• Tarihe göre sırala

İzmir'den Doha'ya doğru demir aldı

İzmir'den, Körfez ülkelerinin ambargo uyguladığı Katar'a, yaklaşık 4 bin ton gıda malzemesi taşıyan gemi limandan ayrıldı.. Gemi yaklaşık 10 gün sonra Doha'daki Hamat Limanı'na demirleyecek.

Köylülerin geçim kaynağı oldu

Anadolu'nun bazı bölgelerinde ormanlık alanda doğal yetişen ve kilosu yaklaşık 70 liradan satılan kuzu göbeği mantarı, bu mantarları toplayıp satan Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki köylülerin geçim kaynağı haline geldi.

Katar'da Türk ürünleri

Suudi Arabistan'ın başını çektiği bazı Arap ülkelerinin uyguladığı siyasi ve ekonomik ambargonun ardından Katar, alternatif olarak Türkiye'den gıda ürünü almaya başladı.

İstanbul'a en çok turist gönderen 20 ülke

İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, bu yılın ilk 4 ayında kente gelen yabancı ziyaretçi istatistiklerini açıkladı. Bazı ülkelerde çok büyük artışlar göze çarparken, bazılarında da düşüşler yaşandı. İşte İstanbul'a en çok turist gönderen 20 ülke..

Toplatma kararı alınan ürünler

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tehlikeli maddeleri toplatma kararı aldı. Toplatma kararı verilen ürünler arasında ocaklar, su ısıtıcıları, fırınlar, prizler, şarj cihazları, gece lambaları, elektrikli battaniyeler ve mangallar yer alıyor.

Kanal Tokat geliyor

İstanbul'a yapılacak Kanal İstanbul'a bir kardeş de Karadeniz'den geliyor.

13. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı

Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF) 13. kez kapılarını açtı. Fuarda, bu yıl 50'yi aşkın ülkeden yaklaşık 800 firma savunma, güvenlik, denizcilik, havacılık ve uzay sanayii alanlarında en modern malzeme ve sistemlerini tanıttı. Fuarın gözdesi ise TÜMOSAN'ın Pusat'ı oldu.

Jandarmanın yeni kıyafetleri IDEF'te

Jandarma Genel Komutanlığı'nın yeni kıyafetleri 13. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı'nda (IDEF) sergilendi.

TÜMOSAN PUSAT IDEF'te yerini aldı

TÜMOSAN mühendisleri tarafından geliştirilen, yüzde 100 yerli ve hafif taktik tekerlekli zırhlı araç “TÜMOSAN PUSAT" IDEF 2017'de yerini aldı. İlk kez bugün görücüye çıkan PUSAT, 4x4 savunma araçları arasında dikkatleri üzerine topladı.

ASELSAN lazerle vurdu

ASELSAN, sahip olduğu yerli lazer teknolojisi ile geleceğin savunma sistemini oluşturmak için büyük bir adım attı. Testlerdeki başarılı performansıyla dikkati çeken ve insansız hava aracını lazerle etkisiz hale getiren Lazer Savunma Sistemi sayesinde, hedefler yüksek hassasiyetle ve kısa sürede bertaraf edilecek.

Ekmeklerini taştan çıkartıyorlar

Bitlis'in Ahlat ilçesindeki taşçılar, bin bir güçlükle volkanik kaya kütlelerini parçalayarak, gerçekten ekmeklerini taştan çıkarmanın mücadelesini veriyor.

Tırda doğal bal üretiyor

İş adamı İbrahim Sancak, geliştirdiği "mobil arıcılık sistemi" ile tırın dorsesine yerleştirdiği 192 kovanla Türkiye'nin dört bir tarafını gezerek doğal bal üretiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hindistan'da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hindistan ziyareti kapsamında Türkiye- Hindistan İş Forumu'na katıldı.

İstanbul'da 1 Mayıs

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü için güvenlik önlemleri alındı.

Esnafın yüzü "kuş yuvaları" ile güldü

Van'da iş yerlerinin bulunduğu sokağı canlandırmak ve kuşlara yeni yuva oluşturmak amacıyla bir grup esnaf "Kuş Evi Projesi" başlattı.

Türkiye-Afrika Tarım Forumu

Antalya'nın Belek Turizm Merkezi'nde Türkiye-Afrika 1. Tarım Bakanları Toplantısı ve Tarım İş Forumu, başladı.

BAYRAKTAR donanmaya katıldı

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, TCG Bayraktar gemisinin Deniz Kuvvetleri Komutanlığına teslim törenine katıldı.

'Koca Yusuf'un dördüncüsü envanterde

Türk Silahlı Kuvvetleri, ilki 12 Mayıs 2014 tarihinde envantere katılan "Koca Yusuf" lakaplı A400M Atlas uçağının dördüncüsünün envantere girdiğini açıkladı.

Silvan Barajı Diyarbakır’ın bereketli ovaları suyla buluşturacak

GAP'ta Atatürk Barajı'ndan sonra en büyük sulama barajı olma özelliği taşıyacak Silvan Barajı'nın yapımı, terör örgütü PKK'nın saldırılarına rağmen devam ediyor.

