Gündem11 ayda 2 bin 304 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika: 11 ayda 2 bin 304 terörist öldürüldü

11 ayda 2 bin 304 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, 10 Ocak 2017'den itibaren etkisiz hale getirilen bölücü terör örgütü sayısı 2 bin 304 olduğunu açıkladı. Bu gerçekten bu konuda verilen mücadelenin ne kadar başarılı olduğunu gösteren en güzel sonuçlardan bir tanesi."

Haber MerkeziAA
Milli Savunma Bakanı Canikli, terörle mücadelenin bilançosunu açıkladı.
Milli Savunma Bakanı Canikli, terörle mücadelenin bilançosunu açıkladı.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, 10 Ocak 2017'den itibaren etkisiz hale getirilen bölücü terör örgütü sayısı 2 bin 304 olduğunu açıkladı. Canikli, açıklamasına şöyle devam etti:

Bu gerçekten bu konuda verilen mücadelenin ne kadar başarılı olduğunu gösteren en güzel sonuçlardan bir tanesi.

  • ABD silahlarıyla saldırdılar
  • ABD’nin yüzlerce TIR dolusu silahla desteklediği terör örgütü PKK, dün Hakkari’de güvenlik güçlerine pusu kurmuştu. 6 asker ve 2 korucu şehit oldu. Saldırının ardından Kuzey Irak’a kaçmaya çalışan grup ile birlikte toplam 45 PKK’lı öldürülmüştü. Öldürülen teröristlerin üzerinden ABD yapımı AT-4 güdümlü tanksavar çıkmıştı.

PYD-YPG, PKK'nın bir kolu

Özellikle Amerika Savunma Bakanı ile yaptığımız görüşmede burada YPG'nin, PKK'nın Suriye kolu olduğu, aynı yerden komuta edildiği, aynı terörist havuzundan beslendiğini hem ifade ettik hem de bunu belgeleriyle, fotoğraflarıyla kendilerine takdim ettik. Sadece Amerika'ya değil, İngiltere, İspanya, Arnavutluk ve başka ülkelere de hazırladığımız bu çalışmayı takdim ettik. Orada PYD'nin, YPG'nin; PKK'nın bir kolu, bir unsuru olduğunu gösteren bütün bilgi, belge, doküman, hepsi var. (Hakkari'deki saldırı) Özellikle bir tanksavar silahı ile ilgili, AT-4, onun da koalisyonun, Amerika'nın YPG'ye verdiği silahlardan olduğunu düşündüğümüzü fotoğraflarıyla birlikte paylaştık. En net şekilde, tartışmasız şekilde.

REKLAM

ABD silahıyla şehit edildiler
GÜNDEM
ABD silahıyla şehit edildiler