruda emekliye ek gelir

Emeklilere promosyon için kamu bankalarıyla anlaşma sağlandı. Emekli müşterilerini kaybetmek istemeyen özel bankalar da çalışmalara başladı. 450 liraya varan promosyonda, özellerin de devreye girmesiyle artış bekleniyor.

Maaştan tasarrufun yolları

Maaş alıyorsunuz ama ay sonuna doğru aldığınız maaşın nereye gittiğine dair fikir edinemiyor musunuz? Bunu yapabilmenin ilk yolu günlük alışkanlıklarınızı gözden geçirmek. Eğer maaş tasarrufu yapmak istiyorsanız bazı değişiklikler yaparak para biriktirir hale gelebilirsiniz.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.