GÜNDEM

Ankara'da 350 polis görevden alındı

17 Aralık darbe girişiminin ardından Ankara Emniyeti''nde müdür seviyesinde başlayan görev değişiklikleri dün gece alt seviyeye indi. 350 polis görevden alındı.

İstanbul Yeni Şafak
Hükümete yönelik operasyonun ardından Emniyet müdürlüklerinde yaşanan tayin rüzgarı sürüyor. Ankara Emniyeti'nde dün güvenlik ve toplumsal olaylardan sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Mahmut Azmaz görevden alınırken; Terör, İstihbarat, Organize, Mali, Kaçakçılık ve Siber Suçlarla Mücadele şubelerinde görevli 350 polisin yeri değiştirildi.

İstanbul Emniyeti'nde de tayin dalgasından son olarak Asayiş Şube Müdürlüğü'nün kritik bölümü etkilendi. Asayiş'in Teknik-Takip bölümünde telefon dinlemeleri yapan 45 polisin tamamının tayini çıktı. İlçe ve birim içinde tayinleri çıkan 45 polis memuru yeni görev yerlerine başladı. İstanbul Emniyeti'nin önemli noktalarından biri olan telefon dinlemesi bölümünde sokakta takip yapan polis ekipleri için de tayin hazırlığı yapıldığı belirtiliyor. Bu tayinlerinin ardından telefon dinlemelerine yeni polis memurları getirilecek.

BİRÇOK İLDE DEĞİŞİM DEVAM EDİYOR

Sakarya Emniyet Müdürlüğü'nde ise Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Ziya Aygün, görevinden alınarak, Emniyet Komuta Kontrol Merkezi'ne (EKKM) atandı. KOM Müdürlüğüne ise EKKM Müdürü Osman Elbirlik getirildi. Kilis'te de Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevini yürüten Mehmet Emin Çakıcı Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü'ne atandı. Çakıcı'dan boşalan KOM Şube Müdürlüğü'ne ise Olay Yeri İnceleme Şube Müdürü Mehmet İyim getirildi.

BURSA'DA 30 KİŞİ GÖREVDEN ALINDI

Çanakkale'de de İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Yaşar Kaplan görevden alındı. Kaplan Muhabere Şube Müdürlüğü'ne atanırken yerine ise Muhabere Şube Müdürü Murat Sarı getirildi. Bursa Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görevli 30 kişi, Emniyet Genel müdürlüğü emriyle branştan çıkarılarak il müdürlüğü emrine görevlendirildi. Malatya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Erol Keskinkılıç'ın yerine Emniyet Komuta Kontrol Merkezi (EKKM) Şubesi'nden Şener Derin atandı.

İstihbarat ve Organize Suçlar toptan yenilendi

DÜZCE: Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürü Cengiz Çakıltepe görevden alınınarak, yerine İl Trafik Şube Müdür Yardımcısı Serhat Cora atandı.

EDİRNE: İstihbarat Şube Müdürü Özgür Nikbay görevinden alındı, yerine Babaeski İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Çıldır atandı.

ELAZIĞ: Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürü İlkay Akyel, Ruhsat Şube Müdürlüğüne getirildi. Akyel'in yerine ise Ruhsat Şube Müdürü Hasan Dedebaş atandı.

YOZGAT: Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürü Erdoğan Boyraz Bilgi İşlem Müdürlüğüne atandı, yerine Çevik Kuvvet Şube Müdürü Bahadır Özdemir getirildi.

SAMSUN: Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürü Ömer Çakmak, Muhabere ve Elektronik Şube Müdürlüğüne, Canik İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Baysal, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğüne, Muhabere ve Elektronik Şube Müdürü Ramazan Ünal ise Canik Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

BATMAN: Asayiş Şube Müdürü Selahattin Adıbelli Yabancılar Şubesi Müdürlüğüne atandı. Yabancılar Şubesi Müdürü Tuncay Şimşek ise Asayiş Şube'ye getirildi.

BALIKESİR: Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürü Bünyamin Kırlı Çocuk Şube Müdürlüğü'ne tayin edildi. Kırlı'dan boşalan yere ise Çocuk Şube Müdürü M.Tayfun Girgin getirildi.

Yorum

11 terörist öldürüldü 10 terörist teslim oldu

11 terörist öldürüldü 10 terörist teslim oldu

1

Genelkurmay Başkanlığı dünkü operasyonda, Mardin'in Nusaybin ilçesinde 6, Şırnak'ta 5 terörist daha öldürüldüğünü açıkladı. Kuzey Irak'tan kaçan 10 te..

Davutoğlu'ndan tek cümlelik mesaj

Davutoğlu'ndan tek cümlelik mesaj

2

AK Parti olağanüstü kongresinde aday olmayacağını açıklayan Başbakan Davutoğlu'nu karşılamak için hemşehrileri sabahın erken saatlerinden itibaren Kon..

İstanbul'da polisi alarma geçiren paket

İstanbul'da polisi alarma geçiren paket

3

İstanbul'un Fatih ilçesinde Vatan Caddesi'nde bulunan şüpheli çanta polisi alarma geçirdi. Bomba imha uzmanlarının fünye ile patlattığı çantanın boş ç..

