GÜNDEM

Ankara'da 350 polis görevden alındı

17 Aralık darbe girişiminin ardından Ankara Emniyeti''nde müdür seviyesinde başlayan görev değişiklikleri dün gece alt seviyeye indi. 350 polis görevden alındı.

İstanbul Yeni Şafak
Hükümete yönelik operasyonun ardından Emniyet müdürlüklerinde yaşanan tayin rüzgarı sürüyor. Ankara Emniyeti'nde dün güvenlik ve toplumsal olaylardan sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Mahmut Azmaz görevden alınırken; Terör, İstihbarat, Organize, Mali, Kaçakçılık ve Siber Suçlarla Mücadele şubelerinde görevli 350 polisin yeri değiştirildi.

İstanbul Emniyeti'nde de tayin dalgasından son olarak Asayiş Şube Müdürlüğü'nün kritik bölümü etkilendi. Asayiş'in Teknik-Takip bölümünde telefon dinlemeleri yapan 45 polisin tamamının tayini çıktı. İlçe ve birim içinde tayinleri çıkan 45 polis memuru yeni görev yerlerine başladı. İstanbul Emniyeti'nin önemli noktalarından biri olan telefon dinlemesi bölümünde sokakta takip yapan polis ekipleri için de tayin hazırlığı yapıldığı belirtiliyor. Bu tayinlerinin ardından telefon dinlemelerine yeni polis memurları getirilecek.

BİRÇOK İLDE DEĞİŞİM DEVAM EDİYOR

Sakarya Emniyet Müdürlüğü'nde ise Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Ziya Aygün, görevinden alınarak, Emniyet Komuta Kontrol Merkezi'ne (EKKM) atandı. KOM Müdürlüğüne ise EKKM Müdürü Osman Elbirlik getirildi. Kilis'te de Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevini yürüten Mehmet Emin Çakıcı Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü'ne atandı. Çakıcı'dan boşalan KOM Şube Müdürlüğü'ne ise Olay Yeri İnceleme Şube Müdürü Mehmet İyim getirildi.

BURSA'DA 30 KİŞİ GÖREVDEN ALINDI

Çanakkale'de de İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Yaşar Kaplan görevden alındı. Kaplan Muhabere Şube Müdürlüğü'ne atanırken yerine ise Muhabere Şube Müdürü Murat Sarı getirildi. Bursa Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görevli 30 kişi, Emniyet Genel müdürlüğü emriyle branştan çıkarılarak il müdürlüğü emrine görevlendirildi. Malatya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Erol Keskinkılıç'ın yerine Emniyet Komuta Kontrol Merkezi (EKKM) Şubesi'nden Şener Derin atandı.

İstihbarat ve Organize Suçlar toptan yenilendi

DÜZCE: Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürü Cengiz Çakıltepe görevden alınınarak, yerine İl Trafik Şube Müdür Yardımcısı Serhat Cora atandı.

EDİRNE: İstihbarat Şube Müdürü Özgür Nikbay görevinden alındı, yerine Babaeski İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Çıldır atandı.

ELAZIĞ: Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürü İlkay Akyel, Ruhsat Şube Müdürlüğüne getirildi. Akyel'in yerine ise Ruhsat Şube Müdürü Hasan Dedebaş atandı.

YOZGAT: Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürü Erdoğan Boyraz Bilgi İşlem Müdürlüğüne atandı, yerine Çevik Kuvvet Şube Müdürü Bahadır Özdemir getirildi.

SAMSUN: Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürü Ömer Çakmak, Muhabere ve Elektronik Şube Müdürlüğüne, Canik İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Baysal, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğüne, Muhabere ve Elektronik Şube Müdürü Ramazan Ünal ise Canik Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

BATMAN: Asayiş Şube Müdürü Selahattin Adıbelli Yabancılar Şubesi Müdürlüğüne atandı. Yabancılar Şubesi Müdürü Tuncay Şimşek ise Asayiş Şube'ye getirildi.

BALIKESİR: Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürü Bünyamin Kırlı Çocuk Şube Müdürlüğü'ne tayin edildi. Kırlı'dan boşalan yere ise Çocuk Şube Müdürü M.Tayfun Girgin getirildi.

Yorum

IŞİD operasyonu için Türkiye’de

IŞİD operasyonu için Türkiye’de

1

Kobani’yi ziyaret eden ABD Merkez Kuvvetler Komutanı General Joseph Votel dün Türkiye’de kritik görüşmeler yaptı. Ankara’da Genelkurmay İkinci Başkanı..

Talimat için Almanya’da

Talimat için Almanya’da

2

Terör örgütünün Meclis’teki uzantısı HDP’nin Eşbaşkanı Figen Yüksekdağ, dokunulmazlığı kaldırılır kaldırılmaz soluğu Almanya’da aldı. “Biz sırtımızı Y..

Kılıçdaroğlu'nun acı günü

Kılıçdaroğlu'nun acı günü

3

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Antalya'da kanser tedavisi gören amcasının oğlu 42 yaşındaki Burhan Karabulut yaşamını yitirdi. Cenaze namazı..

