Gündem16 Nisan cevap niteliğinde olacak

'16 Nisan cevap niteliğinde olacak'

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, "16 Nisan'da onlara bir kez daha bu milletin bağımsızlığına, bu milletin özgürlüğüne karşı saldırmak ne demekmiş 16 Nisan'da inşallah göstereceğiz, bütün dünya görecek, Avrupa da görecek." dedi.

Haber MerkeziAA
Başbakan Yardımcısı Canikli
Başbakan Yardımcısı Canikli

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Giresun'dan gökyüzüne inanılmaz bir haykırış yükseldiğini belirterek, "Bütün dünya Giresun’dan yükselen bu haykırışı dinle" ifadesini kullandı.

Giresun'un ilçelerini sayan Canikli, "Hepinizden gurur duyuyorum, hepinizden Allah razı olsun. Cumhurbaşkanımızı, liderimizi bir kez daha Giresun coşkuyla bağrına basıyor. Giresun bunu hep yapıyor, Giresun uşakları bunu hep yapıyor. Giresun uşakları liderinin emrinde, başkomutanının emrinde. Onun dostu bizim dostumuz, onun düşmanı bizim düşmanımız, Giresun bir kez daha tarih yazıyorsun, destan yazıyorsun, Giresun bunu hep yapıyorsun." diye konuştu.

Canikli, 22 Temmuz 2001 tarihinde kutlu yürüyüşün ilk organizasyonuna Giresun'un ev sahipliğini yaptığını dile getirerek, "Şahitlik yaptı ve bu hareket Giresun'dan başladı, bu yürüyüş Giresun'dan başladı. Giresun liderine destek verdi, sonuna kadar arkasında durdu." dedi.

Fetullahçı Terör Örgütünün ilk darbe teşebbüsünün 17 Aralık 2013 olduğunu kaydeden Canikli, şöyle devam etti:

"Bu tarihten hemen sonra 22 Aralık 2013'te Cumhurbaşkanımız yine Giresun'a teşrif ettiler, hatırlayın, yine o gün Giresun ayaktaydı, o gün bütün Giresun için hepimiz için bayramdı, bugün de bayram çünkü Cumhurbaşkanımız geliyor. Cumhurbaşkanını bağrımıza basıyoruz, kim ne yaparsa yapsın, kim ne derse desin Cumhurbaşkanımız, liderimiz her zaman Giresun'un kalbindedir, Giresun onu her zaman bağrına basmıştır."

"Bunların hepsi aynı yerden kumanda ediliyor"

Canikli, bugüne kadar birlik beraberliği bozmak için kanlı terör örgütlerinin taşeron olarak kullanıldığına dikkati çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"PKK terör örgütü, Fetullahçı Terör Örgütü, DEAŞ terör örgütü bunların ipleri hepsi aynı yerde, bunların hepsi aynı yerden kumanda ediliyor. Hepsini bu milletin üzerine saldılar, liderimizi bu milletten ayırmak için hepsi birlikte saldırdılar ama ne oldu, 15 Temmuz'da bu millet kendisine yapılan bu tür saldırılara geçit vermeyeceğini, bu toprakları çiğnetmeyeceğini, hiç kimseye, hiçbir düşmana bu toprakları çiğnetmeyeceğini 15 Temmuz gecesi bir kez daha gösterdi mi?"

Canikli, 15 Temmuz gecesi yapılan hain saldırıların karşılığını milletin verdiğini vurgulayarak, "En güzel cevabı verdi bütün Türkiye, Türkiye'nin tüm meydanları o gece er meydanı oldu, 780 bin kilometrekare bu vatan toprağının her tarafı o gece er meydanı oldu ve yiğitler çıktı meydana, kahramanlar çıktı meydana, 80 milyon kahraman çıktı meydana, o hainlere hadlerini bildirdiler." dedi.

Milletin onlara destek verenlere de içeride ve dışarıda o hain maşalara, terör örgütlerine destek verenlere de hak ettiği cevabı bir kez daha 15 Temmuz gecesi verdiğini belirterek, şunları söyledi:

"Daha işimiz bitmedi, 16 Nisan'da da inşallah Giresun'dan bu meydandan öyle bir 'evet' yükselecek ki o hainlerin hepsinin kimyası bozulacak. 16 Nisan'da onlara bir kez daha bu milletin bağımsızlığına, bu milletin özgürlüğüne karşı saldırmak ne demekmiş 16 Nisan'da inşallah göstereceğiz, bütün dünya görecek, Avrupa da görecek. Terör örgütlerine her türlü desteği veren, onlara kucak açan, en modern silahları terör örgütlerine verip Türkiye'ye karşı saldırtan o Avrupa ülkeleri de 16 Nisan akşamı inşallah hak ettikleri cevabı Türkiye'den, Giresun'dan alacaklar. Terör örgütlerine destek veren içeridekiler ve dışarıdakiler hepsi bir kez daha 16 Nisan'da inşallah bu milletin nasıl bir destan yazdığını görecekler. Bütün dünya o destanı okuyacak."

