Abdi İpekçi Ödülü Nedim Şener'e

Aa 00:00 Nisan 27, 2010 Yeni Şafak

Abdi İpekçi Ödülü Nedim Şener'e

Fotoğraf: Yeni Şafak
'2009 Milliyet Abdi İpekçi Yılın Gazetecilik Ödülü', 'Haber' dalında 'Hrant Dink Cinayeti Dosyası' haberleriyle Nedim Şener'e, 'Haber  Fotoğrafı' dalında Hürriyet Daily News Gazetesi'nde yayımlanan 'İpekçi'de Göz Yaşartan Direniş' konulu fotoğrafıyla Selahattin Sönmez'e verildi.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Oktay Ekşi'nin başkanlığında Deniz Bayrakdar, Doğan Heper, Sibel İpekçi, Hasan Bülent Kahraman, Sami Kohen, Güngör Mengi ve Haluk Şahin'in katılımıyla toplanan seçiciler kurulu, Nedim Şener'i 26 Haziran 2009 ile 21 Şubat 2010 tarihleri arasında Milliyet Gazetesi'nde yayımlanan 'Hrant Dink Cinayeti' haberlerini, 'Dünyanın ve Türkiye'nin yoğun bir ilgiyle izlediği bir olayı 'cesaretle, tarafsızlık ilkesine bağlı kalarak, derin ve kapsamlı bir araştırma yaparak, fikri takip ilkesinin önemli bir örneğini teşkil edecek şekilde kaleme alması' nedeniyle oy birliğiyle ödüle değer gördü.

Seçiciler kurulu 'Fotoğraf dalında' ise Selahattin Sönmez'in 23 Haziran 2009 tarihli Hürriyet Daily News Gazetesi'nde yayımlanan 'İpekçi'de Göz Yaşartan Direniş' haberinin fotoğraflarından birini, 'sosyal boyutları önemli yankılar uyandıran işçi direnişinin yalnız bir aşamasını değil, içerdiği dramatik boyutları da yansıttığı için' oy çokluğuyla ödüle değer buldu.

Ödüller, Mayıs ayı içinde törenle sahiplerine verilecek.

  Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Şafak Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

  Abdi İpekçi Ödülü Nedim Şener'e

  Abdi İpekçi Ödülü Nedim Şener'e
  Yayın hayatına başladığımız ilk günden itibaren ülkemizde demokrasinin tüm kurumları ile yerleşmesi, milli irade ve değerlerimizin hakim olması için tüm gücümüzle çalıştık. Bu ülkenin geleceğinin derin sularda boğulup gitmemesi için çaba sarf ettik. Fırtınalı günlerde sığınılacak bir liman olduk. Bugüne kadar ülkemize yapmış olduğumuz katkıyı bundan sonra da okurlarımızın desteği ile sürdürmeye devam edeceğiz. Her gün Yeni Şafak’la yeni bir umut olacak.

  SON DAKİKA

  #title#