YSK'dan erken seçim iddialarına yalanlama

YSK'dan erken seçim iddialarına yalanlama

4

Devlet Malzeme Ofisi'nin açtığı bir ihale sosyal medyada erken seçim iddialarına neden olunca YSK'dan konuyla ilgili "450 bin mühür alımı erken seçime..

Davutoğlu’nun 12 bakanla katılacağı program iptal edildi

Davutoğlu’nun 12 bakanla katılacağı program iptal edildi

5

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yanı sıra 12 bakanın katılması beklenen ve Denizli'de düzenlenecek Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısı, yaşanan son ge..

Sınava 1 aylık bebeğiyle girdi

Sınava 1 aylık bebeğiyle girdi

6

Van'ın Çatak ilçesinde bir kadın, Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan okuma yazma kursu seviye tespit sınavına, bir ay önce dünyaya gelen bebeğiyl..

Kilis'e bir roket daha atıldı

Kilis'e bir roket daha atıldı

7

Suriye'den ateşlenen roket mermisi Kilis'te iki bina arasındaki boş alana düştü.

Google'da herkes 'refik'i aradı

Google'da herkes 'refik'i aradı

8

Başbakan Davutoğlu'nun dün partisini olağanüstü genel kurula götürme kararını açıklamasının ardından Google Trends listesinde refik aramalarında gözle..

Devlet sırlarını bile bile servis etti

Devlet sırlarını bile bile servis etti

9

MİT TIR’larına ilişkin görüntüleri Can Dündar'a servis ettiği iddia edilen CHP'li Enis Berberoğlu hakkında hazırlanan ‘siyasal ve askeri casusluk’ fez..

Mazgirt'te sokağı çıkma yasağı kaldırıldı

Mazgirt'te sokağı çıkma yasağı kaldırıldı

10

Tunceli'nin Mazgirt ilçesinde bazı köy ve mahallelerde dün ikinci bir emre kadar ilan edilen sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı duyuruldu.

Pale’nin ölümü Kandil’i üzdü!

Pale’nin ölümü Kandil’i üzdü!

11

Tunceli Pülümür’de öldürülen 3 teröristten birinin örgütün sözde Karakoçan sorumlusu Pale kod adlı Emrah Kurt olduğu belirlendi. Kurt’un öldürülmesi K..

İETT'den akıllı duraklar için yeni proje

İETT'den akıllı duraklar için yeni proje

12

İETT tarafından üretilen enerjisini güneş panellerinden alan Konsept Akıllı Durak, Yıldız Teknik Üniversitesi durağında hizmet vermeye başladı. Yeni d..

Kandil bombacısının hedefi 1. Ordu Komutanlığı'ydı

Kandil bombacısının hedefi 1. Ordu Komutanlığı'ydı

13

Silvan'da 3 polisin şehit olduğu bombalı saldırıyı gerçekleştiren terörist İstanbul'da yakalandı. "Devreş" kod adlı terörist Yakup Akan'ın hedefinin 1..

Davutoğlu bizzat imzalayacak

Davutoğlu bizzat imzalayacak

14

AK Parti'de, Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kararıyla alınan 2. Olağanüstü Büyük Kongre için hazırlıklar başladı. Davetiyelerde, Genel ..

Şanlıurfa'da korkutan patlama sesi

Şanlıurfa'da korkutan patlama sesi

15

Şanlıurfa'da dün gece anlaşılmayan patlama sesiyle birlikte gökyüzünde beliren ışık, kentte paniğe neden oldu. Şaşkınlığa neden olayın göktaşı düşmesi..

Bakan Soylu: Taşeronlara kadroyu yakın zamanda Meclise getireceğiz

Bakan Soylu: Taşeronlara kadroyu yakın zamanda Meclise getireceğiz

16

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu, taşeron işçilerle ilgili yapılacak düzenlemeye ilişkin, "Çok yakın bir zamanda inşallah bunu Meclise getirece..

Gülen’e 24. kez yakalama kararı

Gülen’e 24. kez yakalama kararı

17

Terör örgütü kurma ve yönetme, casusluk ve darbenin de aralarında bulunduğu birçok suçtan cezalandırılması talep edilen davanın bir numaralı sanığı FE..

Veda değil vefa

Veda değil vefa

18

Başbakan Davutoğlu, AK Parti’nin 22 Mayıs’ta olağanüstü kongreye gideceğini açıkladı. Aday olmayacağını ve teşkilata ‘şimdi birlik vakti’ mesajını ver..

Sovyetler zamanında doğdunuz

Sovyetler zamanında doğdunuz

19

Türkiye’ye Osmanlı’nın yıkılışını hatırlatan Rus yetkililere Dışişleri’nin cevabı manidar oldu: “Dünyaya SSCB vatandaşı olarak gelenler bugün Rusya va..

Dündar ve Gül'ün yeniden hakim karşısında

Dündar ve Gül'ün yeniden hakim karşısında

20

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün, gazetede, MİT'e ait yardım tırlarının durdurulması olayına ili..

+