"Türkiye'nin de dünyanın da Recep Tayyip Erdoğan'a ihtiyacı var"

Terör örgütlerine destek veren içeridekilere de bu dersi vereceklerini aktaran Canikli, "Kılıçdaroğlu sana da… Sen ki bu ülkenin birliğini, bütünlüğünü tehdit eden terör örgütlerine hep destek veriyorsun Kılıçdaroğlu. Bakın unutmadık değerli hemşehrilerim, terörist cenazelerine gidip orada teröristlerin cenazesi başında ağlayan, ağıt yakan CHP'li milletvekillerini unutmadık, bu millet unutmayacak. Ey Kılıçdaroğlu, ey CHP, sen nasıl olur da PKK terör örgütüne destek verirsin, bu millet onun cevabını 16 Nisan'da sana gösterecek inşallah." değerlendirmesinde bulundu.

Canikli, "Liderimizin, Cumhurbaşkanımızın Allah ayağına taş değdirmesin, Allah yolunu açık etsin." ifadesini kullanarak, sözlerini şöyle tamamladı:

"O sadece Türk milletinin lideri değil, ona dünyanın da ihtiyacı var, mazlum milletlerin ihtiyacı var çünkü görüyorsunuz dünyanın her tarafından kan var, vahşet var, zulüm var. Bir tarafta zengin ülkeler tıka basa tüketirken dünyanın önemli bir kesimi açlık içerisinde, hayatlarını kaybediyorlar, dünyada adalet yok çünkü Osmanlı yok, onun için adalet yok. Dünyada adalet sağlanması için ve barışın gelmesi için eksik olan Osmanlı'nın torunları artık onlar da dünya siyaset sahnesine çok hızlı bir şekilde giriş yapıyorlar. Kimse engelleyemez, onun için Türkiye'nin de dünyanın da Recep Tayyip Erdoğan'a ihtiyacı var. Dünyadaki sömürünün ortadan kaldırılabilmesi için Recep Tayyip Erdoğan'a ihtiyacı var dünyanın."

ÖNERİLEN VİDEOLAR
Ali Tekintüre'yi kaybettik
Arabesk müziğin duayen ismi tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Hangimiz Sevmedik, Dilek Taşı, Sürünüyorum gibi popüler şarkıların söz yazarı Ali Tekintüre'yi Türk müziğine olan katkıları nedeniyle unutmayacağız.