Başbakan Binali Yıldırım Şırnak'ta

Başbakan Binali Yıldırım, Şırnak'ta toplu açılış ve temel atma törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Balıkesir'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Balıkesir'de toplu açılış töreninde Balıkesir için doğalgaz ve bin yataklı şehir hastanesinin müjdesini verdi. Hastanenin yatırım bedelinin 250 trilyon lira olduğunu ifade eden Erdoğan, " Yeni hastanemizde zengin fakir ayrımı yapmadan dünyanın en iyi sağlık hizmetini sunabileceğiz" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Gaziantep'te

Başbakan Binali Yıldırım, Gaziantep'te müjdeler verdi. Yıldırım, "Gaziantep'e hızlı tren de gelecek. Nurdağ'a kadar geldi. Nurdağ'dan bu tarafa dönüyor tren. İnşallah organize sanayi bölgesine kadar inşaatını yapacağız oradan da Gaziantep'e bağlayacağız. Gaziantep'in havalimanı terminali yetmiyor. Kırıklı, 5 körüğü olan, 5 milyon yolcu kapasiteli yeni bir havalimanı yapıyoruz. Mayıs'ta da ihaleye çıkıyoruz" dedi.

Ankara'da toplu açılış töreninde tarihi kalabalık

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın katıldığı toplu açılış törenine vatandaşlar akın etti. Ankara Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşları tarafından yapımı gerçekleştirilen 70 ayrı projenin toplam bedeli 954 milyar 415 milyon TL.

İş makineleri havada taşınarak inşa edildi

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Karaman'ın Ermenek ilçesinde dar bir vadide inşa edilen Ermenek Barajı ve HES, işletmeye alındığı günden itibaren ürettiği enerji ile ülke ekonomisine 1 milyar liradan fazla katkı verdi.

İş kurmak isteyenler için 11 devlet desteği

Girişimciler için en büyük engellerden birisi sermaye bulmaktır. Girişimi hayata geçirecek sermaye için araştırma yapılmalı, bir plan doğrultusunda ilerlenmelidir. Yatırımcı bulmak henüz hayata geçmemiş ve risk içeren bir girişim için zor olacaktır. Bu nedenle öncelikli olarak devlet destekleri araştırılmalıdır. Yeni işinize uygun bir devlet desteği bulmak işinizde büyük aşama kaydetmenizi sağlayabilir. Muhtemelen bilmediğiniz bu 11 devlet desteğinden mutlaka biri yeni işiniz için sermaye yardı...

Türkiye'de en çok kazandıran meslekler

Türkiye'de en çok kazandıran meslekler Ranstad isimli firmanın birçok insan kaynakları yöneticisi ile yaptığı görüşmeler sonucunda belirlendi. Araştırma yapılan meslek grupları arasında analist, IT destek, mühendis, finans uzmanı, finans memuru ve satış analisti olarak çalışanların yüzde 10'u aylık 2 bin 500TL kazanıyor. İşte en çok kazanan meslekler ve kazançları..

Uçak gemisi parçalarına ayrıldı

İngiliz donanmasının bayrak gemisi olan HMS Illustrious uçak gemisi İzmir Aliağa'da bir firma tarafından parçalarına ayrılıyor. 22 bin ton ağırlığında ve 210 metre uzunluğunda olan dev uçak gemisi İngiliz donanmasında 34 yıl görev yapmıştı.

Cumhurbaşkanı'ndan Avrupa'ya sert mesaj

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hollanda skandalına ilişkin, "16 Nisan bir bitsin, masaya oturacağız, gereğini yapacağız. " dedi.

İstinye - Çubuklu arabalı vapur deneme seferleri başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları A.Ş., İstanbul trafiğine önemli bir katkı sağlayacak İstinye - Çubuklu arabalı vapur hattını hizmete alındı.

1915 Çanakkale Köprüsü temel atma töreni

Başbakan Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, 1915 Çanakkale Köprüsü ve Malkara-Çanakkale Otoyolu temel atma törenine katıldı. Törene Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da katıldı.

İstanbul Airport City

Çok sayıda yerli ve yabancı markaya ev sahipliği yapacak olan İstanbul Airport City projesi tamamlandığında 10 milyon 500 bin metrekare toplam alana sahip olacak. Fransa'nın Cannes şehrinde düzenlenen MIPIM'de, uluslararası yatırımcılara tanıtıldı. İşte mega projenin fotoğrafları..

Dünyanın en uzun köprüsünün temeli bugün atılıyor

Ayak açıklığıyla dünyanın en uzun köprüsü unvanını alacak olan Çanakkale 1915 Köprüsü'nün temeli bugün atılıyor. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılı olan 2023'te açılması planlanan köprü hizmete girdiğinde Japonya'daki Akashi Kaikyoköprüsünü tahtından indirerek dünyanın en uzun aralıklı köprüsü unvanına sahip olacak.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.