ABD'li komutan Kobani’den sonra Türkiye’ye geldi

ABD'li komutan Kobani’den sonra Türkiye’ye geldi

4

Önceki gün Kobani’de de terör örgütü YPG’nin de içinde yer aldığı Suriye Demokratik Güçleri (SDG) yetkilileri ile görüşen ABD'li komutan Joseph Votel,..

65. hükümetteki tek kadın

65. hükümetteki tek kadın

5

Başbakan Binali Yıldırım, 65. hükümeti açıkladı. Yıldırım'ın açıkladığı yeni kabine listesinde tek kadın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül..

Yüksekdağ ve Demirtaş, Erdoğan’ı BM'ye şikayet etti

Yüksekdağ ve Demirtaş, Erdoğan’ı BM'ye şikayet etti

6

HDP Eş Genel Başkanları Yüksekdağ ve Demirtaş, İstanbul'da açılışı gerçekleştirilen Dünya İnsani Zirvesi'ne katılan BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon'a b..

Gaziantep'te operasyon başladı

Gaziantep'te operasyon başladı

7

Gaziantep'in Gazikent mahallesinde güvenlik güçleri, DAEŞ'e ait bir hücre evine operasyon düzenliyor.

43 yıl sonra gördüğü oğlunu yürüyüşünden tanıdı

43 yıl sonra gördüğü oğlunu yürüyüşünden tanıdı

8

Hatay'da ilk evliliğinin ardından geçen 43 yıla 2 evlilik ve 5 çocuk sığdıran Ayşe Kara ile terk ettiği ilk çocuğunun film gibi buluşmasında gözyaşlar..

ATM dolandırıcılarına suç üstü

ATM dolandırıcılarına suç üstü

9

Bursa'da 3 farklı banka ATMsine düzenek kurarak dolandırıcılık yapmaya çalışan 3 dolandırıcı, şikayetler üzerine çevredeki güvenlik kameralarını incel..

Erdoğan'ın verdiği yemekte dikkat çeken oturma düzeni

Erdoğan'ın verdiği yemekte dikkat çeken oturma düzeni

10

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'daki zirveye katılan heyet başkanları onuruna yemek verdi. Yemekte Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile Filistin Devlet..

CHP'li belediye başkanından işçilere tehdit

CHP'li belediye başkanından işçilere tehdit

11

Avcılar Belediyesi'nde çalışan temizlik işçileri, alacaklarının zamanında ödenmediği gerekçesiyle iş bıraktı. İş bırakan işçilere seslenen CHP'li Avcı..

İnsanlık kapısını kapatmayacağız

İnsanlık kapısını kapatmayacağız

12

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “On binlerce çocuğun hayatını kaybetmesine seyirci kalan bir sistemde sorun var demektir” sözleriyle BM’de reform çağrısı yaptı..

Atatürk Havalimanı'nda yoğun hava trafiği

Atatürk Havalimanı'nda yoğun hava trafiği

13

İstanbul'da 23-24 Mayıs'ta yapılacak olan Dünya İnsani Zirvesi'ne katılacak devlet ve hükümet başkanlarının kendi uçakları ile gelmesi ve 19 Mayıs Ata..

PKK kamplarda cep telefonunu yasakladı

PKK kamplarda cep telefonunu yasakladı

14

TSK'nın düzenlediği yoğun hava harekatı terör kamplarında paniğe yol açtı. Sadece gündüz dışarı çıkabilen terör örgütünün elebaşları koruma sayısını a..

'Türk askeri Suriye'ye girdi' iddiasına yanıt

'Türk askeri Suriye'ye girdi' iddiasına yanıt

15

İran Fars Haber Ajansı'nın 'Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı bazı birliklerin tank ve buldozerlerle Suriye'ye girerek tahkimat yapmaya başladığı' iddi..

İşte 65. Hükümet

İşte 65. Hükümet

16

Ahmet Davutoğlu'nun istifasının ardından, 65. Hükümeti kurmakla görevlendirilen AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayl..

AK Parti'de Binali Yıldırım dönemi

AK Parti'de Binali Yıldırım dönemi

17

AK Parti’de bugün yapılacak olağanüstü kongrede Binali Yıldırım tek aday olarak girdiği seçimden bin 405 oy alarak partinin 3. genel başkanı oldu. Eşi..

MHP'de kongre tarihi belli oldu

MHP'de kongre tarihi belli oldu

18

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Yargıtay'ın MHP kararının ardından açıklamalarda bulundu. Yalçın, 26 Haziran veya 10 Temmuz'da kongreye gidi..

Van'da alçak tuzak: 6 asker şehit

Van'da alçak tuzak: 6 asker şehit

19

Van'ın Çaldıran ilçesinde yol kesen PKK'lı teröristlerin tuzakladığı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 6 asker şehit olurken, 4 asker yaralandı.

65. Hükümet yarın açıklanacak

65. Hükümet yarın açıklanacak

20

65. Hükümet Bakanlar Kurulu listesi yarın sabah 10'da Binali Yıldırım tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak.

+