Bilime Yön Veren Müslüman Alimler: El Biruni
Dünyanın 'Orta Asya'da yaşamış deha' olarak kabul ettiği, coğrafya ve tıpta henüz 11. yüzyılda yaptıkları ile çığır açan Biruni'yi Bilime Yön Veren Müslüman Alimler serimizde ele aldık.Futbolun renkli düşü: Zinedine Zidane
Fransa topraklarında Cezayir asıllı bir ailenin beşinci çocuğu olarak doğup, bugün bile birilerine ilham olmaya devam eden Zidane ya da namı-diğer Zizou'nun kariyerinin satır başları...
Down sendromlu taraftara sürpriz doğum günü
Lüleburgazspor'un iç sahadaki maçlarını tribünden takip eden ve takımının formasını hiç çıkarmayan down sendromlu Tarık Göntürk için Lüleburgaz taraftarları sürpriz doğum günü kutlaması yaptı.
İsrail bu çocuklardan korkuyor
Kudüs'ün sokaklarında üç Filistinli çocuğun hep bir ağızdan 'Allahu ekber' diye haykırdığı görüntüler sosyal medyada, 'Bu inanca kim engel olabilir ki?' notuyla paylaşıldı.
İsrail zulmünün boyutu: Ambulanstaki yaralıları tutukladılar!
Filistin'in El Halil şehrinde İsrail askerleri, yaraladıkları iki Filistinli genç kızı ambulansta tutuklayarak gözaltına aldı.
Yahudilerin Filistin nefretini böyle görüntüledi
İnsan hakları aktivisti Robert Martin, Kudüs'teki Yahudilerle sordu: "Filistinliler hakkında ne düşünüyorsun?" İşte o nefret dolu cevaplar…
Otobüste çalışan belediye başkanı öğrencileri şaşırttı
Şanlıurfa Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'yi otobüste gören öğrenciler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Çiftçi öncülüğünde başlatılan uygulama kapsamında, Belediye başkanı ve yöneticiler halk otobüsüne binip halkın sorunlarını yakından dinleyecek.
Eski Kudüs Müftüsü Sabri Erdoğan’a teşekkür etti
Eski Kudüs Müftüsü Şeyh İkrime Sabri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kudüs zirvesini gerçekleştirdiği için teşekkür etti.
Yahudiler Mescid-i Aksa'ya girdi
Bugün Hanuka bayramının ikinci gününü kutlayan onlarca Yahudi yerleşimci, İsrail polisinin yardımıyla Mescid-i Aksa'nın avlusuna girdi.
Ürdünlü pilotun ‘Kudüs’ anonsu ABD’yi panikletti!
Ürdün'den New York'a giden yolcu uçağının pilotu, Kudüs üzerinden geçerken, Şu anda Filistin topraklarının başkenti Kudüs üzerindeyiz” sözleri sebebiyle ABD John Keneddy Havalimanı'nda gözaltına alındı. Yousuf Da'aja adındaki Ürdünlü pilotun sefer sırasındaki anonsu sosyal medyada yayınlanmıştı.
Seyyar hikayeler: Simitçi
Seyyar Hikayeler'de bu hafta, sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi, ara öğünlerin kurtarıcısı simidin fırından tezgaha olan yolculuğu ele alınıyor.
Kudüs zirvesi sonrası Erdoğan'dan tarihi konuşma
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kudüs Zirvesi'nin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında İslam dünyasına seslendi. Erdoğan, "Müslümanlar çaresiz değildir. İman varsa imkan da vardır. Rabbimizin inayetiyle bu mücadelemizi başarıya ulaştıracağız" dedi.
Jandarma'nın yüz tanıyan yeni gözlüğü 'takbul'
Türkiye'de bir firma tarafından güvenlik hizmetleri için üretilen ve "takbul" adı verilen gözlük, yüz tanıma teknolojisi ve daha bir çok özelliği ile şüphelileri tanımada yüksek oranda kolaylık sağlıyor.
Erdoğan'ı Patani'de canlı takip eden yaşlı adam
Tayland'ın güneydindeki Patani'de bir minibüste yolculuk yapan yaşlı adamın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı cep telefonundan izlediği anlar sosyal medyada büyük ilgi gördü. Tayland hükümetinin Müslümanlara yaptığı zulümle sık sık gündem olan Patani'deki yaşlı amcanın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kudüs için İstanbul'da acil toplanan İslam Konferansı Örgütü'ndeki konuşmasını izlediği anları kaydedip twitter hesabından paylaşan Fatih Öke şu yorumu yaptı: "Önümdeki amca Reis'i canlı takip ediyor. Dünya ile nasıl bütünleştiğimizin en canlı kanıtı."
Erdoğan'dan net mesaj: Kudüs Filistin'in başkentidir
Cumhurbaşkanı Erdoğan İslam İşbirliği Teşkilatı toplantısında konuştu. Erdoğan, ABD Başkanı Trump'a tepki gösterdiği konuşmasında, "Kudüs'ü Filistin devletinin işgal altındaki başkenti olarak tanımaya davet ediyorum" dedi.
Filistin bayrağını indirmek isteyen işgalci Yahudinin küstahlığı
Filistin'in El Halil şehrinde bir Yahudi yerleşimcinin küstahca Filistin bayrağını indirmeye çalışması kameraya böyle kaydedilmişti.
Bunu Gördünüz Mü? 500 metrelik görsel şov
Arjantin tribünlerinin harika şovundan, Fransız oyuncu Adil Rami'nin basın toplantısında söylediği Johnny Hallyday şarkısına kadar haftanın öne çıkan tüm detayları Tuğçe'nin sunumuyla bu videoda...


Çeçen direnişinin 23’üncü yılı
Tam 23 yıl önce Çeçenistan'ın bağımsızlık ilanını içine sindiremeyen Ruslar önce havadan bombaladıkları Çeçenistan'a karadan da girmeye başladı. Çeçenistan-Rusya savaşının yıl dönümünde şehit komutanları rahmetle anıyoruz.
6 yaşındaki Ryan, YouTube'dan yılda 11 milyon dolar kazanıyor
Oyuncak merakıyla bilinen Ryan ToysReview isimli çocuk, 4 yaşında çekmeye başladığı oyuncak yorumlarını Youtube üzerinde yayınlamaya başlayınca ünlü oldu. 10 milyon aboneye ulaşan Ryan, geçen yıl 11 milyon dolar gelir elde etti.