https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480&iu=/1347001/Yenisafak-Video-Preroll&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp] https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480|640x350&iu=/1347001/Yenisafak-VideoPOSTROLL&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp]
Gündem Açıköğretimde kayıt yenileme işlemleri devam ediyor

AÖF kayıt yenileme ne zaman bitiyor?

Açıköğretim'de kayıt yenileme işlemleri devam ediyor

AÖF kayıt yenileme işlemleri dün başladı. Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim ile İktisat ve İşletme Fakültelerine 2017-2018 öğretim yılı güz dönemi kayıt yenileme işlemleri 6 Ekim'de sona erecek.

Haber Merkezi Yeni Şafak
AÖF'te kayıt yenileme 6 Ekim'de bitecek.
AÖF'te kayıt yenileme 6 Ekim'de bitecek.

Açıköğretimde kayıt yenileme işlemleri dün başladı. Öğrenciler, AÜ Açıköğretim ile İktisat ve İşletme Fakültelerine 2017-2018 öğretim yılı güz dönemi kayıt yenilemelerini 6 Ekim'e kadar yapabilecek.

AÜ'nün internet sitesinde yer alan duyuruya göre, bugün başlayan kayıt yenileme işlemi, sırasıyla "ders seçimi (ekle-sil)" ve "kayıt yenileme bedelinin ödenmesiyle gerçekleşiyor. Ders seçimini yapmadan bankada ödeme bilgileri oluşmuyor ve öğrenciler kayıtlarını yeniletemiyor.

45 krediye kadar ders seçilebilecek

Güz döneminde kayıt yeniletecek öğrenciler, 45 krediyi geçmeyecek şekilde ders seçebiliyor. Ders seçimi yapan öğrenciler, 2017-2018 öğretim yılı güz dönemi öğretim gideri, dönem öğrenim ücreti ve dönem öğrenci katkı payı ödemelerini 26 Eylül-6 Ekim tarihlerinde kredi kartı/banka kartıyla, Ziraat Bankası ATM'lerinden (kartlı veya kartsız), mobil bankacılık veya internet bankacılığından gerçekleştirebiliyor.

REKLAM

Kayıt yenileme 6 Ekim'de sona erecek

Öte yandan, kayıt yenileme tarihinin son günü olan 6 Ekim'de de internet, ATM ve mobil bankacılığından saat 23.30'a kadar ödeme yapılabileceği, kayıt yenileme işlemini yapan öğrencilerin "aof.anadolu.edu.tr" adresi "öğrenci otomasyonu" bağlantısından kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini verilen tarihleri içinde mutlaka kontrol etmesi gerektiği bildirildi.

AÖF uyardı: Son güne bırakmayın
GÜNDEM
AÖF uyardı: Son güne bırakmayın

AÖF'ten 1,5 milyon öğrenciye müjde
GÜNDEM
AÖF'ten 1,5 milyon öğrenciye müjde

AÖF'te de artık açık uçlu soru sorulacak
GÜNDEM
AÖF'te de artık açık uçlu soru sorulacak